Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rekomendowane odpowiedzi

Cały dzień mam to samo. Co ciekawe po kliknięciu w "Returm..." przerzuca mnie na stronę główną Klubu, a potem bez problemu wchodzę w Forum (już bez logowania)...

 

----------

aha - Mozilla F. w sensie przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak mam !


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Potwierdzam. Niestety nikt tu na forum nie panuje. Najważniejsze to wybrać "krejzi zegarek" a forum któregoś dnia szlag trafi. Problemy są od dłuższego czasu, ale jakoś rozwiązań brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 00110010000010011001

Lipny hosting? wygasla licencja? Tabele...? Ktoz to wie :)

Nasrane jest na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle sie dzieje z tym forum :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik nie daje rady. Wywalić z bazy 10 tysięcy użytkowników, którzy nie logowali się od lat, i już nigdy się nie zalogują. Następnie oczyścić baze, indexy, zdefragmentować tabele i takie tam...


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywalić z bazy 10 tysięcy użytkowników, którzy nie logowali się od lat

wydaje mi sie ze jest to rozwiazanie problemow.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik nie daje rady. Wywalić z bazy 10 tysięcy użytkowników, którzy nie logowali się od lat, i już nigdy się nie zalogują. Następnie oczyścić baze, indexy, zdefragmentować tabele i takie tam...

 

Nie znam się na tym więc nie będę się wymądrzał, ale na innym forum o tej samej strukturze (i tematyce oczywiście :)) jest zarejestrowanych 12000 użytkowników i tam jakoś nic się z tego powodu nie sypie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym więc nie będę się wymądrzał, ale na innym forum o tej samej strukturze (i tematyce oczywiście :)) jest zarejestrowanych 12000 użytkowników i tam jakoś nic się z tego powodu nie sypie :)

Od strony technicznej, to ja się też szczegółowo nie znam, więc też się nie chcę zanadto wymądrzać, ale wiem że na wielu forach, szczególnie na tych o dużej aktywności, nawet jeśli się nie wywala martwych dusz, to robi się okresowo takie rzeczy jak np defragmentacja tabel, porządkowanie indexów itp rzeczy. I robi się to zdaje sie co kilka miesięcy, a przynajmniej raz na rok. A tutaj zdaje się, jak zostało uruchomione 5 lat temu, tak sobie stoi. A forum należy stety czy niestety do aktywnych.

 

Jakby to porównać do terminologii zegarkowej, to gościu nie smarował zegarka od 40 lat i jest strasznie zdziwiony, dlaczego źle chodzi :)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś był problem SQL

niestety nie tak od razu do rozwiązania

Dziekuje za uszczypliwości typu wyżej opisane "Niestety nikt tu na forum nie panuje. Najważniejsze to wybrać "krejzi zegarek" a forum któregoś dnia szlag trafi. Problemy są od dłuższego czasu, ale jakoś rozwiązań brak"

Widać od razu ,że Kolega prowadzi tego typu projekty i nic się nigdy nie wysypuje , wszystko idealnie etc

Krytykować jest super , do pracy zawsze nie ma chętnych

 

aby coś zrobić dobrze , trzeba to

a) rozeznać ( także pod wzgledem kosztowym )

:) zaplanować

c) sprawnie i rzeczowo przeprowadzić

 

i na pewno przeniesienia na inny serwer z zapewnieniem transferu nie zrobimy zaraz , a problemy (szczególnie w sferze IT) będą się pojawiać i tego nie unikniemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

dziś był problem SQL

niestety nie tak od razu do rozwiązania

Dziekuje za uszczypliwości typu wyżej opisane "Niestety nikt tu na forum nie panuje. Najważniejsze to wybrać "krejzi zegarek" a forum któregoś dnia szlag trafi. Problemy są od dłuższego czasu, ale jakoś rozwiązań brak"

Widać od razu ,że Kolega prowadzi tego typu projekty i nic się nigdy nie wysypuje , wszystko idealnie etc

Krytykować jest super , do pracy zawsze nie ma chętnych

 

aby coś zrobić dobrze , trzeba to

a) rozeznać ( także pod wzgledem kosztowym )

:) zaplanować

c) sprawnie i rzeczowo przeprowadzić

 

i na pewno przeniesienia na inny serwer z zapewnieniem transferu nie zrobimy zaraz , a problemy (szczególnie w sferze IT) będą się pojawiać i tego nie unikniemy

 

Uszczypliwości były celowe. Nie tylko ja piszę od dłuższego czasu tematu typu "nie działa". Tylko, że nic się nie dzieje, aby było lepiej, ba jest coraz gorzej. Jak ktoś słusznie zauważył - miał być człowiek, który miał się tym zająć - pisane było o tym już dawno - więc się pytam - gdzie on jest?

Ja rozumiem, że to wymaga czasu etc. Więc może zamiast zajmować się wybieraniem kolejnego forumowego zegarka - czas naprawić forum? Na prawdę coraz mnie przyjemności sprawia przychodzenie tu na forum kiedy co chwilę przekierowuje gdzie nie trzeba, wylogowuje podczas pisania, albo w ogóle wywala. Ciągle tylko "gadamy, gadamy i gadamy", że jest be, ale nic nie zmierza w dobrym kierunku. Co do użytkowników to faktycznie też fajnie było by posprzątać "martwe dusze".

Skoro mamy Stowarzyszenie i jego Zarząd to może czas zacząć działać Panowie. Czas już znaleźć człowieka, który to wszystko ogarnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

dziś był problem SQL

niestety nie tak od razu do rozwiązania

Dziekuje za uszczypliwości typu wyżej opisane "Niestety nikt tu na forum nie panuje. Najważniejsze to wybrać "krejzi zegarek" a forum któregoś dnia szlag trafi. Problemy są od dłuższego czasu, ale jakoś rozwiązań brak"

Widać od razu ,że Kolega prowadzi tego typu projekty i nic się nigdy nie wysypuje , wszystko idealnie etc

Krytykować jest super , do pracy zawsze nie ma chętnych

 

aby coś zrobić dobrze , trzeba to

a) rozeznać ( także pod wzgledem kosztowym )

:) zaplanować

c) sprawnie i rzeczowo przeprowadzić

 

i na pewno przeniesienia na inny serwer z zapewnieniem transferu nie zrobimy zaraz , a problemy (szczególnie w sferze IT) będą się pojawiać i tego nie unikniemy

Czytam pięć for o nożach, trzy o zegarkach, dwa o audio, jedno o strzelectwie i na żadnym z nich nigdy nie wystąpił przypadek takiego olewanctwa problemów, jakie tu powtarza się cyklicznie co kilka tygodni. Jeżeli pojawia się problem, to od razu admini biorą się do roboty, na forum wita komunikat o prowadzonych naprawach i wszyscy wiedzą na czym stoją. Tutaj przez kilkanaście miesięcy nikt nie poprawił błędów zgłaszanych przez kilkunastu użytkowników, były przypadki przelogowywania na konta innego użytkownika, a dziś przez cały dzień występuje jakiś błąd w dostępie do profili, którego nadal nikt nie naprawił. Kiedy zgłosiłem błąd na forum technicznym, to przez parę godzin nikt nawet nie zajrzał do tego postu (0 wyświetleń), więc admin nie ma nawet ustawionego powiadamiania o wpisach w tym dziale.

 

Nota bene dzisiejszy błąd to znowu jakieś kombinowanie przy kodzie, bo przecież profile jako takie działają, posty mają przyporządkowanych autorów z danymi osobistymi, jedynie nie da się wejść do szczegółów profilu. Pewnie ktoś się bawił zapytaniami.

 

Idea jest może szczytna, ale realizacja NIEPOWAŻNA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc skoro Koledzy pytają odpowiem

 

a) admin , który zajmuje się błedami jest na "starej " umowie ( przejętej od Wladka jeszcze , miało być tanio ) , która NIE ZOBOWIĄZUJE go do sledzenie forum 24 h a więc to ,że nie zajrzał do watku przez kilka godzin nie jest niczym dziwnym ani też niezgodnym z umową . Zagląda kiedy ma czas i możliwość , w razie alarmu powiadamiamy smsem ( jak w przypadku wczorajszej awarii)

b ) serwer podobnie , z przyczyn finansowych , byl i jest tam gdzie jest i za ile jest . Najpier trzeba było postawić się finansowo na nogi ( co się stało już ) potem mysleć o lepszych rozwiązaniach technicznych . Nie zamierzam od razu też wydawać bardzo dużych kwot na systemy IT , skoro są też inne ważne tematy

c)nowy człowiek jest i się wdraża ( do konca grudnia wg zapewnien Kloda ma to potrwac ) od stycznia ma pełnić obowiązki na normalny full time ( ma przygotowaną listę zadań oraz zadań do realizacji m.in. posprzatanie bazy )

 

d) inne fora to żaden przykład ( chociaż jak mam być zlosliwy to akurat awarie ostatnio się nie tylko u nas zdarzały) ,zależy to od ruchu ( u nas rosnie ok 50GB miesieczny transfer co roku , a zobaczymy jak bedzie dalej)

 

na zakończenie - jesli Jash uwazasz ,że z powodu awarii np ja to nie powinienem mię prawa pisania zadnych postów ani poddawania pomysłów ( nie wiem - moralnie nie wolno czy jak ?) to wypowiem się tak - niepoważne to jest

 

więcej wyjasnien zostaje udzielone członkom stowarzyszenia ( np w kwestiach finansowych ) bo oni akurat mają prawo rozliczania zarządu z obowiazków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

 

 

na zakończenie - jesli Jash uwazasz ,że z powodu awarii np ja to nie powinienem mię prawa pisania zadnych postów ani poddawania pomysłów ( nie wiem - moralnie nie wolno czy jak ?) to wypowiem się tak - niepoważne to jest

 

Przepraszam Darku, ale nie bardzo rozumiem co napisałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ramiadi

Dnia 09 wrzesień 2010 - 10:00 Dariusz Chlastawa napisał:

Na razie żadnych nowych aktualizacji nie było

Wytrzymajmy do połowy września , potem powinien być nowy Kolega , który zajmie sie na bieżąco sprawami zgłoszeń ( Marcin z przyczyn naturalnych robi to "kolejkowaniem" co czasem powoduje długie oczekiwanie ..

 

Teraz słyszymy, że mamy czekać do końca grudnia, a tak naprawdę na początek stycznia? Przepraszam, ale tym forum zarządza banda amatorów czy co? Jeden admin udaje, że nigdy go nie spotykają błędy i awarie. Okazuje się, że dlatego, iż jest od poprzedniego szefa, czyli że pewnie dla obecnego mało się stara. Właściciel podobno poważnego Stowarzyszenia nie może od roku znaleźć jakiegoś sensownego informatyka, bo pieniądze musiał zarobić. Macie nas za bandę idiotów czy co? DO ROBOTY!!

 

Prezesie Chlastawa! Tyle razy piszesz, że mówić to łatwo, a robić to trudno. Dokładnie! Wy ciągle coś mówicie, a robić jakoś nie chcecie! Rację ma Mathu, że to jest jedyne znane mi forum, gdzie jest tyle nienaprawionych błędów i to przez tyle czasu. Jesteście Chlastawa ze swoją bandą amatorami, która spieprzyła forum i merytorycznie, i funkcjonalnie!

 

Mam dość forum, na którym przejrzenie jednego tematu trwa godzinę. Proszę skasować mi konto z tego domu wariatów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem Twoją wypowiedz jako wyrażną sugestię ,że skoro są błędy , to powinienem wogóle zarzucić jakąkolwiek inną aktywność na forum ( w tym nawet nieco pół żartem pół serio rzucony luźny pomysł zegarka klubowego na bazie jakiejś uznanej firmy) i nie pisać postów do czasu usunięcia awarii i dopiero po okresie karencji , podczas której nie będzie powtorek błędów , powrócić do pisania czegokolwiek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ramiadi

Proszę skasować mi konto z tego domu wariatów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, szczególnie Ciebie były użytkowniku Blaz a obecnie Ramiadi, widać ciągnie wilka do lasu i potrzeba siania zamętu ciągle duża.

 

Faktycznie mamy znowu problemy. Niestety prawdopodobnie sięgają one niżej niż poziom silnika forum. Mamy listę sprawa do załatwienia, która niestety na razie rośnie. Podjęliśmy decyzję o bardziej systemowym załatwieniu sprawy. Jesteśmy na etapie szukania admina na stałe, który zajmie się tematyką w sposób usystematyzowany i ciągły. Być może okaże się iż będzie to kolega z którym rozpoczęliśmy współpracę, ale musi się wdrożyć.

Niezależnie od tego szykuje się remont generalny. W poniedziałek mamy umówionego specjalistę od baz danych na diagnostykę a następnie będziemy podejmowali decyzję co dalej.

Obecny układ nie za bardzo się sprawdza przy tej wielkości ruchu i będziemy myśleć o bardziej profesjonalnym podejściu do tematu. Mamy na ten cel zabezpieczone środki.

Przepraszam za zaistniałą sytuację. Pracujemy nad rozwiązaniem doraźnych problemów, ale przede wszystkim nad takim przebudowaniem baz danych i serwera aby zapewnić komfort użytkowanie na kilka lat do przodu. Tutaj niestety sam silnik nie wystarczy. Ten, który mamy obecnie powinien dać radę.

 

Jeśli są na forum specjaliści z tej dziedziny i chcieliby pomóc w konsultacji i podjęciu rozsądnych decyzji w sprawie wyboru rozwiązania to bardzo chętnie widzimy ich rady. Być może na forum jest też potencjalny admin? Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie w temacie i chwiałby pomóc - proszę o kontakt.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są na forum specjaliści z tej dziedziny i chcieliby pomóc w konsultacji...

Hej, nie jestem specjalistą i nie nadaję się na administratora, ale wydaje mi się, że usunięcie paru tysięcy nieaktywnych kont może uwolnić parę megabajtów pamięci. Może to spowodować przyśpieszenie i/lub zmniejszenie ilości błędów na forum. Może, ale nie musi, nie wiem czy tak się stanie... Ale chyba warto spróbować, bo prawdopodobnie nie wymaga to żadnego wybitnego specjalisty od baz danych.

Jeśli w głownym menu na górze wejdziesz na listę "Użytkownicy"

Włączysz "Zaawansowane filtry"

Wybierzesz/wpiszesz: Ilość postów jest mniejsza niż 10

Ostatnia wizyta przed: z kalendarza wybierzesz rok 2009 Nov 13

Nacisniesz Wyświetl

Wyswietli się lista zawierająca 430 stron (ponad 8 tys kont!!!)

Zalogowany jako Administrator powinieneś mieć możliwość zaznaczenia tych kont, i usunięcia ich jednym kliknięciem.

 

To są absolutnie "martwe dusze".

Nie zostanie usunięty nikt, kto napisał więcej niż 10 postów, nawet jeśli nie logował się od lat.

Również nie zostanie usunięty nikt, kto zalogował się chociaż raz w ciągu ostatniego roku, nawet jeśli ma mniej niż 10 postów.

 

Ile taka robota może potrwać? 5 minut? 10 minut?


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczyszczę konta. Muszę przemyśleć parametry odsiewu bo jednak sporo osób jest zarejestrowanych ale nie pisze.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba! Tylko teraz zaczynam mieć wątpliwości, czy w związku z błedami na forum, czy również błednie nie może dzialac ten mechanizm filtrowania, hmm... przecież to też część forum, które źle działa, kuźba masło maślane..

Pojedyncze usuwanie kont nie ma sensu. Pojedynczo to sobie możesz usuwać, jak masz 200-300 uzytkowników... ale jak masz kilka tysięcy do usunięcia, to trzeba wiedzieć co się robi.

Teraz jak już jest kicha, to jednak lepiej żeby zabrał się za to specjalista.

Wejdzie bezpośrednio na baze danych (z pominięciem forum) i zapoda odpowiedni kod/kwerendę mySql

Poza tym porobi odpowiednie Backupy, i w razie niepowodzenia bedzie mógł przywrócić poprzedni stan forum.

Teraz to już lepiej zatrudnijcie specjalistę. Sorry.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Hej, nie jestem specjalistą i nie nadaję się na administratora, ale wydaje mi się, że usunięcie paru tysięcy nieaktywnych kont może uwolnić parę megabajtów pamięci. Może to spowodować przyśpieszenie i/lub zmniejszenie ilości błędów na forum. Może, ale nie musi, nie wiem czy tak się stanie...

To nie da kompletnie nic. W relacyjnych bazach danych w tabeli mogą być nawet gigabajty nieużywanych danych i nie ma to prawa wpłynąć na wydajność zapytań, jeśli stosowane są indeksy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie jestem specjalistą i nie nadaję się na administratora, ale wydaje mi się, że usunięcie paru tysięcy nieaktywnych kont może uwolnić parę megabajtów pamięci.

usuwanie danych nie wpłynie w żaden sposób na wydajność forum, a szczególnie usuwanie danych użytkowników, których w porównaniu do wszystkich danych jest ... mało

 

profile, wiadomości i inne rzeczy związane z kontem zajmują około 10M, a całe forum około 550M.

 

cały dzisiejszy ranek był poświęcony na prace nad forum.

 

Piszecie Państwo, że inne fora wytrzymują. Nie wiem. Wiem jaki jest ruch.

 

Statystycznie w każdej sekundzie serwer (dane za październik) przez cały miesiąc ruch utrzymuje się na poziomie 6 stron na sekundę (łącznie wyświetlono 17622322). Natomiast zapytań do serwera było średnio 13 na sekundę (łącznie 35468177) co nie jest już małą liczbą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy jakiekolwiek błędy IPS Driver Error jeszcze się pojawiają? Proszę o szczegóły. Wyczyściłem logi, by być na bieżąco i nic nie powinno mi umknąć.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.