Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dascola

Galeria Gustava Beckera

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem że zajmują się zegarami. Pani zegarmistrzowa pogoniła mnie kiedyś jak zapytałem czym się otwiera koperty w Certinach DS....


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj powrócił do mnie, po renowacji chodzik GB 135xxx. Na podstawie zdjęć Jacka zegar otrzymał nową koronę. Teraz rodzina Beckerów wygląda bardziej okazale. Zastanawiam się tylko jak zareaguje moja żona jak wróci z sanatorium - ale to dopiero za ponad dwa tygodnie :wub:

Piękna kolekcja :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś podał długości to mogę takie zrobić. Czy istnieje możliwość zwymiarowania piast?

 

post-22303-0-80968700-1372111850_thumb.jpg


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę ku pamięci kolejnego kurdupelka. Nie poszedł, odbiór osobisty w Albionie...

post-6402-0-32032000-1372115262.jpg

post-6402-0-57397200-1372115262.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I cena, jakby wisiał wcześniej w sypialni u Królowej... :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod wpływem mocno deszczowej aury (nie sprzyja długim spacerom z Wigoren) nieco więcej czasu poświęcam zegarom i zastanawiam się czy zegary GB lub inne ze Świebodzić (np. Endler) były pakowane w skrzynie typu "lira".

Kiedyś natknąłem się na wątek, w który zegar ze Swiebodzić był w skrzyni "lira" i Piotr poddał wątpliwość kompletności mechanizmu i skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli lira czy moze serpentine?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowy  w stylu serpentynowym charakteryzują się falistą linią drzwiczek i popularnie określane są "lirą". W Freiburgu takie skrzynie oferował Becker i Endler w czwartej ćwierci XIX wieku.


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuję za informację o "Lirze". Mój zasób wiedzy się systematycznie powiększa. Dzisiaj z kolei chciałbym pokazać Gustawa Beckera i zapytać, czy sterczyny, które posiada ten zegar mażna uznać za oryginalne (mam pewne wątpliwości wynikające z mojego skromnego acz ciągle i systematycznie nabywanego doświadczenia) czy też jest to przypadkowo dobrana ozdoba ? Pokazany zegar jest z 1895 r. Obecnie wiem, że ten typ skrzyni był bardzo popularny. Spotkałem się z określeniem tego stylu - Ludwik Filip ?

post-57457-0-28151200-1373268190_thumb.jpg

post-57457-0-96633200-1373268204_thumb.jpg

Edytowane przez kobas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z pojęcia Ludwik Filip lepiej się wycofać*. Jak już kiedyś pokazywałem, typowy zegar Ludwik Filip wygląda tak:

 

post-6402-0-65596100-1373272862.jpg

 

Czyż rakietoplan nie brzmi lepiej ;)

 

Nie bardzo wyglądają na oryginalne.A te boczne, które są, powinno się zamienić góra z dołem chociaż.

 

 

 

 

 

Zobacz opis z kraju, który szczyci się być tego stylu kolebką. Ani okres (1830 - 1848), ani stylistyka zbliżona do empire pomieszanego z biedermeier nie pasują:

http://fr.wikipedia.org/wiki/Style_Louis-Philippe

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rakietoplan ? ... a to nie jest nazwa własna skrzynki R1001 ? ;)

 

Ten model skrzynki ( z łukiem na górze drzwiczek ) nie wydaje mi się bardzo popularny, ale ja się na świebodzickich nie znam.

Wyjątkowo mi się podoba - jakby pozdejmować ozdóbki byłby jeszcze ładniejszy, choć już wtedy nie oryginalny :(

Powiedziałbym o stylu, że to przejściówka.

 

Sterczyny ... nie powinny być czarne ?

Edytowane przez Mariusz

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Mam dla Was cos interesujacego, niejako w nawiazaniu do mojego postu o okretowym GB 1911-12 teraz prezentuje dla potomnosci:

KRIEGSMARINE WWII zegar okretowy, wielce pradopodobne ze pochodzacy z lodzi podwodnej.

Opisy na tarczy sa oczywiste, i za sprzedajacym: M - moze oznaczac po prostu Marynarke wojenna, a N - Nordsee.

Ale czy 1412 to numer Uboat - a tego juz nie wiem. Ale mozne ktos to zweryfikowac.

Zegar posiada 8-dniowy werk o numerze 2812.

Charakteryzuje go wodoszczelnosc obudowy i bardzo cichy chod - to znowu za sprzedajacym ( prawdopodobnie kolekcjoner marynistyki )

Lata 30-te i za brata Junghansa, ale zawsze to nasz Swiebodzicki.

attachicon.gifuboot2f.jpg

By ulan65 at 2011-07-05

attachicon.gifuboot1.jpg

By ulan65 at 2011-07-05

attachicon.gifuboot4.jpg

By ulan65 at 2011-07-05

attachicon.gifuboot3.jpg

By ulan65 at 2011-07-05

Warto by kupic i sprowadzic do Polski, i przywozic na coroczna wystawe GB. Ktos z wypchanym portfelem jest poszukiwany.

(Albo mozemy sie zlozyc wink.gif )

 

Uboota  o numerze 1412  nie bylo ,  z  seri 14xx  najwyzszy numer tej seri  byl 1408 i 1409 ale te lodzie nigdy nie zostaly zbudowane .

Edytowane przez kwb3rdu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W roku 1943 wydano zgodę na budowę 24 okrętów przybrzeżnych "kaczek" wg projektu Helmuta Waltera U-1405 do U-1416, U-1081 do U-1092, co być może tłumaczy pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze ze tak nie jest i zawsze jestem otwarty na nowe wiadomosci .

Ja mam Buch a w nim tak jest napisane ...36uj.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez kwb3rdu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PanRandom

Takie oto znalezisko popełniłem u dziadków w domu. Opowiedzcie coś o tym okazie laikowi... (MOD)

post-63776-0-09448400-1373971186_thumb.jpg

post-63776-0-07076800-1373971192_thumb.jpg

Edytowane przez tarant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby sobie "zasłużyć" na wystawianie w "odpowiednim dziale" oczekujemy regulaminowych 50 sensownych postów.

A dlaczego mamy Ci coś opowiadać, skoro chodzi tylko o jedno...

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PanRandom

hmmm, proszę wybaczyć mi śmiałość... zegar jest zwykłym znaleziskiem, stanowi część historii domu dziadków, jestem zwyczajnie ciekaw cóż to za okaz. Nie znam się na zegarach, ale jestem pewien, że historia tego zegara łączy się z historią domu. Ot zwykłe zapytanie. Jeśli nie masz nic do powiedzenia to zignoruj mój post, chętnie zaczekam na kogoś bardziej pomocnego. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srutututu.

Na dzień dobry wstawiłeś dwa posty z ofertą sprzedaży, a teraz wyskakujesz z historią domu,ciekawością itd.

Gdybyś zadał sobie odrobinkę trudu, to zapoznałbyś się wpierw z podwieszonymi tematami. W jednym z nich napisałem w jaki sposób (chodzi głównie o zdjęcia) pytać się o zegary.

 

Mało pomocny.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PanRandom

Dobra, dobra... Panie mało pomocny, bądź Pan bardziej pomocny i podpowiedz proszę jak zadać pytanie właściwie, a z pewnością skorzystam ;) Zegar jest na sprzedaż i nie ukrywam tego. Jestem świeżutkim użytkownikiem i jak każdy nowy szukam szybkich odpowiedzi na proste pytania, może to i błąd i brak zgodności z etykietą, ale pozwól mi ten błąd popełnić. Interesują mnie jakiekolwiek informacje na temat tego zegara gdyż wiem, że dziadek kolekcjonował rzeczy "dobre", miał zacięcie do zegarków ręcznych. Ciekaw jestem z jakiego okresu taki zegar może pochodzić, może wiąze sie z tym modelem jakaś ciekawa historia, tylko tego szukam. Nie próbuję tu wycenić zegara. Jestem otwarty na sugestie ;) W odpowiednim dziale umieściłem także fotki innych znalezisk i również mam nadzieję na odpowiedź szanownych kolegów...

Srutututu.

Na dzień dobry wstawiłeś dwa posty z ofertą sprzedaży, a teraz wyskakujesz z historią domu,ciekawością itd.

Gdybyś zadał sobie odrobinkę trudu, to zapoznałbyś się wpierw z podwieszonymi tematami. W jednym z nich napisałem w jaki sposób (chodzi głównie o zdjęcia) pytać się o zegary.

 

Mało pomocny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, to już zostało napisane...Ale, co tam. Odkręć dwie śrubki widoczne na zdjęciu, zdejmij wahadło, wysuń mechanizm z drewnianymi sankami i zamieść jego zdjęcia. "Na oko" produkcję zegara można umiejscowić pomiędzy 1905 a 1925 rokiem, raczej jeszcze przed I WŚ.

 

A co do ofert sprzedaży - jeszcze raz powtórzę - nie ogłaszaj się.

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PanRandom

Dobrze, ogłoszenie wypadnie. Mechanizm sfotografuję jak tylko podlecę do domu dziadków, obiecuje Ci to.

 

Pozdrawiam

 

No właśnie, to już zostało napisane...Ale, co tam. Odkręć dwie śrubki widoczne na zdjęciu, zdejmij wahadło, wysuń mechanizm z drewnianymi sankami i zamieść jego zdjęcia. "Na oko" produkcję zegara można umiejscowić pomiędzy 1905 a 1925 rokiem, raczej jeszcze przed I WŚ.

 

A co do ofert sprzedaży - jeszcze raz powtórzę - nie ogłaszaj się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ogłoszenie wypadnie. Mechanizm sfotografuję jak tylko podlecę do domu dziadków, obiecuje Ci to.

 

Pozdrawiam

czy można wiedzieć jakim dysponujesz środkiem do latania. awionetka?,helikopter?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.