Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dascola

Galeria Gustava Beckera

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zabralem sie za mojego Gustawa B.  W zwiazku z czym mam dwa pytnia.

1. Czy dobrze okreslilem po puncy pochodzenie :

Brunau 1910-1926  werk nie posiada zadnego nabitego numeru oprocz dlugosci wahadla  i czy jest mozliwosc dokladniejszego sprecyzowawnia roku produkcji .

m0fa.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us

2. W drzwiach odspoil sie od ramy ozdobny element . W jaki sposob  mam go przykleic do ramy aby pozbyc sie szczeliny  ... Ramiaka chyba nie moge ruszac bo zmniejszajac go zmniejszylbym tym samym drzwiczki ,,,, Dodam tylko ze skrzynia jest  w b.dobrym satnie i nice chce jej ruszac , tylko czyms przetrzec i natlusicic .s8cq.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez kwb3rdu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw to w spokoju i pokochaj... Nic z tym nie rób, bo to nigdy nie będzie nowy zegar. Poprostu drewno się zeschło i już


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy dobrze okreslilem po puncy pochodzenie :

Brunau 1910-1926  werk nie posiada zadnego nabitego numeru oprocz dlugosci wahadla  i czy jest mozliwosc dokladniejszego sprecyzowawnia roku produkcji .

 

2. W drzwiach odspoil sie od ramy ozdobny element . W jaki sposob  mam go przykleic do ramy aby pozbyc sie szczeliny  ... Ramiaka chyba nie moge ruszac bo zmniejszajac go zmniejszylbym tym samym drzwiczki ,,,, Dodam tylko ze skrzynia jest  w b.dobrym satnie i nice chce jej ruszac , tylko czyms przetrzec i natlusicic .

Ad. 1.

Żle, Braunau to Bohemia, SILESIA to Schlesien. Mechanizmy SILESIA nie posiadały numerów seryjnych i  były produkowane (z małymi wyjątkami) w centrali: Freiburg in Schlesien. Datowanie na pierwszą ćwiartkę XX wieku jest wystarczająco dobre.

 

Ad. 2.

Żadnym tłuszczem, co najwyżej woskiem.  A przetrzeć preparatem do odświeżania mebli zabytkowych.


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzeikuje za obie odpowiedzi ,

Odpowiedz piewrwsza  jest po mojej mysli   bo tak tez ma  wygaldac zegar co ma okolo 100 lat . Skrzynie przeciagne polotura /lub wloskiem do mebli ,i  to w zaszadzie mailem na mysli

Odpowiedz druga wprowadzila mnie w pewne zaklopotanie poniewaz wedlig tej tabeli punca jest z Braunau .

Wprawdzie wedlug drugiej tabeli gdzie jest widoczna dokaldnie taka sama punca wskazywala by to na Freiburg 1909 -1933 stad tez moje pytanie  i dokladny rok produkcji

7vv0.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A komentarze na temat tej tabelki na naszym forum przeczytałeś ? Zdarzają się werki Silesia z Broumova, z numerami seryjnymi. Ale to były tylko niewielkie serie mechanizmów wyższej klasy, coś jakby „limited edition". Kropla w morzu serii Silesia

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z forum mam tez ta tabelke , gdyby  byly nabite numery to mysle ze sam  odcyfrowal ten mechanizm  , czterocyfrowy numer jest na tyle skrzyni

Edytowane przez kwb3rdu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PanRandom

Mam nadzieję, że już w tym tygodniu będę mógł wrzucić zdjęcia mechanizmu...

 

No właśnie, to już zostało napisane...Ale, co tam. Odkręć dwie śrubki widoczne na zdjęciu, zdejmij wahadło, wysuń mechanizm z drewnianymi sankami i zamieść jego zdjęcia. "Na oko" produkcję zegara można umiejscowić pomiędzy 1905 a 1925 rokiem, raczej jeszcze przed I WŚ.

 

A co do ofert sprzedaży - jeszcze raz powtórzę - nie ogłaszaj się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!  Do galerii zegarów  Gustawa Beckera. Załączam zdjęcia mojego kominkowego Beckera. Dla zainteresowanych  zegarami kominkowymi podaję nr telefonu 601982317.

post-50620-0-12542800-1375182349.jpg

post-50620-0-36177200-1375182360.jpg

post-50620-0-31141400-1375182369.jpg

post-50620-0-19800500-1375182379.jpg

post-50620-0-76089800-1375182386.jpg

post-50620-0-22730100-1375182399.jpg

post-50620-0-58636000-1375182458.jpg

post-50620-0-41453200-1375182512.jpg

post-50620-0-65167300-1375182518.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, powie mi ktoś gdzie na forum znajdę katalog z zegarami wiszącymi Gustav Becker?  Chodzi o wzory szafek, wahadeł , tarcz itd.  Widziałem to kiedyś na forum, próbowałem znaleźć przez wyszukiwarkę forumową ale nie idzie. Kuzyn ma Beckera i chciałem sprawdzić czy to produkt firmowy czy składak.


Ex factis non ex dictis amici pensandi sunt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum ? Nigdzie czegoś takiego nie było, poza skanami pojedynczych stron. Katalogi GB (1909, 1912, 1924) w formie cyfrowej (pdf) są dostępne tutaj:

http://www.any400day.com/

Swoją drogą, na stronie panuje zastój, obietnica o "near future" trwa już od kilku lat.

 

Nieco reprintów dostępnych jest na eBay.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Są drogie. Każdy katalog na płycie CD kosztuje 15 $. Gdyby ktoś chciał mieć wszystkie dostępne katalogi musi zapłacić 255 $. :wacko:

Miniatury stron z piętnastu katalogów są dostępne na tej stronie:

http://www.any400day.com/Catalogue.htm

Edytowane przez Arek_Win

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info

Edytowane przez lik

Ex factis non ex dictis amici pensandi sunt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info

Ex factis non ex dictis amici pensandi sunt

 

Bardzo ładna sentencja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nalezy zamiescic go w galerii? czy to skladak?

 

W okresie międzywojennym zakłady Beckera produkowały (głównie na rynek skandynawski) zegary ścienne w obudowach typu cartel (carteluhren). Mechanizm z Twojego komodowego (konsolowego?) wraz z tarczą bardzo mi taki kartelowy zegar przypomina. W kartelowym odchylana była ramka ze szkłem, tutaj mamy drzwiczki ładnie skomponowane z resztą.

 

Aby rozstrzygnąć, czy to składak, czy nie, należałoby wyjąć tarczę z mechanizmem i przyjrzeć się w jaki sposób były mocowane wewnątrz skrzyni. Przydałby się też numer seryjny.


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę do galerii dość ciekawego (moim zdaniem) Gucia na "wymuszonym kwadransie".

Zegarek w stanie oryginalnym, ale ktoś pozbawił go głosu. A przy okazji może u kogoś leży brakujący do mojego Gucia podwójny gong spiralny. Byłbym mocno zainteresowany.

post-61762-0-83173600-1378125010_thumb.jpg

post-61762-0-99158000-1378125029_thumb.jpg

post-61762-0-87923000-1378125039_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GB 1945

Moe byc starczy niz myslisz, moze...bo trudno wyrokowac po tych zdjeciach.

Albo mech. i skrzynka to komplet - i wtedy po numerze mech. mozna okreslic date produkcji.

I tylko ktos dodal ozdobe i date 1945.

Lub ktos znalazl skrzynie z 1945 roku i wstawil stary mechanizm GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moe byc starczy niz myslisz, moze...bo trudno wyrokowac po tych zdjeciach.

Albo mech. i skrzynka to komplet - i wtedy po numerze mech. mozna okreslic date produkcji.

I tylko ktos dodal ozdobe i date 1945.

Lub ktos znalazl skrzynie z 1945 roku i wstawil stary mechanizm GB.

Według opisu sprzedającego mechananizm jest zprzełomu 1800/1900 a skrzynia jak na zdjęciu.

To może jeszcze jeden nietypowy GBpost-28061-0-30584300-1380307222.jpgpost-28061-0-70284600-1380307246.jpgpost-28061-0-99405600-1380307266.jpgpost-28061-0-87442800-1380307293.jpg Nie ma więcej zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GB 1945 cdattachicon.gifGB5.jpgattachicon.gifGB7.jpg

 

Moim zdaniem mechanizm jako komplet jest z fabryki Beckera, natomiast skrzynka pierwotnie miała zamontowany inny mechanizm. Ktoś kto składał ten zegar, przerobił trochę skrzynkę i zdjął mosiężne aplikacje z tarczy zegarowej.

 

Edit:  

Przeróbki dokonano nie tak dawno, bo po mosiężnych aplikacjach na tarczy zostały bardzo wyraźne ślady.

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje nie zamieszczac zdjec skladakow i domniemanych GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o takich Guciach.Mam tylko takie zdjęcia.Czekają na adopcję w Holandii.

post-41769-0-03726300-1380308143_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.