Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dascola

Galeria Gustava Beckera

Rekomendowane odpowiedzi

Czy widzieliście ten zegar Gustawa Beckera z cyferblatem 24 godzinnym.Sprzedany na Ebay.de za 1835 euro

post-41769-0-17301800-1380743224_thumb.jpg

Edytowane przez FRANK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się jednemu panu z Magdeburga wydaje, to jeszcze nic nie musi znaczyć...

 

post-6402-0-85400500-1380746969_thumb.jpg post-6402-0-01967800-1380746975_thumb.jpg

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz zdjęcia mechanizmu tego zegara?

Czy na pewno jest to GB ?

Jak zawsze Piotr mnie wyprzedził i pokazał zdjęcia z aukcji.Niech się fachowcy od Beckera wypowiedzą czy to jest oryginalny GB.Podczas aukcji 42 razy podnoszono cenę.

Edytowane przez FRANK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten zegar wiszący na ścianie w domu właściciela.Był do kupienia zapewne za niższą cenę lecz nie było kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żle mi się napisało....

W katalogu to mechanizm z tej grupy:

attachicon.gifBez tytułu3.jpg

Mamy go też tutaj:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/50852-galeria-gustava-beckera/page__view__findpost__p__669499

Ulana zegar nie ma osłony przeciwpyłowej, nie mogę sobie przypomnieć czy był pokazywany na forum.

odgrzeję temat...

kupiłem dzisiaj  za ostatni grosz ;)....kierowany ciekawością..... cudeńko ze zdjęcia...z obudową p/pyłową

numer.....2499409..dwie sygnatury  GB..i wydrapany numer ...39326G..

 

nxq2.th.jpgouvj.th.jpgvchm.th.jpg

sjph.th.jpgahu8.th.jpgz5z9.th.jpgpsqz.th.jpg

2z3k.th.jpg


Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Odnalazłem zegar GB, który należał do mojego dziadka i który pamiętam z jego domu, jako działający. Według informacji, które znalazłem w internecie, jest to GB z ok. 1900 roku (sygnatura GB Silesia i P42). Innych numerów nie znalazłem - gdzie ich szukać? Skrzynia pewnie nie jest oryginalna. Sygnowana tabliczką "Carl Klar, Uhrenmacher und Optiker, itd."

 

Obecnie zegar nie "chodzi", tzn po nakręceniu (klucz nieoryginalny) balans chodzi nierówno i po ok. 10-15 minutach staje. Słyszałem, że podobno upadł z niewielkiej wysokości (30-50 cm), podczas smarowania, które dziadek robił sam. Na pierwszy rzut oka nic nie jest zerwane, złamane. Zegar "bije" po ustawieniu wskazówek na pełnej godzinie i połówce.

 

Ponieważ nie znam się kompletnie na zegarach wiszących, ale ma on dla mnie wartość sentymentalną, gdzie mogę dokonać naprawy i renowacji zegara w Warszawie lub okolicach? 

 

Poniżej kilka fotek:

post-47751-0-64363600-1382099350_thumb.jpg

post-47751-0-96219800-1382099366_thumb.jpg

post-47751-0-26090200-1382099384_thumb.jpg

post-47751-0-50516600-1382099395.jpg

Edytowane przez Kebayoran

"Do or do not. There is no try" - Master Yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamieniec Ząbkowicki. To sobie Becker pojeździł. Na werkach z serii Silesia nie ma w znakomitej większości numerów seryjnych. produkowano je w latach 1908 - 1925.

Wystarczy, że przy upadku wygiął się np któryś czop. A może tylko kotwica jest źle ustawiona. No i sprężynka wahadła jest urwana...O sposobie regulacji było już wiele razy.  Ale nawet jeśli zegar uda się "ustawić", to w takim stanie nie powinien być dalej użytkowany.

Poszukaj, dopiero co podawano na tym subforum adres do sprawdzonego zegarmistrza w Piasecznie.

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamieniec Ząbkowicki. To sobie Becker pojeździł.

Frankenstein in. Schl. czyli obecnie Ząbkowice Śląskie........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starałem się przeczytać ze zrozumieniem, ale i tak nie łapię...

Odnalazłeś w necie informacje, nie prosisz o rady jak samemu się za czyszczenie, smarowanie i ustawienie zegara zabrać, czego oczekujesz?

Nie chcę Cię obrażać odkrywczością tego stwierdzenia, lecz w związku z powyższym stanowczo musisz udać się do ZEGARMISTRZA.

Jak jeszcze można Ci pomóc? Na "nierówno pracujący balans" radą będzie przeczytanie wątków w tematach np. "regulacja wychwytu", lub ww. ZEGARMISTRZ, sprawdzenie mechanizmu po upadku- ZEGARMISTRZ.

Co prawda nie dołączyłeś całościowych zdjęć skrzyni, ale to chyba ślązak, jak najbardziej pasujący do mechanizmu. Nie wiem, czy ma koronę, czy nie, zauważyłem natomiast uroczą plakietkę sprzedawcy, lub zegarmajstra na dolnej półce. Nie potrafię powiedzieć, czy wahadło jest od niego, bo wahadła nie widać...

Innych numerów na tym mechanizmie nie będzie.

 

edit: zanim wysłałem, koledzy już napisali wszystko. Ładne wahadło, piękna tabliczka, wnioski końcowe: zegarmistrz  :)

Edytowane przez fibo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frankenstein in. Schl. czyli obecnie Ząbkowice Śląskie........

 

No i znowu. Już się tego nie nauczę, a raczej oduczę. Stein - kamień - Kamieniec. Dobrze że nie Podolski ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Poszukaj, dopiero co podawano na tym subforum adres do sprawdzonego zegarmistrza w Piasecznie.

 

Dziękuję za podpowiedź. Zaraz poszukam.  :)


"Do or do not. There is no try" - Master Yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię obrażać odkrywczością tego stwierdzenia, lecz w związku z powyższym stanowczo musisz udać się do ZEGARMISTRZA.

 

Co prawda nie dołączyłeś całościowych zdjęć skrzyni, ale to chyba ślązak, jak najbardziej pasujący do mechanizmu. Nie wiem, czy ma koronę, czy nie, zauważyłem natomiast uroczą plakietkę sprzedawcy, lub zegarmajstra na dolnej półce. Nie potrafię powiedzieć, czy wahadło jest od niego, bo wahadła nie widać...

Innych numerów na tym mechanizmie nie będzie.

 

edit: zanim wysłałem, koledzy już napisali wszystko. Ładne wahadło, piękna tabliczka, wnioski końcowe: zegarmistrz  :)

Oczywiście, że zegarmistrz  :)  Tylko nie miałem pojęcia, kto konkretnie mógłby się podjąć naprawy. Ale już teraz wiem i dziękuję wszystkim za podpowiedzi  :)

 

A poniżej fotka całości (przepraszam za lampę błyskową):

post-47751-0-97965200-1382117574_thumb.jpg

Edytowane przez Kebayoran

"Do or do not. There is no try" - Master Yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda, jakby padł na twarde i mu cuś odpadło od dołu, a potem lekko krzywawo dopiłowano odłamanie. To był pewnie ten...

 

Nie będzie trudno powrócić do źródeł  :).

 

 

post-39092-0-89323300-1382122602_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renowację skrzynki, dorobienie korony i ptaszyska może zrobić p. Edward Poroszewski. Można go spotkać na warszawskim Kole i oddać zegar do renowacji i uzupełnienia, nie trzeba jechać do Radomska Tel. 44 628 18 03.

 

Mechanizm możesz dać do naprawy naszemu Koledze z forum, ma bardzo dobre referencje i mieszka w Warszawie  Tel. 691 045 744  p. Safinowski


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda, jakby padł na twarde i mu cuś odpadło od dołu, a potem lekko krzywawo dopiłowano odłamanie. To był pewnie ten...

 Zdecydowanie padł na twarde  :)  jest to jedna z niewielu rodzinnych rzeczy, która przeżyła wojnę i zburzenie kamienicy na Powiślu i chociażby dlatego należy mu się solidna renowacja  :) Dziękuję za rycinę oryginału.


"Do or do not. There is no try" - Master Yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renowację skrzynki, dorobienie korony i ptaszyska może zrobić p. Edward Poroszewski. Można go spotkać na warszawskim Kole i oddać zegar do renowacji i uzupełnienia, nie trzeba jechać do Radomska Tel. 44 628 18 03.

 

Mechanizm możesz dać do naprawy naszemu Koledze z forum, ma bardzo dobre referencje i mieszka w Warszawie  Tel. 691 045 744  p. Safinowski

Bardzo dziękuję za pomoc  :) skontaktuję się na pewno  :)


"Do or do not. There is no try" - Master Yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GB już na "leczeniu" u p. Safinowskiego.  <_< Wstępna diagnoza: uszkodzenie kotwicy i wyrobienie panewek...


"Do or do not. There is no try" - Master Yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka zegarów z wytwórni GB już widziałem, ale trafił mi się klasyczny Gucio z werkiem jakiego jeszcze nie widziałem, a dokładnie mówiąc chodzi mi o regulację wychwytu ( fotka nr 3). Taką regulację widywałem w Junghasach, ale w GB nigdy. Być może jest to werk z końcowego okresu, lub zaraz po przejęciu.

Nie przeglądałem całego tematu, więc jeżeli się powtarzam, to proszę usunąc post.

post-61762-0-35193600-1384967898_thumb.jpg

post-61762-0-20278800-1384967918_thumb.jpg

post-61762-0-15080900-1384967926_thumb.jpg

post-61762-0-75155500-1384968225_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli popełniłam jakiś błąd to proszę mi wybaczyć ale wchodzę :) powoli w te wasze KURANTY i chciałabym co nieco wiedzieć o tym Bimbadle!

 

GB to wiem bo pisze, nawet Silesia, ale czy pudełko oryginalne i w ogóle co byście doradzili,  brak brody to też wiem, powiedźcie coś chłopy :)

 

 

post-66741-0-68659000-1384992391_thumb.jpg

post-66741-0-42867600-1384992396_thumb.jpg

post-66741-0-24715400-1384992404_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka zegarów z wytwórni GB już widziałem, ale trafił mi się klasyczny Gucio z werkiem jakiego jeszcze nie widziałem, a dokładnie mówiąc chodzi mi o regulację wychwytu ( fotka nr 3). Taką regulację widywałem w Junghasach, ale w GB nigdy. Być może jest to werk z końcowego okresu, lub zaraz po przejęciu.

Nie przeglądałem całego tematu, więc jeżeli się powtarzam, to proszę usunąc post.

 

Mam też takie cudo pod swoim dachem. Ma przybitą kotwicę na tarczy i na werku, ale z Beckerem to on już nie ma chyba żadnego związku. Oprócz tych sygnatur oczywiście.

post-28411-0-39667000-1384996065_thumb.jpg


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.