Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dascola

Galeria Gustava Beckera

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ladny GB. Gratulacje :)

Ta tarcze ma porcelanowa , szklana czy metalowa?

Nurtuje mnie  to strasznie.

Edytowane przez Dascola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladny GB. Gratulacje :)

Ta tarcze ma porcelanowa , szklana czy metalowa?

Nurture mine to strasznie.

Anetta skup się troszkę na tym jak piszesz, bo fatalnie się to czyta... proszę


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie problem ze skupianiem. To dziwne rzeczy wypisuje moj komputer. I to nie tylko na forum. Sam  tworzy jakies kretynskie wyrazy.

Ciagle musze sprawdzac, i niemal kazdy post edytowac. Podkresla mi wyrazy , a po zamieszczeniu na forum zmienia je na swoje wlasne.

Mozna powiedziec , ze ten komputer zyje wlasnym zyciem.  

Moze Wam sie to wydac dziwne, ale tak jest. 

Dobra juz wiem , ze szklana :)

Edytowane przez Dascola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dascola

Do tarczy 32,5cm metalowej z tylu ( grubosci 1 mm ) jest przymocowany mechanizm a z przodu cyferblat szklany ( grubosci 2,7 mm ). pomiedzy tarcza metalowa i cyferblatem mamy papier przekladkowy zabezpieczajacy malunek tla i cyfr rzymskich od wewnatrz. Cyferblat i tarcza sa polaczone dwoma nitami mosieznymi.

post-70347-0-32856400-1453391004_thumb.jpgpost-70347-0-33045500-1453391039_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mysle nad tym D.R.P.. Mamy tu do czynienia z wahadlem skladanym dwuczesciowym. Polaczenie na jaskolczy ogon. I to polaczenie ma D.R.P. ( Deutsches Reichspatent ). Ponizej dokladniejsze zdjecia.

post-70347-0-30621700-1453395437_thumb.jpgpost-70347-0-20292700-1453395474_thumb.jpgpost-70347-0-84201800-1453395571_thumb.jpg

 

@tarant

Pomyslalem sobie, ze moze byloby dobrze zalozyc temat na forum pt. "Poszukiwany, poszukiwana" cos w stylu "Wanted". W temacie tym poszukiwalibysmy np. zegarow obrazujacych opisy patentowe lub wzorow uzytkowych albo na odwrot mamy zegar a szukamy opisow. W temacie tym watki zakladaliby moderatorzy, aby unknac, ze tak powiem balaganu i utrzymac przejrzystosc i wartosciowosc tematu.Posty z propozycjami zalozenia watku w temacie "Poszukiwany,poszukiwana" mogliby oczywiscie w kazdym innym temacie skladac wszyscy zarejestrowani forumowicze, ale decyzja nalezalaby do moderatorow aby je tam umiescic.

W zwiazku z tym moja propozycja watku. Szukamy numeru patentowego D.R.P. polaczenia na jaskolczy ogon wahadla skladanego dwuczesciowego oczywiscie z dolaczonymi zdjeciami obrazujacymi o co chodzi.

Sadze, ze wsrod forumowiczow musi sie znalezc zegar, ktory ma podobne polaczenie z numerem.

pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za opis tarczy  :rolleyes: Ciekawa jest rzeczywiscie. 

Co do osobnych watkow i opisow to fajnie by bylo , zeby nie wertowac kilkudziesieciu stron. 

Przejrzystosc forum , mimo wysilkow moderatora , powoli zanika w nawale wiadomosci.

Pytanie czy serwer uniesie jeszcze takie obciazenie  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam problem, obejrzalem dokladniej skrzynke zegara i znalazlem cos takiego

post-70347-0-50467700-1453553502_thumb.jpg

 

mechanizm z 1911 a skrzynka z 1883?

Nie rozumiem

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana mechanizmu na gwarancji zegara :) ?  Albo zwyczajnie, naprawa zegarmistrzowska pod tytulem kupic nowy mechanizm z fabryki :) i wlazyc bo stary sie zepsul. Czesta praktyka , zwlaszcza w czasach kiedy produkcja szla pelna para :)

To wersje optymistyczne.

Mniej optymistyczna wersja , ktos juz tam grzebal w naszych czasach :)

Edytowane przez Dascola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrze mieli zwyczaj datowania swojej pracy. OK. W tym przypadku nie chcial skrobac daty na pelnej plycie mechanizmu to napisal ja na skrzynce. OK. Àle dlaczego ta data jest o 28 lat starsza od mechanizmu ?, kiedy w przypadku, gdyby zegarmistrz oryginalny od zegara mechanizm zamienil na nowy to powinna ona byc niewiele mlodsza od mechanizmu.

Ciekawe od kiedy produkowano takie zegary? Czyzby np od 1883 roku? A moze ta data na skrzynce to jakas zmylka?

W dalszym ciagu nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

 

W dalszym ciagu nie rozumiem.

 

Nie wszystko w życiu da się zrozumieć :huh: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrze mieli zwyczaj datowania swojej pracy. OK. W tym przypadku nie chcial skrobac daty na pelnej plycie mechanizmu to napisal ja na skrzynce. OK. Àle dlaczego ta data jest o 28 lat starsza od mechanizmu ?, kiedy w przypadku, gdyby zegarmistrz oryginalny od zegara mechanizm zamienil na nowy to powinna ona byc niewiele mlodsza od mechanizmu.

Ciekawe od kiedy produkowano takie zegary? Czyzby np od 1883 roku? A moze ta data na skrzynce to jakas zmylka?

W dalszym ciagu nie rozumiem.

Ja prowadzę badania genealogiczne własnej rodziny i często odwiedzam różnych bliższych i dalszych członków mojej rodziny i mogę Ci napisać, że bardzo często się zdarza że starsze kobiety (zwłaszcza babcie i prababcie) mają zapisane różne daty np. urodzin, ślubów, zgonów, itd. swoich najbliższych na plecach różnych obrazów, wewnętrznych ściankach szaf ubraniowych, itd.

Może ta zapisana data w Twoim zegarze, to data urodzenia jego pierwszego właściciela. :)  

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to wytlumaczenie do mnie przemawia!

Dziekuje

 

P.S. Czyli dnia 17 IX 1911 mlody czlowiek dostal na swoje 28 urodziny ( data urodzin zapisana wewnatrz skrzynki ) zegar, aby nie spoznial sie do fabryki.

Edytowane przez Andrzej Wachowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz bardzo dawno nie udzielalem sie na forum, serdecznie witam wszystkich po dluzszej przerwie. Chcialem sie pochwalic, ze Becker nr 33 335 jest dalej na forum, wlasnie stalem sie jego nowym wlascicielem:)

post-29135-0-16712800-1455187199_thumb.jpg

post-29135-0-59647600-1455187227_thumb.jpg

post-29135-0-51218900-1455187248_thumb.jpg

 

Mam tez pytanie, ale to przy okazji, gdyz chcialem pokazac tez Beckera nr 525780 moich rodzicow. Mam watpliwosci co do kompletnosci mechanizmu i skrzynki. Mechanizm jest ok, natomiast takiej skrzynki nie widzialem wczesniej i nie wiem czy jest od tego mechanizmu. Mam niestety tylko takie zdjecia, za co z gory przepraszam.

post-29135-0-15106200-1455187599_thumb.jpg

post-29135-0-69585400-1455187619_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korona jest na 99,9% nieoryginalna.

post-6402-0-78134900-1455188853.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wystepowaly chodziki albo inne linkowce Beckera w skrzyniach z takim koniem? Kon jest dorabiany (bardzo ladnie zreszta) ponoc pod zdjecia z katalogu. Musze obejrzec skrzynke z gory, czy sa tam jakies inne otwory, gdyz kon jest umocowany w jednym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koń jest zdecydowanie z innej epoki. Również sterczyny, które na górze i dole wyglądają na identyczne, a zostały odwzorowane z dolnych elementów na drzwiczkach, zostały dorobione. 

 

Mógłbyś zrobić dokładniejsze zdjęcia swojej górki? 


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze

post-29135-0-70068000-1455209211_thumb.jpg

post-29135-0-04045700-1455209221_thumb.jpg

 

porownujac ze zdjeciami ze strony 34 tego watku moge stwierdzic z duzym prawdopodobienstwem, ze korona zostala dorobiona na wzor zjedzonej przez robale, natomiast kolko na niej i gzyms daszku sa oryginalne. Sterczynka lewa z doklejonym "szpikulcem". Reszta sie zgadza, jest w oryginale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny Becker w kolekcji, ktory udalo mi sie znalezc. Po zacietej i bratobojczej walce, udalo mi sie kupic ten zegar. :) Az dziw bierze, ze mozna znalezc zegary nietkniete przez kolekcjonera, ktore przetrwaly do dzisiejszych czasow w prawie nienaruszonym stanie. Okazaly zegar kwadransowy Gustava Beckera, ktory chce wam pokazac.

post-38332-0-47930500-1456159286.jpg

post-38332-0-12827700-1456159365.jpg

post-38332-0-62569900-1456159377.jpg

post-38332-0-89213200-1456159402.jpg

Edytowane przez czerralf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładny... ilu braci zabiłeś?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.