Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dascola

Galeria Gustava Beckera

Rekomendowane odpowiedzi

Oj ten Braunau. Znowu o halbę piwa za dużo na zmianie?

Może wyciągnęli werk z magazynu w 1918 roku, kiedy nabijali inauguracyjną "czechosłowacką" serię od zera?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta mahoniowa baba z tym otworkiem na dole je niezła.  :D  


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak najbardziej oryginalny patent przyznany samemu mistrzowi Gustawowi.

Wydany 28 marca 1881r - więc jest to jeden z pierwszych mechanizmów z tym rozwiązaniem technicznym.

Widziałem już taki rodzaj bicia w innych zegarach więc nie jest to tylko prototyp ale nisko seryjne rozwiązanie systemu bicia.

 

sad.gif

Pozdrawiam

Adam Mroziuk

 

 

Obrazek z wystawy, foto tarant. http://zegarkiclub.pl/forum/topic/105999-i-wa%C5%82brzyska-wystawa-zegar%C3%B3w-%C5%9Bl%C4%85skich/page-3

Mój to trochę starszy GB, ale brody wydają się zbliżone. Zastanawiałem się, czy aby ktoś nie przykleił gzymsu dolnej półki do góry nogami, ale teraz widzę, że tak miało być. Co do góry, to przyjrzałbym się deskom, czy nie było coś wtórnego doklejone.

 

attachicon.gifpost-27317.jpg

 

W kwestiio młotka montowanego na wieszaku, to był taki patent Beckera. Niezbyt długo funkcjonował, można spotkać linkowce z tym rozwiązaniem, ale sprężynowca to widzę pierwszy raz.

 

Patent ukazał się w bazie depatisnet. Bij, zabij dodano go niedawno, jakiś rok temu jeszcze go nie było, albo wyszukiwarka źle działała.

post-6402-0-90980400-1494250980_thumb.jpgpost-6402-0-51764300-1494250988_thumb.jpgpost-6402-0-98420500-1494250995_thumb.jpg

 

Zamieszczono też pierwszy patent GB, DRP nr 277 z 24 lipca 1877 roku, który jest jednym z pierwszych patentów RN w ogóle. Nie dotyczy on zegara, a maszyny (przystawki) do polerowania i szlifowania metali. Warto zauważyć, że Becker przez wiele lat był członkiem stowarzyszenia inżynierów niemieckich.

post-6402-0-26839000-1494251393_thumb.jpgpost-6402-0-28421200-1494251401_thumb.jpgpost-6402-0-33491400-1494251410_thumb.jpg

 

I jeszcze jedna ciekawostka. Becker wynalazł zasady IKEI. Składana skrzynia "eksportowa", łączona śrubami i bolcami.

post-6402-0-01698700-1494251901_thumb.jpgpost-6402-0-51821300-1494251901_thumb.jpgpost-6402-0-99177200-1494251901_thumb.jpgpost-6402-0-56628500-1494251902_thumb.jpgpost-6402-0-02552000-1494251903_thumb.jpg

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te patenty wiszą od dawna ale jak nie znasz numeru to nie wyszukają się po nazwisku czy firmie.


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mahoniowy Becker doczekał sie przeglądu i odświeżenia,dość typowy przedstawiciel kominkowców ale niezmiennie podoba mi się ich elegancja i wykonanie.Nietypowa owalna tabliczka z datą czego?

gucio%20prz%C3%B3d.JPGguci%20skos%20g%C3%B3r.JPGgucio%20mech.JPGguci%20tabl.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, Roman calkiem ladnie wyszedl. Tabliczka moze mylic?. Odkrecales jak wyglada fornir pod tabliczka?. Dobra robota :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) tabliczki nie zdejmowałem,jest przykręcona wkrętami do litej listwy i obawiałem się ją uszkodzić bo wkręty ani drgną ;) .Skrzynię wymyłem denaturatem i pokryłem woskiem ,pięknie podkreślił słoje mahoniu ,smarowanie i mycie mechanizmu i po dwóch godzinach fajny efekt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem Wam pokazać mój zegar, mam go od około 8-9 lat.Werk to GB ale skrzynia to chyba z innej parafii,ale mi to nie przeszkadza, jak dla mnie jest ładny, bardzo punktualnie chodzi.Wszyscy go w domu polubili i stanowi ważny element w "domowym krajobrazie" :)

1503337821jj_005.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i o to chodzi ... ma cieszyć.

:rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyściciele piwnic chcieli wywalić zegar, stwierdziłem że szkoda, dałem na flaszkę i mam, swój pierwszy stary wiszący zegar.

Leżał w tej piwnicy z 50 lat bo wahadło było zawinięte w gazetę z 1966 r.

Stan zewnętrzny był zadowalający ale mechanizm brudny, klejący, zardzewiały, jedno koło miało urwany czop.

No ale jak się nie ma co się ..... ten teges, to mówię sobie, ożywię kawałek historii. Zegar pewnie żaden ą ę ale niech mu tam.

Dziś odebrałem od zaprzyjaźnionego zegarmajstra całkowicie przeserwisowany mechanizm, błyszczy się i cyka jak nowy :)

Teraz czas zająć się pudłem.

 

a0f034811dff8c761bd1b806284c0ed4.jpg

 

4ce2680faec8dc89e327901a9b4461b0.jpg


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Super !!!!  Będzie piękny na ścianie , bo skrzynia dobrze się trzyma ( trzeba dopieścić )  !!!

Skromna , prosta i surowa ..... super !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą od renowacji, wymyłem, odtłuściłem, wysuszyłem i pomalowałem czymś tam oleistym do mebli, co to wsiąka i odświeża.

Myślę że nie jest źle i nadaje się do salonu.

 

Teraz czas na dorobienie szkła bo oryginalny witraż nie do odtworzenia przeze mnie, chociaż szkiełka są.

 

fe792325806fac60f75563592c9e65e6.jpg

 

1544db82f1e92514258f094041dc1981.jpg


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo , a jakie ???

 

Ale że co jakie ??


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkiełka


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkiełka są takie, niektóre udzkodzone, chyba coś brakuje.

fdbc636f2df4e77ab4154c96292ea6c4.jpg


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio było nieco wpisów o naprawie witrażyków, z adresami. Niemniej trochę by to kosztowało. Efekt natomiast jest niepowtarzalny...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo , z takim witrażem , to już piękny egzemplarz !!!!

Popatrz w wpisach o witrażach , może nawet z kimś ( kto potrafi i naprawia ) nawiążesz kontakt ( lub da namiary na szklarza ). 

Zachowaj te elementy i bez pośpiechu , bez wpadania w duże koszta ,  porozglądaj się !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tani można zrobić witraż łącząc elementy taką specjalną taśmą imitującą ołów. Spotykane jest to w meblach stylowych kuchennych, witrażach drzwiowych. Robi to świetnie Pani w Radomsku. Telefon mogę podać na pw. Zdjęcie przykładowe mogę wysłać komuś mms aby opublikował bo sam nie potrafię. Prawdziwe łączenia to już droga rzecz. Wymaga to pieca i wiedzy. Sprawdzeni witrażyści wg mnie to warsztaty w Pszczynie i Bieruniu Starym adresy w necie.

Edytowane przez jaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Muszę to przemyśleć bo z tego co widzę to zrobienie tego witraża przekroczy wartość zegara i idzie w grube setki zł.

Może gdyby były wszystkie szkiełka całe miałoby to sens, a podobno to największy problem.

Wolałbym na początek wymienić tarczę na jakąś ceramiczną bo ta moja trochę słabo wygląda.


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Muszę to przemyśleć bo z tego co widzę to zrobienie tego witraża przekroczy wartość zegara i idzie w grube setki zł.

Może gdyby były wszystkie szkiełka całe miałoby to sens, a podobno to największy problem.

Wolałbym na początek wymienić tarczę na jakąś ceramiczną bo ta moja trochę słabo wygląda.

Ta, którą teraz masz jest bardzo ładna. Nie ma co zmieniać. Poza tym porcelana do takiego zegara???

Edytowane przez bajmar

Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykład taka jest fajna i czytelna i pasuje do mojego zegara:

 

 

post-60538-0-57204200-1503766688_thumb.jpeg


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.