Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dascola

Galeria Gustava Beckera

Rekomendowane odpowiedzi

Albo nasz buk. Twarde to ja diabli w każdym razie.

To wygląda na drewno egzotyczne .

Barlinek słynie z deski podłogowej,przywożą z czarnego lądu takie i podobne ,twarde jak.... tak jak napisałeś .Gwożdzia nie wbijesz w deskę !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki oto...budzik. Obudowa nie pochodzi z fabryk Beckera, ale zapewne z epoki. 40 cm.

attachicon.gif20190104_193444.jpg

attachicon.gif20190104_194943.jpg

attachicon.gif20190104_194913.jpgattachicon.gif20190104_195114.jpg

A w jaki sposób ustawiasz wskazówkę włączania budzenia? Chodzi mi o dostęp do niej. 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są drzwiczki (a w nich wypukłe szkiełko!), zamykane na haczyk.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa, czyli górna część frontu jest otwierana tak jak w tradycyjnym zegarze. 

Bardzo ładny i ciekawy egzemplarz, gratuluje!!


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba widziałem ze dwa Lenzkirchy w identycznej obudowie. 

GDZIE ???? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwiedzając sklepy z antykami, ale wystarczy zapytać "wujka" Google i wpisać - Lenzkirch miniature longcase clock i chyba coś tam się znajdzie.


Dam namiary jak znowu na takiego trafię  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście. Znalazłem tylko zdjęcie, temat już nieaktualny, opisany jako Lenzkirch.

post-6402-0-32729400-1546812987_thumb.jpg


I aukcja z eBay. Ciekawe.Czy oryginalnie był to produkt Lenzkircha, czy był jakiś producent (szwarcwald?) tych skrzyneczek, który wkładał tam różne werki...

post-6402-0-74219700-1546813561_thumb.jpgpost-6402-0-55881400-1546813573_thumb.jpgpost-6402-0-17089500-1546813636_thumb.jpg


post-6402-0-78643400-1546814184_thumb.jpg

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda z Beckerkiem. Górną listewkę montowano dwa razy. Front budzika docięto. Składak?

post-6402-0-42149700-1546815359_thumb.jpgpost-6402-0-85703800-1546815373_thumb.jpgpost-6402-0-74323900-1546815385_thumb.jpgpost-6402-0-55964200-1546815398_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan se zrobił obudowę, bo chciał mieć coś ładnego w domu...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu, ale to masówka była. W mojej jest budzik GB, ale jest też z wyraźnie lepiej dopasowanym Lenzkirchem. Sądzę, ze to rzeźbienie na "drzwiczkach" i podstawie to wycisk. Amerykanie to opracowali do perfekcji i robili tak swoje gingerbready i podobne w dębie i innych twardawych drewnach.

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na CNC wystrugane ... ;)  :D  :D  :D

:rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle kształt obudów tych rzeczonych budzików jest jakby czegoś początkiem... Dopasować można go tu i tam... Taki niedokończony jest... mam wrażenie. One chyba z założenia miały być pasowane w jakieś obudowy.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar w takiej skrzynce nie jest niczym rzadkim w UK . Osobiście miałem dwa w rękach ale dość regularnie pojawiają się to tu,to tam... Dla mnie to Lenzkirch, bo tylko takie tam mechanizmy widziałem ale całkiem możliwe jak powiedział Piotr to czyjś pomysł na rynek UK gdzie zegary podłogowe są chyba bardziej popularne niż inne, a każde małe " town" miało swojego zegarmistrza ( jak nie więcej) który takowe produkował. A taka miniatura mogła być próbą trafienia w gusta wielbicieli zegarów stojących. Kto wie może był to pomysł samych włodarzy marki Lenzkirch .Tak na marginesie ta a'la kurpiowska snycerka/prasowanka nie jest wcale obca we wzornictwie tutejszych "grandfather clock" lub jak kto woli " longkejsów" :D. Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar w takiej skrzynce nie jest niczym rzadkim w UK . Osobiście miałem dwa w rękach ale dość regularnie pojawiają się to tu,to tam... Dla mnie to Lenzkirch, bo tylko takie tam mechanizmy widziałem ale całkiem możliwe jak powiedział Piotr to czyjś pomysł na rynek UK gdzie zegary podłogowe są chyba bardziej popularne niż inne, a każde małe " town" miało swojego zegarmistrza ( jak nie więcej) który takowe produkował. A taka miniatura mogła być próbą trafienia w gusta wielbicieli zegarów stojących. Kto wie może był to pomysł samych włodarzy marki Lenzkirch .Tak na marginesie ta a'la kurpiowska snycerka/prasowanka nie jest wcale obca we wzornictwie tutejszych "grandfather clock" lub jak kto woli " longkejsów" :D. Pozdrawiam

Krzysiek

 

masz szczescie, bo mi sie nie trafil jeszcze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia tego zamieszczonego pochodzą z licytacji na ebay.co.uk, z Brighton.


To jakieś 100 mil od Ciebie :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gifGustavBeckerPhoto.jpg

 

 

No i w maju dwusetne urodziny Gustava.

Ojej! Dwusetne.. toż to trzeba jakoś uczcić!

Mojego GB muszę jakoś umaić i toast wznieść ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

200 lat - jak ten czas leci :) 

Zawsze dobrze jest miec dobry powod ....hm!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry powód to Dzień Odlewnika, imieniny Anastazego, albo inne takie  :D. A tu mamy bardzo dobry powód! 

Cześć kolego miły, dobrze Cię widzieć! Jak tu nie wierzyć w magię- wczoraj myślałem o Tobie przy okazji kolejnego Rescha z opisem na tarczy. 

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj czytałem ostatni numer "Przeglądu Odlewniczego"... magia Panie czy urodziny?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urodziny  :wacko:. I cóż Ty zrobisz, bardzo przyjemnie... O jeden krok bliżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.