Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dascola

Galeria Gustava Beckera

Rekomendowane odpowiedzi

Była szansa wziąć ten zegar za naprawdę fajne pieniądze. Ale jak się ludzie zaczęli do sprzedawcy dobijać - to podkręcił cenę...  dokładnie o 350% ... no i towar stał się niestety 'poza zasięgiem'. Troszq szkoda... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jeszcze doszła korona, miałby ciężkie wodo(drewno)głowie ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Yahagi napisał:

Była szansa wziąć ten zegar za naprawdę fajne pieniądze. Ale jak się ludzie zaczęli do sprzedawcy dobijać - to podkręcił cenę...  dokładnie o 350% ... no i towar stał się niestety 'poza zasięgiem'. Troszq szkoda... :(

 

Jaka szkoda- jest tego pod dostatkiem-tylko dużo pracy to kosztuje i czasu. Pomyślałem,że pokażę parę zegarów. Ciężko jest trafić w 100% kompletnego.

IMG-20200929-WA0030.jpg

IMG-20200929-WA0032 (1).jpg

IMG-20200929-WA0033.jpg

IMG-20200929-WA0038.jpg

IMG-20200929-WA0029.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mechanizm właśnie zszedł przed momentem z aukcji na A....o.

Po mojemu to GB 16 xxx. Mam nadzieję, że ktoś z forumowiczów go wziął, i może go jeszcze bliżej zobaczymy...
 

Bez-nazwy-6.jpg

Bez-nazwy-5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie... ale numer ma fajny ... :)
No i ta wskazówka, która się ostała... hmmm... extra... :)

Edytowane przez Yahagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję informacji na temat rodzaju skrzyni do Beckera. Wiem jest tego dużo  i  właśnie dlatego wolę się dopytać.

Mam chodzik Beckera sprężynowy nr 135 xxx, jak się doszukałem to gdzieś 1775r , tarcza duża 18cm , wahadło krótkie.

Od końca wahadła do górnej krawędzi tarczy jest 56cm. Zegar wyczyściłem , chodzi i pasowałoby znaleźć jakiś domek dla niego.

Jaki typ skrzyni powinien mieć taki zegar.

 

816948567_Beckerchodzik.thumb.jpg.65584e7232ecc2631943e0e0240abdc1.jpg

 

1663204987_Becker2.thumb.jpg.de181462a910634c2dc984a766c0809f.jpg

 

97796793_Becker3.thumb.jpg.0ea91805727cce920b007dcd54b059e9.jpg

 

986240584_Becker1.thumb.jpg.a6dc2d2d8efeb66eb34d1f93ea0c6080.jpg

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzik, ale,, duża sprężyna" G. Beckera. Muszę przyznać, że takiej jeszcze nie widziałem. Więc napewno warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE ... Po co w sankach, jeśli to sprężyna, jest haczyk na linkę. Pierwszy raz widzę taki mieszany mechanizm rozwiązania mechanizmu linkowego i wsadzona sprężyna . Przydało bu się zobaczyć co pod tarczo kryje się ... dość dziwny (?)....🤔


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie drugiej tego wątku kol Ulan pokazał sprężynę właśnie z podstawą od linki,

zastanawiano się czy ten typ tak ma🤔

post-27585-0-26228400-1331638593.jpg

Edytowane przez Taraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... dziwne, po pierwsze to pojedyncze  rozwiązania blisko 100 tyś numerów różnicy, inny drążek kotwicy ... Jak na produkcję koncernu zegarowego lecącego w dziesiątki tysięcy  zegarów rocznie oczywiście. Choć pewnie była jakaś drobna część zakładu może zajmowała się konstrukcjami nietypowymi. Może są to pojedyncze wykonania, albo konstrukcje pod konkretne zamówienie... 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natłukli sanek bez opamiętania i upychali gdzie się dało.

Mnie zastanawia najbardziej dlaczego tak wysoki mechanizm chodzika sprężynowego zrobili.

Zwykle sprężynowe są o wiele niższe. 

Zużyli by tyle cennego mosiądzu żeby tarcze dało się założyć, zamiast jakieś ramiona dorobić 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi w zasadzie o sanki, a o cały mechanizm - jest jak do linkowca... tylko rozwiązanie napędu jest inne. Trzeba by "policzyć ząbki staruszkowi" 😉  , wymiary blach się chyba zgadzają z linką.   


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ciekawe, bo choć tu, nie widzę całej tylnej płyty werku, to jednak widzę różnicę, porównując go z moim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto też zwrócić uwagę że w mechanizmie pokazanym przez Kol Taraj jest 3 koła nie licząc wychwytowego i bębna oczywiście, w linkowych są dwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak typowa przeróbka na miesięczny... taki trick , koło za bęben ... niczego oczywiście nie sugeruje  na poważnie . Nie my współcześnie na to wpadliśmy....


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie Leszku.

Sprężynowe mają jedno czasami dwa koła więcej nie zyskując na długości chodu.

Przeróbka raczej to nie ten trop, pomijając fakt opłacalności. 

Może właściciel napisze coś więcej o posiadanym zegarze.

Długość chodu sprawdzić to nie wielki problem.

 

 

 

Taki Becker-ek mi się przytrafił, bardzo sponiewierany przez poprzednich posiadaczy.

Przeróbkami i modyfikacjami mógłby obdzielić 5 innych zegarów.

Ale że dość fajny poświęciłem mu duuu...............żo czasu i jest jak prawie z fabryki.

 

20201007_104635_mfnr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugerowałem przeróbki... ale jest możliwa. Dziwi mnie tylko taka rzadkość występowania ... ale oczywiście może  właściciel coś wie więcej.

 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm ma dużą tarczę i krótkie wahadło gdyby było ładniejsze pasowała by skrzynia typu Ślązak.

A że jest jak widać poszukał bym takiej skrzynki, życząc oczywiście powodzenia.

 

s-l1600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, LESKOS napisał:

Ale tu nie chodzi w zasadzie o sanki, a o cały mechanizm - jest jak do linkowca... tylko rozwiązanie napędu jest inne. Trzeba by "policzyć ząbki staruszkowi" 😉  , wymiary blach się chyba zgadzają z linką.   

Wydaje mi się, że tarcza nie jest oryginalna, na jednym ze zdjęć są widoczne otwory w podkładzie. 

No chyba, że tylko podkład był wymieniony... 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podkład jest oryginalny to raczej zagadka, a dodatkowe dziury mogą budzić wątpliwośći.

Mogły się też mocowania wyłamać i ktoś zrobił nowe dziury. Jeśli tak było to podkład jest przesunięty o 180 stopni.

Jedno jest pewne tarcza 14.5 cm raczej nie ma prawa bytu z tym mechanizmem. 

 

Edytowane przez arek1a2b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No dobrze ale jaka skrzynia , żeby chociaż trochę była kompatybilna do okresu?🤔

 

Rezerwy chodu jeszcze nie znam (dopiero uruchomiłem)a zęby dopiero policzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja , jak pisałem , takiego GB nie widziałem i nie wiem , jak tam w katalogach wygląda , bo te , są raczej dużo młodsze , niż Twój mechanizm . Mam chodzika linkowego z 1874 i nr. 82xxx , lecz nie wiem , czy były podobne skrzynie , ale krótsze o te 10 cm.

Mam jednak , dużą sprężynę , ale T. Haller . To co mogę powiedzieć , to jest podobna do innych wagowych skrzyń , tyle że właśnie o te 10 cm. krótsza . Szerokość i głębokość , jest ta sama ( bo tarcza tego wymaga )

Musiałby się ktoś z większym doświadczeniem wypowiedzieć , albo właściciel takiego zegara.

IMG_6305 (Copy).JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.