Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dascola

Galeria Gustava Beckera

Rekomendowane odpowiedzi

:)

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blacha imo cynkowa...  (Zn) Muszę Wam Koleżanki i koledzy powiedzieć, że na facebooku jest nieźle... ;)

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że na FB nie jest najlepiej, bo po pewnym czasie posty bezpowrotnie giną gdzieś w czeluściach. Co prawda u nas zamiast lepiej też jest gorzej, bo po przenosinach niby na wyższy lepszy poziom wyszukiwarka też nie wszystkie znajduje. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar Myśliwski , Gustav Becker z 1881 roku , po czyszczeniu skrzyni i mechanizmu , zawisł na właściwej ścianie . 

Piszę , że czyszczenie , bo prace , które wykonałem , inaczej nazwać nie można .

Ps.

    Przy wieszaniu stwierdziłem , że haki wygina ..... no , te drzwi nieco ważą .

 

IMG_7761 (Copy).JPG

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zegar.

Wkręć porządny kołek bo szkoda żeby spadł.

Mi już dwa zegary spadły ze ściany :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm i zamek usprawniony .... Zamek miał wyłamaną zapadkę i sporo trzeba się było namęczyć , a i mechanizm parę ukrytych problemów - między innymi wyłamany czop w osi MPZetu ... 

 

Zrzut ekranu 2020-11-14 o 08.12.34.png

 

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto grzebać przy zegarze czy zostawić w stanie zakupu ... takie przypadki utwierdzają mnie że warto. Popatrzcie co było pod warstwą (fakt nie najnowszej) czarnej politury , kładzionej pędzlem ... jeszcze naprawdę dużo roboty ale efekt mnie pozywnie zaskoczył...

 

powoli odkrywam piękną skrzynię urzędową ...

becker1.jpg

becker3.jpg

becker2.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie . 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie umyte ... więc myć czy nie myć ? Chyba myć, dla mnie bezdyskusyjne ....

ale dość smrodu i chemii na dziś ....😉

becker4.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dźwięk z filmiku ściągania czarnej politury przypomina mi użycie papieru ściernego aż ciarki przechodzą, gorzej jakby pod tą warstwą nie było nic aż tak ładnego i ciekawego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

😉a faktycznie 😆, ale w sumie to dziwne bo to stara mięciutka flanela (ukradłem żonie stary flanelowy komplet pościeli) ... Iphony mają super mikrofony.

Co do ryzyka ... Zrobiłem dwie małe "odkrywki" w różnych miejscach. Nie wierzyłem, że ta pokrywa jest oryginalna. Trochę doświadczenia jest poza tym, za dużo już tego zrobiłem. 😉

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkrywki stratygraficzne prawdę powiedzą...

8 godzin temu, LESKOS napisał:

 

Zakluk...odkluk... zaraz Ci jeszcze jeden od Bekiera przyślę do reperacji... ;)

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam nic trudnego taki zamek. Do Eppnera muszę zrobić od podstaw wiem jak działa i mam skrzynię ... i to jest wyzwanie.😉

Co do odkrywek stratygraficznych to tak aż daleko nie zaszedłem... 😉 , czasami robię test różnych rozpuszczalników  i sprawdzam taką odkrywkę lampą diodową UV - widać wyraźniej warstwy ... 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w przypadku tej skrzyni, jaki rozpuszczalnik był na flanelce - czysty spirytus, bo mazerunek pozostał nienaruszony. 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, tu nie był to  spirytus. Zawsze jest konieczne wykonanie zawsze próbek działania na nie eksponowanych fragmentach. Nie chcę tu upowszechniać różnych metod , bo może to mieć różne skutki. W moim wypadku metoda zadziałała, ale poprzedziło jej zastosowanie szereg testów. Nigdy nie stosuję zmywaczy powłok lakierowych tylko rozpuszczalniki ketonowe , no i oczywiście spirytus 😉


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę tutaj, bo najbardziej tu pasuje... 

Czy ktoś spotkał się z takim sygnowaniem mechanizmu? 

IMG_20201119_191240.thumb.png.14b0fd70c3f769c8bec5a93f5d77c6fd.png

IMG_20201119_191258.thumb.png.60330557db189871676484aa97dea90d.png

Czy to błąd, celowe działanie, czy poprawka... 

Pozdrawiam Jacek 

Edytowane przez JASI

"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas testów i regulacji . Normalnie bym nie zwrócił uwagi na nierówną pracę🤔 ale jeden kolega Tak 😉 (szacunek dla wiedzy). Regulacja wysokości pracy wychwytu na mimośrodzie - zmiana w postaci obrótu mimośrodu o +60 stopni i w konsekwencji równa praca koła wychwytowego. Taka drobnostka, zwiększeniu uległ kąt wychyłu wahadła i to dwukrotnie. Mechanizm  pracuje z wagą 1147g. 

Zobaczcie , koniecznie z głosem ...

 

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, LESKOS napisał:

Przyszedł czas testów i regulacji . Normalnie bym nie zwrócił uwagi na nierówną pracę🤔 ale jeden kolega Tak 😉 (szacunek dla wiedzy). Regulacja wysokości pracy wychwytu na mimośrodzie - zmiana w postaci obrótu mimośrodu o +60 stopni i w konsekwencji równa praca koła wychwytowego. Taka drobnostka, zwiększeniu uległ kąt wychyłu wahadła i to dwukrotnie. Mechanizm  pracuje z wagą 1147g. 

 

OOooo .... To ciekawe ! .... to znaczy , jak i co ?

Bo , faktycznie , miałem kilka zegarów , że wahadło ledwie bimbało ..... a to paletę wysuwałem , a to mimośród kręciłem . A takie , rysunki , czy filmiki widziałem . Tylko , jak złapać te wysokości , odstępy itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.