Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dascola

Galeria Gustava Beckera

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz kąt ustawienia mimośrodu ... widać zmianę i "posłuchaj" różnicy.


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, LESKOS napisał:

 ... widać zmianę i "posłuchaj" różnicy.

 

Dlatego starych wibrografach zawsze na wyposażeniu była słuchawka telefoniczna :D 

 

20201120_183004.thumb.jpg.426b1f448e242ba55540b33c80011bcf.jpg

 

Miłego wieczoru

Roman

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze testowo na stanowisku

GUSTAW URZEDOWY.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No , po tym odkryciu ( zmywaniu ) , zegar pięknie wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praca nad naprawą tarczy w połowie ... staram się żeby nie zatraciła smaku i klimatu. Udało mi się umyć i przede wszystkim zabezpieczyć powierzchnię przed dalszym kruszeniem , uzupełnić delikatnie ubytki i uzupełnić kolor ... ale to dopiero połowa pracy... teraz trzeba poprawić cyfry i linie... no i całość zabezpieczyć 

Zrzut ekranu 2020-11-21 o 17.00.07.png

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wychodzi, a czym uzupełniałeś ubytki, jakąś masą akrylową... 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, moja receptura na bazie wapna wiedeńskiego 😉


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zescalisz tło?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co rozumiesz przez zescalenie ... ale po wszystkich operacjach pokryję tarczę werniksem TALENS PICTURE VARNISH 003 MAT. 

 

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widać liczne przebarwienia i zaplamienia, które powodują fatalny efekt estetyczny...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... ja bym tego fatalnym efektem estetycznym nie nazwał (chyba, co prawdopodobne - mamy odmienne poczucie estetyki i etyki). Dla mnie to tylko refleksy z lampy, i stare przebarwienia podkładu. Powierzchnia była i jest nierówna  wykona ręcznie mocno spękana i nierówna. Poza tym zdjęcie było robione na świeżo po pracach. Mógłbym cię zapewniać, że zaplamień nie ma... ale do ciebie i tak to nie dociera co człowiek tłumaczy. Niestety masz zawsze w sposobie myślenia taki kierunek by człowiekowi "dokopać" 😉. Nie chciał bym się czuć wyróżniony ale mam jednak takie fatalne wrażenie że jednak jestem. No cóż, taki klimat. Muszę powiedzieć, że nawet lubię te twoje "merytoryczne" marudzenie.

A tak między nami  to gdybym chciał stworzyć idealny obraz/tarczę bez skazy to zamówiłbym sobie taką malowaną tarczę u studenta  ASP w Katowicach za 300-400 zł ... ale nie o to chodzi prawda ...

 

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej Leszek, przecież w przyrodzie potrzebna jest równowaga... Z jednej strony chór rezonerów z drugiej odrobina zdrowej wątpliwości... nie? Dlaczego uważasz, że nie dociera...? Doskonale dociera, ale na zdjęciu wygląda fatalnie, a jesteś znakomitym fotografem prawda? Na tym się właśnie oparłem oglądając Twoje dzieło... ;)

 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pokaż proszę fotkę po skończonej konserwacji... Wiem, że moje rady są złe i nie należy ich stosować, ale zaznaczę tylko jedną rzecz: różna chłonność podłoża, a przez to różny współczynnik załamania światła... 

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu czy ty nie uważasz, że gdybym chciał zrobić zdjęcie idealne pod jak nazwałeś „rezonatorów” to nie mam narzędzi do zescalenia tła w Phtoshopie albo innym programie do obróbki zdjęć (żeby to zrobić perfekcyjnie)?

Nie o to chodzi... Forum oprócz paru REZONATORÓW nie oddycha. Podobnie Paru Kolegów  w tym Tarant ( nad czym naprawdę ubolewam i to szczerze , bo człowieka nadzwyczaj szanuje) nazywa nas wazeliniarzami .... i to jakiego powodu , bo zachęcamy się do pracy nad zegarami , bo staramy się wzajemnie wspierać , być może w swojej niewiedzy. 

Strzy wyjadacze nie piszą już nic bo ...?  po co ... lepiej dokopać niż doradzić , będzie więcej satysfakcji...

Przykro mi pisać takie rzeczy, ale ludzie których kiedyś szanowałem niezmiernie i byli dla mnie wzorcem , sami powoli się dewaluują ... taka inflacja, a może  frustracja. Nie jest moim celem na forum frustrowanie innych. Każdy ma swój krzyż i sam go niesie ... nie koniecznie musi go na forum wnosić.  Uf ... musiałem to wreszcie napisać ...

Przepraszam wszystkich urażonych.

ps. Co do powierzchni i jej niejedrodnego wspóczynnika odbicia światła masz 100% racji.

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze chwalić Boga nie jest chyba aż tak źle... Tu już wszystko chyba zostało napisane... Uważaj na werniks, żeby Ci plamy nie wyszły na powierzchni tarczy. Kity zaizoluj... No to chyba wsjo... ;) Pozdrowionka... Zdewaluowany... 

 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ... Tak myślałem o tym, dlatego powierzenia będzie zmatowiona w całości przed werniksowaniem. Poza tym przygotowując masę do wypełnień jak j farbę dobierałem materiały o identyczny poziomie wchłaniania  werniksu co stary podkład  . Zrobiłem testy i jest ok. 

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, kiniol napisał:

Najlepiej pokaż proszę fotkę po skończonej konserwacji... Wiem, że moje rady są złe i nie należy ich stosować, ale zaznaczę tylko jedną rzecz: różna chłonność podłoża, a przez to różny współczynnik załamania światła... 

 

To tak jeszcze post scriptum ... Twoja wiedza i doświadczenie są ogromne, rady bardzo porządane i niezmiernie pomocne, jak się dokładnie czyta ... tylko czasami forma zawodzi. A i tak Cię lubię młody zgredzie ...


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary już... niestety... albo jak tam chcesz... 

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu różnica między między 60 a 50 jest taka jak między 30 a 50 ... i idzie takim postępem, przyśpieszając, więc mentalnie jesteś niestety młodziakiem... niestety przekonujesz się o tym  dopiero po osiądnięciu tej górnej granicy. Dlatego szacun kolegom starszym ode mnie. Najbardziej wkurza mnie powolna utrata zdolności zapamiętywania i koordynacji, mimo iż cały czas jestem w dużym ruchu i nie ma czasu na spoczynek i odpuszczenie. Nie myśl zatem, że jesteś "stary" bo wszystko przed tobą 😉.

Carpe diem ! ✌️


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, kiniol napisał:

Na zdjęciu widać liczne przebarwienia i zaplamienia, które powodują fatalny efekt estetyczny...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, wafelek napisał:

 

dziękuję... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę posiedziałem nad tarczą i jestem tak w 3/4 roboty ... trochę lepiej już to wygląda ... musi się jeszcze "ususzyć"do jutra  i powoli będę się brał za werniksowanie ...

tarcza 1.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezonuję (🤪)  ->   z a r ą b i ś c i e! 👍👏

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.