Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dascola

Galeria Gustava Beckera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , Ciekaw jestem czy moje ulubione 400 dniowe uczestniczą w wystawie i jak dużo ich jest? Pozdrawiam

 

Wystawa będzie napewno nie wiadomo tylko kiedy zaczniemy ją organizować.

Na pierwszej były 2 roczniaki na drugiej wystawie będzie ich o wiele więcej.


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek poniżej ramka mojego Beckera z Braunau. Wahadło oczywiście nie jest numerowane..

 

bb67f69cc8e1fa7dmed.jpg

 

Co do numeracji wieszaków to właśnie dzisiaj przyszła paczka z moim werkiem chodzikiem Beckera ze Świebodzic o numerze 41 xxx i co sie okazało? Na wieszaku oczywiście nie ma numeru, jest wybity znak GB ale też (jak się domyślam) oznaczenie chyba rodzaju/wielkości sanek '24' to samo ma Germania. Endler juz nie. Jak inne Świebodziaki....nie wiem. W weekend podrzucę fotki werka który był wykonany jeszcze za życia założyciela fabryki GB.:rolleyes:

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-22303-0-92897900-1331643793.jpg

Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego tylko Reschopodobne tak miały ?

 

A tutaj krótka galeria GB ściągnięta z jednej internetowej kolekcji:

1. 1886:

b1c2d09e24340f18.jpg

 

2.1894

dc2769bef728ff16.jpg

3. 1895

3ad0cb54df1fd783.jpg

 

4. 1897

7d9c9729422bebd2.jpg

 

Tez tak to odbieracie, że im bliżej XX wieku, było coraz gorzej...z proporcjami, przeładowaniem zbędnymi detalami itd...?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowitą rację,nadmierne zdobienie skrzyni ponad miarę daje odwrotny skutek.

 

Na początku mojej fascynacji zegarami,najbardziej podobały mi się skrzynie eklektyczne.

Po krótkim czasie tego zauroczenia,sprzedałem kupione eklektyki(zostawiłem dwa)i w tej

chwili tylko skrzynie typu wiedeńskiego i czysto secesyjne podobają mi się najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotograff, to miała być galeria a nie prosektorium.....

Oryginał to jest, a z którego roku - poszukaj sobie, jest taka tabela na forum.

 

118436f00c60bc7c.jpg

 

72c50bf0ef784977.jpg

 

 

 

7717245c7f1fe6b9.jpg

 

400636aefc2c07a8.jpg

d5032a4bd1b81ad9.jpg

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotograff, to miała być galeria a nie prosektorium.....

Oryginał to jest, a z którego roku - poszukaj sobie, jest taka tabela na forum.

 

2xtak

 

(I tu o dziwo znowu numerowany wieszak. O dziwo dla mnie, ale teorie sie sprawdza, wczesne czeskie maja numery. Ciagle sie upieram przy mojej wersji dlaczego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GB Braunau - Broumov nigdy nie był samodzielną firmą.

Ze względu na wielkość zakładów nie byli w stanie zmieścić wszystkich maszyn i działów w tak małym budynku.

A do Broumova ze Świebodzic jest bardzo blisko jedyne 43km. Jak dobrze pogonić konie to w godzinę z zadyszką dobiegną ;)

 

Prawdopodobnie jest tak jak napisał ULAN


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, przepraszam...

 

Bez przesady z przepraszaniem...zdjęcia są całkiem ciekawe. Zegar albo wisiał na dworze...albo utonął w powodzi.

Znalazłeś tabelę numerów seryjnych/roku produkcji dla Beckerów z Braunau ?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie może trochę naiwne ale je zadam. W starych mechanizmach GB tych z lat 18xx na tylniej płycie są dodatkowe otwory na drugim kole pośrednim bicia i na kole wychwytu, mam również taki mechanizm gdzie dodatkowy otwór jest i na trzecim kole bicia jest to Becker ze starą sygnaturą z roku 1874 nr. 825xx. Otwory o których piszę widać na zdjęciach : post Pana taranta #86 i post Pana ulana #92. Po co są te otwory? lub do czego służą? Pozdrawiam


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie może trochę naiwne ale je zadam. W starych mechanizmach GB tych z lat 18xx na tylniej płycie są dodatkowe otwory na drugim kole pośrednim bicia i na kole wychwytu, mam również taki mechanizm gdzie dodatkowy otwór jest i na trzecim kole bicia jest to Becker ze starą sygnaturą z roku 1874 nr. 825xx. Otwory o których piszę widać na zdjęciach : post Pana taranta #86 i post Pana ulana #92. Po co są te otwory? lub do czego służą? Pozdrawiam

 

 

 

O zdjęcia pięknie prosimy ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zdjęcia pięknie prosimy :)

 

 

Witam, dołączam zdjęcie /wyjdzie albo nie/;)

 

 

dziwneotworywgb.jpg

 

Witam, pytanie może trochę naiwne ale je zadam. W niektórych starych mechanizmach GB tych z lat 18xx na tylniej płycie są dodatkowe otwory na drugim kole pośrednim bicia i na kole wychwytu, mam również taki mechanizm gdzie dodatkowy otwór jest i na trzecim kole bicia jest to Becker ze starą sygnaturą z roku 1874 nr. 825xx. Otwory o których piszę widać również na zdjęciach : post Pana taranta #86 i post Pana ulana #92. Po co są te otwory? lub do czego służą? Pozdrawiam

post-28411-0-07023000-1331804298.jpg


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już coś takiego. Chyba...autentyczny, historyczny etc bubel po poprawce. Dowód na źle zrobioną serię płyt (co się dzieje z przodu ?), którą dostosowano do rozmiarów kół (albo odwrotnie, ale z przekalibrowaniem kół sprawa jest trudniejsza, delikatnie mówiąc....).


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwory tak blisko lozysk/czopow nie maja sensu - dlatego napewno nie byly robione celowo....

Jesli maja ...to jaki?

 

BTW : Panie dziadek - moza prosic o zdjecie calego zegara - cekawy jestem w jakim jest stylu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już coś takiego. Chyba...autentyczny, historyczny etc bubel po poprawce. Dowód na źle zrobioną serię płyt (co się dzieje z przodu ?), którą dostosowano do rozmiarów kół (albo odwrotnie, ale z przekalibrowaniem kół sprawa jest trudniejsza, delikatnie mówiąc....).

 

Płyta z przodu nie posiada dodatkowych otworów wszystko jest OK. Pozdrawiam


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

a to mój GB obudowa zrobiona samodzielnie.. lity dąb ..toczenia kupiłem też dębowe. miałem tylko zdjęcie z katalogu jak wyglądał i nic więcej jak wyszedł oceńcie sami.. post-20876-0-67176500-1297953985_thumb.jpg

post-20876-0-55313100-1297953970_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, wyszlo na prawde swietnie.

Masyw i dosc wierna kopia.

Widze ze szyby zrobiles wiedenskie - ze slifowanymi brzegami (tu nie jestem pewien czy to nie swiatlo od krawedzi)

SUPER!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. chciałem dać szlifowane ale nie dało rady .. więc zrobiłem taką a la obwódkę też szlif ale prosty i wychodzi to matowe ...teraz lepiej widać. jedno czego nie umiałem to to że nigdy nie robiłem z szelakiem bo tak by został nim pokryty a tak jest tylko lakier :-( ale i tego muszę spróbować.

post-20876-0-39370700-1297966522_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak widać że lakier. Dąb pod politurą byłby ciemniejszy. Ja politurowałem pędzlem czyli niezgodnie ze sztuką a teraz zacząłem ćwiczyć tamponem i efekt jest niesamowity. Niby ta sama politura a wygląd powierzchni zupełnie inny. Polecam choćby dla własnej satysfakcji. A skrzynia bardzo ładna. Widać że udało ci się odtworzyć proporcje bo szkic oryginału pewnie nie było w konkretnej skali. Gratuluję. Sam się przymierzam do rekonstrukcji skrzyni dla mojego chodzika Beckera 41xxx ale nie wiem czy nie pójdę w kierunku czegoś nowoczesnego i prostego tak aby to mechanizm był najważniejszy a skrzynia pozostała tylko tłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.