Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dascola

Galeria Gustava Beckera

Rekomendowane odpowiedzi

Grzesiek ma racje ze pod politura by sciemnialo, ale i tak pieknie wyszlo.

Moze nastepnym razem.

Moze zrob prosta i bardzo przeszklona z wlasnie wiedenskim szklem, pelne tylko gora ( latwiej scierac kurz).

Ciemne drewno i polyskujace szklo. Prostota i elegancja.

 

 

Andrzej pokaz kilka zdjec srodka, lacznie z mocowaniem mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacek właśnie o czymś takim myślę góra i dół zamknieta drewnem a reszta szkło. Trochę to potrwa bo muszę rozwiązać to technicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas aby Wam pokazać chodzika nad którym pracowałem z przerwami prawie rok (zdjęcia zamieściłem na str 1tegotematu) ale dla przypomnienia:

 

Przed:

 

83de92f2926abea1gen.jpg

 

W trakcie:

 

dbc2d2cb1860970agen.jpg

 

A tak wygląda teraz:

 

94b8646a52b34356gen.jpg

 

acee2d77e81e3cdbgen.jpg

 

 

Mechanizm 5xx xxx, 60 sekundowy i to go odróżnia od Endlera o którym piszę w innym temacie (Endlery maja 50 sekundowe). Zaskakuje mnie bardzo duża amplituda (widać na drugim zdjęciu max wychył (II na porcelanowej skali) Jest to dwa razy więcej niż w/w Endler. Mój inny Becker chodzik 41xxx ma amplitudę o połowę mniejszą. Za Podwapińskim mogę stwierdzić iż im mniejsza amplituda tym dokładniejszy chód zegara i wyższa klasa mechanizmu.

A co do skrzyni to strasznie się napracowałem. Dorobiłem boczne ramki i brodę. Brodę zafornirowałem bardzo starym fornirem orzechowym od znajomego stolarza. Dzieki temu uzyskałem łatwo zgodność barwy z reszta skrzyni. Wykończenie brody jeszcze nie jest doklejona ale już je mam. Mechanizm i wskazówki oryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas aby Wam pokazać chodzika nad którym pracowałem z przerwami prawie rok

 

Mechanizm 5xx xxx, 60 sekundowy i to go odróżnia od Endlera o którym piszę w innym temacie (Endlery maja 50 sekundowe). Zaskakuje mnie bardzo duża amplituda

 

Amplituda powinna być taka jaka wynika z konstrukcji zegara, zależy od długości wahadła, w sekundowym to jest 1 stopień + pół stopnia odpadu, w pół sekundowym 2 do 3 stopni plus prawie 1 stopień odpadu, w krótszym nawet do 4 stopni.

Amplitudę można regulować szlifując odpowiednio palety, mniej skośnie zmniejszamy, więcej skośnie zwiększamy, zwiększając musimy zwiększyć siłę napędu, zmniejszając natomiast wykonać naprawę bardzo dokładnie gdyż ma tendencję do zatrzymywania się z błahego powodu. Tyle teorii w praktyce to trzeba jakoś wypośrodkować, przypuszczam że w Twoim zegarze ktoś trochę przesadził szlifując palety i dlatego ma taką dużą amplitudę.


Pozdrawiam Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, bardzo dziękuję za te wyjaśnienia. Wiedziałem że coś jest nie tak ale nie znałem przyczyny. Sprawdziłem palety są wytarte i i wypadałoby je przeszlifować. Chyba jednak bez fachowca nie dam rady. Za cienki "Bolek" ze mnie żeby samodzielnie szlifować palety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, bardzo dziękuję za te wyjaśnienia.

 

Cieszę się że mogłem się przydać, masz do mnie gg zawsze możesz napisać.

Palety gdy są wytarte lub zaokrąglone między spoczynkiem a impulsem są na pewno do szlifowania i polerowania.

Do samodzielnego szlifowania przynajmniej dokąd się nie dojdzie do dużej wprawy należałoby sobie zrobić płaskoszlifierz.

Do ustalenia prawidłowych kątów najlepiej sobie taki wychwyt narysować w powiększeniu.


Pozdrawiam Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar o numerze 19676 powstał w 1866r. w zakładach Gustava Beckera. W 1939r. zegar odmierzał czas na dworze w Broszkowie koło Siedlec. Nie wiem czy był tam od chwili produkcji czy znalazł się tam w późniejszych latach. Podczas drugiej wojny światowej niemcy wkraczają do Broszkowa, właścicieli dworu mordują i organizują tam siedzibę gestapo. To był najgorszy okres dla zegara, musiał im odmierzać czas. Ale przychodzi chwila kiedy niemcy wycofują się i opuszczają pomieszczenia dworu. W tym czasie jeden z polaków tam pracujących, jako pracownik gospodarczy zabiera z dworu dwa zegary stojące i zegar wiszący, tym samym chroniąc je przed zniszczeniem. Zegary do 2007 przebywały w jego rodzinie. Żona mimo wielu starań nie chciała ich odsprzedać. Zegar wiszący długie lata leżał na szafie zawinięty w papier pergaminowy. W wieku 90lat kobieta odchodzi do wieczności. Zegary przeszły na własność dwóch synów, którzy w 2007r. wspomniany zegar sprzedali. Tak też stałem się jego posiadaczem.

post-33254-0-57492800-1303751916_thumb.jpg

post-33254-0-99312300-1303751664_thumb.jpg

post-33254-0-11951600-1303751748_thumb.jpg

post-33254-0-47763500-1303751755_thumb.jpg

post-33254-0-36276800-1303751616_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Canaletto - dziekujemy za historie.

Swietny zegar w pieknym stanie.

 

BTW - czy moglbym zobaczyc wahadlo w calosci - mielismy kiedys dyskusje; jak powinno wygladac zamocowanie wahadla w "starszych" GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście , zrobię zdjęcia ale proszę o wybaczenie ,zamieszczę je w sobotę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czolem,

Mysle, ze tego nalezy utrwalic w galerii.

Zdjecia z aukcji.

 

Zegar klapkowy a moze raczej liczbowy B) GB.

Lata jak sadze, ze 30-te.

Ciekawa konstrukcja i forma:

(czy sadzicie ze ktos przerobil orginalny mech GB i zrobil taki ksztalr? Jest to mozliwe, ale mi sie wydaje ze to orginalny GB-Junghans)

post-27585-0-55923900-1331841347.jpg

By ulan65 at 2011-05-08

post-27585-0-33364800-1331841349.jpg

By ulan65 at 2011-05-08

post-27585-0-77894700-1331841352.jpg

By ulan65 at 2011-05-08

post-27585-0-47884400-1331841354.jpg

By ulan65 at 2011-05-08

66858682.jpg

By ulan65 at 2011-05-08

Aukcja sie dizisaj konczy - jak ktos dobrze poszuka to znajdzie.

Edytowane przez Ulan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 1915...

0cba7a5f8c8d4ce2med.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny oryginał B)

Pamiątka po I Wojnie Światowej - bardzo często na obudowie były grawerowane dedykacje i podziękowania związane ze służbą woj.

Unikalny ale nie jedyny - mam zarejestrowane na fotkach już 8 sztuk.


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Myslalem ze mlodszy - dosc tandetne nakretki, ksztalt uchwytow do nakrecania, kotwica zamiast medalu? Zalozylem, ze nie ma wybitego numeru seryjnego, (Gdzie byl bity numer?)

Edytowane przez Ulan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie byl bity numer?

 

Na łusce B) B)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To jest budzik (mechanizm budzika) i dlatego nie ma numeru seryjnego.

Edytowane przez amroziuk

AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info - czlowiek uczy sie cale zycie.

(Na chwile obecna 750PLN z transportem - wnoszac z tempa aukcji, przekroczy 1000PLN, bez transportu.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz pewność że mechanizm jest oryginalny. Jak tak sprawdziłem swoją Germanię i tez było OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Mam dla Was cos interesujacego, niejako w nawiazaniu do mojego postu o okretowym GB 1911-12 teraz prezentuje dla potomnosci:

KRIEGSMARINE WWII zegar okretowy, wielce pradopodobne ze pochodzacy z lodzi podwodnej.

Opisy na tarczy sa oczywiste, i za sprzedajacym: M - moze oznaczac po prostu Marynarke wojenna, a N - Nordsee.

Ale czy 1412 to numer Uboat - a tego juz nie wiem. Ale mozne ktos to zweryfikowac.

Zegar posiada 8-dniowy werk o numerze 2812.

Charakteryzuje go wodoszczelnosc obudowy i bardzo cichy chod - to znowu za sprzedajacym ( prawdopodobnie kolekcjoner marynistyki )

Lata 30-te i za brata Junghansa, ale zawsze to nasz Swiebodzicki.

post-27585-0-80798200-1331852313.jpg

By ulan65 at 2011-07-05

post-27585-0-19499700-1331852315.jpg

By ulan65 at 2011-07-05

post-27585-0-60323200-1331852316.jpg

By ulan65 at 2011-07-05

post-27585-0-12696300-1331852318.jpg

By ulan65 at 2011-07-05

Warto by kupic i sprowadzic do Polski, i przywozic na coroczna wystawe GB. Ktos z wypchanym portfelem jest poszukiwany.

(Albo mozemy sie zlozyc ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

.................................

Warto by kupic i sprowadzic do Polski, i przywozic na coroczna wystawe GB. Ktos z wypchanym portfelem jest poszukiwany.

(Albo mozemy sie zlozyc :) )

 

Ja mogę go bezpłatnie przechowywać ;)

:)

Dzięki za fotki - fajny zegar.


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzyniowa perełka. O mało co bym go dzisiaj wygrał, ale...drugie miejsce to też coś :)

 

51b6dfb187378926gen.jpg

 

2428e773905ca157gen.jpg

 

5b6be0c3897e567cgen.jpg

 

3f14b36de644b453.jpg

 

810c93e50e11ed11gen.jpg

 

Jak widać, z plecami coś się działo...albo chodziło o komorę rezonansową.

 

a0056c213c92f45dgen.jpg

 

Zwracam uwagę na młoteczek :D

 

65872728ac91481cgen.jpg

 

No i na pożegnanie - bicie w dzwon...:

 

a9fc033eb71e0f67gen.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgladajac sie za ciekawyni GB znalazlem miniaturowy sprezynowy chodzik 155 xxx: 1877-78

 

Nie jedyny: http://archives.clockstimepieces.oneofakindantiques.com/5810_antique_gustav_becker_miniature_wall_vienna_regulator__1.htm

 

 

post-22303-0-20872500-1312492720_thumb.jpg

Edytowane przez WueM

Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.