Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość McIntosh

WYBIERAMY ZEGAREK DEKADY - GŁOSUJEMY

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Uff, czas najwyższy przystąpić do głosowania na Zegarek Dekady. Wreszcie udało nam się uzyskać porozumienie zarówno w kontekście wytypowanych zegarków jak i metody głosowania. Wszystko to wypracowaliśmy na drodze dyskusji, co tym bardziej cieszy. Pomysł, aby wybrać Zegarek Dekady, był mój, ale dzięki zaangażowaniu Klubowiczów, ciekawym sugestiom, które znajdują odzwierciedlenie, stał się naszym wspólnym przedsięwzięciem. Dziękuję Wam za to. Teraz czas postawić przysłowiową kropkę nad "i" i zagłosować. Bardzo Was do tego zachęcam. Rezultat naszego głosowania pójdzie w świat i myślę, że Zarząd KMZiZ oraz serwis HauteHorlogerie.pl :) wspólnie wypracują metodę uroczystego uhonorowania zwycięzców. Teraz krótki regulamin jak należy głosować, aby głos został uznany za ważny i policzony:

 

1. Wybieramy zegarki w trzech kategoriach: Przełom technologiczny dekady, Wielka komplikacja, Marketingowy hit dekady.

2. Na każdą z kategorii Klubowicz otrzymuje 20 punktów do rozdysponowania.

3. Głosujemy na dowolną liczbę przedstawionych poniżej zegarków, aż do wyczerpania punktów. UWAGA !!! jeden czasomierz nie może otrzymać więcej niż 5 punktów. 5 punktów to maksymalna ocena jaką możemy przydzielić jednemu zegarkowi.

4. Podczas przyznawania punktów nie posługujemy się ułamkami :). Nie dajemy typowanemu zegarkowi np. 1,3, 2,4 czy 3,7 punktu.

5. Łączna punktacja w ramach każdej kategorii nie może przekroczyć liczby 20 punktów.

6. Zegarki, które w swoich kategoriach otrzymają sumarycznie najwyższą liczbę punktów, otrzymają tytuł Zegarka Dekady.

7. Jeżeli dwa lub więcej czasomierzy otrzyma ostatecznie tę samą liczbę punktów, wówczas pomiędzy nimi będzie miała miejsce dogrywka, która potrwa 2 tygodnie i wyłoni ostatecznie zwycięzcę.

8. Obecnie głosujemy do 31 grudnia 2010.

 

Oto lista wytypowanych zegarków (+ jeden mechanizm) na które oddajemy nasze głosy:

 

Przełom technologiczny dekady

 

Andersen Geneve Perpetual Secular Calendar

Audemars Piguet Royal Oak Diver

Audemars Piguet Tradition d'Excellence Cabinet No.5

BLU MT3

Breguet Classique 5347

Bulova Precisionist 96B133

De Bethune Silicon Titanium Tourbillon 2009

F.P.Journe Chronometre a resonance

F.P.Journe Tourbillon Souverain

Greubel Forsey Quadruple Tourbillon ? Différentiel

H. Moser & Cie. Perpetual 1

Jaeger-LeCoultre Duom?tre ? Chronographe Ref. 6016490

Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica ? Gyrotourbillon

Jaeger-LeCoultre Master Compressor Extreme Lab

Lange & Sohne Lange 31 ref. 130.025

Montblanc Metamorphosis

Patek Philippe Ref. 5959P

Patek Philippe Ref. 5960P

Philippe Dufour Duality

Seiko SNR017

Tag Heuer ? Monaco Calibre V4

Ulysse Nardin Freak

Vacheron Constantin Quai de l?Ile 85050/001X-0000

 

Wielka komplikacja

 

Audemars Piguet Jules Audemars Equation of time Ref. 26003BC.OO.D002CR.01

Audemars Piguet Tradition d'Excellence Cabinet No.4

Breguet Marie-Antoinette's Watch

F.P.Journe Repetition Souverain

Franck Muller Aeternitas Mega 4

Franck Muller Crazy Hours Tourbillon

Girard Perregaux 1945 Jackpot Tourbillon

Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica ? Grande Sonnerie

Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica ? Triptyque

Kari Voutilainen Decimal Reapeater 8

Panerai PAM 365

Patek Philippe Ref. 5002

Patek Philippe Ref. 5207P

Patek Philippe Ref. 5951P

Ulysse Nardin Safari Jaquemarts Minute Repeater

Vacheron Constantin Tour De L?Île

 

Marketingowy hit dekady

 

Hublot Big Bang Steel-Ceramic Ref.301.SB.131.RX

Jaeger-LeCoultre Reverso Grande Taille 2708410

Jaeger-LeCoultre Reverso Hometime 700867P

Omega Hour Vision

Omega Planet Ocean 2208.50.00

Panerai Luminor Marina Paneristi Edition PAM 360

Panerai PAM 127

Rolex Milgauss 116400 GV

Rolex GMT Master II

Rolex Submariner Ref. 116610 LN

Romain Jerome Titanic DNA

Kaliber Sea-Gull ST-25

 

Miłej zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełom technologiczny dekady:

5 - Audemars Piguet Tradition d'Excellence Cabinet No.5

5 - Greubel Forsey Quadruple Tourbillon ? Différentiel

5 - Andersen Geneve Perpetual Secular Calendar

3 - Breguet Classique 5347

2 - F.P.Journe Chronometre a resonance

 

Wielka komplikacja:

5 - Patek Philippe Ref. 5002

5 - Breguet Marie-Antoinette's Watch

5 - Vacheron Constantin Tour De L?Île

3 - Franck Muller Aeternitas Mega 4

2 - Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica ? Grande Sonnerie

 

Marketingowy hit dekady:

5 - Rolex Submariner Ref. 116610 LN

5 - Omega Planet Ocean 2208.50.00

2 - Romain Jerome Titanic DNA

5 - Omega Hour Vision

3 - Panerai PAM 127

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełom technologiczny dekady:

5 - Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica ? Gyrotourbillon - dla mnie rozwiązanie które powoduje że "zwykłe" tourbillony nie robią już takiego wrażenia jak dawniej

5 - Seiko SNR017 - za kilkanaście lat ciężkiej pracy by uzyskać wspaniały efekt nie mający w sobie nic praktycznego

4 - Ulysse Nardin Freak - fantastyczne rozwiązania technologiczne + kosmiczny wygląd

4 - Montblanc Metamorphosis - coś naprawdę nowego i robiącego wrażenie

2 - H. Moser & Cie. Perpetual 1 - nie jest to przełom ale czyste piękno w prostocie

 

Wielka komplikacja:

5 - Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica ? Triptyque - gdyby były inne zasady, dałbym 20 punktów. IMO komplikacje powinny wnosić do zegarków piękno i nowe funkcjonalności, a nie tylko szpan zegarmistrzów

5 - Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica ? Grande Sonnerie

5 - Girard Perregaux 1945 Jackpot Tourbillon - dla mnie dowcipny sposób prezentacji możliwości

5 - Audemars Piguet Jules Audemars Equation of time Ref. 26003BC.OO.D002CR.01

 

Marketingowy hit dekady:

5 - Omega Planet Ocean 2208.50.00 - Nie przepadam za tym zegarkiem, ale fakty są nieubłagane

5 - Rolex Submariner Ref. 116610 LN j.w.

5 - Rolex GMT Master II - Mierzyłem parę razy - nie wiem czemu u innych wygląda naprawdę dobrze :)

5 - Panerai PAM 127 - Wyróżnienie dla marki która najpierw pokazała że najważniejszy jest design, a potem że można postawić na mechanizmy a nie tylko na marketing (jak Hublot)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

McIntosh, nie wiem czy Ci się chce, ale sprawiło by bardziej interesującym głosowanie (tak myślę), gdyby dodać kilka zdań przy kandydatach i wkleić fotki. Raz, że poszerzyłoby to w jakiś sposób wiedzę czytających, a dwa, być może spowodowało bardziej świadome głosowanie. Bo prawdę mówiąc nie czuję aktualnie kryteriów do oceny hitu marketingowego, owszem, znam działania TSG ale reszty kandydatów - nie bardzo.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

McIntosh, nie wiem czy Ci się chce, ale sprawiło by bardziej interesującym głosowanie (tak myślę), gdyby dodać kilka zdań przy kandydatach i wkleić fotki. Raz, że poszerzyłoby to w jakiś sposób wiedzę czytających, a dwa, być może spowodowało bardziej świadome głosowanie. Bo prawdę mówiąc nie czuję aktualnie kryteriów do oceny hitu marketingowego, owszem, znam działania TSG ale reszty kandydatów - nie bardzo.

 

Bardzo proszę abyśmy w tym wątku ograniczyli się do głosowania. Argumenty odnośnie poszczególnych kandydatów wymieniajmy tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Oto moje typy.

 

Przełom technologiczny dekady:

 

5 - F.P.Journe Chronometre a resonance - za genialne rozwiązania w kontekście regulatora balansowego.

5 - F.P.Journe Tourbillon Souverain - za efektywne zmierzenie się z problemem przeniesienia energii.

5 - Jaeger-LeCoultre Master Compressor Extreme Lab - za nowatorstwo w podejściu do konstrukcji mechanizmu na płaszczyźnie materiałowej. Kaliber pracuje poprawnie bez smarowania i ma szeroką tolerancję w kontekście zakresu temperatur.

2 - Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica ? Gyrotourbillon - za żyroskopowy tourbillon.

2 - Audemars Piguet Tradition d'Excellence Cabinet No.5 - za wychwyt.

1 - De Bethune Silicon Titanium Tourbillon 2009 - za ciekawy pomysł na wykonanie tourbillona.

 

Wielka komplikacja:

 

5 - Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica ? Grande Sonnerie - za jeden z najbardziej skomplikowanych naręcznych zegarków świata i ciekawe rozwiązania w kontekście repetycji.

5 - Vacheron Constantin Tour De L?Île - w 2005 roku najbardziej skomplikowany naręczny zegarek świata, a wszystko podane w pięknej formie.

5 - Audemars Piguet Tradition d'Excellence Cabinet No.4 - za ukazanie designu kojarzonego z RO w interesującym, skomplikowanym świetle z chronografem, tourbillonem i 10 dniami rezerwy chodu.

3 - Patek Philippe Ref. 5002 - za mechanizm składający się z 686 części i ukazanie takich komplikacji jak tourbillon, repetycja minutowa, wieczny kalendarz, datownik z powracającą wskazówką, pomiar czasu słonecznego, mapa nieba, orbita księżyca, czas gwiazdowy, w pięknej postaci.

2 - F.P.Journe Repetition Souverain - Bo tak. To nie będzie merytoryczna argumentacja. Zegarmistrzostwo Journe jest uosobieniem wszystkich cech, które w pasji cenię sobie najbardziej. Dlatego 2 punkty przeznaczam dla jego zegarka. No dodam jeszcze, że repetycja to moja ulubiona komplikacja.

 

Marketingowy hit dekady:

 

5 - Panerai PAM 127 - za to, że Panerai potrafi sprzedać ziemniaka w cenie złota. Ludzie są skłonni zapłacić 20.000 $ za zegar z lekko zmodyfikowanym Unitasem na pokładzie. Nie rozumiem tego, ale podziwiam, że Panerai udało się wytworzyć tak niezwykły klimat dla swoich zegarków.

5 - Rolex Submariner Ref. 116610 LN - za kultowy design, ciekawe rozwiązania konstrukcyjne, a wszystko podane w cenie, która nie zabija.

5 - Romain Jerome Titanic DNA - za nośne nawiązanie do Titanica i autentyczność zegarka.

5 - Jaeger-LeCoultre Reverso Grande Taille 2708410 - za piękne ucieleśnienie kolekcji Reverso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelom technologiczny dekady:

5-F.P.Journe Chronometre a resonance

5-F.P.Journe Tourbillon Souverain

5-Greubel Forsey Quadruple Tourbillon ? Différentiel

5-Seiko SNR017

 

Wielka komplikacja

 

5-F.P.Journe Repetition Souverain

5-Audemars Piguet Jules Audemars Equation of time Ref. 26003BC.OO.D002CR.01

5-Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica ? Grande Sonnerie

5-Kari Voutilainen Decimal Reapeater 8

 

Marketingowy hit dekady

3-Rolex GMT Master II

4-Omega Planet Ocean 2208.50.00

4-Rolex Milgauss 116400 GV

4-Rolex Submariner Ref. 116610 LN

5-Kaliber Sea-Gull ST-25


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Janek, do Wielkiej komplikacji wstawiłeś AP bez punktu. Zmieniasz punktację czy wyrzucasz AP ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mea culpa, wkleilem za duzo zegarkow.Wyrzucilem crazy hours i wstawilem zamiast tego AP. (-:

Zmienilem rowniez delikatnie punktacje w pierwszej kategorii.

Przepraszam za zamieszanie.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale zmieiłem nieco moje typy w kategorii Przełom technologiczny dekady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Nie ma problemu. Nie zacząłem jeszcze liczyć głosów. Kiedy to już nastąpi, dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja minimalistycznie i w jednej kategorii: Przełom technologiczny dekady

Philippe Dufour "Duality" - 20 pkt.

Dla mnie to też przełom w jakości wykonania i estetyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ja minimalistycznie i w jednej kategorii: Przełom technologiczny dekady

Philippe Dufour "Duality" - 20 pkt.

Dla mnie to też przełom w jakości wykonania i estetyce.

 

Maciek, zgodnie z regulaminem, zegarek nie może otrzymać więcej niż 5 punktów. Sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełom technologiczny dekady:

 

5 pkt Seiko SNR017 (wszystkie pozostałe propozycje to zmiany kosmetyczne w porównaniu z rewolucją jaką była technologia Spring Drive)

2pkt Ulysse Nardin Freak (za kosmiczną koncepcję wykorzystania ruchu mechanizmu do wskazywania czasu)

1pkt Lange & Sohne Lange 31 ref. 130.025 (za te 31 dni rezerwy)

 

Wielka komplikacja

 

4pkt Vacheron Constantin Tour De L?Île (tu prosto: największa komplikacja w chwili debiutu)

3pkt Kari Voutilainen Decimal Reapeater 8 (to sztuka, a nie tylko zegarek)

3pkt Ulysse Nardin Safari Jaquemarts Minute Repeater (jak wyzej, osobiście wolalbym tu modele genghis khan, czy circus, ale w sumie wielkiej róznicy nie ma)

 

Marketingowy hit dekady

 

po 5pkt: Panerai Luminor Marina Paneristi Edition PAM 360

Panerai PAM 127

(generalnie za ruch paneristi który własnie rozwinął się w tej dekadzie i całą otoczkę marketingową związaną z tą marką, więc właściwie równie dobrze mógłbym tu zagłosować na podstawowe modele panerai, czyli przereklamowane unitasy)

po 1pkt: Jaeger-LeCoultre Reverso Grande Taille 2708410

Jaeger-LeCoultre Reverso Hometime 700867P

(niebanalne zegarki, wysokiej klasy za...wysoką, ale nie astronomicznie wysoką cenę)

1 pkt: Kaliber Sea-Gull ST-25 (tanio i dobrze)

 

Resztę punktów proszę przelać na moje karty vitay,bp,tesco,leclerc itp., :D gdyż nieco dziwny system punktacji w zabawie nie pozwala ich tu wykorzystać, aby lepiej zaprezentować moje wypociny odpowiednio uszeregowane.


www.pajacyk.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W regulaminie nie było powiedziane, że trzeba wykorzystać "dostępne" 20 pkt, więc:

 

Przełom technologiczny:

 

5 - Jaeger-LeCoultre Master Compressor Extreme Lab - ewidentnie :D

 

 

Wielka komplikacja

 

5 - Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica ? Grande Sonnerie

5 - Patek Philippe Ref. 5207P - za to, że da się zrobić superskomplikowany zegarek, który nie powoduje oczopląsu i pasuje na co dzień

4 - Jaeger-LeCoultre Gyrotourbillon

4 - Vacheron Constantin Tour De L?Île

 

 

Marketingowy hit dekady

 

4- Omega Planet Ocean


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok nie doczytałem, przepraszam...

... więc daję 5 pkt na PD "Duality" w tej kategorii.

Co do reszty nie wypowiadam się, bo wielu z tych zegarków nie widziałem na żywo, więc teoretycznie, mechanicznie itd. budzą zachwyt, ale trudno wypowiadać się precyzyjnie przydzielając punkty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje typy

 

Przełom technologiczny dekady

 

5 punktów F.P.Journe Chronometre a resonance ( wykorzystanie zjawiska rezonansu w konstrukcji zegarka i to jako niezależny twórca )

3 punkty H. Moser & Cie. Perpetual 1 ( piekne połączenie wiecznego kalendarza i purystycznego designu )

5 punktów Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica ? Gyrotourbillon ( za Gyrotourbillon )

2 punkty Jaeger-LeCoultre Master Compressor Extreme Lab ( za nowatorskie podejście do smarowania mechanizmu )

3 punktów Montblanc Metamorphosis ( nowatorskie podejście do komplikacji )

2 punkty Seiko SNR017 ( za pokazanie Szwajcarom ,że nie tylko oni potrafią )

 

Wielka komplikacja

 

5 punktów Franck Muller Aeternitas Mega 4 ( wielki ukłon w stronę jednego z największych mistrzów komplikacji a cóż bardziej na to zasługuje niż Mega 4)

2 punkty Girard Perregaux 1945 Jackpot Tourbillon ( za ciekawe wykorzystanie idei "jednorękiego bandyty " w naręcznym zegarku )

4 punkty Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica ? Triptyque ( z jednej strony wielkie komplikacje a z drugie najprostsze z możliwych przeniesienie "napędu " na trzecią tarczę zegarka w obudowie Reverso

5 Patek Philippe Ref. 5002 ( PP z najlepszej strony )

4 punktów Vacheron Constantin Tour De L?Île ( komplikacja w niezwykle ładnym i "hitowym " oraz bardzo limitowanym wydaniu , a do tego z topowej manufaktury )

 

Marketingowy hit dekady

 

5 punktów Hublot Big Bang Steel-Ceramic Ref.301.SB.131.RX ( za zjawisko pt JC Biver )

3 punkty Jaeger-LeCoultre Reverso Hometime 700867P ( za to że to JLC w najlepszym wydaniu )

5 punktów - Panerai Luminor Marina Paneristi Edition PAM 360 ( najszybszy wzrost wartości )

5 punktów Rolex GMT Master II ( umocnienie legendy w pięknym stylu , jakże długo na podium )

2 punkty Rolex Submariner Ref. 116610 j.w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełom technologiczny dekady:

 

4 pkt. - Seiko SNR017 - za Spring Drive - zawsze cos nowego, choc czy sie przyjmie?

 

3 pkt. - Omega Planet Ocean - moze i stada zegarmistrzow wymyslaja co chwile nowe rodzaje wychwytu, ale to Omega jako jedyna wprowadzila taka nowinke do masowej produkcji. Choc czy sie przyjmie (przyklad mechanizmu kamertonowego jest tu bardzo pouczajacy)?

 

1 pkt. - Bulova Precisionist 96B133 - jakis postep w produkcji elektroniki do precyzyjnego odmierzania czasu zawsze mile widziany.

 

 

 

Wielka komplikacja:

 

Nie wiem, nie znam sie, nie glosuje.

 

 

 

Marketingowy hit dekady:

 

4 pkt - Kaliber Sea-Gull ST-25 - nowy bazowy mechanizm dobrej jakosci dajacy sie modyfikowac na wiele sposobow. Cena atrakcyjna.

 

3 pkt. - jednak Panerai PAM 127 jako przyklad z tej stajni - nie rozumiem, nie podobaja mi sie, ale doceniam sukces rynkowy.

 

2 pkt. - Rolex Submariner Ref. 116610 (jako przedstawiciel tej stajni) - choc to raczej hit piecdziesieciolecia niz dekady.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełom technologiczny dekady :

5 pkt - Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica ? Gyrotourbillon,

4 pkt - F.P.Journe Chronometre a resonance,

4 pkt - Greubel Forsey Quadruple Tourbillon ? Différentiel,

3 pkt - Lange & Sohne Lange 31

 

Wielka komplikacja :

5 pkt - Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica ? Triptyque,

5 pkt - Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica ? Grande Sonnerie,

5 pkt - Vacheron Constantin Tour De L?Île,

4 pkt - Patek Philippe Ref. 5207P

 

Marketingowy hit dekady :

 

5 pkt - Omega Planet Ocean,

3pkt - Panerai Luminor Marina Paneristi Edition PAM 360,

4 pkt - Panerai PAM 127,

2 pkt - Rolex GMT Master II


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełom technologiczny dekady

 

5 pkt - F.P.Journe Chronometre a resonance

4 pkt - Jaeger-LeCoultre Master Compressor Extreme Lab

3 pkt - Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica ? Gyrotourbillon

3 pkt - De Bethune Silicon Titanium Tourbillon 2009

2 pkt - Lange & Sohne Lange 31 ref. 130.025

2 pkt - Andersen Geneve Perpetual Secular Calendar

1 pkt - Tag Heuer ? Monaco Calibre V4

 

 

 

Wielka komplikacja

 

5 pkt - Franck Muller Aeternitas Mega 4

4 pkt - Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica ? Grande Sonnerie

4 pkt - Patek Philippe Ref. 5002

3 pkt - Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica ? Triptyque

2 pkt - Vacheron Constantin Tour De L?Île

1 pkt - Audemars Piguet Jules Audemars Equation of time

1 pkt - Girard Perregaux 1945 Jackpot Tourbillon

 

 

 

Marketingowy hit dekady

 

5 pkt - Rolex Submariner Ref. 116610 LN

4 pkt - Jaeger-LeCoultre Reverso Hometime 700867P

3 pkt - Romain Jerome Titanic DNA

3 pkt - Rolex Milgauss 116400 GV

2 pkt - Omega Hour Vision

1 pkt - Panerai Luminor Marina Paneristi Edition PAM 360


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Do końca głosowania zostało już tylko 5 dni. Dotychczas swoje typy przedstawiło 11 klubowiczów, a mija już trzeci tydzień. Zachęcam wszystkich do głosowania. W przeciwnym razie, idea wyboru zegarka dekady traci sens :rolleyes:. Miało być fajnie, a zanosi się na wielki niewypał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

2 dni do końca głosowania, a w temacie cisza. Zastanawiam się czy winę za to bardziej ponosi niechęć do udziału w tego typu głosowaniach czy może niechęć do mojej osoby. W obecnej sytuacji, nie wiem czy jest w ogóle sens liczenia głosów. Liczyłem na to, że swoje typy przedstawi kilkudziesięciu klubowiczów no i się przeliczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

McIntosh, jak dla mnie początkowo fajna zabawa zmieniła się w coś niewiele atrakcyjnego "kto co lubi". Proponowałem przed głosowaniem zabawę w szersze omówienie zegarków i dyskusję nad KAŻDYM kandydatem - myślę, że byłoby to interesujące i każdy mógłby poszerzyć znajomości zegarkowe, co też zwiększyłoby chętnych ostatecznym i ŚWIADOMYM głosowaniu.

A tak wyszło marnie, ciężko jest głosować bez znajomości tematu, chyba że wybieramy "ulubiony zegarek dekady". A nie sądzę, żeby znalazło się wiele chętnych osób do indywidualnego zapoznawania się z poszczególnymi kandydatami.

W sumie pomysł fajny, szkoda że wyszło to, co wyszło. Może następnym razem będzie lepiej.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

McIntosh, jak dla mnie początkowo fajna zabawa zmieniła się w coś niewiele atrakcyjnego "kto co lubi". Proponowałem przed głosowaniem zabawę w szersze omówienie zegarków i dyskusję nad KAŻDYM kandydatem - myślę, że byłoby to interesujące i każdy mógłby poszerzyć znajomości zegarkowe, co też zwiększyłoby chętnych ostatecznym i ŚWIADOMYM głosowaniu.

A tak wyszło marnie, ciężko jest głosować bez znajomości tematu, chyba że wybieramy "ulubiony zegarek dekady". A nie sądzę, żeby znalazło się wiele chętnych osób do indywidualnego zapoznawania się z poszczególnymi kandydatami.

W sumie pomysł fajny, szkoda że wyszło to, co wyszło. Może następnym razem będzie lepiej.

 

Nie wiem czy dyskusja nad każdym kandydatem była w ogóle możliwa. I tak padło sporo merytorycznych argumentów, ale chyba nikt z nas nie jest aż taką alfą i omegą żeby szeroko i w szczegółach wypowiadać się na temat wszystkich kandydujących zegarków. Wyszło rzeczywiście marnie, a na następny raz przyjdzie poczekać do roku 2020. No nic, w tej sytuacji pozostaje zamknąć wątek i zarchiwizować. Szkoda, bo mogliśmy zrobić coś naprawdę fajnego, a i sam konkurs nie przeszedłby w świecie zegarmistrzowskim bez echa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, kazdy musi odpowiedziec samemu sobie, po co jest tu na Forum. Ja uwazam, ze pomysl byl fajny, bralem udzial w merytorycznej dyskusji, oddalem glos.

 

Szkoda, ze zainteresowanie male.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.