Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Panerai vs... Panerai

Ankieta  

31 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

post-27475-0-03775000-1331637316.jpg<

post-27475-0-34126700-1331637301.jpg

post-27475-0-46700900-1331637303.jpg

post-27475-0-07469400-1331637305.jpg

post-27475-0-82939700-1331637306.jpg

post-27475-0-20614300-1331637308.jpg

post-27475-0-03487800-1331637309.jpg

post-27475-0-42041100-1331637310.jpg

post-27475-0-85679700-1331637311.jpg

post-27475-0-05745100-1331637313.jpg

post-27475-0-95868400-1331637313.jpg

post-27475-0-73430700-1331637314.jpg


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to 312 jest rewelacyjna, a na dwóch pierwszych zdjęciach świetnie wygląda z tymi paskami! Na pierwszym taka grzeczna, elegancka, a na drugim z lekkim pazurem-super. 351 fajny, ale jakoś mi nie leży ten kolor tarczy, a jeżeli chodzi o 320 to po prostu nie przepadam za GMT. Tak więc głos oddaję na 312. W chwili obecnej w sferze moich marzeń, ale może kiedyś...:D.

P.S. czyżbyś znowu coś kombinował, aż się boję co znowu chodzi Ci po głowie :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie kombinuje, tylko wybieram przyszloroczny zegarek :D


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nic nie kombinuje, tylko wybieram przyszloroczny zegarek :D

 

A tegoroczny już kupiłeś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tegoroczny zostanie sfinalizowany w grudniu, tak jak pisałem - pod choinke.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Zdecydowanie 320. Ma GMT, które może się przydać, ale co ważniejsze - wskaźnik rezerwy chodu na kalibrze. Moim zdaniem, nie istnieje bardziej praktyczna komplikacja dla zegarka mechanicznego, której wykonanie nie kosztowałoby furmanki pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze 312 rowniez ma wskaznik rezerwy z tyłu.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Myslalem ze 312 rowniez ma wskaznik rezerwy z tyłu.

 

Nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mój głos na 320.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A prosty PAM 111? Nie leży Ci?


[Tissot Couturier Chrono / Seiko FFF / Kentex Skyman Pilot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej ankiecie byl rowniez 321, jak i standartowa 111 ale ostatecznie wykasowałem te dwie pozycje :D

 

321 w sumie sam nie wiem dlaczego a 111 za polerke calej koperty i brak wlasnego mechanizmu.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

312 zdecydowanie. Wskazówka GMT moim zdaniem mało przydatna i tylko niepotrzebnie szwęda się po tarczy :D Chociaż 320 ma wskaźnik rezerwy (fajna rzecz) ale jednak wolę 312 bez GMT. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dodam zaraz jeszcze 321


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem do ankiety 321.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

320 i tyle.najlepsza i imponujaca.to jest model Panerai ktory lubie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zaprezentowanych 312. Chociaż chciałbym mięć z tyłu rezerwę chodu to jednak dodatkowa wskazówka mi nie pasuje(mógłbym przymknąć na nią oko przy 233 lub 270 :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mcintosh, chciałbym poznac Twoje zdanie na temat 351.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Moim zdaniem, zakup 321 to kiepski pomysł. Wskaźnik rezerwy chodu na tarczy, zaburza design. Nie rozumiem natomiast tych postów w kontekście GMT. Przecież tę wskazówkę można schować i w niczym nie będzie przeszkadzała. Carlito, jak chcesz kupować Panerai, to łykaj 320 i po zawodach. Nie ma się tu nad czym rozwodzić. Jeżeli możesz wydać więcej kasy, to 233 będzie znakomitym wyborem. Dodam jeszcze, że warto poczekać na nowości Panerai. Jeżeli lubisz kalibry z manualnym naciągiem, to P.3000 zapowiada się bardzo ciekawie. Być może wyląduje w linii historycznej, a przy braku wahnika, grubość koperty powinna być nieco mniejsza, a to moim zdaniem pozytyw. Kto wie czy nie będziemy mieli kolejnego hitu rynkowego spod znaku Panerai.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie głos padł na 312, ale argument o rezerwie chodu do mnie przemawia, a tą jedną dodatkową wskazówkę można przeboleć (albo zdemontować :D:D:) ). Tylko koniecznie pasek ze zdjęcia nr. 2 :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

McIntosh, napisz prosze jeszcze cos o 351. Przyznaje bez bicia że na żywo mi sie najbardziej spodobał. Co do zakupu to i tak planuje go realizowac dopiero w nowym roku.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, zakup 321 to kiepski pomysł. Wskaźnik rezerwy chodu na tarczy, zaburza design. Nie rozumiem natomiast tych postów w kontekście GMT. Przecież tę wskazówkę można schować i w niczym nie będzie przeszkadzała.

 

Po co więc kupowac model z GMT żeby potem chowac wskazówkę? Tego z kolei ja nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Po co więc kupowac model z GMT żeby potem chowac wskazówkę? Tego z kolei ja nie rozumiem.

 

Już wyjaśniam. Ano dlatego, bo ten zegarek ma mechanizm 9001, a nie 9000. To oznacza, że dostajesz wskaźnik rezerwy chodu na kalibrze czego w 312 nie ma. To podstawowy argument. Drugi argument - nigdy nie wiadomo kiedy GMT się przyda. Skoro można je mieć, to jaki jest sens rezygnowania z tej opcji ?.

 

 

McIntosh, napisz prosze jeszcze cos o 351. Przyznaje bez bicia że na żywo mi sie najbardziej spodobał. Co do zakupu to i tak planuje go realizowac dopiero w nowym roku.

 

351 ?, nie, nie i jeszcze raz nie. Po pierwsze, nie jestem przekonany do kopert w całości wykonanych z tytanu. Jeżeli już, to akceptuję rozwiązanie, które stosuje Vacheron w kolekcji Overseas czyli - koperta w stali, pierścień z tytanu. Takie połączenie na żywo wygląda znakomicie. I po drugie, w 351 pracuje kaliber 9000. 9001 jest lepszy pod względem funkcjonalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaliber 9001 rozni sie od 9000 tylko GMT tak?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wyjaśniam. Ano dlatego, bo ten zegarek ma mechanizm 9001, a nie 9000. To oznacza, że dostajesz wskaźnik rezerwy chodu na kalibrze czego w 312 nie ma. To podstawowy argument. Drugi argument - nigdy nie wiadomo kiedy GMT się przyda. Skoro można je mieć, to jaki jest sens rezygnowania z tej opcji ?.

Co do rezerwy chodu w pełni się z Tobą zgadzam i pisałem to wcześniej. Ale jak dla mnie wskazówka GMT jest podobnym wodotryskiem jak tarcze chronografu. No chyba, że ktoś często podróżuje i potrzebuje szybko kontrolowac czas w innej strefie. Ja osobiście rezerwę chodu chętnie bym przyjął ale jak wiąże sie ona w tym przypadku z GMT, to wolę 312 bez obu tych bajerów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.