Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Panerai vs... Panerai

Ankieta  

31 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Kaliber 9001 rozni sie od 9000 tylko GMT tak?

 

I wskaźnikiem rezerwy chodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej stawki wybrałbym 320 , z takich powodów o których pisze McIntosh. Pewnie GMT używał bym sporadycznie , ale jak dla mnie ta dodatkowa wskazówka wygląda dobrze i wcale tarczy nie zaśmieca. Rezerwa chodu bardzo fajny dodatek , na tarczy bym jej raczej nie zniósł. Ostatecznie jak już wspomniano poczekałbym na P.3000 ,liczę na to,że Panerai zaskoczy nas czymś wartym uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Z tej stawki wybrałbym 320 , z takich powodów o których pisze McIntosh. Pewnie GMT używał bym sporadycznie , ale jak dla mnie ta dodatkowa wskazówka wygląda dobrze i wcale tarczy nie zaśmieca. Rezerwa chodu bardzo fajny dodatek , na tarczy bym jej raczej nie zniósł. Ostatecznie jak już wspomniano poczekałbym na P.3000 ,liczę na to,że Panerai zaskoczy nas czymś wartym uwagi.

 

Panerai nie musi zbyt wiele kombinować. Mogą wejść w rynek jak w masło. Wystarczy, że P.3000 umieszczą w nowym wcieleniu modelu PAM 127 z charakterystycznym szkłem. Wyrzuciłbym tylko sekundnik znajdujący się koło 9, a napisy na tarczy "Luminor", "Panerai", z pozycjonował dokładnie tak samo jak w 112. Myślę, że wielu chętnych znalazłoby się na taki zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panerai nie musi zbyt wiele kombinować. Mogą wejść w rynek jak w masło. Wystarczy, że P.3000 umieszczą w nowym wcieleniu modelu PAM 127 z charakterystycznym szkłem. Wyrzuciłbym tylko sekundnik znajdujący się koło 9, a napisy na tarczy "Luminor", "Panerai", z pozycjonował dokładnie tak samo jak w 112. Myślę, że wielu chętnych znalazłoby się na taki zegarek.

Pewnie i wielu kupców , a jeszcze więcej marzycieli takich jak ja. Gdyby cena modeli na P.3000 była trochę niższa niż serii P.9001 to byłbym wniebowzięty, może kiedyś mógłbym sobie na to pozwolić. Chociaż biorąc pod uwagę fakt , że 5000Euro za in-house P.9001 to wcale nie jest dużo , szanse na moje "widzimisie" są raczej zerowe :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że warto poczekać na nowości Panerai. Jeżeli lubisz kalibry z manualnym naciągiem, to P.3000 zapowiada się bardzo ciekawie. Być może wyląduje w linii historycznej, a przy braku wahnika, grubość koperty powinna być nieco mniejsza, a to moim zdaniem pozytyw. Kto wie czy nie będziemy mieli kolejnego hitu rynkowego spod znaku Panerai.

No właśnie, logika wskazuje, że tak, ale na razie to wciąż przypuszczenia, że P3000 wyląduje w linii historycznej. Sam jestem tego bardzo ciekaw, bo też mam dylemat - 111, czy 312? Gdyby w 111 pojawił się in-house, to byłoby coś na co warto poczekać (niestety pewnie z rok czasu), aczkolwiek z drugiej strony podejrzewam, że ceny modeli historycznych z nowym werkiem będą dużo wyższe niż teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

No właśnie, logika wskazuje, że tak, ale na razie to wciąż przypuszczenia, że P3000 wyląduje w linii historycznej. Sam jestem tego bardzo ciekaw, bo też mam dylemat - 111, czy 312? Gdyby w 111 pojawił się in-house, to byłoby coś na co warto poczekać (niestety pewnie z rok czasu), aczkolwiek z drugiej strony podejrzewam, że ceny modeli historycznych z nowym werkiem będą dużo wyższe niż teraz.

 

Pewnie tak, ale skoro Panerai aspiruje do miana tzw. manufaktury, musi mieć jak najwięcej werków "in-house". Entry level na poziomie 5000 Euro jest więc nieunikniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś informacja kiedy mają sie pojawić w sprzedazy nowe pamy? Pewnie dopiero w połowie nowego roku zgadza sie?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to u carlito1 wskazówka GMT nie była by tak zupełnie od rzeczy, skoro mieszkasz w innej strefie czasowej niż nasze forum :D , niby różnica nieduża ale zawsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady to tylko godzina roznicy :D ale kto wie czy w przyszlym roku mnie nie poniesie znow gdzies w swiat... Wstępne rozmowy z małżonką już trwają, wtedy takie GMT mi sie napewno przyda.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jest jakaś informacja kiedy mają sie pojawić w sprzedazy nowe pamy? Pewnie dopiero w połowie nowego roku zgadza sie?

 

Ja obstawiam listopad 2011.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle to ja czekac nie zamierzam, no chyba że naprawde będzie warto.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W P.9000 można przestawiać samą wskazówkę godzinową, więc korekta godziny to pikuś;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

W P.9000 można przestawiać samą wskazówkę godzinową, więc korekta godziny to pikuś;)

 

Ale wskaźnika rezerwy chodu brak :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myśle że poczekam z wyborem pama do wakacji. Zobacze też jak sie rozwinie temat zakupu zegarka klubowego z wyższej półki.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Tyle to ja czekac nie zamierzam, no chyba że naprawde będzie warto.

 

Uff, jak to dobrze, że nie mam takiego dylematu ;). Moje najbliższe plany zakupowe związane są z zegarkami, które zdążyły już zadomowić się w kolekcji producentów, których dotyczą :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za Panerai ale z tych wybrał bym zdecydowanie 320.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff, jak to dobrze, że nie mam takiego dylematu ;). Moje najbliższe plany zakupowe związane są z zegarkami, które zdążyły już zadomowić się w kolekcji producentów, których dotyczą :).

Mozna wiedziec co to za zegareczki ? :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 320. Ma GMT, które może się przydać, ale co ważniejsze - wskaźnik rezerwy chodu na kalibrze. Moim zdaniem, nie istnieje bardziej praktyczna komplikacja dla zegarka mechanicznego, której wykonanie nie kosztowałoby furmanki pieniędzy.

 

+1


"Billy: -I'm scared Poncho.

Poncho: -Bullshit. You ain't afraid of no man.

Billy: -There's something out there waiting for us, and it ain't no man. We're all gonna die..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mozna wiedziec co to za zegareczki ? ;)

 

Jasne. Zaraz po SIHH Royal Oak. Poczekanie do stycznia zasugerował mi sprzedawca. Może cena będzie lepsza :). W okolicach sierpnia - września Patrimony 38mm. Dalszych planów brak.

 

PS. No chyba, że coś mi się w głowie poprzestawia i najpierw sięgnę po Vacherona. Nad tym się jeszcze zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plany zacne. Podziwiam zauroczenie zegarkami AP ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Plany zacne. Podziwiam zauroczenie zegarkami AP ;)

 

Trudno się nie zauroczyć. Spójrz na tę kolekcję...

 

KOLEKCJA

 

To kwintesencja dawnego zegarmistrzostwa w najczystszej postaci. Jak AP kiedykolwiek zrezygnuje z linii Classics, to pojadę do Le Brassus i ich podpalę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Classics piekne i oczywiscie warte grzechu, ale nigdy nie pojme fenomenu Royal Oak. Wiem, wiem - jestem inny ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Classics piekne i oczywiscie warte grzechu, ale nigdy nie pojme fenomenu Royal Oak. Wiem, wiem - jestem inny ;)

 

Dla takiego werku...

 

post-0-0-31787600-1331637844.jpg

 

...warto mieć RO. Moim zdaniem, to jeden z najlepszych mechanizmów z automatycznym naciągiem i to w skali całego rynku. Konstrukcja, wykończenie - dla mnie to mistrzostwo świata w swojej klasie cenowej. Za podobną konstrukcję u Vacherona trzeba by zapłacić więcej, a u Patka dużo więcej. No oczywiście sam zegarek też mi się podoba. Lubię w nim ten umiar, nieprzekombinowany design no i historię, która wiąże się z kolekcją Royal Oak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.