Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Panerai vs... Panerai

Ankieta  

31 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Zle sie wyrazilem. Od strony mechanicznej to oczywiscie majstersztyk, mialem na mysli strone wizualna royal oak.

Zreszta u mnie z gustami to roznie bywa, jesli chodzi o zegarki to zauwazylem ze co roku mi sie gust zmienia, wiec moze i royal oak wkrotce mi sie spodoba, kto to wie ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Zaraz po SIHH Royal Oak. Poczekanie do stycznia zasugerował mi sprzedawca.

 

Mariusz,

 

cena na pewno nie będzie lepsza po SIHH. Generalnie targi w Genewie i Bazylei są okresem podnoszenia cen przez manufaktury zegarkowe. Patek, Rolex, Panerai przynajmniej raz do roku podnoszą ceny o 8-13%... AP, VC, etc. dawno nie zmieniali drastycznie cen swojej bierzącej kolekcji, przez co w najbliższym czasie powinni podjąć tego rodzaju działanie. Cena Vacheron Constantin Patrimony Traditionnelle jest prawie dwukrotnie niższa od prostej Calatravy, a Royal Oak'a na bransolecie jest niższa od ceny PP Aquanauta na gumie o 5000 euro. Konkurencja będzie wymuszać na różnych manufakturach zegarkowych podnoszenie cen pozycji zegarkowych z obecnych kolekcji.

 

I.


I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgadzam....

 

Podniesienie cen przez niektóre manufaktury może im się odbić czkawką, a z kolei jest wiele takich, które zrozumiały, że politykę cenową trzeba przewartościować i dostosować do realiów rynku. Dobrym przykładem jest tu choćby Zenith.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

a ten nie ładniejszy ;) ?

 

Łukasz, nie umiem w ten sposób rozmawiać o mechanizmach. Ale na pewno SM2 stanowi ogromny postęp w stosunku do FW2012 bazującego na ETA 2824.

 

Mariusz,

 

cena na pewno nie będzie lepsza po SIHH. Generalnie targi w Genewie i Bazylei są okresem podnoszenia cen przez manufaktury zegarkowe. Patek, Rolex, Panerai przynajmniej raz do roku podnoszą ceny o 8-13%... AP, VC, etc. dawno nie zmieniali drastycznie cen swojej bierzącej kolekcji, przez co w najbliższym czasie powinni podjąć tego rodzaju działanie. Cena Vacheron Constantin Patrimony Traditionnelle jest prawie dwukrotnie niższa od prostej Calatravy, a Royal Oak'a na bransolecie jest niższa od ceny PP Aquanauta na gumie o 5000 euro. Konkurencja będzie wymuszać na różnych manufakturach zegarkowych podnoszenie cen pozycji zegarkowych z obecnych kolekcji.

 

I.

 

Igor,

 

ale przecież Audemars Piguet podniósł już ceny :). Nie sądzę, aby zafundowali nam kolejną podwyżkę w styczniu. To byłoby już przegięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój błąd, przeczytałem, że o mechanizmie AP napisałeś, że jest najładniejszy...

 

a SM wkleiłem, bo ten mechanizm, jego wykończenie i cały zegarek robią na mnie nieustannie potężne wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych do sa w ankiecie to wybieram 320. Sluszny kompromis miedzy funkcjonalnoscia i efektem wizualnym.


Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 320 albo 312 z minimalną przewagą dla 320. Za dodatkową wskazówkę.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Igor,

 

ale przecież Audemars Piguet podniósł już ceny :). Nie sądzę, aby zafundowali nam kolejną podwyżkę w styczniu. To byłoby już przegięcie.

 

W styczniu, faktycznie, mało realne, ale już przełom lutego i marca- bardzo prawdopodobne :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

W styczniu, faktycznie, mało realne, ale już przełom lutego i marca- bardzo prawdopodobne :)

 

Ostatnia podwyżka miała miejsce bodajże w październiku - 5% w górę. Myślę, że decydując się na kolejny tego typu krok już w marcu, AP więcej na tym straci niż zyska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, już niedługo będziemy mogli się przekonać jak będzie faktycznie, ale dalej obstaję przy swoim zdaniu, poza tym uważam, że AP w zestawieniu z bezpośrednią konkurencją zdecydowanie najmniej powinien się obawiać efektów kolejnych podwyżek.

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz, już niedługo będziemy mogli się przekonać jak będzie faktycznie, ale dalej obstaję przy swoim zdaniu, poza tym uważam, że AP w zestawieniu z bezpośrednią konkurencją zdecydowanie najmniej powinien się obawiać efektów kolejnych podwyżek.

 

Zwłaszcza w porównaniu do Patka, który ostatnimi czasy mocno odleciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza w porównaniu do Patka, który ostatnimi czasy mocno odleciał.

Ano właśnie... i żeby jeszcze ku temu były jakieś podstawy... :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.