Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość McIntosh

Portale, portale... czyli na kim się świat nie kończy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Wszyscy lubimy poczytać o zegarkach, a jeżeli artykuł napisany jest w języku polskim, to przyjemniej się czyta. Oczywiście najważniejsze jest merytoryczne podejście do zagadnienia, ale co ojczysty język, to zawsze ojczysty. Na Forum komentujemy artykuły zamieszczane przez Chronos24, ale na nich się świat nie kończy. Jest też Chrono Art, który ostatnimi czasy trochę zamilkł. Jest Zegarek.pl, Lux Club. Wklejajcie kolejne, które uda Wam się znaleźć. Może w tym wątku stworzymy pokaźną bazę stron w języku polskim o zegarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrono Art już nie ma (tzn. strona wisi, ale już nie jest prowadzona).

 

Nie chce być nieskromny, i nie chcę, żebyście mnie źle zrozumieli, ale moim zdaniem na naszym rynku liczą się tak naprawdę dwa portale/strony: CHRONOS24.pl i HauteHorlogerie.pl

Gdyby nie teksty Władka na Zegarek.pl i LuxClub.pl, w ogóle bym o nich nie wspominał, choć i tak uważam, że poziomem od dwóch wspomnianych na początku wyraźnie odstają. innych szczerz emóiać nei kojarzę kompletnie - albo się dobrze ukrywają, albo po prostu nie ma.

 

A swoja drogą (dzięki Mariusz) myślę, że wątek jest także dobrą okazją do poznania Waszych opinii o Naszej działalności (oczywiście, jeśli Mariusz sobie tego życzy, również o jego stronie).

Napiszcie, co sądzicie, jak oceniacie, co Wam się podoba, a co nie, czego oczekujecie, itp.

 

Z góry dziękuje za wszystkie opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jasne, piszcie, oceniajcie :). W zamyśle miałem założenie wątku, w którym będziemy się dzielić informacjami na temat stron czy opracowań zegarkowych, które powstają gdzieś w sieci poza Klubem no i są rzecz jasna w języku polskim. Dodaję do tego wątku stronę Patryka dedykowaną firmie Omega.

 

Omegamania.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wasze strony są jak najbardziej "the best" , w stosunku do innych. Zegarek.pl to śmiech na sali, kiedyś żywcem(prawie słowo w słowo) skopiowali mój tekst o ten: http://www.wiadomosc...es_109442.html. Musiałem napisać do nich -co to w ogóle ma być - i wtedy go dopiero usunęli ze strony. Także nie polecam tej strony. Wasze są fachowe, Mariusza niezależna i tak ma być :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Chrono Art już nie ma (tzn. strona wisi, ale już nie jest prowadzona).

 

Nie chce być nieskromny, i nie chcę, żebyście mnie źle zrozumieli, ale moim zdaniem na naszym rynku liczą się tak naprawdę dwa portale/strony: CHRONOS24.pl i HauteHorlogerie.pl

Gdyby nie teksty Władka na Zegarek.pl i LuxClub.pl, w ogóle bym o nich nie wspominał, choć i tak uważam, że poziomem od dwóch wspomnianych na początku wyraźnie odstają.

 

Czyli Chrono Art jest tak jakby go nie było. Na Zegarek.pl kiedyś napisali, że firma IWC jest ze Szwecji :) więc jest coś w tym o czym napisał wyżej Łukasz. Ale na przykład Chronos24 równie dobrze mógłby się nazywać Łukasz24 :), bo tylko dzięki Łukaszowi obecnie tam się coś kręci. HauteHorlogerie.pl to jednoosobowy projekt rozwijany niezbyt dynamicznie. Słabo to wszystko wygląda :).

 

EDIT

 

Z Wiadomości24...

 

- po wciśnięciu przycisku znajdującego się na godzinie ósmej, czasomierz, dzięki umieszczonym dzwoneczkom oraz młoteczkom, wybija nam godzinę z dokładnością do 5 minut.

 

:):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz wiem że się przejęzyczyłem ale tekst już poszedł jak to zobaczyłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz wiem że się przejęzyczyłem ale tekst już poszedł jak to zobaczyłem :)

 

Spoko, zabawnie napisałeś z tymi dzwoneczkami :). Natomiast zegarek.pl to jakieś przegięcie. Kto w ogóle za tym projektem stoi skoro dopuszcza się kopiowania cudzych opracowań bez poszanowania praw autorskich ? :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak popatrzeć trochę wstecz, to i tak jest coraz lepiej.

CHRONOS24.pl się rozwija (to, że ja pisze więcej, niż Tomek, nie oznacza, że on nic nie orbi. wręcz przeciwnie), Mariusz założył swoją stronę - to już o dwa porządne miejsca więcej, niż było niedawno.

 

Ale wracając do tematu...zapraszam resztę klubowiczów do wyrażania swoich opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jak popatrzeć trochę wstecz, to i tak jest coraz lepiej.

CHRONOS24.pl się rozwija (to, że ja pisze więcej, niż Tomek, nie oznacza, że on nic nie orbi. wręcz przeciwnie), Mariusz założył swoją stronę - to już o dwa porządne miejsca więcej, niż było niedawno.

 

Może i jest lepiej, ale do ideału jeszcze daleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ale wracając do tematu...zapraszam resztę klubowiczów do wyrażania swoich opinii.

 

No widzisz Łukasz. Brak kolejnych komentarzy też jest jakąś formą komentarza, bo jak tu komentować tę całą mizerię ?. No nic, trzeba dalej robić swoje. Życzę Chronos24 powodzenia. Ja będę dalej kontynuował pracę nad swoim projektem. Niech chociaż dwie strony w języku polskim, dobrze promują piękną sztukę zegarmistrzostwa. Może spotkamy się na SIHH, to będzie okazja żeby pogadać na żywo.

 

Pozdrawiam

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Łukasz. Brak kolejnych komentarzy też jest jakąś formą komentarza, bo jak tu komentować tę całą mizerię ?. No nic, trzeba dalej robić swoje. Życzę Chronos24 powodzenia. Ja będę dalej kontynuował pracę nad swoim projektem. Niech chociaż dwie strony w języku polskim, dobrze promują piękną sztukę zegarmistrzostwa. Może spotkamy się na SIHH, to będzie okazja żeby pogadać na żywo.

 

Pozdrawiam

M.

Mariusz sądziłem, że spotkamy się w sobotę na spotkaniu, Łukasz też będzie - więc nie musisz czekać do SIHH.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz sądziłem, że spotkamy się w sobotę na spotkaniu, Łukasz też będzie - więc nie musisz czekać do SIHH.

 

U mnie znowu plany się skomplikowały. W sobotę mam dyżur w Banku, a później imprezę rodzinną - wujek Andrzej świętuje. Niestety, znowu nie będę mógł przybyć na spotkanie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisuję sporo dla różnych portali.

Materiał zawsze jest publikowany na naszej stronie - do dyspozycji.

tutaj: http://www.zegarki.info.pl/materialy-prasowe/zegarki/

Zawsze też uważałem, że nasz klub powinien mieć swój własny portal.

Oczywiście może być to portal komercyjny (tak jak Chronos24), ale klub powinien mieć większość udziałów.

Myślę, że dziś klub stać nawet na jakąś formę finansowania portalu.

Może wtedy więcej osób zechce publikować.

- kto chciałby ruszyć taki portal ?

Chętnie pomogę.

 

Władek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro istnieje CHronos24.pl (współpracujący z Klubem), istnieje HauteHorlogerie.pl - tak z czystej ciekawości - po co kolejny portal Klubowy ?? Co miał by zmienić, co wnieść ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Pisuję sporo dla różnych portali.

Materiał zawsze jest publikowany na naszej stronie - do dyspozycji.

tutaj: http://www.zegarki.info.pl/materialy-prasowe/zegarki/

Zawsze też uważałem, że nasz klub powinien mieć swój własny portal.

Oczywiście może być to portal komercyjny (tak jak Chronos24), ale klub powinien mieć większość udziałów.

Myślę, że dziś klub stać nawet na jakąś formę finansowania portalu.

Może wtedy więcej osób zechce publikować.

- kto chciałby ruszyć taki portal ?

Chętnie pomogę.

 

Władek

 

Uważam, że każda inicjatywa promująca naszą wspólną pasję, jest cenna. Nie widzę więc problemu w tym, aby KMZiZ miał własny portal. To mogłoby być przecież kolejne cenne źródło informacji, a pomoc Władka jako osoby posiadającej wiedzę zegarmistrzowską, na pewno byłaby ważna. Niestety kłopot polega na tym, że na rozwój takiego przedsięwzięcia naprawdę trzeba mieć czas. Oczywiście można napisać artykuł w 15 minut, ale poważne opracowania pisze się o wiele dłużej. Jeżeli Klub chce mieć portal, który pięknie promuje zegarmistrzostwo, a nie bylejakość, to bez sprawnie działającego zespołu z mocną wiedzą na temat zegarków, nic z tego nie będzie. Ale pomysł sam w sobie uważam za bardzo dobry pod warunkiem, że będzie to portal NAPRAWDĘ klubowy, a nie jakiś lizus robiący za tubę branży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro istnieje CHronos24.pl (współpracujący z Klubem), istnieje HauteHorlogerie.pl - tak z czystej ciekawości - po co kolejny portal Klubowy ?? Co miał by zmienić, co wnieść ?

Łukasz, ani HH (super strona, ale portal to za duże słowo chyba), ani Chronos to nie są portale klubowe (oczywiście osoby z klubu je tworzą, wiem ;)

 

Zgadzam się z Mariuszem, a Twoje pytanie chyba jest retoryczne, bo powodów można wymieniać wiele.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Łukasz, ani HH (super strona, ale portal to za duże słowo chyba), ani Chronos to nie są portale klubowe (oczywiście osoby z klubu je tworzą, wiem ;)

 

Zgadzam się z Mariuszem, a Twoje pytanie chyba jest retoryczne, bo powodów można wymieniać wiele.

 

Jednak zanim dyskusja rozwinie się na dobre, to myślę, że dobrze by było gdyby głos w sprawie zabrał Darek. Nie można zapominać o tym, że KMZiZ współpracuje z Chronos24 i na tę okoliczność została podpisana umowa. Uruchomienie klubowego portalu, zwłaszcza o charakterze komercyjnym, przypuszczalnie doprowadziłoby do konfliktu interesów. Tak mnie się wydaje, ale może jestem w błędzie. Na pewno dla pasji byłoby lepiej, gdyby pojawiały się nowe, prężne inicjatywy. Jeżeli tylko uda się wypracować jakąś sensowną formę współpracy, to i ja mogę wesprzeć Klub w przedsięwzięciu mającym na celu stworzenie portalu, bo uważam, że ten pomysł ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, ani HH (super strona, ale portal to za duże słowo chyba), ani Chronos to nie są portale klubowe (oczywiście osoby z klubu je tworzą, wiem ;)

 

Zgadzam się z Mariuszem, a Twoje pytanie chyba jest retoryczne, bo powodów można wymieniać wiele.

Wiem, ale nie rozumiem.

 

Wymień proszę, ponieważ ja nie wiem co ma wnieść kolejny portal, tym razem będący własnością Klubu ? Nie, żebym miał coś przeciwko, tylko zastanawia mnie, co taka inicjatywa ma dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Wiem, ale nie rozumiem.

 

Wymień proszę, ponieważ ja nie wiem co ma wnieść kolejny portal, tym razem będący własnością Klubu ? Nie, żebym miał coś przeciwko, tylko zastanawia mnie, co taka inicjatywa ma dać.

 

Pytanie nie było skierowane do mnie, ale ja to widzę następująco. Własny portal KMZiZ da szersze spektrum informacji ze świata zegarków. Zarówno Chronos24 jak i HauteHorlogerie.pl, mają swoje naturalne ograniczenia wynikające chociażby ze skromnej liczby osób, które za tymi projektami stoją. Poza tym, mamy świadomość własnej wartości, ale chyba nikt z nas nie jest aż tak zadufany w sobie, aby wypowiadać się na temat wszystkich zegarków i wszystkich rozwiązań konstrukcyjnych. Siłą rzeczy, sami sobie narzucamy kolejne ograniczenia. W efekcie ilość prezentowanych informacji jest taka jaka jest. A mogłaby być większa. Własny portal KMZiZ, to zawsze własny. Zarząd Klubu przy sugestiach Klubowiczów, zadecyduje o kształcie portalu, misji, celach do zrealizowania. Zarząd będzie sprawował funkcję kontrolną, a więc nie będzie skazany na to, co na tacy dostanie z zewnątrz. Trudno o bardziej komfortową sytuację. I (moim zdaniem) nie ma się co na rzeczywistość obrażać tylko trzeba pomóc. Ja jestem w Klubie już 6 lat. Czasem wkurzały mnie tu różne sytuacje, ale było też trochę radości. Większość z nas zdążyła się już zżyć z tym miejscem. Skoro można zrobić coś pożytecznego dla KMZiZ, to czemu nie spróbować ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale nie rozumiem.

 

Wymień proszę, ponieważ ja nie wiem co ma wnieść kolejny portal, tym razem będący własnością Klubu ? Nie, żebym miał coś przeciwko, tylko zastanawia mnie, co taka inicjatywa ma dać.

Łukasz, Chronos24 jest własnością Tomka i ma on jakąś wizję tego co jest prezentowane - wizja ta niekoniecznie jest wizją Zarządu (jeśli Zarząd ma swój pomysł na portal). Przykładowo temat restauracji zegarka, zagadnienia typowo zegarmistrzowskie, zegary wieżowe - jest sporo tego typu rzeczy które wg moich obserwacji nie mieszczą się w wizji chronosa, a mogłyby dobrze prezentować się na portalu klubowym. Co do Twojego zapytania - konkurencja zawsze jest korzystna dla jakości informacji ;)

 

Poza tym, podpisuję się pod tym co napisał Mariusz.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Temat poruszony przez Władka chyba trzeba uznać za falstart. Wygląda na to, że na razie nie ma woli do wprowadzenia zmian. Pytałem Darka jak zapatruje się na pomysł dotyczący uruchomienia klubowego portalu, ale odpowiedzi nie otrzymałem. Działamy więc po staremu. Jest Łukasz, który pisze dla Chronos24 i sporadycznie kilka innych osób. Ja rozwijam swoje przedsięwzięcie choć wyraziłem też chęć pomocy w rozwoju portalu klubowego. No ale skoro Zarząd milczy, to nie ma sensu nikogo uszczęśliwiać na siłę. A te tematy, które nie zmieszczą się w ramach Chronos24 oraz HauteHorlogerie.pl, możemy poruszać na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zakładałem tematu. Ja podałem sugestie w dyskusji i ona rzeczywiście nie znalazła posłuchu.

OK.

Jest jak jest i jest dobrze.

Władek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Władku , pomysł założenia portalu klubowego jest jak najbardziej ok , ale :

 

- portal w którym będą pisywać nieregularnie np. dwie osoby będzie skazany na wymarcie

 

- co do zakupu powyżej 50% udziałów innego portalu , o którym słyszę od Ciebie powtarzane jak mantrę od dawna , to z biznesowego punktu widzenia nie ma to wielkiego sensu , ponieważ portal na który klub hipotetycznie byłoby stać finansowo , równie dobrze można stworzyć samemu , a taki , który jest prężny ( benchmarki są znane) kosztowałby tyle , że trzeba by zaciągać na to kredyt .... a więc sam sobie odpowiedz . No chyba ,że cały czas masz na myśli chronos24.pl , więc proponuję abyś zapytał Tomka czy chce sprzedać i za ile , potem porozmawiamy

 

- dzieki współpracy z chronos , hh itd pojawiają się newsy zegarkowe , Koledzy pisują świetne opracowania ( podam przykład Kolegi Ruskiego ), wyszukują newsy , co więc jeszcze lepszego ,świeższego , bardziej odkrywczego i częściej możemy stworzyć ? bo takie troszkę bicie piany się pojawia typu "stwórzmy sobie portal".

 

może najpierw napiszmy konkrety , jak miałby wyglądać , kto , o czym , na jakich zasadach i jak często pisałby , zasady redagowania .

Jak odpowiemy sobie na te pytania , możemy ciągnąć pomysł dalej.

 

Mariuszowi odpowiedziałem mailowo , niestety mam ważne sprawy domowe i jestem mniej aktywny na forum chwilowo , stąd jakieś mylne wrażenie ,że ignoruję PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariuszowi odpowiedziałem mailowo , niestety mam ważne sprawy domowe i jestem mniej aktywny na forum chwilowo , stąd jakieś mylne wrażenie ,że ignoruję PW

 

Niestety, mail nie dotarł :). Co do newsów, to zgadzam się z Darkiem. Choć uważam, że tutaj zwłaszcza koledzy z Chronos24 robią kawał dobrej roboty. Ja mam nieco inne cele i na przykład teraz opisuję zegarek, który pojawił się na rynku 2 lata temu, ale jest wart aby poświęcić mu trochę uwagi. Artykuł wkrótce. Poza tym, jest dużo racji w tym, co pisze Darek. Bez konkretnych ustaleń i zebrania grupy ludzi, która będzie chciała poświęcić swój czas na promowanie zegarków, nic z tego nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.