Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

colector

FUJI

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś z was doświadczenie z tą marką?

używałem zegarka fuji(kwarc)jakieś 8 lat i naprawdę byłem zadowolony.wydaje mi się że design mają taki jak orienty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z was doświadczenie z tą marką?

Dobre matryce robią, do aparatów fotograficznych.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I filmy analogowe :D też dobre mają

 

A tak serio pytasz o sam dół zegarkowego swiata.

Tak jak byś się zapytał czy buty z Daichmana są swietne ... ;)

 

Jest to najtańszy z mozliwych kwarców. Jeżeli interesuje Cie tylko wskazanie czasu kupuj.,

Zegarek nic wiecej sobą nie reprezentuje.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupie bo nosiłem zegarek tej firmy 8 lat,teraz leży gdzieś w domu.Jest prosty nic szczególnego,ale jak się było młodym i kasy nie było to w sam raz.

myślę że jest dużo gorszych zegarków,i tańszych kwarców, a fuji nie jest aż taki tani.

oglądałem mnóstwo kwarców owego czasu i było mnóstwo badziewia,z nazwami co najmniej śmiesznymi.Kilka modeli było w posiadaniu moich kolegów,po miesiącu wskazówki odpadały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FUJI to ani sam dół zegarkowego świata, ani najtańsze z możliwych kwarców. Zegarki może niczym szczególnym się nie wyróżniające i tanie, ale na pewno lepsze jakościowo od całej gromady tworów pokroju CHARLES DELON, Q&Q itp. itd.

 

FUJI ma zegarki w stali i tytanie, ma nawet zegarki mechaniczne - automaty z widocznym na tarczy balansem, z Citizenem w środku.

 

Żaden to szczyt zegarmistrzostwa, ale nie mówmy, że to sam dół zegarkowego świata, bo wprowadzamy w ten sposób ludzi w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem posiadaczem kwarcowego Fuji przez kilka dobrych lat. Co prawda nie posiadam obecnie żadnego zegarka tej firmy, jednak z czystym sumieniem mogę polecić zegarki tego producenta, zarówno jeżeli chodzi o bezawaryjność jak i wytrzymałość kopert. Znam osoby które zmieniają baterie w swoich Fuji już ponad 10 lat i nie mają zamiaru rozstawać się ze swoimi zegarkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek byłem 1 dnia u 4 zegarmistrzy w Krakowie poszukując paska do Casio mojego brata. U dwóch z nich były zegarki tej marki na sprzedaż.

Nic szczególnego nie można o nich powiedzieć. Czy to jest tania marka Citizena, analogicznie jak Lorus od Seiko?


Wolne media dla Wolnych Polaków - wpolityce.pl, niezalezna.pl, gpcodziennie.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanią marką Citizena jest Q&Q. Fuji to Fuji - pierwszy zegarek dostałem jako dodatek do ich aparatu fotograficznego, bo głównie z tego ta marka słynie. Montują tak jak większość przyzwoitych producentów Miyoty mechanizmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyzwoita marka, jeśli chodzi o kwarce w stosunku cena/jakość. Stal, elegancki wygląd, trwałe mechanizmy - tak przynajmniej było do tej pory. Jeśli ktoś chce po prostu kwarcowy czasomierz, to chyba nie ma lepszego wyboru w cenie ok. 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staruszek Fuji zaniesiony do zegarmistrza, objawy po "nakręceniu" przesuwa się tylko wskazówka sekundnika, zegarmistrz powiedział że koszt naprawy wyniesie 70 zł a jeżeli nie da rady naprawić to jego strata, przy okazji jak ten zegarek będzie wyglądał z bransoletą?


J.G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zegarek tej marki kupiony jakieś 6 lub 7 lat temu. Cały w SS włącznie z bransoletą. (oczywiście prócz szkielka :P ). Przeżył ze mną wiele , ba nawet więcej niż nie jeden mógłby się spodziewać. Działa bardzo dobrze do tej pory  choć już leży w szufladzie z racji kupna g-shocka. Mam sentyment do niego i napewno zostanie u mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FUJI to ani sam dół zegarkowego świata, ani najtańsze z możliwych kwarców. Zegarki może niczym szczególnym się nie wyróżniające i tanie, ale na pewno lepsze jakościowo od całej gromady tworów pokroju CHARLES DELON, Q&Q itp. itd.

 

FUJI ma zegarki w stali i tytanie, ma nawet zegarki mechaniczne - automaty z widocznym na tarczy balansem, z Citizenem w środku.

 

Żaden to szczyt zegarmistrzostwa, ale nie mówmy, że to sam dół zegarkowego świata, bo wprowadzamy w ten sposób ludzi w błąd.

 

temat nadal aktualny - widze, że masz wiedzę n.t. fuji (w przeciwieństwie do mnie). Czy mógłbyś napisać coś więcej o mechanicznych zegarkach tej marki? One są tańsze niż akceptowalne Chińczyki (parnis, rodina, sea gull)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświerzę. Przeglądając temat o zegarkach Fuji trafiłem w necie na ciekawą stronę na której przedstawiony jest jeden z produktów tej firmy do złudzenia przypominający orienta ***. Ciekawe jest też zdjęcie mechanizmu gdzie na wahniku automatu znajduje się oznaczenie FUJI 469. 21j .

Czyżby był by to mechanizm orienta?

 

http://uhrforum.de/mal-was-anderes-fujitime-automatic-c469-348-aus-vaters-nachlass-t119971

post-74520-0-95861200-1430724373_thumb.jpg

post-74520-0-87754500-1430724384.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów dalej, na tym samym niemieckjojęzycznym forum napisano, że to mechanizm orienta:

Das Werk ist ein Orient 46943:
Das Metatechnische Kabinett - Orient 46943
Ich vermute eine Private-Label-Produktion.

A może to mechanizm innego producenta, produkowany dla orienta i fuji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to mechanizm innego producenta, produkowany dla orienta i fuji?

 

Orient jest manufakturą co oznacza, że sam produkuje mechanizmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może fuji odkupilo mechanizm od orienta.. Nie wydaje mi się, aby firma tego rodzaju, co fuji, pozwolila sobie na plagiat.

 

Kiedyś myślałem, że fuji to taka chińszczyzna, ale po przeczytaniu co nieco wiem, że to japońska firma, może nie produkuje jakichś super modeli, ale na pewno trzyma jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W latach 90-tych często był spotykany na wystawach zegarmistrzowskich. Pamiętam też, że dwóch kumpli miało takie przypominające orienta tristara. Pamiętam też, że logo mi się zawsze podobało. Na początku lat 90tych była moda w mojej firmie na japońskie zegarki. Królowały wtedy orienty, seiko, citizeny no i te dwa fuji.

Szukam jakiś informacji na temat mechanizmu w zegarku na alegroszu za 189 złociszy Fuji time 17 jewels. Zegarek całkiem, całkiem i mojej żonie się podoba ( dobrze, że taki a nie jakiś rolex ;) wtedy bym miał dopiero kłopot)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiś informacji na temat mechanizmu w zegarku na alegroszu za 189 złociszy Fuji time 17 jewels. Zegarek całkiem, całkiem i mojej żonie się podoba ( dobrze, że taki a nie jakiś rolex ;) wtedy bym miał dopiero kłopot)

 

Cześć,

 

nadal są w cenie 189 zł. Bardzo prosty, subtelny i przez to ponadczasopwy wygląd, cena rewelacyjna za mechaniczny, nowy, japoński zegarek.

Może ktoś go nabył i podzieliłby sie swoimi uwagami na temat zegarka?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Czy ten model sprzedawany jest tylko w Polsce? Nie znalazłem tego modelu na stronie fuji ani w sklepach poza naszym krajem. Mechanizm by wiele wyjaśnił. Zegarek ładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, pobieżnie guglając znajduje się tylko oferty z Allegro. Ciekawe, co tam w środku cyka, ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.