Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zielony991

Jakie dane do faz księżyca i wykresu pływów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakie dane podać żeby zegarek pokazywał właściwą faze księżyca i pływy. Nie wiem jakie dać współrzędne geograficzne dla naszego kraju. Pomoże ktoś?


GW-1400DU, GW-7900B, GLX-5600, DW-6900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

gdzies widzialem ze dla naszego brzegu trzeba ustawic godzine 4:20 czy jakos tak..i podejrzewam ze to chodzi o godzine przybycia najwiekszej fali pływu..co do reszty to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji po angielsku jest tabelka z miastami (akurat warszawy nie ma) jakie dane trzeba wprowadzić. Wyczytałem na forum ze podobno nad morzem bałtyckim nie ma wcale przypływów i odpływów. Chociaż poprawną faze księżyca gdyby pokazywał to byłbym zadowolony.


GW-1400DU, GW-7900B, GLX-5600, DW-6900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Ustaw najbliższe miasto [tylko te co sa w naszej strefie czasowej]

-a masz ustawienia do faz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji po angielsku jest tabelka z miastami (akurat warszawy nie ma) jakie dane trzeba wprowadzić. Wyczytałem na forum ze podobno nad morzem bałtyckim nie ma wcale przypływów i odpływów. Chociaż poprawną faze księżyca gdyby pokazywał to byłbym zadowolony.

 

 

fazy Ci bedzie pokazywał +/- 1 dzien. tak tez jest w instrukcji, np do G7900 i w miare trak pokazuje.

co do pływów to ja mam chyba jakieś fabryczne ustawienia, 140e int.5:20.

 

ale czy to dobrze??

nie wiem nie mieszkam nad morzem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fazy Ci bedzie pokazywał +/- 1 dzien. tak tez jest w instrukcji, np do G7900 i w miare trak pokazuje.

co do pływów to ja mam chyba jakieś fabryczne ustawienia, 140e int.5:20.

 

ale czy to dobrze??

nie wiem nie mieszkam nad morzem;)

 

140e int. 5.20 to ustawienia dla Tokyo ja ustawiłem w moim G7900 dane dla Hamburga 10e int. 4.50 bo gdzieś wyczytałem że tak jest OK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dobre ustawienia miałem heheheh, tak Hamburg widnieje w instrukcji, zgadza się:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

140e int. 5.20 to ustawienia dla Tokyo ja ustawiłem w moim G7900 dane dla Hamburga 10e int. 4.50 bo gdzieś wyczytałem że tak jest OK :D

 

Kiedy Ci pokazuje najbliższa pełnie??;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Ci pokazuje najbliższa pełnie??;-)

 

Pełnie pokazuje gdy wiek księżyca jest w przedziale 13,0-16,6 a teraz mam ostatnią kwadrę dokładnie 24,8 więc jeszcze po drodze będzie nów,pierwsza kwadra i dopiero pełnia :D w instrukcji pisze że księżyc przechodzi regularny cykl 29,53 dnia.Haha to system ostrzegania przed wilkołakami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełnie pokazuje gdy wiek księżyca jest w przedziale 13,0-16,6 a teraz mam ostatnią kwadrę dokładnie 24,8 więc jeszcze po drodze będzie nów,pierwsza kwadra i dopiero pełnia :D w instrukcji pisze że księżyc przechodzi regularny cykl 29,53 dnia.Haha to system ostrzegania przed wilkołakami :D

 

to ja mam tak samo dokładnie. chodziło mi o to ze jak wejdziesz w tryb tide/moon to którego dnia grudnia Ci wyswietli pełnie. bo mi 19.12, czyli 2 dni wczesniej niz powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Południk 10 stopni leży na Hamburgu. zgadza sie z tabelką. Szerokość geograficzna rośnie na wschód, w atlasie zobaczyłem że południk 20 stopni leży na Krakowie, więc jak ktoś mieszka nad lub pod nim może sobie ustawić w zegarku 20 stopni. Na tej stronie http://web4you.com.pl/13.html zaznaczyłem swoją miejscowość i obliczyło że u mnie jest 16 stopni. Też tak ustawiłem w zegarku. Zobaczymy czy teraz będzie dobrze pokazywał fazy :D


GW-1400DU, GW-7900B, GLX-5600, DW-6900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Południk 10 stopni leży na Hamburgu. zgadza sie z tabelką. Szerokość geograficzna rośnie na wschód, w atlasie zobaczyłem że południk 20 stopni leży na Krakowie, więc jak ktoś mieszka nad lub pod nim może sobie ustawić w zegarku 20 stopni. Na tej stronie http://web4you.com.pl/13.html zaznaczyłem swoją miejscowość i obliczyło że u mnie jest 16 stopni. Też tak ustawiłem w zegarku. Zobaczymy czy teraz będzie dobrze pokazywał fazy :D

 

fajna stronka dzięki,mógłbyś mi powiedzieć jeszcze czy jeśli dla przeliczenia na Cieszyn wychodzi mi N: 49° 51' 33" E: 18° 37' 47" to w zegarku ustawiam 18e??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie dobrze ustawiłeś. współrzedne dla cieszyna wyszły 18 stopni, 37 minut i 47 sekund. tak więc te dane są bliższe 19 niż 18. wiesz o co w tym chodzi? Ustaw 19 stopni E i będzie ok :D


GW-1400DU, GW-7900B, GLX-5600, DW-6900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stronka oczywiście fajna można też posłużyć się jeżeli ktoś posiada GPS-em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mi dla Łodzi wychodzi 19E. A int ustawiamy na 4.50??

 

Pzdr.

Swoja droga powinno byc w instrukcji trochę to jaśniej objaśnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie dobrze ustawiłeś. współrzedne dla cieszyna wyszły 18 stopni, 37 minut i 47 sekund. tak więc te dane są bliższe 19 niż 18. wiesz o co w tym chodzi? Ustaw 19 stopni E i będzie ok :D

 

 

Ok,dzięki wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dane do Int wziołbym z instrukcji dla miejscowości Hamburg czyli 4.50 . Wyczytałem na forum że pływy na bałtyku nie występują i wsazania pływów są nie potrzebne. Tylko teraz pytanie czy gdy wprowadzimy błędne ustawienie INT to będzie żle pokazywać fazy?


GW-1400DU, GW-7900B, GLX-5600, DW-6900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dane do Int wziołbym z instrukcji dla miejscowości Hamburg czyli 4.50 . Wyczytałem na forum że pływy na bałtyku nie występują i wsazania pływów są nie potrzebne. Tylko teraz pytanie czy gdy wprowadzimy błędne ustawienie INT to będzie żle pokazywać fazy?

 

fazy księżyca obliczane są na podstawie długości geograficznej (HOME SITE) a INT to różnica w czasie pomiędzy najwyższym punktem księżyca (górowanie) a max przypływem.

złe ustawienie długości geogr. skutkuje błędnymi obliczeniami faz (nów, pełnia) a w efekcie złymi wskazaniami pływów a nie odwrotnie.

INT ma za zadanie ( wg instrukcji) wyeliminowanie 'kaprysów' związanych z ukształtowaniem terenu np zatoki.

jedyna słuszna droga to zakup lokalnej gazety i 'uśrednienie' kiedy następuje maksymalny przypływ po górowaniu księżyca.

z ustawieniami pływów na bałtyku to można sobie dać spokój. no chyba że ktoś jest masochistą i cieszy go wiedza że poziom się podniósł o 2 cm :]

można skorzystać z TEGO do obliczenia dokładnej pozycji księżyca.


Please leave the internet. Forever.

Thank you.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierona, to forum to faktycznie kopalnia złota :)

Mi tez się przydało - dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiłem długość dla swojego miasta według tego co jest na wikipedii i pokazuje ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

odkopię trochę temat...mam GW-9910 Gulfmana z pływami fazami księżyca-mieszkam w Katowicach i E to chyba 19-nie mam instrukcji do tego a chce to ustawić. Miasto bazowe wybrałem Berlin -wytłumaczcie mi łopatologicznie gdzie co wpisać, co nacisnąć itd. Wiem że te pływy i fazy to taki bajer ale jak cos mam to lubię jak to dobrze działa:) z góry dzięki

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co widzę na moim PRW 2500T 7er, to nie ma tu ustawiania wg współrzędnych geograficznych, a poprzez miasta zakodowane w trybie WT (World Time). No i faktycznie: wykres fazy Księżyca pokrywa się z rzeczywistością widzianą z mojego okna, a mam ustawiony BERLIN  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Niemcy mają taką samą strefe czasową jak Polska, tak samo Francja, Wlochy i Hiszpania. Dlatego jeśli ustawisz BER, PAR, ROM lub MAD to wskazania bedą poprawne. To samo tyczy się synchronizacji z zegarem atomowym. Wszyscy ustawiają lokalną strefe czasową w trybie time keeping jako BER podczas gdy tak samo można wybrać PAR, ROM lub MAD. ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Niemcy mają taką samą strefe czasową jak Polska, tak samo Francja, Wlochy i Hiszpania. Dlatego jeśli ustawisz BER, PAR, ROM lub MAD to wskazania bedą poprawne. To samo tyczy się synchronizacji z zegarem atomowym. Wszyscy ustawiają lokalną strefe czasową w trybie time keeping jako BER podczas gdy tak samo można wybrać PAR, ROM lub MAD. ;)

Dobrze wiedzieć, bo niby czasem pewne wnioskowania są oczywiste, a jednak nie zawsze się to może pokrywac z rzeczywistością ;)

 

PS: A propos rozmowy o tym modelu i (nie)oczywistości pewnych spraw ;) : W trybie TIDE mam ustawioną godzinę 6:00 i można ja przestawiać, ale nawet, gdy ją przestawię na - dajmy na to 21:00 - to po zatwierdzeniu klawiszem ADJUST - nadal ma wyświetlaną  6:00 . O co w tym tak naprawdę chodzi? 

Tide-casi_asannse.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

posiadam zegarek Casio GW-9110-1ER. Szerokości geograficznej nie muszę ustawiać, bo z tego co wyczytałem z instrukcji, jest ona przyjmowana automatycznie dla lokalizacji, którą wybrałem dla w pierwszym ekranie (standartowej godziny). Ale nie mam pojęcia jak ustawić "High Tide Time". Jak macie ustawioną tę wartość? Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.