Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kecupt

Szukam części i sprzedam różne do rusków

Rekomendowane odpowiedzi

Tarcze NOS (to nie znaczy że idealne)

Czajki - po 15/szt.

Poljoty - 20 zł/szt

Sławy - 30 zł/szt

lub wszystkie za 100 zł

+ 6 na polecony0be87b42ef4d7a0ae2bb7b70fdcf4b98.jpg671c475a59838d7046a84391ae183247.jpg370a0ad10a02f9f2c88fb249444d0624.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję takich wskazówek

 

ba349d5267f14.jpg

 

w zamian mogę wypłacić NBP lub poratować tarczą do deluxa

 

f1ee20416d3ef.jpg

Edytowane przez rysqut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię szkło do Rakiety trumienki - ponawiam.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopertę do Strieły, kompletną z deklem i ringiem szkiełka kupię w normalnych pieniądzach. Ewentualnie sam ring i dekiel. Wersja nie ma większego znaczenia, ważne żeby oryginał, a nie chińskie g...no ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję takich wskazówek

 

 

 

w zamian mogę wypłacić NBP lub poratować tarczą do deluxa

 

 

Nikt nie poratuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje koperty do Poljota kostki jak na zdjęciu poniżej. W jak najlepszym stanie, bez duzych zadrapań, obić itp. CHROMOWANĄ, nie złoconą. 

 

Pozdrawiam, 

 

IMG 20191021 111940

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Pilnie poszukuję złoconej koperty do Poljota 16 Jewels lub całego, uszkodzonego zegarka. Przeszukałem serwisy aukcyjne, ale niestety tych czasomierzy jest niewiele lub źle szukam.
Pozdrawiam!

post-107250-0-28810800-1574659019_thumb.jpg

Edytowane przez marcin.grabowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do głowy przyszło mi także przyspawanie urwanego ucha, estetyczne zeszlifowanie oraz oddanie do ponownego złocenia, ale więcej jest wad niż zalet takiego rozwiązania. Większe uszkodzenie, nierówna powierzchnia po szlifowaniu, koperta straciłaby "duszę" i największa wada, to koszt złocenia (ok. 200- 300 zł) oraz wytrzymałość nowej powłoki. Zaleta (nie licząc znacznego przepłacenia wartości zegarka), to po prostu możliwość noszenia oraz cieszące oko piękno nieidealnej już tarczy. Sam nie wiem, co z nim zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do głowy przyszło mi także przyspawanie urwanego ucha, estetyczne zeszlifowanie oraz oddanie do ponownego złocenia, ale więcej jest wad niż zalet takiego rozwiązania. Większe uszkodzenie, nierówna powierzchnia po szlifowaniu, koperta straciłaby "duszę" i największa wada, to koszt złocenia (ok. 200- 300 zł) oraz wytrzymałość nowej powłoki. Zaleta (nie licząc znacznego przepłacenia wartości zegarka), to po prostu możliwość noszenia oraz cieszące oko piękno nieidealnej już tarczy. Sam nie wiem, co z nim zrobić.

Niech wypowiedzą się spece od deluxów, ale możliwe, że będzie pasowała koperta od Łucza - jeśli nie zależy ci na ortodoksyjnym podejściu do sumy części, może łatwiej byłoby dopaść kopertę od Łucza i przełożyć resztę? Bo w każdym innym przypadku zapłacisz jak za mokre zboże.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech wypowiedzą się spece od deluxów, ale możliwe, że będzie pasowała koperta od Łucza - jeśli nie zależy ci na ortodoksyjnym podejściu do sumy części, może łatwiej byłoby dopaść kopertę od Łucza i przełożyć resztę? Bo w każdym innym przypadku zapłacisz jak za mokre zboże.

W grę wchodzi wszystko, aby tylko przełożyć mechanizm i móc nosić zegarek. Wspomniał Pan o specach od Deluxów. Może od DeLuxa koperta byłaby OK? Są one podobne. Co do Łucza, mógłbym prosić o model? Niestety jeszcze trochę mi brakuje obycia w tematach "który jest zbliżony do którego" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za kolegą @rysqut - trudna sprawa z tą kopertą! trzeba się uzbroić w cierpliwość i śledzić trupki poljotów pojawiające się na aukcjach

 

pokazany zegarek nie ma nic wspólnego z Deluxem!  inny kaliber mechanizmu ect...

a dospawywanie uszka, to absolutne since fiction

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestię czy spasujesz czy nie to kupienie samej koperty 20au do Poljota to rzecz bardzo trudna ze względu na złomiarzy złota. Najbardziej prawdopodobne jest kupienie nowego ładnego egzemplarza do noszenia a żeby odzyskać część kosztów sprzedajesz to co masz na części/złom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka kopertę, ucho jest trochę krzywe ale da się założyć teleskop i da się nosić. Zegarek miał iść na przetop odkupiłem go w ostatniej chwili... Jak byś nie znalazł nic innego, to może będę go sprzedawał...

post-102926-0-53015700-1574674507_thumb.jpg

post-102926-0-90776000-1574674516_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję takich wskazówek

 

 

w zamian mogę wypłacić NBP lub poratować tarczą do deluxa

 

 

 

Znalazłem takie wskazówki, ale mam dostać mechanizm więc nie wiem czy  oddam.

post-102926-0-11276600-1574676080_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka kopertę, ucho jest trochę krzywe ale da się założyć teleskop i da się nosić. Zegarek miał iść na przetop odkupiłem go w ostatniej chwili... Jak byś nie znalazł nic innego, to może będę go sprzedawał...

Wiesz może czy udałoby się spasować z mechanizmem 16 Jewels? W mojej kopercie wygięte było jedno ucho, zamiast wciąć krótszy teleskop, to próbowałem lekko odgiąć i skończyło się złamaniem. Jeśli koperta jest zbliżona wymiarami, to chętnie odkupię, jeśli będzie taka możliwość.

 

post-107250-0-25528900-1574677834_thumb.jpg

Edytowane przez marcin.grabowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zupełnie inny rodzaj koperty

Edytowane przez rysqut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie wskazówki, ale mam dostać mechanizm więc nie wiem czy oddam.

Mogę poszukać tarczy z mechanizmem do koperty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marcin.grabowski

 

czy udałoby się spasować z mechanizmem 16 Jewels?

moim zdaniem werki obu poljotów (tzn Twój -16j i kolegi @art_69 - 17j) są tego samego kalibru (cal 2409) i podobnej konstrukcji, więc spokojnie można je umieszczać w tej samej kopercie

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czasami w takich przypadkach tarcza ma inną średnicę, trzeba by sprawdzić

Edytowane przez rysqut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że oba mechanizmy pasują do tej koperty i tarcza też.

Tu gdzie zamontowany jest mechanizm 16 jest tarcza 16 kamieni.

post-102926-0-90385700-1574721199_thumb.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm, 

 

Wpadł mi w rękę taki Poljot jak na zdjęciu, jednak jest problem: koronka wypada, a po wsadzeniu jej na miejsce, niezależnie czy w pozycji "do końca" czy "odciągniętej" nie ma możliwości nakręcenia mechanizmu, a jedynie kręcą się wskazówki, jak przy ustawianiu godziny. Wydaje mi się, że w miejscu zaznaczonym ramką wygląda to na pękniętą część. Pytanie do znawców tematu - czy moja diagnoza jest słuszna, a jeżeli tak to szukam tej części.

 

Ewentualnie jeżeli jest ktoś chętny na Poljota w takim stanie, oczywiście brakujące na zdjęciu elementy mechanizmu mam ;)  (sprzedaję jako uszkodzony / na części) to też wchodzi w grę pozbycie się ... u mnie leży w szufladzie, a jak ktoś ma możliwości go "ożywić" to mogę odstąpić za kilka biletów NBP  ;)

 

PS: przed tym "wypadkiem" zegarek chodził prawidłowo i trzymał czas. 

 

gallery_27786_3984_284553.jpg

 

gallery_27786_3984_27352.jpg

Edytowane przez wu-ki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie pęknięta część, tylko beczka + półbeczka, czyli rodzaj sprzęgła, które pozwala - w zależności od ustawienia - nakręcać zegarek lub przestawiać wskazówki. W twoim przypadku przypuszczalnie zeskoczył wodzik, który jest po drugiej stronie mechanizmu - pod tarczą. Należałoby ściągnąć wskazówki, tarczę i dobrać się do zespołu nastawczego. Podobno spece robią to przez "okienko" które jest obok, ja nie potrafię.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wszystko jest OK to dwa elementy. Zaczynasz nie od tej strony. Aby sprawdzić elementy nastawcze "godziny" i naciągu zdejmuje się tarcze.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.