Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kecupt

Szukam części i sprzedam różne do rusków

Rekomendowane odpowiedzi

@Po Bieda, Gizmo77 - Dzięki za informację, nie ukrywam, że tu jestem trochę laikiem w tym temacie akurat. Czyli do zegarmistrza się wybrać ;) Mam nadzieję, że koszt takiej operacji nie przewyższy wartości zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to trudne, ale jeśli miałbyś schrzanić, to szkoda zegarka. Idź do majstra.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Po Bieda, Gizmo77.  Może to szczęście nieświadomego potencjalnych strat ;) w każdym razie stwierdziłem, po przeczytaniu porad, które tu otrzymałem, że spróbuję "coś" z tym zrobić... i nawet brak fachowego sprzętu (poza zestawem śrubokrętów) mnie nie powstrzyma. 

 

Udało się wszystko delikatnie rozmontować i zdjąć tarczę. Nie wiem do końca jak to zrobiłem ale "dotkłem" ;) mechanizmu tego sprzęgła i szast prast ... wałek ładnie się wsunął i wszystko zaskoczyło jak należy. Była radość, była obawa żeby przy składaniu czegoś nie spaprać (najwięcej przy założeniu wskazówek się namęczyłem) ale zegarek złożony. Poljot dostał tymczasowy mocno "retro - vintage" pasek (wiem, że trochę przechodzony) ale pięknie się komponuje z tą równie "przechodzoną" i dotkniętą zębem czasu tarczą. Jednak  coś w tym "gniotsia nie łamiotsia" jest;) 

 

PS: mimo wszystko potraktuję to jako jednorazową przygodę bo jednak brak wiedzy i narzędzi;)

 

gallery_27786_3984_62439.jpg

Edytowane przez wu-ki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to, to! I wiesz co, jak już raz spróbowałeś rozmontować, zmontować, polepszyć i sp....przyć, to coś mi się widzi, że wpadłeś, kolego. 

Na zdjęciu kiepsko widać przez refleks światła, ale chyba ustawienie wskazówek do poprawki. Gdybyś to robił, podłóż na tarczę kawałek papieru czy folii żeby nie podrapać powierzchni, zdejmij wskazówki i załóż je jeszcze raz w jakiejś rozsądnej pozycji (np. 12.00, 6.00), sprawdź czy nigdzie nie haczą - i wuala. Pasek.....niektórzy ortodoksi na tym forum odkupiliby od ciebie taki pasek za gruby hajs i prawą nerkę, żeby zgrał się z patyną na tarczy jakiegoś steranego zabytku  ;) Ja polecałbym zmianę na nowy, w kolorze brązu lub karmelu, będzie to fajnie wyglądać. Tarczę też można by przemyć, kopertę przepolerować, ale to już inna historia. Niech się dobrze nosi.

Edytowane przez Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie byle jaki pasek tylko skóra ze szwedzkiej ładownicy ;) gruby na 4,5 mm ... i wykonany lata temu przez jednego z kolegów z Forum (Bartka). Jest już mocno styrany ale nie mam serca się z nim rozstać całkowicie i definitywnie - stąd decyzja, że "ożenię" Poljota z nim. 

 

PS: nad wskazówkami popracuję jeszcze ale na razie chodzą i nie haczą nigdzie - więc  jak mawiał mój dziadek "nie ruszaj bo zamiast polepszyć uda Ci się spiepszyć"  ...  muszę jakieś narzędzie najpierw zorganizować bo bez tego ciężko będzie ... ręce się trzęsą, wzrok już nie taki sokoli ... ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo, fajnie Ci się udało!

Pasek świetny, choć jak kolega zauważył wcześniej, do tego modelu mógłby być bardziej delikatny bo i ten model zegarka jest dość cienki a koperta w smukłym kształcie. Ale to oczywiście też kwestia gustu i... przywiązania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  Szanowne grono,

mam prośbę o poradę i pomoc w zdobyciu koperty.

Mam mechanizm automat 2627 (nie kompletny ale będzie naprawiony) z ładną tarczą olimpiada moskwa80 i potrzebuje koperty do tego werk-u.post-109848-0-77568700-1574847322_thumb.jpgpost-109848-0-46232700-1574847348_thumb.jpg

 

Wiekszość kopert do tego mechanizmu jakie widziałem to kostki, jedyna okrągła mi znana to typu ufo - ale ciężko znaleźć w ładnym  stanie i imo jest zbyt pancerna.

Proszę podpowiedzcie i poratujcie.

Nie wiem czy oryginalnie występowały takie poljoty ale ja sobie taki "wymarzyłem" :)

Dzięki za pomoc,

Pozdrawiam

Remi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie byle jaki pasek tylko skóra ze szwedzkiej ładownicy ;) gruby na 4,5 mm ...

okeeeej.....czyli w cenie 2 nerek  :D

Co do wskazówek: wykonujesz okrutne narzędzie, złożone z kawałka papieru, który jest ciachnięty nożyczkami w ten sposób, żeby mogła utworzyć się szpara.

https://www.olx.pl/oferta/podkladka-bergeon-do-zdejmowania-wskazowek-zegarka-CID87-IDybeOq.html

To jest twoja podkładka - zabezpieczenie, które wciskasz między wskazówki a tarczę. Następnie idąc od góry, czyli: sekundnik, minutowa, godzinowa, podważasz po kolei wskazówki z dwu stron równocześnie dobrze zaostrzonymi śrubokrętami, ewentualnie małym ostrym scyzorykiem. Dobrze byłoby mieć pęsetę żeby chwytać wskazówki. Następnie zakładasz godzinową np. na 12.00 i delikatnie wciskasz. Można to zrobić np. odwróconym plastikowym wkładem długopisu. Gdyby nie udało się dobrze ustawić wskazówki, nie przesuwaj jej,  tylko zdejmij ponownie i i załóż jak trzeba. Spokojnie, dasz radę. To samo robisz z godzinową. Sekundnik idzie na końcu, obojętnie, w jakiej pozycji będzie ustawiony. Sprawdzasz, czy wskazówki są równo względem siebie, względem indeksów, czy przy obrocie nie ocierają o cyferblat i o siebie nawzajem. Zrobione.

 

Pasek: lubię proste i praktyczne rozwiązania. Przetarcia machnąłbym brązowym markerem, albo całość brązową pastą do butów w płynie + coś do zmiękczenia (są specjalne płyny do konserwowania skórzanych mebli, chusteczki do siedzeń samochodowych, ewentualnie odrobina tłustego kremu do rąk). Wetrzeć, wypolerować szmatką, aż przestanie brudzić. Ostrożnie przy przeszyciach, lepiej sprawdzić od spodu paska, w niewidocznym miejscu, jak przyjmują aplikowane środki. Wszystko. 

Edytowane przez Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuje klapki zamkniecia do mołni, pasujacej kolorystycznie do tylnej czesci,lub nabędę kompletny zestaw przod i tył pasujący do tego korpusu mechanizm 3603

post-46659-0-78663400-1575110340_thumb.jpg

post-46659-0-46228600-1575110352_thumb.jpg

post-46659-0-84102500-1575215137_thumb.jpg

Edytowane przez jarek08s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy jest szansa dostać złoconą kopertę do kieszonkowej Rakiety? Najlepiej 2 sztuki ;)

Gdyby ktoś coś miał to proszę priv

Zapomniałem dodać że do 2209- 23 kamienie

Edytowane przez Ziben86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do której? 2209 czy 2609(14)?


Są tacy, co mają rozum, a są tacy, co go nie mają, i już.  Kubus Puchatek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do której? 2209 czy 2609(14)?

Już edytka zrobiona ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy jest szansa dostać złoconą kopertę do kieszonkowej Rakiety? Najlepiej 2 sztuki ;)

Gdyby ktoś coś miał to proszę priv

Zapomniałem dodać że do 2209- 23 kamienie

Przypomnę się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę się :)

To prawie nierealne. Te koperty miały na sobie sporo złota i dużo trafiło do tygla. Dużo łatwiej o tarczę z mechanizmem niż kopertę. Małe szanse na znalezienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawie nierealne. Te koperty miały na sobie sporo złota i dużo trafiło do tygla. Dużo łatwiej o tarczę z mechanizmem niż kopertę. Małe szanse na znalezienie.

Krzysztof wiem, nie dobijaj mnie bo właśnie nabyłem dwie bardzo ładne tarcze z mechanizmami i szukam na nie ubrania ;)

Liczę na cud że się trafią...

 

Co za rzeźnicy pie....ni niszczą piękne zegarki dla kilku groszy za złoto :/

Łapy bym poubijał dziadom

Edytowane przez Ziben86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za rzeźnicy pie....ni niszczą piękne zegarki dla kilku groszy za złoto :/

Łapy bym poubijał dziadom

Z tego co wiem to nie takie parę groszy :P. Ogólnie dużo tych zegarków zabił stosunkowo mały popyt na nie kilka-kilkanascie lat temu. Przetapiacze kupowali je za kwoty, które kolekcjonerzy niekoniecznie chcieli za nie płacić, a złota troszkę w nich było (w egzemplarzach 2209). Obecnie dostanie samej koperty jest raczej nierealne, tarcze w tych zegarkach się zbytnio nie niszczyły.

 

PS. Nie tak dawno latała na allegro piekna tarcza do Wostoka kieszonki (AU20). Aż się smutno zrobiło, że taki piękny egzemplarz musiał wpaść do gara :(.

Edytowane przez papax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ktoś ma całą kieszonkę (np uszkodzoną) na pozbyciu?

Jedną kieszonkę już z kolegą @Rufer ogarniamy- dziękuję Wojtek ;)

Edytowane przez Ziben86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W świątecznym klimacie poszukuję tarczy do tej Rakiety - jakby ktoś miał albo wiedział gdzie leży :) to prośba o info - dzięki. d0aee01e15408f71ab0e4895bd18c10e.jpg

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo może doradzicie z jakiego zegarka mogłyby pasować byleby były bliższe prawdy niż te obecne...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.