Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kecupt

Szukam części i sprzedam różne do rusków

Rekomendowane odpowiedzi

OK, dzięki.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Mam chromowany, odezwij się jak @miromat nie znajdzie

Jeśli masz taką kopertę w ręku to pisz do Po Bieda, ja dopiero musiałbym szukać w swoich złomach a to trochę by potrwało.


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, miromat napisał(-a):

Jeśli masz taką kopertę w ręku to pisz do Po Bieda, ja dopiero musiałbym szukać w swoich złomach a to trochę by potrwało.

Raczej nie tylko mi zależy na oryginalności, jak nie znajdziesz to wtedy napiszę


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.09.2022 o 20:35, Enkil napisał(-a):

Takie w nie tragicznym stanie to od bocianów.

Są takie całkiem ładne, ale akurat te już mam, dzięki. Może ktoś się skusi, jakiegoś niebrzydkiego Poljota można by złożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, poszukuję przystawki balansowej do zegarka kominkowego VIESNA. Wygląda tak jak na zdjęciu. Czy macie wiedzę na temat tego, czy do werków w tych zegarkach były wkładane jakieś inne przystawki, bo tak wygląda jak by na płycie pyły uchwyty do innego typu przystawki. Przystawka poszukiwana cała, albo sam balans lub sama oś balansu. Złamany jest jeden koniec. Przystawka na zdjęciu nie posiada regulatora bo jest zdjęty. Pozdrawiam.  

IMG20220922070059[1].jpg

Edytowane przez waljo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, waljo napisał(-a):

Dzień dobry, poszukuję przystawki balansowej do zegarka kominkowego VIESNA. Wygląda tak jak na zdjęciu. Czy macie wiedzę na temat tego, czy do werków w tych zegarkach były wkładane jakieś inne przystawki, bo tak wygląda jak by na płycie pyły uchwyty do innego typu przystawki. Przystawka poszukiwana cała, albo sam balans lub sama oś balansu. Złamany jest jeden koniec. Przystawka na zdjęciu nie posiada regulatora bo jest zdjęty. Pozdrawiam.  

IMG20220922070059[1].jpg

 

Ja zawsze kupuje stary zegarek jak najtaniej i wymieniam.  Takie zegary nie są bardzo drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat "towarzystwo" zdrożało i nie bardzo się kalkuluje. Tego typu zegarków jest też niewiele. Optowałbym jednak za samą przystawką. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy nie jest ten sam układ(zębnik) w przystawce Mołni "kryształowej"

 Może oś balansu jest ta sama?? ( duża Mołni i Majak)

Może zegarmistrz wstawi Ci czop do tej osi?


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć nie mając przystawki. Na obrazkach generalnie są on inne, ale może by pasowały. Ważny jest rozstaw tych kołków ustalających. Mam tokarkę i chyba spróbuję dorobić ten czop. Znalazłem a Alle... jedną, tylko facet chce 50 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytaj lokalnego zegarmistrza o nią


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przystawkami jet tak, że to one najczęściej ulegają uszkodzeniom...

Patrząc na wymiary mechanizmu zegara i jego elementów to przystawka jest najbardziej delikatna...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.09.2022 o 21:50, Po Bieda napisał(-a):

Panowie powyżej, @miromat i @Enkil, szukam koperty do Poljota z szybką zmianą daty. Dostałem podobnego jak tu w linku ze złoconą kopertą w prezencie, ale bez przycisku. Gdybyście mieli, nawet sam przycisk czy nawet chrom a nie złoto, to ja potrzebuję.

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/zegarek-poljot-17k-2628-h-szybka-zmiana-daty

I co, nasz ten przycisk? 

 

IMG_20220922_193307.jpg

IMG_20220922_193315.jpg

IMG_20220922_193352.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Enkil napisał(-a):

I co, nasz ten przycisk? 

 

IMG_20220922_193307.jpg

IMG_20220922_193315.jpg

IMG_20220922_193352.jpg

Mam identyczną kopertę na części 


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie kupię koperty do sławy arbuz/kalifornia, jak i sekundnik do tychże. Zdjęcia poglądowe:

Slava Sława arbuz stary zegarek vintage CCCP PRL - 10733410741 - oficjalne  archiwum Allegroimage.png.78c4b70607bf690ad18b8bb5cd1cb03e.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, wracając do przystawki, to sprawa się wyjaśniła. Po przeglądzie osi balansu wyszło, że górny czop jest nieco krótszy nisz dolny. W związku z tym cały balans po prostu wyskakiwał z łożyska, bo prawdopodobnie ktoś źle złożył mostek trzymający balans i przesunęło się górne łożysko.  W ogóle, to kamienie nakrywkowe łożysk nie trzymają końcówek osi, bo są one za krótkie. Ot ruska technologia. Stanęło na tym, że łożyskami ustawiłem luz osiowy balansu, złożyłem wszystko i sprzęt działa. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie .... Czopy pracowały na sucho i sie przytarły... "Ruscy" az takiej maniany nie odwalali...Bo zegarek nie chodziłby wcale od nowosci...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zegarek na 45 lat około 20 lat nie chodził. Nie sądzę że w tym czasie wytarły się czopy i to jeszcze z długości. Średnice miały OK tylko były za krótkie. Kolega twierdzi że wiele lat do tyłu zakupił sam balans bo coś się z tym oryginalnym stało i sam go wymienił. I zawsze od tego  czasu zegarek źle działał. Myślę, że po prostu ruskie dawali na części zamienne drugoklasowe części. Po drugie nie możliwe, aby się tak wytarły, bo brakowało im około 0,2 mm. Jak by nie patrzeć kolejny zegarek przeznaczony na śmieci odżył. Działa nawet dokładnie. Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, waljo napisał(-a):

Kolega twierdzi że wiele lat do tyłu zakupił sam balans bo coś się z tym oryginalnym stało i sam go wymienił.

 No to sam widzisz, ze to nie fuszerka fabryki radzieckiej, tylko fuszerka kolegi. kupił nizszy balans...

Tego nie napisałes wczesniej i sugerowałes , że tak było źle od początku...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok przyznaje rację może tak być. Tymczasem mam na stole werk Sława 3056. Uszkodzony jest silnik krokowy. Mam kilka sztuk i wszystkie niestety walnięte. Może ktoś ma na zbyciu jakiegoś dawce. Płytek jest kilka ale wszystkie działają dają napięcie na łącze silnika, ale silniki stoją. Dwa wyglądają na całe, ale nie wykazują żadnego oporu na mierniku.  Podejrzewam, że mają jakieś wewnętrzne uzwojenia uszkodzone. Kolejne mają uszkodzone uzwojenia widać to pod lupą. Więc poszukuję kolejnego grupka. Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się go naprawić?


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo widzę możliwości. Super cienkie druciki i całość znitowana. Zostaje tylko dawca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.09.2022 o 19:35, Enkil napisał(-a):

I co, nasz ten przycisk? 

 

Nie mam. Na starociach w weekend mieli tylko kompletne zegarki, trochę szkoda byłoby mi taki zniszczyć.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Po Bieda napisał(-a):

Nie mam. Na starociach w weekend mieli tylko kompletne zegarki, trochę szkoda byłoby mi taki zniszczyć.

To w takim razie mogę ci wysłać kopertę jak chcesz z tym przyciskiem


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balans masz bez dwóch kołków, są po nich dziurki a i też jest on z innej parafi

A ori tarczę do szturmana to zapomnij że trafisz...


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.