Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RUSKI

Zakup rowera

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zwracam się do Was o pomoc w zakupie roweru. Miałem kupić swojemu synowi rower wiosną ale zbliża się gwiazdka i uznaliśmy z żoną, że to jest dobry okres na wręczenie takiego prezentu.

Chłopak od dłuższego czasu marzy o rowerze o nazwie dual. Jeżeli coś nie tak wymawiam to proszę się nie śmiać ale jestem totalnie zielony jeżeli chodzi o tego typu rowery.

Wiem, że przegląda linki z aukcji i podejrzałem jedną taką aukcję. Czy moglibyście zaproponować coś podobnego bądź wskazać gdzie mogę bezpiecznie nabyć drogą internetową taki bądź podobny rower?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi zbliżające mojego syna do uzyskania pełni szczęścia B)


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.7anna.com.pl/

 

NS bikes to bardzo fajne i lubiane rowerki w swojej klasie - i nie jest to żadna lamusiasta firma, młodzież lubi tę markę.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ja z rowerami mam styczność głównie Szosowymi i XC. Jak rozumiem, syn jest zdecydowany na duala? Nie "wyrośnie" z tego?

Najwyżej kupi się inny..

Znacznie lepsza zabawa jest na szosie w pogoni za TIR'em. B)

Co do tematu, Popatrz na Dartmoora. Z tego co kojarzę w środowisku "dualowców" to już jakoś ceniona marka (komponenty w XC różnie, ale tarcze ham. nawet dobre mają do XC). Ew. Poison? Leader Fox? Patrzeć trzeba gł. na osprzęt. W tej kategorii cenowej którą podałeś wielkiej różnicy w ramach nie będzie.

 

Najlepiej niech pokaże sam jaki mu się podoba. W każdym sklepie internetowym rowerowym kupisz bezpiecznie rower.

Od siebie polecam Coolbike Zone (tam kupowałem szosę Gianta) lub Activa Bike (tam XC) Oba sklepy solidne.

 

Gdy liczysz na większą pomoc proponuję zajrzeć na forumrowerowe.org. Znajdziesz mnie tam, i sporo ludzi co siedzą w tym (np. w dualu) długo.

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

W rowerach siedzę już od 6lat - mam tu na myśli jazdę typowo ekstremalną - poczynając od dualu,freeridu po przez downhill oraz dirt aktualnie. Polecam Ci stronę http://rowerowy.com/rowery/dirt_street . Mają tam dobre ceny. W http://www.7anna.com.pl/ są dość wysokie ceny bo to oficjalny dystrybutor. Jaką kwotę chcesz przeznaczyć na pierwszy rower dla syna? Jaki jest jego wzrost? Może warto się zastanowić nad BMX ale to już musisz skonsultować z synem. Rower który pokazałeś jest typowym rowerem na skatepark/street/dirt. Ja bym doradzał coś z amortyzatorem ale to wszystko kwestia pieniędzy. Amortyzator można kupić później B). Z mojej strony do jazdy skatepark/street/dirt polecam marki tj.: NS oraz Dartmoor.

Jak chcesz uzyskać więcej info to pisz PW lub wejdz sobie na forum typowo skoncentrowane na jazdę ekstremalną B) :http://bikeaction.pl/forum/

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcink88, Link do roweru który został podany to koszt ok. 1800 zł. Jak pewnie wiesz, amortyzator który by odbijał lekkie dziecko (jakiś powietrzny) to koszt ok 500-600 zł. Przy czym musi być wytrzymały. No a reszta..? B)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat się mylisz - zapewne masz na myśli amortyzator sprężynowo-olejowy B). Amortyzatory powietrzne są o wiele droższe. Co do odbijania dziecka od amortyzatora - wszystko zależy od ustawień oraz ich zakresu (można amortyzator stłumić i już nie będzie się odbijał jak szalony.) Z mojej strony poleciłbym:

http://rowerowy.com/rowery/dirt_street/2010holy2 - bardzo dobry rower na początek - cena także ok - starczy Ci jeszcze na kupno ochraniaczy na nogi oraz kasku B) (ochraniacze bardzo ważna sprawa w szczególności na samym początku przygody z rowerem.)

http://rowerowy.com/rowery/dirt_street/ns_metropolis_3 - dobry rower już z amortyzatorem także dobrej jakości.

Pamiętaj o tym że i tak z biegiem czasu części rowerowe będą się sypać (co jest nieuniknione) więc będziecie mogli wspólnie z synem dokonywać różnych zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli powietrzne. Np. SR Epicona lub ze stajni RS - Recona. (Sprężyna-powietrze) B)

Jak mówiłem, jest to minimalna kwota by znaleźć amortyzator powietrzny (jedynie taki praktycznie da się lepiej ustawić "pod siebie") Doskonale zdaję sobie sprawę, że taki lepszy amortyzator to Reba, Sid i inne, ale te co poniżej to takie działające minimum.

 

http://allegro.pl/amortyzator-sr-suntour-epicon-l-o-d-100mm-bialy-i1337270732.html

Ale czy pasowałby? Chyba tam w dualu preferuje się inne wymiary skoku itd.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Wybór padł na NS Holy 2. Z resztą to właśnie jego najczęściej oglądał na necie. A jaki kask polecacie? Chłopak będzie miał zaraz 13lat.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierz obwód głowy syna, kaski są regulowane. Rozglądaj się za takimi markami jak MET, GIRO, UVEX, BELL, LAZER, CRATONI.

Niech wybierze kolor i model, a Ty półkę cenową B)

Pamiętaj, że dzikich firm lepiej nie kupować. W razie czego może on zaszkodzić. Za 100.. 150 - 250+ zł już coś można wybrać.

Ja mam Uvexa Xenova GT. Nie próbowałem i nie mam zamiaru sprawdzać wytrzymałości. B)

 

Niech się dobrze jeździ!

Szerokiej drogi!

Pozdrower.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli powietrzne. Np. SR Epicona lub ze stajni RS - Recona. (Sprężyna-powietrze) B)

Jak mówiłem, jest to minimalna kwota by znaleźć amortyzator powietrzny (jedynie taki praktycznie da się lepiej ustawić "pod siebie")

 

http://allegro.pl/amortyzator-sr-suntour-epicon-l-o-d-100mm-bialy-i1337270732.html

Ale czy pasowałby? Chyba tam w dualu preferuje się inne wymiary skoku itd.

Pozdrawiam.

 

Zgadza się - są to amortyzatory z użyciem powietrza ale totalnie nie nadają się do "skakania" B).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, Sr Suntour Epicon jest klasyfikowany jako All Mountain.

Są Duro do Enduro.. i inne. Poza tym, to 13 latek, zanim urośnie i zdecyduje się na większe wyskoki to amor padnie, bo albo blokada się rozwali lub tłumik.. albo luzów nałapie.

Znasz się pewnie lepiej, ja wielkich skoków nie wyczyniam i mi Recon Race z MC wystarcza. Obecnie i tak częściej przed zimą na kolarce siedziałem.

Tak czy siak, wybór już padł.. B)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierz obwód głowy syna, kaski są regulowane. Rozglądaj się za takimi markami jak MET, GIRO, UVEX, BELL, LAZER, CRATONI.

Niech wybierze kolor i model, a Ty półkę cenową :)

Pamiętaj, że dzikich firm lepiej nie kupować. W razie czego może on zaszkodzić. Za 100.. 150 - 250+ zł już coś można wybrać.

Ja mam Uvexa Xenova GT. Nie próbowałem i nie mam zamiaru sprawdzać wytrzymałości. B)

 

Niech się dobrze jeździ!

Szerokiej drogi!

Pozdrower.

 

ejj czekaj, kaski tych firm są fajne ale dla takich gości jak ty - chłopaków od XC. Mam tu na myśli kształt takiego kasku (http://static.rowerowy.com/GetFile/5625/a.jpg - kask MTB) Dla takiego małolata kup mu kask typu "orzeszek". Nie kupuj mu kasku takiego do jazdy XC( czyli maratony itp) bo się będą koledzy z niego śmiali B). http://rowerowy.com/ubrania_buty_ochrona/kaski/all - polecam KRK, TSG, Bell ,661 oraz GIRO.

Pamiętaj także o ochraniaczach na nogi - bardzo ważny element ze względu na to że na początku często przy pierwszych skokach będą mu spadały nogi z pedałów. Więc aby sobie ich nie pokaleczył kup mu jakieś pełne ochraniacze (piszcze oraz kolano - są takie zintegrowane) np takie http://rowerowy.com/ubrania_buty_ochrona/ochraniacze/piszczel/inter_cooler_ochr_nogi .

Jedynie co mogę jeszcze doradzić to upomnienie się o rabat w tym sklepie - zawsze go dają przy takich zakupach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, Sr Suntour Epicon jest klasyfikowany jako All Mountain.

Są Duro do Enduro.. i inne. Poza tym, to 13 latek, zanim urośnie i zdecyduje się na większe wyskoki to amor padnie, bo albo blokada się rozwali lub tłumik.. albo luzów nałapie.

Znasz się pewnie lepiej, ja wielkich skoków nie wyczyniam i mi Recon Race z MC wystarcza. Obecnie i tak częściej przed zimą na kolarce siedziałem.

Tak czy siak, wybór już padł.. B)

Pozdrawiam.

 

Ja mam przede wszystkim miałem na myśli sztywność boczną - jak chłopak zacznie kręcić obroty :) to zaraz amortyzator sie posypie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj także o ochraniaczach na nogi - bardzo ważny element ze względu na to że na początku często przy pierwszych skokach będą mu spadały nogi z pedałów. Więc aby sobie ich nie pokaleczył kup mu jakieś pełne ochraniacze (piszcze oraz kolano - są takie zintegrowane) np takie http://rowerowy.com/...ooler_ochr_nogi .

Jedynie co mogę jeszcze doradzić to upomnienie się o rabat w tym sklepie - zawsze go dają przy takich zakupach B)

Kask orzeszek już był z moim synem omawiany. Chodziło mi o dobrą firmę, taką, żeby kask był wytrzymały.

Ochraniacze niestety na dzień dzisiejszy widzę, że są niedostępne ale to zawsze zdążę mu dokupić.

Wielkie dzięki za pomoc.

Czy jeszcze jakieś uwagi?


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie czekaj z kupnem ochraniaczy na nogi tylko kup je zanim syn wsiądzie na rower - mówię poważnie, nogi są na samym początku jazdy są najbardziej narażone na kontuzje. Pedały w tym rowerze mają tak zwane "piny" - są to takie małe bolce wystające ponad powierzchnię platformy pedała - mają za zadanie utrzymać lepiej but, tak aby się nie ślizgał.

Poszukaj ich na allegro jeszcze B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruski - jeśli masz taką możliwość (widzę co masz na ręce, więc piszę smiało) z rowerem daj synowi możliwość doposażenia go w kilka elementów. Nic tak nie mierzi dual/streetowca jak rower w całości na oryginalnych częściach. Po prostu musi coś dłubnąć :blink:

 

Będzie chłopak miał radochę.

 

Co do kasków - jeździłek kiedyś nieco ostrzej po ulicy i 661 orzeszek się sprawdzał. Nie za lekki, ale czuć było, że głowę zabezpiecza. Zwróć uwagę na wszelkie atesty, to jednak o czymś świadczy.


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi a szczególnie marcink88 za podanie linków do sklepu, w którym dokonałem zakupu. Szef był tak miły, że dorzucił mojemu bąblowi koszulkę gratis :)

Jeszcze raz serdeczne dzięki.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROMET Pelicancan


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi a szczególnie marcink88 za podanie linków do sklepu, w którym dokonałem zakupu. Szef był tak miły, że dorzucił mojemu bąblowi koszulkę gratis :)

Jeszcze raz serdeczne dzięki.

 

Spoko, nie ma sprawy :) sam kupuje w tym sklepie wiec polecam bo mają ceny ok :). W tematach rowerowych polecam się na przyszłość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.