Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

świetna- i mój rozmiar :lol:

i naprawdę ma podwójny ar? to jest przecież kosmos!

czy może to jest ta wersja bez szkła- limitka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetna- i mój rozmiar :lol:

i naprawdę ma podwójny ar? to jest przecież kosmos!

czy może to jest ta wersja bez szkła- limitka?

Maja podwojny AR. Z tego co kojarze daje lekko niebieski odcien jak sie z bliska patrzy na zegarek. W wersji z ich "in-house" :D poprawili jeszcze to AR ze tej niebieskiej poszlaki prawie nie widac. Wyglada to nieziemsko w sloncu jak sie patrzy na tarcze i te wszystkie detale :)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem o moim subiektywnym odczuciu

Miałem starą PO 45,5 i mimo iż była duża, to komfort był ok, nowej nie dało się nosić, mimo, że uważam ją za bardzo ładny zegarek.

Mark2 to samo, byłem nim zachwycony, czar prysł kiedy zobaczyłem go na żywo.

Fakt, ze nigdy nie mialem Rolexa i tylko przymierzalem wiec moje odczucia sa bardzo subiektywne. Wiem ze przesiadalem sie z Tag na Omege i czulem grubosc i sie przyzwyczailem bo to byl zegarek o pare klas wyzej. Nie wiem jakbym sie czul majac Rolexa,  ktory jest swietnie wykonany, a pozniej przymierzajac Omege - o wiele grubszy zegarek. W Rolexie bardzo mi sie podoba system glidelock bo ciezko dopasowac bransolete w tej Omedze gdyz zegarek troche wazy i sie przesuwa na rece. Daja tylko jeden half-link a drugi musialem dokupic i dopiero teraz jestem zadowolony. Obawiam sie tylko wiosny/lata i jak reka wtedy lekko napuchnie jak bedzie sie wtedy nosic - z glidelock nie ma pewnie takich problemow :D

Edytowane przez stateless

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maja podwojny AR. Z tego co kojarze daje lekko niebieski odcien jak sie z bliska patrzy na zegarek. W wersji z ich "in-house" :D poprawili jeszcze to AR ze tej niebieskiej poszlaki prawie nie widac.

 

to był mały sarkazm w stosunku do wypowiedzi jednego z kol....użytkowników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wie coś o każdej firmie :) Przed chwilą się w jakimś wątku o Doxie wypowiadał. 

 

To chyba nasz Norbert_UK i jego inne wcielenia :)

Myślisz że to Norbert od Bentleya ??? od pół godziny czytam wypowiedzi kolegi i jestem pod wrażeniem jego znajomości tematu - naprawde łebski gość

 

Ale Norbert mi się podobał nawet - trolował , wklejał zdjęcia czego sie dało podpisując pod nimi a gdy ktoś mu w końcu powiedział że przesadził z bentleyem (pominę że to byłem ja :D ) to napisał : No fakt trochę mnie poniosło - po czym katapultował się z forum

Ciekawa postać :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AkiRonin

Myślisz że to Norbert od Bentleya ??? od pół godziny czytam wypowiedzi kolegi i jestem pod wrażeniem jego znajomości tematu - naprawde łebski gość

 

Ale Norbert mi się podobał nawet - trolował , wklejał zdjęcia czego sie dało podpisując pod nimi a gdy ktoś mu w końcu powiedział że przesadził z bentleyem (pominę że to byłem ja :D ) to napisał : No fakt trochę mnie poniosło - po czym katapultował się z forum

Ciekawa postać :huh:

Masz superr zegarek na Awatarze, czy jest to może Paweł Bure - nadworny zegarmistrz  dworu jego wysokości Cara Mikołaja II? Miałem kiedys taki ale w stali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz superr zegarek na Awatarze, czy jest to może Paweł Bure - nadworny zegarmistrz  dworu jego wysokości Cara Mikołaja II? Miałem kiedys taki ale w stali.

W damasceńskiej? ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AkiRonin

W damasceńskiej? ;)

Nie wiem skąd ten śmiech. Rozumiem , że jak sie ma mało wiedzy to sie nie wie co to za zegarki Paweł Bure ale do czego była wykorzystywana damasceńska stal to juz powinieneś wiedzieć. A jak nie to podręczniki szkolne czekają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd ten śmiech. Rozumiem , że jak sie ma mało wiedzy to sie nie wie co to za zegarki Paweł Bure ale do czego była wykorzystywana damasceńska stal to juz powinieneś wiedzieć. A jak nie to podręczniki szkolne czekają.

Ja na żaden temat nic nie wiem...

A już o broni białej i zegarkach to wcale pojęcia nie posiadam ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AkiRonin

Ja na żaden temat nic nie wiem...

A już o broni białej i zegarkach to wcale pojęcia nie posiadam ;)

Nie no nie przesadzaj, coś tam wiesz o zegarkach  :P no i z tego co wiem wiesz dużo o gotowaniu co czyni Cie bardzo atrakcyjnym facetem :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie w wersji z calibrem 2500d jest tez zmieniony ten AR. Nie widac prawie niebieskiej poswiaty, jest znacznie trwardszy od tego w starszych PO z calibrem 2500c.

Ok, tego nie wiedzialem. Myslalem ze we wszystkich modelach z mechanizmem 2500 byl ten sam AR. Jesli masz twardszy to o wiele lepiej, bo tamten czytalem mial tendencje do mikrorysek.

Edytowane przez stateless

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:  :lol:  :lol:

 

Paweł....ja Ci sie pośmieję :P  :D  ^_^

Nie no nie przesadzaj, coś tam wiesz o zegarkach  :P no i z tego co wiem wiesz dużo o gotowaniu co czyni Cie bardzo atrakcyjnym facetem :wub:

jak by tu powiedzieć...."działam pod przykrywką" :lol:


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AkiRonin

Także w najnowszych Omegach AT jest ten nowy antyreflex. W Omedze dążyli do tego by uzyskać AR bez jakiegokolwiek odcienia niebieskiego tak by nie zniekształcać barwy tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, tego nie wiedzialem. Myslalem ze we wszystkich modelach z mechanizmem 2500 byl ten sam AR. Jesli masz twardszy to o wiele lepiej, bo tamten czytalem mial tendencje do mikrorysek.

Miałem kiedyś ze starszym i problemów nie było. Z nowym jest podobnie, ale jak ktoś chce to na każdym potrafi zrobić ryskę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że niebieskawy AR jest raczej uznawany w zegarkach jako mało pożądana cecha, ale ja osobiście uwielbiam :). Taki mam w Eternie i naprawdę dodaje to temu zegarkowi dużo uroków wizualnych :). Nie pogniewałbym się, gdyby w moim SMPC też takie coś było, ale tak jak wspominałem w wielu wątkach - ten zegarek jest dokładnie tym, o czym marzyłem i dokładnie tym, co chciałem mieć ciągle nie mogę wyjść z zachwytu nad tym, jak udany był to zakup. Mechanizm trzyma się bardzo dobrze w granicach gwarantowanych przez COSC. Na razie jeszcze mu nie przestawiałem czasu od zakupu. Nie wiem, jak to jest z rezerwą chodu... w Omedze (2500) po prostu wystarczy, że ponoszę ten zegarek ze 2 godziny rano i mogę się przestawić na Eternę, zaś Omega leży sobie i działa do wieczora następnego dnia (zegarki noszę na przemian). Z kolei w przypadku Eterny, muszę nosić nieco dłużej, bo inaczej, po kilkunastu godzinach wskazówka stoi i trzeba ze 3 ruchy nadgarstkiem, żeby znowu weszła na chód - to mi dało trochę do myślenia, że może powinienem oddać na gwarancji, żeby się temu przyjrzeli, bo ostatecznie niby oba zegarki mają podobną rezerwę chodu. Omega jest po prostu bardzo niezawodna. Zegarek siedział w paczce chyba ze 2 tygodnie i turbulencje na polskich drogach widocznie mu wystarczyły, bo po rozpakowaniu, nie trzeba było go nawet dokręcić, tylko od razu wylądował na nadgarstku. 

Co do bransolety, to zapięcie jest może cieniutkie i solidnością nie robi takiego wrażenia jak Eterna, a już na pewno kilka innych modeli Omegi, ale trudno się dziwić, skoro upchali tam jeszcze rozwinięcie do nurkowania. Poza tym, sama bransoletka jest kapitalnie wykonana. Włosów nie ciągnie, praktycznie przylega do nadgarstka. Czasami muszę wykonać kilka ruchów, żeby się upewnić, czy ciągle mam zegarek na ręku. To jeden z wygodniejszych zegarków, które przymierzałem.  

 

A i na koniec - bezel. Dopiero po paru dniach zauważyłem, że nie jest czarny jak smoła, tylko w odpowiednich warunkach oświetleniowych, przechodzi w grafit ;)

I tutaj jeszcze dodam, że w salonie przymierzyłem kilka Subów. Nie powiem, są to śliczne zegarki, znana firma, niezawodność itp., ale nie mogłem w sobie znaleźć pokładów autosugestii, po jaką cholerę miałbym dopłacić tyle do Suba, zamiast wciąć SMPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AkiRonin

Wiem, że niebieskawy AR jest raczej uznawany w zegarkach jako mało pożądana cecha, ale ja osobiście uwielbiam :). Taki mam w Eternie i naprawdę dodaje to temu zegarkowi dużo uroków wizualnych :). Nie pogniewałbym się, gdyby w moim SMPC też takie coś było, ale tak jak wspominałem w wielu wątkach - ten zegarek jest dokładnie tym, o czym marzyłem i dokładnie tym, co chciałem mieć ciągle nie mogę wyjść z zachwytu nad tym, jak udany był to zakup. Mechanizm trzyma się bardzo dobrze w granicach gwarantowanych przez COSC. Na razie jeszcze mu nie przestawiałem czasu od zakupu. Nie wiem, jak to jest z rezerwą chodu... w Omedze (2500) po prostu wystarczy, że ponoszę ten zegarek ze 2 godziny rano i mogę się przestawić na Eternę, zaś Omega leży sobie i działa do wieczora następnego dnia (zegarki noszę na przemian). Z kolei w przypadku Eterny, muszę nosić nieco dłużej, bo inaczej, po kilkunastu godzinach wskazówka stoi i trzeba ze 3 ruchy nadgarstkiem, żeby znowu weszła na chód - to mi dało trochę do myślenia, że może powinienem oddać na gwarancji, żeby się temu przyjrzeli, bo ostatecznie niby oba zegarki mają podobną rezerwę chodu. Omega jest po prostu bardzo niezawodna. Zegarek siedział w paczce chyba ze 2 tygodnie i turbulencje na polskich drogach widocznie mu wystarczyły, bo po rozpakowaniu, nie trzeba było go nawet dokręcić, tylko od razu wylądował na nadgarstku. 

Co do bransolety, to zapięcie jest może cieniutkie i solidnością nie robi takiego wrażenia jak Eterna, a już na pewno kilka innych modeli Omegi, ale trudno się dziwić, skoro upchali tam jeszcze rozwinięcie do nurkowania. Poza tym, sama bransoletka jest kapitalnie wykonana. Włosów nie ciągnie, praktycznie przylega do nadgarstka. Czasami muszę wykonać kilka ruchów, żeby się upewnić, czy ciągle mam zegarek na ręku. To jeden z wygodniejszych zegarków, które przymierzałem.  

 

A i na koniec - bezel. Dopiero po paru dniach zauważyłem, że nie jest czarny jak smoła, tylko w odpowiednich warunkach oświetleniowych, przechodzi w grafit ;)

I tutaj jeszcze dodam, że w salonie przymierzyłem kilka Subów. Nie powiem, są to śliczne zegarki, znana firma, niezawodność itp., ale nie mogłem w sobie znaleźć pokładów autosugestii, po jaką cholerę miałbym dopłacić tyle do Suba, zamiast wciąć SMPC.

Miałem Omega PO starszą i Suba ceramic. Moje odczucie było takie, że Omega bardziej efektowna ale jednak Sub mimo swej prostoty wykonany jednak perfekcyjniej. Szczególnie bransoleta na plus dla Suba , szczególnie za możliwośc regulacji na ręce. Sub za to nie ma wogóle AR , ale taka jest polityka Rolexa. Oni uważają , że AR nie będzie trwały na dłuższą metę a do tego można go łatwiej zarysowac niż sam szafirm,. Mechanizm Rolexa jest sprawdzony, dokładny jak kwarc , wytrzymały. Najnowszy werk manufakturowy Omegi jest jeszcze nie sprawdzony latami pracy więc nie wiadomo jak będzie . Nie podoba mi się , że nowa PO jest taka gruba, pod tym względem stara bardziej komfortowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja problemów w poprzedniej nie miałem i jak ją sprzedawałem była czysta jak łza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AkiRonin

Ja problemów w poprzedniej nie miałem i jak ją sprzedawałem była czysta jak łza.

Ja miałem PO Quantum of Solace , testowałem nad morzem , gdzie nawet szafir mozna porysować ale też nic sie nie stało. Natomiast na nowej ceramic 300m zrobiła  mi sie ryska na AR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie przesadzaj, coś tam wiesz o zegarkach :P no i z tego co wiem wiesz dużo o gotowaniu co czyni Cie bardzo atrakcyjnym facetem :wub:

Cos tu sie może kręci ;):D :D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.