Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

W porównaniu do AT - zawsze DJ ale niekoniecznie z tą „burą” tarczą

Koledze to się żarty trzymają w każdym wątku :D

Za to Cię Robert lubię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e0f1b9fc15de1c38105808e1d8c1e57729cde0e4

2f78c5d960376d528f738d8b882edf552c7325cc

 

OMEGA seamaster 120m dzisiaj taka omege zobaczylem, podoba mi sie.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

"Plongeur de Luxe". Fajna, jeden z niewielu modeli z tamtego okresu, które nie były maszkarami. 396.0900 to chyba najpopularniesza referencja.

 

Na zdjęciu jest Jacques Mayol, freediver. W 1981 r, na Elbie zanurkował z takim zegarkiem do 101m, dwa lata później poprawił rekord do 105m . Miał wtedy coś 58 lat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy niebieska czy szary...

attachicon.gifD633CC38-0081-40E0-8B15-7E68F27DEF81_1_201_a.jpeg

 

Dla mnie w tym zestawieniu zdecydowanie AT, ta wersja DJ jest zupełnie nijaka, już nie wspominając o różnicy w cenie

 

"Plongeur de Luxe". Fajna, jeden z niewielu modeli z tamtego okresu, które nie były maszkarami. 396.0900 to chyba najpopularniesza referencja.

 

Na zdjęciu jest Jacques Mayol, freediver. W 1981 r, na Elbie zanurkował z takim zegarkiem do 101m, dwa lata później poprawił rekord do 105m . Miał wtedy coś 58 lat :D

 

 Omega robiła ciekawe limitki SMP300 Apnea Jacques Mayol, niestety głównie na rynek japoński

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Apnea rzeczywiście ciekawa, tylko grube były cholery.

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ma ktoś u nas Spidiego Tokyo?

Chętnie bym przymierzył którąś z wersji.

215ef0237cd46bcd928fefb70a3f9a87.jpg


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile mają mm?

 

Apnea to chyba tak jak SMP chrono, kawał klocka

 

Limitki japońskie były bardzo ciekawe i z kolei małe, zdaje się że tylko mid-size

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ma ktoś u nas Spidiego Tokyo?

Chętnie bym przymierzył którąś z wersji.

 

Środkowa i z czerwonym/bordowym bezelem fajne.

 

A wracając do DJ i AT to zdecydowanie AT.

Kiedyś kupię, bo jeszcze nie miałem, ale obowiązkowo wersję z ramką na okienku daty :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta biało-czarna extra.

Przynajmniej dwie z nich są nieczytelne pod względem wskazania czasu, ale może nie o to chodzi w tych limitkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Przymierzam sie do zakupu kolejnego zegara. Bliski byłem kupna carrery ale wstrzymałem zakup.

Może dlatego, że przerobiłem juz w swoim zyciu 3 omegi i dalej bardziej ciągnie mnie do nich.

Piekna według mnie planetę na cal 8500 oddałem rok temu teraz chyba widzę ją na OLX ale nie chcę do niej juz wracać, przed jej zakupem kusiła mnie Planeta na cal 2500 i teraz własnie się zastanawiam czy wziąć właśnie ją 9 letnią w stanie dobrym z dodatkowymi 3 paskami + bransoleta, jednak bez 3 kart ale z orzeczeniem o autentycznosci czy nowego speedmastera? 12000 zł (planeta) vs 17700 zł (speedmaster) Czy uważacie może, że warto dołozyć te 6000 do spedmastera? Gdybym mógł przymierzyć planet ocean to pewnie nie zadał bym tego pyania i tego posta nie napisał ale niestety nie wiem jak leży. Przypuszczam, że tpodobnie jak na mechanizmie 8500 a ta lezała idealnie.

Chyba wszystko co chce to ma ta planeta, dobrą lumę dobrą rezerwę, wodoszczelność jednak speedmaster był by nowy, ciekawy rowniez jestem jak bardzo bedzie mnie denerwowało albo wprawialo w zachwyt codzienne nakrecanie :) Ogolnie jedna i druga jest dla mnie jednak dwóch miec teraz nie moge tak wiec proszę o Waszą małą pomoc czy w większości bylibyście za PO czy za Speedmasterem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO i Moon to zupełnie różne zegarki. Wybierz ten, który Tobie się bardziej podoba. Mogę napisać który z nich mi bardziej się podoba tylko, że to nie ja go będę nosił :)

 

ps. ja z tych dwóch kupiłbym SMPC lub nową z falami  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie tam.... nieco "bondowskie" klimaty czyli moje eksperymenty z przesłoną.

 

 

d7ecdeeb8e8903cb.jpg

Edytowane przez Ruger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MocnyFull głos na PO.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dzień dobry.

Przymierzam sie do zakupu kolejnego zegara. Bliski byłem kupna carrery ale wstrzymałem zakup.

Może dlatego, że przerobiłem juz w swoim zyciu 3 omegi i dalej bardziej ciągnie mnie do nich.

Piekna według mnie planetę na cal 8500 oddałem rok temu teraz chyba widzę ją na OLX ale nie chcę do niej juz wracać, przed jej zakupem kusiła mnie Planeta na cal 2500 i teraz własnie się zastanawiam czy wziąć właśnie ją 9 letnią w stanie dobrym z dodatkowymi 3 paskami + bransoleta, jednak bez 3 kart ale z orzeczeniem o autentycznosci czy nowego speedmastera? 12000 zł (planeta) vs 17700 zł (speedmaster) Czy uważacie może, że warto dołozyć te 6000 do spedmastera? Gdybym mógł przymierzyć planet ocean to pewnie nie zadał bym tego pyania i tego posta nie napisał ale niestety nie wiem jak leży. Przypuszczam, że tpodobnie jak na mechanizmie 8500 a ta lezała idealnie.

Chyba wszystko co chce to ma ta planeta, dobrą lumę dobrą rezerwę, wodoszczelność jednak speedmaster był by nowy, ciekawy rowniez jestem jak bardzo bedzie mnie denerwowało albo wprawialo w zachwyt codzienne nakrecanie :) Ogolnie jedna i druga jest dla mnie jednak dwóch miec teraz nie moge tak wiec proszę o Waszą małą pomoc czy w większości bylibyście za PO czy za Speedmasterem?

Jako jedyny, zasadniczy zegarek, to PO, z uwagi na jej walory użytkowe. Jak miałby to być jeden z wielu, to Moon na hesalicie, bo to niezależnie od utyskiwań na ten zegarek, mniej lub bardziej uzasadnionych, jedna z największym zegarkowych legend :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W  domysle mowa o 1 zegarku, wiec zamiast 9 letniej PO, brałbym za +/- 18k nowego Seamastera z 5 letnią gwarancją .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Takie tam.... nieco "bondowskie" klimaty czyli moje eksperymenty z przesłoną.

 

Widzę, że w szarej AT jest tak samo jak w szarej 300m - trochę światła i okienko daty jest jaśniejsze od tarczy;)

 

GWCUjnq.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po jakim czasie noszenia speedmastera zaobserwowaliście pierwsze oznaki małych rys na szkle/plastiku?

Czy to jest tak, ze wsuwając zegarek pod rękaw i 20 razy dziennie ocierając o ubranie porysuje się i wytrze np. po roku jeśli w nic kompletnie nie przydzwonie ani nie przerysuje jakimś tworzywem?

Ten hesalit w omedze to taki gorilla glass w telefonie?

 

Po polerce wraca do pierwotnego stanu ale już łatwiej i szybciej łapie rysy czy właśnie zachowuje się jak od nowości i trzyma fason jakby ponownie z fabryki wyjechał?

W domysle mowa o 1 zegarku, wiec zamiast 9 letniej PO, brałbym za +/- 18k nowego Seamastera z 5 letnią gwarancją .

Rafi o którym konkretnie modelu myślisz?

2643290e07a01df88647f496a9a96daa.jpg

 

Po jakim czasie przy normalnym noszeniu może tak wyglądać zegarek? Dla mnie to zdezelowany po 10 letniej pracy w kopalni po przez zbieranie agrestu co dziennie lub porzeczek :)

 

Hm....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Co by Ci tu napisać Kolego @MocnyFull? Mnie Moon nauczył nie przejmować się takiki kwestiamii, jak rysy na hesalicie :-) Bo te rysy didają mu tylko charakteru. A jeśli oto pytasz, to chyba jednak znak, że Moon na hesalicie to nie jest jednak zegarek dla Ciebie. Swojego mam już ponad rok. Rysy są, choć to oczywiście nie jest tak, że hesalit rysuje się id sanego patrzenia. Ale tak jak wyżej, przestało mi to przeszkadzać :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.