Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Wniosek z tego jest taki, że za częste face liftingi powodują, że dany model rozmienia się na drobne (AT, SMP, PO). Przetrwają tylko klasyczne, sprawdzone wzory, takie jak Moonwatch, chociaż i przy nim zaczynają kombinować :(

P.s.

A musi być Omega?

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

321 bardzo mi się podoba. Jest tylko jeden drobiazg, który w nich mi się nie podoba. Cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Tommaso napisał:

321 bardzo mi się podoba. Jest tylko jeden drobiazg, który w nich mi się nie podoba. Cena.

 

Dlatego dla mnie ładniejsza jest ta 3x tańsza ;)

 

50165741517_2982766a6f_o.jpg


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do porównań AT, jestem w stanie uznać racje krytyków że poprzednia wersja nie była gorsza, natomiast w żadnym przypadku starsza wersja nie jest lepsza od nowej.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś u nas mało uwagi zwraca się na globmastera, a przecież urody i wszechstronności mu nie brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wniosek z tego jest taki, że za częste face liftingi powodują, że dany model rozmienia się na drobne (AT, SMP, PO). Przetrwają tylko klasyczne, sprawdzone wzory, takie jak Moonwatch, chociaż i przy nim zaczynają kombinować
P.s.
A musi być Omega?

Lubię bardzo omegę ale w grę wchodzi również Pam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Czyli generalnie moon jest najlepszym wyborem mimo słabego WR, potwierdziliscie moje odczucia czyli wracam do moona


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


PAM 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, sabuniek napisał:

Lubię bardzo omegę ale w grę wchodzi również Pam

W wątku Omegi nie chciałem podpowiadać innych firm, ale PAM to bardzo dobry kierunek :)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, sanik napisał:

Coś u nas mało uwagi zwraca się na globmastera, a przecież urody i wszechstronności mu nie brakuje.


Uważam że globmaster jest ciekawym projektem w którym interesująca tarcza, niezawodny mechanizm grają istotną rolę. Natomiast ma tak wiele detali nazwijmy to kolczastych że jako całość dla mnie no go.

Poza tym jest to model toksyczny a metka jest już z rewirów Rolexa...

Edytowane przez Lotus

Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam moona, ale na nadgarstku jest tylko jesienią bądź zimą, jak jest ciepło to staram się nie nosić zegarków na pasku. Wyjątkiem jest moment kiedy muszę wskoczyć w garnitur, ale jak to jest jakaś casualowa impreza to DJ też daje radę ;)

 

Obecnie ze wszystkich omeg które mam/miałem najbardziej jestem zadowolony z PO 43,5mm. PO to po AT moja druga wymarzona omega, tyle, że oryginalnie chciałem 42mm z pomarańczowym bezelem, ale jak w końcu zdecydowałem się na zakup to już nie było takich nowych w salonach ;) więc niedokońca przekonany kupiłem nowy model z 1/4 bezela w pomarańczu i jestem mega zadowolony. Wyparł nawet suba z mojego nadgarstka :)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

No dlatego latem Moona na lato lub jeszcze lepiej na bransolete, na której świetnie wygląda. :) Szkoda, że Omega w tym pędzie w górę rynku i uzasadnionym podnoszeniu cen nie zostawi w spokoju hesalitowej wersji. Byłby fajny ukłon w stronę fanów marki i tej historii. Jak kupowałem swojego to kosztował na metce 18k i to była dobra cena patrząc na jakość i hiostorię. Dzisiaj przy 22k mocno odstaje technologicznie od podobnie wycenionych innych zegarków Omegi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, tbn napisał:

No dlatego latem Moona na lato lub jeszcze lepiej na bransolete, na której świetnie wygląda. :) Szkoda, że Omega w tym pędzie w górę rynku i uzasadnionym podnoszeniu cen nie zostawi w spokoju hesalitowej wersji. Byłby fajny ukłon w stronę fanów marki i tej historii. Jak kupowałem swojego to kosztował na metce 18k i to była dobra cena patrząc na jakość i hiostorię. Dzisiaj przy 22k mocno odstaje technologicznie od podobnie wycenionych innych zegarków Omegi. 

Ale dalej dobrze się sprzedaje.

 

Są przypuszczenia, że przyszłościowo hesalit zostanie ze starym werkiem, a szafiry pójdą na 3861.

Do tego dla "wymagających" wersje z 321.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lotus napisał:


Uważam że globmaster jest ciekawym projektem w którym interesująca tarcza, niezawodny mechanizm grają istotną rolę. Natomiast ma tak wiele detali nazwijmy to kolczastych że jako całość dla mnie no go.

Poza tym jest to model toksyczny a metka jest już z rewirów Rolexa...

 

Mam Globemastera, który jest fantastyczny i chyba najwięcej czasu spędza na moim nadgarstku, ale dlatego, że w pracy najczęściej ubieram się w garnitur, a Globe jest dużo bardziej garniturowy niż jakikolwiek inny (choć zdaję sobie sprawę, że nie jest to garniturowiec sensu stricte). Karbowany bezel daje mu niezgłego blingu i to może być za dużo na EDC, więc na co dzień AT jednak dużo lepsza.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Butik napisał:

 

Mam Globemastera, który jest fantastyczny i chyba najwięcej czasu spędza na moim nadgarstku, ale dlatego, że w pracy najczęściej ubieram się w garnitur, a Globe jest dużo bardziej garniturowy niż jakikolwiek inny (choć zdaję sobie sprawę, że nie jest to garniturowiec sensu stricte). Karbowany bezel daje mu niezgłego blingu i to może być za dużo na EDC, więc na co dzień AT jednak dużo lepsza.

 

Nic dodać, nic ująć :) Globe, tak jak DJ z karbowanym bezelem, to nie jest dobry pomysł na EDC. 

 

3 godziny temu, Tommaso napisał:

 

Zgadzam się w 100%. AT od czasu Skyfalla jest coraz brzydsza. Natomiast Moon się nie zmienił i IMO obecnie jest najładniejszym zegarkiem Omegi.

 

Ja mam odmienne zdanie w tej kwestii. Skyfall postawiłbym na równo z nową (w nowej koperta na plus, poziome deseczki bardziej do mnie gadają od pionowych, data na godz. 6). jeżeli do nowej dodać datę w ramce to dla mnie byłaby to najładniejsza AT. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta jest jak najbardziej ok ;) ale do perlonów i nato nie umiem sie przekonać. Dla mnie fajnie to wygląda na zdjęciach, ale może spróbuje z moonem w końcu dostałem nato w zestawie ;)

 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, nicon napisał:

 

 

Właśnie taka jest rzeczywistość. Jak bardzo chcesz AT to kup 38,5mm z ramką daty, to był model na którym skończyła się ta linia. Jak chcesz jednak spróbować ponownie SMP jako ten "zegarek marzeń" to kup go w najlepszej wersji, czyli niebieskiego Bonda 2220.80, ten się nie błyszczy jak wszystko po nim, albo 2254.50. Natomiast najlepszy wybór jeżeli chodzi o Omegę to oczywiście Moonwatch który jest doskonałym zegarkiem na co dzień. Może do pływania na wakacjach bym go nie koniecznie używał, ale pytanie czy na te kilkanaście dni w roku nie warto kupić jakiegoś SKXa czy innego dżiszoka, a nie karać się na resztę roku.

Zarówno AT Skyfall jak i 2254.50 są w dobrym stanie i komplecie trudne do znalezienia i coraz droższe, mimo że mam oba to najwięcej czasu na nadgarstku spędza SMPc ( bez fal ) i w to bym poszedł jeśli nowa wersja była zbyt błyszcząca, starsza będzie idealna. AT jest uniwersalna ale jednak bardziej elegancka niż outdoorowa a jej minusem jest słaba luma, tak słaba że praktycznie nieczytelna już krótko po naświetleniu, SMPc jest pod tym względem o niebo lepsza a 2254 to inny świat.

Moonwatch ma słabą lumę, nie ma daty i trzeba go nakręcać - dla mnie to trzy powody dla których zupełnie nie nadaje się na EDC ale jak komuś nie przeszkadzają to poza tym jest bardzo wygodny i ma "to coś" :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sabuniek napisał:


Lubię bardzo omegę ale w grę wchodzi również Pam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Czyli generalnie moon jest najlepszym wyborem mimo słabego WR, potwierdziliscie moje odczucia czyli wracam do moonaemoji23.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Miej też na uwadze że niedługo aktualnego moona zastąpi wersja z nowym mechanizmem (3861) i pewnie kilkoma zmienionymi detalami. Info o mechanizmie jest oficjalnie potwierdzone natomiast inne detale pozostają na razie w kwestii domysłów (nakładane logo? Tarcza „2step”? Bransoleta w stylu ostatnich limitek? Ceramiczny bezel?)

 

aha no i pewne jest że cena będzie wyższa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, nicon napisał:

To jest potwierdzone info?

 

to co napisalem ze jest potwierdzone to jest - czyli nowy mechanizm....i cena. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, nicon napisał:

Ale nadal AT Skyfall i 2254.50 są tańsze niż nowe SMPc, Moonwatche czy jakiekolwiek aktualne Omegi. Nie rozumiem czemu tak podkreślasz lumę w każdym modelu, tak często odczytujesz czas w mroku? :)

Skyfall - jeżeli jakąś znajdziesz - to spokojnie poziom cenowy prawie nowej SMPc ( w sensie prawie nowej używki ), 2254 full set mniej ale już powoli porównywalnie z poprzednią generacją.

Podkreślam lumę bo akurat dla mnie jest istotna ( tak, często sprawdzam w nocy ) i dla kogoś innego też może być ważna a w tych modelach to niestety rozczarowanie, to czy jest data albo jaki mechanizm to każdy widzi a jak świeci to trzeba samemu sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tu gadu gadu o tym czy taki czy siaki :) a mnie nieustająco zachwyca SMPC. I nie chodzi o werk czy inne technologie, ale o wyprofilowanie i rozmiar koperty. Różne mamy nadgarstki, ale ja jako szczęściarz muszę powiedzieć że SMPC stworzono specjalnie dla mnie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

At jest bardzo uniwersalna imo ...na plaże i do marynarki można ubrać i będzie 👍

CAC4E185-3865-4612-A8F2-3851F127CE55.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O wilku mowa była...
O właśnie to ta nad która się zastanawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

PAM 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wy tu gadu gadu o tym czy taki czy siaki  a mnie nieustająco zachwyca SMPC. I nie chodzi o werk czy inne technologie, ale o wyprofilowanie i rozmiar koperty. Różne mamy nadgarstki, ale ja jako szczęściarz muszę powiedzieć że SMPC stworzono specjalnie dla mnie  
bez fotki się nie liczy

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.