Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, denver47 napisał:

Genialny ten zegar - uwielbiam. 

Niedługo założę temat w galerii 

 

Oj piękny. Nie mam sprzętu ani umiejętności, żeby swojemu zrobić fotki choć lekko zbliżone do tej, dlatego nie będę się kompromitował :)

 

Jest to jednak moim skromnym zdaniem jeden z najbardziej ostanio udanych zegarków spod znaku ostatniej litery alfabetu greckiego.

 

1 godzinę temu, fanfar19 napisał:

Takie info z dzisiaj od AD Omegi w Polsce. Od października ceny 6-8% w górę. Dokładnie nie wiedzieli od kiedy ale padło stwierdzenie tydzień, max dwa.

 

Niestety. Dlatego zamówiłem teraz chyba ostatnią Omesię na dłuugo :( Za dużo tych podwyżek ostatnio i trzeba w końcu powiedzieć dość.

 

Słyszałem jednak, że te procenty nie będą dotyczyć wszystkiego - niektórych stalowych i wszystkich z domieszką lub w pełni z metali szlachetnych. Jak będzie zobaczymy za tydzień.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ArtiP napisał:

Jasne , juz wrzucam  :)

 

Dzięki za fotkę, jest bardzo dobrze jak na 44. Niech cieszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Repsak napisał:

Dzięki za fotkę, jest bardzo dobrze jak na 44. Niech cieszy. 

 

Cieszy od wczoraj,  dzięki  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabaweczki 😜

 

DSC00429.JPG


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu bede Was molestowal, jednak powrot do Omegi i tylko Omegi, mam do wyboru PO rocznik 2017 cal 8500, lub Aqua Terra 2020, co Waszym zdaniem ciekawsze, dodam ze nie mierzylem i nie mam porownania do moona i seamastera. Mialem oba ale seamaster za bardzo sie swiecil i obawiam sie ze Aqua Terra tez bedzie za blyszczaca.
No i co sadzicie o cal 8500 w PO??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


PAM 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie PO. Nowa AT mniej mi się podoba od tej z ramką. Jakby miała być AT z ramką to długo bym się wahał. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jeśli już ktoś o tym pisał ale warto wspomnieć że do Łódzkiej Manufaktury wraca po kilku latach nieobecności Omega :)

Dziś miałem przyjemność widzieć jak układane są te cudeńka w gablotach - pozycja obowiązkowa dla miłośników marki z Łodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, sabuniek napisał:

Znowu bede Was molestowal, jednak powrot do Omegi i tylko Omegi, mam do wyboru PO rocznik 2017 cal 8500, lub Aqua Terra 2020, co Waszym zdaniem ciekawsze, dodam ze nie mierzylem i nie mam porownania do moona i seamastera. Mialem oba ale seamaster za bardzo sie swiecil i obawiam sie ze Aqua Terra tez bedzie za blyszczaca.
No i co sadzicie o cal 8500 w PO??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dla mnie ciekawszym zegarkiem jest PO, ale... Pytanie, jakie masz jeszcze zegarki i jakie byłoby przeznaczenie tego nowego? Według mnie AT jest bardziej uniwersalna i poradzi sobie na codzień do koszuli, jak również w weekendy. PO na 8500 to już IMO spory klocek, którego rozmiar na codzień mi przeszkadzał. Z tego względu widzę go bardziej jako zegarek weekendowy/wakacyjny. AT będzie bardziej błyszcząca (polerowane części bransolety, tarcza) PO będzie bardziej przygaszona (satynowana bransoleta, matowy ceramiczny bezel i matowa tarcza). Do kalibru 8500 w PO nie miałem żadnych zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, desmo napisał:

Ramka w AT urosła do rangi fetyszu...

Oj tam. Po prostu bardzo mi się podoba.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dorian06 napisał:

Dla mnie PO. Nowa AT mniej mi się podoba od tej z ramką. Jakby miała być AT z ramką to długo bym się wahał. 

Dokładnie, jestem tego samego zdania. Miałem oba modele i z chęcią ponownie do nich wrócę.

PO jest fajna, ale na 2500 i w rozmiarze 42mm, 8500 jest troszkę za gruba.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tym czasem grubasek ;) wskoczył na rękę.  

20200928-102748.jpg 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Dorian06 napisał:

A tym czasem grubasek ;) wskoczył na rękę.  

 

Od kiedy masz? Nic się nie chwaliłeś :D

Ja choruję na tą z pomarańczowymi indeksami i czarnym bezelem,


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, sabuniek napisał:

Znowu bede Was molestowal, jednak powrot do Omegi i tylko Omegi, mam do wyboru PO rocznik 2017 cal 8500, lub Aqua Terra 2020, co Waszym zdaniem ciekawsze, dodam ze nie mierzylem i nie mam porownania do moona i seamastera. Mialem oba ale seamaster za bardzo sie swiecil i obawiam sie ze Aqua Terra tez bedzie za blyszczaca.
No i co sadzicie o cal 8500 w PO??

 

Mam za sobą wszystkie 3 wymienione przez Ciebie rodzaje zegarka (PO8500, PO8900, AT8900), w tej chwili nie mam żadnego, ale zamówiłem znowu AT, za którą najbardziej tęsknię.

 

Oczywiście tak jak ktoś napisał - zależy co masz jeszcze i czego oczekujesz ale:

- PO8900 dla mnie nie nadaje się do noszenia - za gruba, za ciężka, za masywna (chyba że rozważasz 39mm, ale ta znów jest bardzo nieproporcjonalna i ma mechanizm 8800)

- PO8500 - moim zdaniem idealna PO pod względem wielkości, ale starszy mechanizm i brak ceramicznej błyszczącej tarczy, która jest znowu wielkim atutem PO8900

- AT8900 - dla mnie zegarek idealny pod względem wielkości, grubości, masy i użyteczności -> nadaje się na każdą okazję i do każdego stroju, na deszcz, do pływania (nawet z rurką parę metrów pod wodę można zejść bez strachu), do tego duży wybór wzorów. Ramka w na dacie to osobny temat na długie dyskusje :) ja osobiście wolę nową wersję z nacięciami poprzecznymi, szlifem słonecznym i datą bez ramki na godzinie 6.

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HaveFun
3 godziny temu, Norbert G. napisał:

Przepraszam jeśli już ktoś o tym pisał ale warto wspomnieć że do Łódzkiej Manufaktury wraca po kilku latach nieobecności Omega :)

Dziś miałem przyjemność widzieć jak układane są te cudeńka w gablotach - pozycja obowiązkowa dla miłośników marki z Łodzi.

 

To ten nowy salon Jubitom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przybyły Forstnery. Jeśli chodzi o flat linka to zjadają US. Mimo to wydają mi się ciut za drogie.. 

 

Znacznie wagi zestawu w stosunku do US nie zwiększają. 

 

SVSCBmb.jpg

 

zAhCmlL.jpg

 

 

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał Bond 50th edition w wersji damskiej to jest nieprawdopodobna oferta na ch24 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tommly napisał:

Od kiedy masz? Nic się nie chwaliłeś :D

Ja choruję na tą z pomarańczowymi indeksami i czarnym bezelem,

Od niedzieli nad ranem. ;)

Wyszedłem z domu z Hamiltonem a wróciłem z PO. :D

To moja była. Za jakiś czas odzyskam Hamiltona to PO odejdzie. ;)

 

Pomarańczowa z ceramicznym bezelem jest świetna. Namawiam Marka, żeby dokupił ceramiczny bezel. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Plumber napisał:

Gdyby ktoś szukał Bond 50th edition w wersji damskiej to jest nieprawdopodobna oferta na ch24 😉

 

Możesz dać linka? Szukam coś dla żony i nadzwyczajnych cen nie widzę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, denver47 napisał:

Przybyły Forstnery. Jeśli chodzi o flat linka to zjadają US. Mimo to wydają mi się ciut za drogie.. 

 

Znacznie wagi zestawu w stosunku do US nie zwiększają. 

 

Czym zjadają? Pytam na poważnie, bo mam US, jak wcześniej pisałem jest OK, ale gdybym miał wyraźnie odczuć wzrost jakości to nie wykluczam jednak zakupu Forstnera. Tak więc czy warto wydać te dodatkowe pieniądze (bo ze starym US pewnie już nic nie zrobię) i ściągnąć Forstnery?

 

Skąd jesteś? Ja krążę trochę po Polsce to może gdzieś na kawkę byśmy się spiknęli i porównali side-by-side?


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Butik napisał:

 

Czym zjadają? Pytam na poważnie, bo mam US, jak wcześniej pisałem jest OK, ale gdybym miał wyraźnie odczuć wzrost jakości to nie wykluczam jednak zakupu Forstnera. Tak więc czy warto wydać te dodatkowe pieniądze (bo ze starym US pewnie już nic nie zrobię) i ściągnąć Forstnery?

 

Skąd jesteś? Ja krążę trochę po Polsce to może gdzieś na kawkę byśmy się spiknęli i porównali side-by-side?

 

1.to jak rozwiązane jest przejście na pierwszym ogniwie - wg mnie jest o wiele lepiej, raziło mnie to po oczach w US

7VtXyju.jpg

 

2. Coś z czego nie zdawałem sobie sprawy czyli część ogniw jest elastyczna 

 

dg0Rxq8.jpg

 

3. Sprawia wrażenie lepiej wykończonej, solidniejszej - ale miej na uwadze, że ja porównuję do szczotkowanego US, w speedy pro lepiej wypadają wersje z połyskiem jednak, a wyrzekałem sie tego strasznie... - to może mieć wplyw na moje "zjada" 

 

Ja z najdalej wysuniętej południowej dzielnicy Warszawy w Polsce 😂

A i mam jeszcze wersję szczotkowaną, komfit i drabinkę. Dzisiaj przyszły 4 lakdany 🙈

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć szanowni panowie :)

 Myślę, że znam odpowiedź, ale jako że na temat współczesnych kwarców wiem niewiele więc zapytam;

czy istnieją oryginalne omegi z werkiem Epson corp.  AL 35E?? 

:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.