Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić Omegę Acier Inoxydable. Co sądzicie o tym modelu ? Czy jest to oryginał ? Z których lat może pochodzić

 

Widziałem tą aukcję gość nie zamieścił zdjęć mechanizmu. Ja osobiście bym nie zalicytował no chyba, że dośle fotki mechanizmu na maila. Bo wg. mnie to to samo co kupowanie kota w worku. Wiek zegarka tak naprawdę można w 100% określić na podstawie mechanizmu a nie napisu Omega. Widziałem dziesiątki cudaków z napisem Omega pchanych na portalach aukcyjnych. Kto to sprzedaje, że nie potrafi lub nie umie zamieścić fotki mechanizmu. Na pierwszy rzut oka mogę Ci tylko powiedzieć, że koperta na 70% jest stalowa,brak wypełnienia wskazówek w tym jedna jest uszkodzona a koronka wygląda na oryginalną Omegowską sfatygowaną stalówkę ale co siedzi w środku tego nie wie nikt. Jak dośle Ci zdjęcia mechanizmu można pomyśleć. Na oko lata 50/60 ale na oko to chłop w szpitalu umarł :angry::(


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na nowo odkryłem jeden z moich zegarków. Miał być sprzedany, ale zaniosłem do jubilera na czyszczonko - no i proszę ... Teraz chyba jednak zostanie :lol:

 

post-17261-0-53768900-1331849815.jpg

 

post-17261-0-27786900-1331849817.jpg

 

post-17261-0-81839600-1331849818.jpg


Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c3z ładna, a miałem licytować :lol:

 

Ja Omegamaniakiem jeszcze nie jestem, ale już tak jakby w klubie. Dobrych zdjęć jeszcze nie mam:

 

post-33863-0-02166400-1331849851.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim witam wszystkich omegomaniaków :lol:

 

Postanowiłem dodać kilka zdjęć, być może zainteresują...

 

Pierwsze to kieszonkowa Omega noszona niegdyś przez mojego dziadka. Biję się w pierś ? niestety jeszcze przed wymianą lekko pękniętego szkiełka...

post-39577-0-93741300-1309302282_thumb.jpg

 

Co do zdjęcia drugiego ? na forum zamieszczono już tyle pięknych zdjęć Omeg Planet Ocean, że nie będę silił się na kolejne ujęcie makro. Tak więc, zamiast tego, śmieszna pozowanka podczas spotkania z p. Stephenem Urquhartem.

 

Gwoli formalności ? na jego nadgarstku oczywiście chronograf z nowej linii Planet Ocean. Na moim ? PO 2200.51, czyli mój Zegarek Idealny :)

post-39577-0-30965600-1309302328_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czolem,

Te w czerni. 3 pasowki + kwarc:

4omegi.jpg

By ulan65 at 2011-06-29

Od lewej na bazie mechanizmow z 1912-14r, 1923-24r, 1929-30r oraz seamaster proffesional 200m, kwarc (zakupiony w 1990 r, Pewex)

Mechanizmy pasowek byly juz pokazywane w Vintage.

Mam jeszcze jedna w stalce oraz dosc stara + idzie Geneve w damce dla zony. Zdjecia zamieszcze pozniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny kwarc, oj fajny :lol:

Masz go od nowośći?

Gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już chyba ostatnie zdjęcia Seamastera Professional. Piękny model, idealnie leży na ręce, ale coraz bardziej kusi mnie Big PO, więc czas na zmianę. Tak czy inaczej w klubie - mam nadzieję - pozostanę :lol:

 

post-1528-0-71167600-1331850951.jpg

post-1528-0-11009800-1331850954.jpg


Można bez końca patrzeć na ogień, wodę i parkującą kobietę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

origin1978

 

Ładna kieszonka, nie wiem czy swoją nosisz, ale ja na przykład bardzo lubię nosić swoją kieszonkową Omegę, jest w tych zegarkach jakaś magia... :lol:

 

Ulan

 

Piękne pasówki, szczególnie druga z lewej bardzo mi się podoba. Jaka jest jej wielkość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

origin1978

 

Ładna kieszonka, nie wiem czy swoją nosisz, ale ja na przykład bardzo lubię nosić swoją kieszonkową Omegę, jest w tych zegarkach jakaś magia... :)

 

Ulan

 

Piękne pasówki, szczególnie druga z lewej bardzo mi się podoba. Jaka jest jej wielkość?

 

Dziękuję bardzo za zauważenie magii :)

Nosiłem ją czasami jeszcze... w czasach liceum, milion lat temu :lol: Ostatnie opuszczenie domu zakończyło się dla tej ślicznotki właśnie pęknięciem szkiełka...

 

Swoją drogą ciekawe jest porównanie wielkości zegarka sprzed lat i współczesnego ? naręczna Planeta Big Size jest naprawdę niewiele mniejsza od "kieszonki" sprzed kilku dekad...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny kwarc, oj fajny :)

Masz go od nowośći?

 

Dziekuje. Nie.

Pierwszy raz gdy zobaczylem ten zegarek - przed 1989 rokiem to sie w nim zakochalem.

Wtedy zegarek za taka cene byl dla mnie nieosiagalny, samochod mogl tyle kosztowac.

Bardzo chcialem miec taka Omege, wiec jak zobaczylem ze jest na sprzedaz, przeszlo 15 lat pozniej to sie nie wahalem.

Piekny stan, oraz komplet dokumentow - z dosc wyjatkowa dla mnie data zakupu.

Pewex to byly klimaty - mlodziez tego nie pamieta :lol:

dsc08475x.jpg

By ulan65 at 2011-06-29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulan

Piękne pasówki, szczególnie druga z lewej bardzo mi się podoba. Jaka jest jej wielkość?

 

Dzieki. Prawie 44mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie wydaje się wam że bardzo podrożały nasze złote omegi?Pie Pan za 9-10 k na Ebayu to trochę dużawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to ze współczesnych Hour Vision. Jeśli chodzi o vintage to Pie Pan, niestety współczesna linia Conni'e wiele straciła na "klasie" :/


Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos ma do sprzedania jakas omege do 3500zl? interesuja mnie w sumie wszystkie modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może i ja się dopiszę z moją PO BS

post-14063-0-49627300-1311793342_thumb.jpg


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiezo odebrane od Doktora :)

post-33326-0-85222000-1311959713_thumb.jpg


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję. Bardzo lubię tą Genevkę z prawej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna ta niebieska tarcza :) Ostatnio granat zaczyna mi się podobać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co do zdjęcia drugiego ? na forum zamieszczono już tyle pięknych zdjęć Omeg Planet Ocean, że nie będę silił się na kolejne ujęcie makro. Tak więc, zamiast tego, śmieszna pozowanka podczas spotkania z p. Stephenem Urquhartem.

 

 

Zazdraszczam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek, piękne Omegi, pięknie utrzymane, a przynajmniej na takie wyglądają w moim telefonie. Szczerze zazdroszczę... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.