Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

cześć wam, ma ktoś pojęcie, czy to ori czy ryż? Niepokoi mnie dekiel, ale tarcza wygląda na ok. To jest ten sam zegar, tylko zdjęcia w różnych miejscach. Niestety dojścia do mechanizmu nie mam.

 

 

omega 1.png

omega 2.png

Edytowane przez SEI_pat_KO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Cię niepokoi? 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem laikiem, dopiero wchodzę w temat vinatge, szykuje się na zakup trzech zegarów, może w tym dwóch omeg, nad tą się zastanawiam. Symbol mi trochę nie pasuje, może się mylę - gwiazdki są może okej rozstawione, ale jedne są większe od drugich, tak samo budynek nie jest zakaflowany, jeśli wiesz o co mi chodzi. Być może to jest kwestia wielkości zegara i szczegóły są mniej odzwierciedlone. No zainteresował mnie temat, bo w większych egzemplarzach jest coś takiego...

 

 

omega 3.png

Edytowane przez SEI_pat_KO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.12.2020 o 21:31, adam78 napisał:

 

wydaje mi sie ze to mozna dosyc latwo sprawdzic - jakis czas temu przymierzalem Omege ze stalowa koperta, mechanizm 8900, w ktorej zgodnie z opisem na stronie Omegi wskazowki i indeksy sa z bialego zlota 

zwrocilem uwage, ze adnotacja o zlocie byla na karcie z piktogramami (piktogram "18K") oraz na kopercie (jezeli dobrze pamietam to byla wygrawerowana proba zlota na jednym z uszu albo Au)

na 100% przymierzalem zegarek ze stalowa koperta (ceny za zegarki z koperta ze zlota sa x2) wiec grawer nie dotyczyl koperty tylko indeksow i wskazowek co jak napisalem wczesniej zgadzalo sie tez z opisem na stronie Omegi

 

sprawdz w swoim zegarku czy masz piktogram i/lub grawer na uchu koperty - jezeli bedzie to masz pewnosc ze tak

 

Sprawdziłem na piktogramach i nigdzie nie ma wzmianki "18k" zatem raczej na pewno nie są ze złota. Zatem przypuszczam że wszystkie PO ze stali czy też tytanu mają wskazówki, logo oraz indeksy z polerowanej stali.... Chyba że jest to jakiś inny materiał, który ładnie błyszczy 🤓

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SEI_pat_KOTo jest inny zegarek, musisz znaleźć jak wygląda ten dokładnie model Omegi i tyle (znalazłem w 15s i jest ok, może spolerowany mocno).Zresztą główny nacisk kładzie się na tarczę i wskazówki aby były zgodne, a temat vintage to rzeka i to na pewno w tym temacie ogólnym Omegi nic się nie nauczysz, tak samo jak Twój poprzedni wpis o UN. Postudiuj sobie ze 2 lata zegarki jeśli sam się uczysz a jak chcesz kupić to najlepiej radzić się na specjalistycznych grupach vintage na fB. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@eye_lip zapodam jeszcze tylko zdjęcie podobnego modelu z innym kolorem tarczy...  No ale masz rację, że trzeba patrzeć, czytać, studiować te zegary :)

 

1692903761_omega4.thumb.png.da80b3847ac404f73011e19ffeff2a7f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj jak najwięcej egz. i wtedy wiadomo czy występowały np dwie wersje (plaskie obserwatorium bylo w innych Omegach na pewno) itp. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol
30 minutes ago, omega seeker said:

 

Sprawdziłem na piktogramach i nigdzie nie ma wzmianki "18k" zatem raczej na pewno nie są ze złota. Zatem przypuszczam że wszystkie PO ze stali czy też tytanu mają wskazówki, logo oraz indeksy z polerowanej stali.... Chyba że jest to jakiś inny materiał, który ładnie błyszczy 🤓

Logo i indeksy to rodowany mosiądz, pomarańczowe arabskie 6/9/12 to anodowane aluminium.

Wskazówki to rodowany brąz, wskazówka GMT była z czegoś innego, ale nie pamiętam czego, chyba aluminium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SEI_pat_KO napisał:

@eye_lip zapodam jeszcze tylko zdjęcie podobnego modelu z innym kolorem tarczy...  No ale masz rację, że trzeba patrzeć, czytać, studiować te zegary :)

 

1692903761_omega4.thumb.png.da80b3847ac404f73011e19ffeff2a7f.png


moim zdaniem jest po prostu po polerze :)

 

zobacz kilka postów wcześniej moją na BOR, jak znajdziesz jakieś inne sztuki, podrzuc na PW. Specjalista nie jestem, ale kilkanaście Constellation w kolekcji mam, może coś akurat porównamy z moimi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, vitriol napisał:

Logo i indeksy to rodowany mosiądz, pomarańczowe arabskie 6/9/12 to anodowane aluminium.

Wskazówki to rodowany brąz, wskazówka GMT była z czegoś innego, ale nie pamiętam czego, chyba aluminium.

 

2 godziny temu, vitriol napisał:

 

2 godziny temu, vitriol napisał:

 

Hm, ciekawe że aż tyle różnorodnych materiałów używają do tych elementów...

Skoro są rodowane, to stąd wynika ich ładny blask, ale znów pytanie jak z trwałością?

Wiadomo że rodowana biżuteria z czasem traci swój blask i trzeba o nią dbać, a jak zachowają się rodowane elementy pod szafirowym szkiełkiem🤔

Edytowane przez omega seeker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Ścieranie i generalnie uszkodzenia mechaniczne są wrogiem powłoki na biżuterii.

Poczytaj o rodowaniu, ale nie jest to pierwszy raz gdy użyto tego procesu w zegarmistrzostwie, myślę że nie masz się czego obawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzie kupić szkło i bransę do omegi PO big size? Bo moje już naprawdę słabo wyglądają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Wuj napisał:

Panowie, gdzie kupić szkło i bransę do omegi PO big size? Bo moje już naprawdę słabo wyglądają...

Koniecznie chcesz iść w koszty? Pogadaj z @Damian Pietrzyk w sprawie odświeżenia bransolety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Macmac napisał:

Koniecznie chcesz iść w koszty? Pogadaj z @Damian Pietrzyk w sprawie odświeżenia bransolety.

Ok, dzięki. A szkło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Wuj napisał:

Ok, dzięki. A szkło?

Wydaje mi się, że Damian będzie bardziej w temacie niż ja . Wymiana szkła to raczej żaden problem, każdy ogarnięty zegarmistrz wymieni, pozostaje kwestia sprawdzenia szczelności. Zawsze pozostaje Swatch Group :). W mojej PO na cal. 2500 strasznie zmęczony był zewnętrzny AR, to chyba była taka ich przypadłość, że rysował się i było to bardzo widoczne. Usunąłem AR cape cod'm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Wuj napisał:

Taaaa, wiem coś o tym:)...

 

 

Oddaj na spa, niech przy okazji spolerują Ci zewnętrzny AR, jak nie będziesz zadowolony z efektu, to szkło zawsze zdążysz wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol
2 hours ago, Wuj said:

Ok, dzięki. A szkło?

Takiego samego, z niebieskim AR, już najprawdopodobniej nie kupisz, Omega przestała produkować niebieskie i teraz szkiełka serwisowe mają bezbarwny AR.

Do tej PO potrzebujesz szkiełko 062SB3063, ale jak koniecznie chcesz wymienić na nowe to zapytaj najpierw o koszt w serwisie. Szkiełka do PO jak już się pojawiają na chrono24 czy ebayu to pojawiają się w chorych pieniądzach (~$400). Sam bym najpierw spolerował, jak nie będziesz zadowolony to zawsze wtedy możesz kupić nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

02f0d902dab5a88eac631a9d99fc33be.jpg

 

Nie jestem jednak przekonany w 100% do nowych fal i raczej pójdzie do ludzi. Jak ktoś chętny to zapraszam na priv (praktycznie nówka z Jubitomu, dwa razy na ręku).

 

Edytowane przez rmickey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.