Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, desmo napisał:

Niektórzy nawet mają swoje pięć minut... z którymi jednakoż i tak nie wiedzą co zrobić. Ich znak rozpoznawczy - malowane twarze 😉 

DD9585C8-1A58-4EB0-8AF6-9F35F4F033BC.jpeg

 

A nie jest to przypadkiem wątek o Omedze, a nie malowanych twarzach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, machlo napisał:

 

A nie jest to przypadkiem wątek o Omedze, a nie malowanych twarzach?

A w jaki sposób Twój komentarz nawiązywał do Omegi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, desmo napisał:

A w jaki sposób Twój komentarz nawiązywał do Omegi ?

A Twój?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, machlo napisał:

A Twój?

Czynisz mi zarzut, sam nie świecąc przykładem, odpowiadasz pytaniem na pytanie ...kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem ...to chyba bliska Tobie retoryka 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iść już po popcorn ? 😀 A tak na serio chłopaki, może czas odezwać ten bezsensowny wątek i wrócić do Omegi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, desmo napisał:

Czynisz mi zarzut, sam nie świecąc przykładem, odpowiadasz pytaniem na pytanie ...kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem ...to chyba bliska Tobie retoryka 😉

 

Sam rzucasz kamieniami, to i rzucono w Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, proki1971 napisał:

Iść już po popcorn ? 😀 A tak na serio chłopaki, może czas odezwać ten bezsensowny wątek i wrócić do Omegi?

Bardzo proszę, chciałem skorzystać z lockdownu i dokupić okazyjnie drugiego limitowanego Seamastera do kompletu.

Niestety wbrew entuzjastycznym deklaracjom na temat hurtowości  rabatów  nigdy oferta nie przekraczała 15%.  

82318FE2-5C35-4C26-9AAA-9009B7B8CFB7.jpeg

26 minut temu, machlo napisał:

 

Sam rzucasz kamieniami, to i rzucono w Ciebie.

Preferuję otwarte konfrontacje ale pamiętam,  że „element”  woli  kamienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, desmo napisał:

Preferuję otwarte konfrontacje ale pamiętam,  że „element”  woli  kamienie...

 

Bardziej pasowałby Ci taki awatar:
Trollface | Memes Wikia | Fandom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, machlo napisał:

 

Bardziej pasowałby Ci taki awatar:
Trollface | Memes Wikia | Fandom

Zapomniałeś, że to wątek Omegi? Nie dokucza Ci brak spójności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Maserati napisał:

 Czasy klepaczy i nieomylnych Ludwików XIV już minęły, nikt nie będzie akceptował w necie komunikacyjnego ciemnogrodu.

No właśnie - stąd Twoja "popularność" na tym forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, desmo napisał:

Bardzo proszę, chciałem skorzystać z lockdownu i dokupić okazyjnie drugiego limitowanego Seamastera do kompletu.

Niestety wbrew entuzjastycznym deklaracjom na temat hurtowości  rabatów  nigdy oferta nie przekraczała 15%.  

82318FE2-5C35-4C26-9AAA-9009B7B8CFB7.jpeg

 

 

swietne te seamastery, gratuluje i zazdroszcze!!!

szkoda ze sa takie male - ja mam nadgarstek 19.5 wiec one sa niestety nie dla mnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Railmaster? To chyba schodząca linia.

Pytam bo jak to już parę razy pisałem, chodzę koło AT i chodzę ale każda przymiarka powoduje spadek entuzjazmu ☹️
A dzisiaj wiedziony dyskusją o rabatach, zajrzałem na Jubitom, a tam niebieski Railmaster na -30%. Nie bardzo zwracałem na tę linię uwagę ale teraz całkiem ciekawa mi się wydaje. Czytelność wydaje się być lepsza niż w niebieskiej AT, do tego koperta 40, minimalnie mniej niż AT. Wygląda obiecująco...


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, fanfar19 napisał:

A co myślicie o Railmaster? To chyba schodząca linia.

Pytam bo jak to już parę razy pisałem, chodzę koło AT i chodzę ale każda przymiarka powoduje spadek entuzjazmu ☹️
A dzisiaj wiedziony dyskusją o rabatach, zajrzałem na Jubitom, a tam niebieski Railmaster na -30%. Nie bardzo zwracałem na tę linię uwagę ale teraz całkiem ciekawa mi się wydaje. Czytelność wydaje się być lepsza niż w niebieskiej AT, do tego koperta 40, minimalnie mniej niż AT. Wygląda obiecująco...

A spojrzałbyś na niego, gdyby nie miał 30% zniżki? ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie Railmaster to kolejny super zegarek, taki typowy EDC

zwlaszcza do marynarki z koszula i jeansami rewelacyjny,

wg mnie mocno niedoceniony (nieslusznie)

 

ja bym go bral (tez ten niebieski) gdybym mial odpowiedni nadgarstek

ale dla mnie zegarki to od 41mm (i to pod warunkiem ze ma waski bezel) w gore

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, fanfar19 napisał:

A co myślicie o Railmaster? To chyba schodząca linia.

Pytam bo jak to już parę razy pisałem, chodzę koło AT i chodzę ale każda przymiarka powoduje spadek entuzjazmu ☹️
A dzisiaj wiedziony dyskusją o rabatach, zajrzałem na Jubitom, a tam niebieski Railmaster na -30%. Nie bardzo zwracałem na tę linię uwagę ale teraz całkiem ciekawa mi się wydaje. Czytelność wydaje się być lepsza niż w niebieskiej AT, do tego koperta 40, minimalnie mniej niż AT. Wygląda obiecująco...


Moim zdaniem to taki dobry solidny konkurent explorera, nieco niedoceniany generalnie.

1. Świetny kompaktowy rozmiar

2. Świetna obróbka stali na kopercie i bransie, bez połysku.

3. Wygodna bransa , 20mm ucha, paskolubny.

4. Tarcza to główny gwóźdź programu, pomimo że jest całkowicie drukowana.

5. WR 100 lub 150 więc spoko, coaxial , antymagnetyzm.

6. Dyskretny toolwatch.

 

30% jeśli na bransie to fajny deal. Na pasku nie. To model małopularny, jeśli szybko Ci się znudzi , zostawisz duży skalp.  

 

 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, adam78 napisał:

 

swietne te seamastery, gratuluje i zazdroszcze!!!

szkoda ze sa takie male - ja mam nadgarstek 19.5 wiec one sa niestety nie dla mnie 

Dzięki. Ja z kolei cieszę się że rozmiarowo są bliżej protoplastów niż niedawnego „złego standardu” - 42 mm dla zegarka klasycznego. Faktycznie są obecnie wyjątkowe w ofercie Omegi. Wcześniej linia de Ville zanim „popadła”  w rzymskie indeksy była jeszcze w takim casualowym klimacie. 

AF8FEEAA-291F-46A1-B7F8-D76E7E10078A.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, desmo napisał:

Dzięki. Ja z kolei cieszę się że rozmiarowo są bliżej protoplastów niż niedawnego „złego standardu” - 42 mm dla zegarka klasycznego. Faktycznie są obecnie wyjątkowe w ofercie Omegi. Wcześniej linia de Ville zanim „popadła”  w rzymskie indeksy była jeszcze w takim casualowym klimacie. 

AF8FEEAA-291F-46A1-B7F8-D76E7E10078A.jpeg

 

te vintage tez fantastyczne 

a ja wrecz przeciwnie - bardzo zaluje ze nie ma 42mm... ale nie mozna miec wszystkiego

 

tez nie widze siebie z zegarkiem z rzymskimi indeksami, dlatego wlasnie wzialem wersje DV HV ktora ich nie ma 😁 zegar ma 41mm, ale waski bezel dzieki czemu tarcza wydaje sie optycznie wieksza i na mojej lapie daje rade (wg mnie i mojej zony)

 

z ciekawosci - ktory z tych dwoch bardziej preferujesz - z normalna czy mala sekunda?

ja osobiscie wole ten z normalna sekunda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, adam78 napisał:

 

 

te vintage tez fantastyczne 

a ja wrecz przeciwnie - bardzo zaluje ze nie ma 42mm... ale nie mozna miec wszystkiego

 

tez nie widze siebie z zegarkiem z rzymskimi indeksami, dlatego wlasnie wzialem wersje DV HV ktora ich nie ma 😁 zegar ma 41mm, ale waski bezel dzieki czemu tarcza wydaje sie optycznie wieksza i na mojej lapie daje rade (wg mnie i mojej zony)

 

z ciekawosci - ktory z tych dwoch bardziej preferujesz - z normalna czy mala sekunda?

ja osobiscie wole ten z normalna sekunda

Ja wolę wersję z małą sekundą - jest mniej oczywista . Poza tym współczesna wersja z centralną sekundą ma ekstremalnie krótką wskazówkę godzinową :-(. Klasyczne zegarki w 42 mm - szukaj Zenith Elite Classic ( 3 wskazówki lub chrono, obecnie w 39 mm ) i poprzednich Portugalczyków z małą sekundą (obecnie 40 mm ).

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, fanfar19 napisał:

A co myślicie o Railmaster? To chyba schodząca linia.

Pytam bo jak to już parę razy pisałem, chodzę koło AT i chodzę ale każda przymiarka powoduje spadek entuzjazmu ☹️
A dzisiaj wiedziony dyskusją o rabatach, zajrzałem na Jubitom, a tam niebieski Railmaster na -30%. Nie bardzo zwracałem na tę linię uwagę ale teraz całkiem ciekawa mi się wydaje. Czytelność wydaje się być lepsza niż w niebieskiej AT, do tego koperta 40, minimalnie mniej niż AT. Wygląda obiecująco...

Zobacz na żywo. Drukowana, płaska tarcza robi przeciętne wrażenie. Za to dekiel dużo ładniejszy niż tarcza . 

Odwrotnie niż w limitce, gdzie tarcza dzięki wypukłemu szafirowi nabrała głębi a dekiel jest ...poprawny .Mechanicznie to te same zegarki , różni je poza ceną, rozmiar 38 vs 40 ,  odbiór tarczy i  bransoleta .Poza wykończeniem ogniw , limitka ma regulację kosztem dużej zapinki - wersja regularna zgrabna ale bez regulacji. AT to nie jest porywający zegarek ale w porównaniu do zwykłego railmastera jednak bardziej wyrafinowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fanfar19 napisał:

A co myślicie o Railmaster? To chyba schodząca linia.

Pytam bo jak to już parę razy pisałem, chodzę koło AT i chodzę ale każda przymiarka powoduje spadek entuzjazmu ☹️
A dzisiaj wiedziony dyskusją o rabatach, zajrzałem na Jubitom, a tam niebieski Railmaster na -30%. Nie bardzo zwracałem na tę linię uwagę ale teraz całkiem ciekawa mi się wydaje. Czytelność wydaje się być lepsza niż w niebieskiej AT, do tego koperta 40, minimalnie mniej niż AT. Wygląda obiecująco...

 

Jeśli chcesz kupić tylko dlatego, że taniej to lepiej się chyba wstrzymaj. Jeśli odd dawna Ci chodził po głowie, ale był za drogi, a teraz już jest OK to bierz. Moim zdaniem zegarek świetny, a kolory jakie można uzyskać na tarczy pod różnymi kątami podania światła są wprost fenomenalne. Oczywiście mnie osobiście brakuje przeszklonego tyłu, ale to tylko moje zboczenie ;). Zegarek całkowicie szczotkowany, nawet wskazówki, więc super na co dzień, ale bez luksusowego błysku. Ogólnie uważam że świetna sztuka.

 

21 godzin temu, proki1971 napisał:

Michał to w końcu zostawiłeś go sobie czy oddałeś ? Bo wydawało mi się , ze jednak zostaje j zastępuje niebieskiego Globe?

 

Też mi się tak wydawało, ale wrócił do sprzedawcy. Po różnych perypetiach na szczęście kasa na moje konto też wróciła.

 

MImo że piękny niestety okazał się jak na jednak garniturowca (przynajmniej ja przez te kilka dni posiadania zakładałem go tylko do garnituru) za gruby i za ciężki.

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Obie limitki są piękne, u mnie o wyborze centralnej sekundy zadecydowała luma.

IMG_3810  (edytowany).JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fanfar19 napisał:

A co myślicie o Railmaster? To chyba schodząca linia.

Pytam bo jak to już parę razy pisałem, chodzę koło AT i chodzę ale każda przymiarka powoduje spadek entuzjazmu ☹️
A dzisiaj wiedziony dyskusją o rabatach, zajrzałem na Jubitom, a tam niebieski Railmaster na -30%. Nie bardzo zwracałem na tę linię uwagę ale teraz całkiem ciekawa mi się wydaje. Czytelność wydaje się być lepsza niż w niebieskiej AT, do tego koperta 40, minimalnie mniej niż AT. Wygląda obiecująco...

Kilka stron wstecz (przed dyskusją rabatową) pokusiłem się o małe podsumowanie wersji z czarną tarczą po kilku tygodniach użytkowania.

Też skorzystałem z promocji i jakoś nie wydaje mi się żeby miał mi się szybko znudzić ten zegarek. Czas oczywiście pokaże 😉 Moim zdaniem "nuda" jest jego siłą -  jest stonowany i dosyć dyskretny przez pełne szczotkowanie, a przy tym w odpowiednim świetle też potrafi błysnąć.

Drobna uwaga do jednej z wcześniejszych wypowiedzi: Limitka Trilogy ma 60m wr.

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, just_nobody07 napisał:

Omijałem szerokim łukiem wątek rolexa, teraz i omegę muszę dodać 🤦🏻‍♂️

 

Jak tak dalej pójdzie to niestety nie będzie innego wyjścia ☹️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limitka Railmastera jako alternatywa dla regularnej wersji to zwyczajne nieporozumienie. Masa detali różniąca te zegarki. Nota bene nawet po kilku latach ciagle jest dostępna w butiku... nie ma więc czaru ekskluzywności za który producent oczekuje premium.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.