Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio tak Cię potraktowali?

Ja do tej pory poisałem maila na Serwis SGP z podaniem nr z ucha i na drugi dzień dostawałem info o roku produkcji, miejscu i roku pierwszej sprzedaży ze SG.

 

Chyba zależy na kogo się trafi. Mnie telefonicznie powiedziano, że na podstawie numeru z ucha mogą mi powiedzieć czy mają zegarek w bazie czy nie :) Na pytanie o rok produkcji czy miejsce sprzedaży usłyszałem, że nie ma możliwości udzielenia takich informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tak Cię potraktowali?

Ja do tej pory poisałem maila na Serwis SGP z podaniem nr z ucha i na drugi dzień dostawałem info o roku produkcji, miejscu i roku pierwszej sprzedaży ze SG.

 

To korespondencja z zeszłego tygodnia :

 

"Gratuluję pięknego zegarka i serdecznie zapraszam Pana do butiku OMEGA na Plac Trzech Krzyży 16A w Warszawie. Na podstawie literatury, którą dysponujemy będziemy mogli rzucić nieco światła na historię i dane techniczne tego konkretnego modelu. Dodatkowo proponujemy ultradźwiękowe czyszczenie bransolety oraz diagnozę techniczną czasomierza.

Prosiłbym o propozycję terminu, w którym moglibyśmy się spotkać.

 

Jeżeli chodzi o bardziej szczegółowe dane takie jak dokładną datę produkcji lub miejsce sprzedaży zegarka to może Pan uzyskać takie informacje zamawiając Extract of the Archives – dokument wystawiany przez Muzeum OMEGI w Biel na podstawie archiwów manufaktury.

Dokument taki wydawany jest na podstawie numeru koperty oraz mechanizmu i może go Pan zamówić samodzielnie lub z naszą pomocą w butiku na stronie internetowej:OMEGA Extract of the Archives.

 

Chciałbym również poinformować, że do Pana dyspozycji oddajemy prywatne miejsce parkingowe zaraz obok butiku – wystarczy zadzwonić do nas chwilę wcześniej lub zatrzymać się przed butikiem i dać nam znać.

 

W razie pytań pozostaję do Pana dyspozycji."

 

 Czyli parking gratis  :D.

 

Ostatecznie, po rozmowie telefonicznej, miły Pan potwierdził moje przypuszczenia odnośnie roku produkcji i werku, nie znam niestety kraju w którym zegarek dystrybuowano.

Edytowane przez Gregory_70

Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że zmieniło się podejście SGP do udzielania inforacji o pochodzeniu konkretnego zegarka.

Szkoda, bo nie każdy zegarek będzie możliwy do zweryfikowania w butiku, szczególnie taki do którego się przymierzamy, ale fizycznie go jeszcze nie mamy (np. sztuki z aukcji/ogłoszeń).

 

Przynajmniej dobra informacja z parkingiem przed Butikiem :)

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To korespondencja z zeszłego tygodnia :

 

"Gratuluję pięknego zegarka i serdecznie zapraszam Pana do butiku OMEGA na Plac Trzech Krzyży 16A w Warszawie. Na podstawie literatury, którą dysponujemy będziemy mogli rzucić nieco światła na historię i dane techniczne tego konkretnego modelu. Dodatkowo proponujemy ultradźwiękowe czyszczenie bransolety oraz diagnozę techniczną czasomierza.

Prosiłbym o propozycję terminu, w którym moglibyśmy się spotkać.

 

Jeżeli chodzi o bardziej szczegółowe dane takie jak dokładną datę produkcji lub miejsce sprzedaży zegarka to może Pan uzyskać takie informacje zamawiając Extract of the Archives – dokument wystawiany przez Muzeum OMEGI w Biel na podstawie archiwów manufaktury.

Dokument taki wydawany jest na podstawie numeru koperty oraz mechanizmu i może go Pan zamówić samodzielnie lub z naszą pomocą w butiku na stronie internetowej:OMEGA Extract of the Archives.

 

Chciałbym również poinformować, że do Pana dyspozycji oddajemy prywatne miejsce parkingowe zaraz obok butiku – wystarczy zadzwonić do nas chwilę wcześniej lub zatrzymać się przed butikiem i dać nam znać.

 

W razie pytań pozostaję do Pana dyspozycji."

 

 Czyli parking gratis  :D.

 

Ostatecznie, po rozmowie telefonicznej, miły Pan potwierdził moje przypuszczenia odnośnie roku produkcji i werku, nie znam niestety kraju w którym zegarek dystrybuowano.

korespondencja poprawna. U Kolegi raphael tez sie tak zaczynalo, mili oraz konkretni. Jak sie skonczylo to wszyscy wiedza :D 

Bron boze nie dawaj bransy na czyszczenie. Oni nie uzywaja tasmy maskujacej jak zdejmuja teleskopy wiec rysy gwarantowane.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami publikujecie cytaty z korespondencji między SGP a klientami. Nie spotykam się na codzień z takim stylem wypowiedzi. Ten język jest dla mnie nienaturalny, tak jakby ktoś na siłę starał się pokazać swoją nadzwyczajność. Dziwne to. Ciekawe czy tylko ja tak mam? Aż mi się odechciewa kontaktów z nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bylo pytanie, nie stwierdzenie ;)

Porównaj numery na uchu i mechanizmie.

tabela numerów referencyjnych

Rok produkcji Numer seryjny Przykładowe modele werków produkowane w tym okresie

 

Te numery są mocno orientacyjne i czytałem gdzieś że różne modele mogą mieć różną numerację.

Dla przykładu moje ( daty sprzedaży w salonach ):

- SMP, rocznik 2007, serial 81xxxxxx

- PO, rocznik 2011, serial 85xxxxxx

- SMPc, rocznik 2016, serial 87xxxxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam,

moja SMPc, rocznik 2016 także serial 87xxxxxx


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te numery są mocno orientacyjne i czytałem gdzieś że różne modele mogą mieć różną numerację.

Dla przykładu moje ( daty sprzedaży w salonach ):

- SMP, rocznik 2007, serial 81xxxxxx

- PO, rocznik 2011, serial 85xxxxxx

- SMPc, rocznik 2016, serial 87xxxxxx

Większość dostępnych danych dotyczących daty produkcji to wartości orientacyjne....

Warto zwrócić też uwagę ze czym innym jest data produkcji, a czym innym data sprzedaży...

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość dostępnych danych dotyczących daty produkcji to wartości orientacyjne....

Warto zwrócić też uwagę ze czym innym jest data produkcji, a czym innym data sprzedaży...

Tak, to wiadomo ale chyba mało prawdopodobne żeby popularny model leżał w salonie 6 czy 7 lat przed sprzedażą - nadawałby się prosto do serwisu.

Ktoś widział zegarki z numerami wyższymi niż 87xxxx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe zegarki to nie moja działka, za slabe są, moze jak technikę poprawią? :);)

 

Chodziło mi trochę o co innego, poszczegolne elementy skladowe zegarka mogą lezakować u producenta...a kiedy trafia do salonu jako całość,numery zawsze mozna nabić :)

 

P.S Częsć elementow musi odleżeć po przylocie z Azji by nabrać 'szwajcarskosci" zgodnie z zasadą 'swiss made'- 50 % szwajcarskie.

 

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.rp.pl/artykul/986983-Na-ile-zegarek-szwajcarski-jest-szwajcarski-.html&ved=0ahUKEwih9Nmf2frOAhXF3CwKHS5tCjMQFggfMAI&usg=AFQjCNEq6xlc8zKCUrkG8QeuVgLvHKCv6Q

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami publikujecie cytaty z korespondencji między SGP a klientami. Nie spotykam się na codzień z takim stylem wypowiedzi. Ten język jest dla mnie nienaturalny, tak jakby ktoś na siłę starał się pokazać swoją nadzwyczajność. Dziwne to. Ciekawe czy tylko ja tak mam? Aż mi się odechciewa kontaktów z nimi.

Nie ma w tym nic dziwnego - to język oficjalny stosowany w komunikacji pisemnej. Wskazuje na szacunek dla klienta i chęć bycia pomocnym. Faktycznie różni się od monosylab i grafik będących domeną esemesów czy niektórych maili ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

A dlaczego odradzacie koledzę usługe czyszczenia. Niech czyszczą. Tylko trzeba nad nimi stać i dokumentować cały proces (foty albo filmik) I głośno komentować ze boisz się o stan zegarka bo wiesz ze jak zniszcza to nie będą się poczuwać do żadnej odpowiedzialności. I broń Boże nie dotykaj zegarka jak Ci podadzą bo dotknięty oznacza tyle samo co klient pewnie porysował i wmawia ze to my. Ponadto co do tej korespondencji to widać po niej że żywcem ruchu nie mają i łapią każda okazję. Dlatego poproś o czerwony dywan dodatkowo. Ponad to widać już w tych zdaniach podstawowa socjotechnike. Wiadomo że nie znajdziesz tego czego szukasz w ich materiałach ale tak Ci tylek miodem wysmaruja ze głupio będzie Ci odmówić zamówienia usługi wyciągu archiwalnego :D

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem używkę, tak wiec rysy nie stanowią dla mnie problemu, bransę wyciągnąłem i juz umyłem, nawet bez udziału SG i ich miejsca parkingowego.

Edytowane przez Gregory_70

Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natchnęła mnie ta komunikacja, aż coś mi się napisało... :) - z góry przepraszam wszystkich wyczulonych na grafomanię

 

By uniknąć supozycji,

Stawiam w Pana dyspozycji,

Wskroś prywatne choć służbowe,

Nasze miejsce parkingowe.

Chętnie światłem swoim rzucę,

Na czasomierz co Pan kupił.

I za cząstkę swej wartości

Wydam glejt o sprawie C.O.S.C-i.

Jeśli słów będzie za wiele,

Chętnie zajrzę pod dekielek.

Bransę dźwiękiem ultra sczyszczę,

Będąc gotów na dymisję,

Za zniszczenie kluczem wpusta,

Lub za brak szacunku w ustach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez mylof

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.Tak bym jeszcze dopytał bo mam chaos we łbie :) Zadzwoniłem dzisiaj do Chorzowa do zegarmistrza i mi powiedział że sprawdzenie orginalności zegarka to koszt 150zł.Wraz ze szczelnością.Bo trzeba otworzyć co rozumiem a sam przecież tego nie zrobię.Ale powiedzcie na ile ta wiarygodność będzie pewna bo z powyższych postów to już sam nie wiem.Zegarmistrz daje jakiś papierek czy to potwierdzenie na piśmie że jest wszystko ok.Tak do spokoju ducha dałbym sobie to zrobić w ramach luzów tylko czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech go otworzy, zrób zdjęcie, a On niech zrobi test, a za 150 zł kup sobie piwa na weekend.

( zdjęcie pózniej pokaż na forum oczywiście)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech go otworzy, zrób zdjęcie, a On niech zrobi test, a za 150 zł kup sobie piwa na weekend.

( zdjęcie pózniej pokaż na forum oczywiście)

Ten test też będzie kosztował bo za darmo to ani pies nie szczeknie, to tak na piwo zostanie ok.80zeta.Wystarczy na jeden weekend ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Nie wiedziałem o tym.A na Mielęckiego w Katowicach 70zł.Sobie życzą.To jednak różnica.Jutro tam zadzwonię i może w sobotę się tam kopnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.