Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość raphael1215

A jak nowa tarcza z ceramiki? Mocno się świeci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowita Omega.

Daytona jak dla mnie wygrywa tylko grubością. Jaka jest aktualnie katalogowa cena tego Speedmastera?

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy są oderwani od rzeczywistości ponieważ kwestionują  prawo konsumenta do egzekwowania swoich praw. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica w cenie Dark Side vs Daytona (najnowsza)?

Dark Side of the Moon 7.5k GBP

Daytona 8.25K GBP


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To katalogowo roznica mala, az zdziwiony jestem, ze tak mala.

 

Rynkowo jednak juz ogromna roznica.

 

Edytka: to Daytona katalogowo 8,25k funciakow, czyli ok 42k pln???? :D

Edytowane przez kroll_czarli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Szczerze mówiąc zupełnie nie rozumiem stanowiska kolegi @norbi. Czy szkoda mu, że Rafał miał wystarczająco dużo cierpliwości i pewności siebie, że uzyskał swego rodzaju zadośćuczynienie, czy też po prostu nie szanuje tych, którzy chcą (potrafią) poszukać lepszej oferty, zamiast z ułańską fantazją i mega snobizmem zapłacić w salonie cenę katalogową, niech się nisko kłaniają. A najprostsza odpowiedź - sam pewnie przepłacił za niepełnowartościowy model, ale zabrakło mu odwagi, żeby się upomnieć o swoje.

Miałem się nie odzywać, ale....

rmak - za ile kupuję zegarki i gdzie to tylko moja sprawa, więc sobie odpuść wieszczenie na ten temat.

raphael1215 piszę do Ciebie, bo nie widzę potrzeby odpowiadania na posty Twoich akolitów. Zostawmy jakość serwisu SG w PL na boku, bo nie o to mi chodzi. Nie mam też nic przeciwko kupowaniu zegarków poniżej cen katalogowych. Uważam to za zdrowy, normalny odruch konsumenta w kapitalistycznym buszu.

Chciałbym tylko, żebyś się zastanowił czy to jest fair/eleganckie/z klasą/etyczne (niepotrzebne skreślić), kiedy ktoś kupuje zegarek sporo taniej w szarej strefie, a potem z jakiejś przyczyny negocjuje z producentem tego zegarka zwrot kwoty stanowiącej równowartość KATALOGOWĄ zegarka. Ja uważam, że nie.

I ostatnia kwestia - załóżmy, że ten ktoś ostatecznie wynegocjuje zwrot ceny katalogowej. Czyli teoretycznie "zarobi" na całym zamieszaniu. Ale prędzej, czy później uświadomi sobie, że ta nadwyżka (różnica między ceną katalogową, a faktyczną zakupu w szarej strefie) zwrócona przez producenta zegarka będzie  swoistą jałmużną, którą otrzymał na zasadzie "masz dziadu i sp***rzaj". Można z tym żyć? Można. Ale, czy trzeba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To katalogowo roznica mala, az zdziwiony jestem, ze tak mala.

 

Rynkowo jednak juz ogromna roznica.

 

Edytka: to Daytona katalogowo 8,25k funciakow, czyli ok 42k pln???? :D

rynkowo to nowa Daytona to 3-4 lata czekania badz 14k grey market. Funt spadl to chyba dobrze policzyles z katalogu :D

Dark Side nowka za 6k GBP mozna wyciagnac. Uzywka okolo 5k jesli dobrze pamietam. edit: Katalogowo 7.5k

Edytowane przez stateless

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co to sa za ceny jakie podales wczesniej?

podalem katalogowe. Te co wpisalem za drugim razem to grey market.

 

Fajna Dark Side, wielkosci sie nie czuje bo cala czarna :)

Edytowane przez stateless

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos zle wpisales

 

Dsotm 7,5k

Daytona 8,25k - wedlug mnie daytona wiecej, ale pewnosci nie mam.

 

Edytka: moze masz racje, wszak funt pikowal.

Edytowane przez kroll_czarli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Kolego norbie należy pamiętać jedno ze ja jako zwykły szaraczek statystyczny kowalski zderzyłem się z dużą korporacją. Jak ocenili byście moje szanse na początku ? Raczej zerowe. A czy to jest moralne ze w 99% to statystyczny kowalski przegrywa bo nie ma nazwijmy to zaplecza ? Jakimś dziwnym sposobem przywykliśmy do tego że jest jakieś takie dziwne przekonanie ze nie warto dociekać swoich praw.

 

Ta sprawa to swoistego rodzaju precedens a co do metod czy środków czy nawet moralności. Ujme to tak. SGP mnie nauczyło samo jak rozegrać i załatwić tą sprawę.

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety wiecej nie. Wpisalem dobrze bo sprawdzilem na stronach jubilerow :)

Tutaj tez nowka i wpisana retail price.

http://www.watchfinder.co.uk/Rolex/Daytona/116500%20LN/29595/item/73212

Kurczaki, tanio w tym UK. Batman katalogowo na zlotowki ponizej 30k pln... :)

 

91e4dcb3545ecc4e88d7c2e714d20f08.jpg

Edytowane przez kroll_czarli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w najbogatszym kraju, w którym zarabiamy najwięcej stać nas na przepłacanie!

Tam to nawet skarpety tańsze niż u nas ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Jest moc.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również gratuluję Dark'a  :D  Zdjęcie nadgarstkowe mogę prosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ostatnia kwestia - załóżmy, że ten ktoś ostatecznie wynegocjuje zwrot ceny katalogowej. Czyli teoretycznie "zarobi" na całym zamieszaniu. Ale prędzej, czy później uświadomi sobie, że ta nadwyżka (różnica między ceną katalogową, a faktyczną zakupu w szarej strefie) zwrócona przez producenta zegarka będzie  swoistą jałmużną, którą otrzymał na zasadzie "masz dziadu i sp***rzaj". Można z tym żyć? Można. Ale, czy trzeba?

W cywilizowanym społeczeństwie nazywa się to "zadośćuczynienie" i dla uproszczenia polega na tym, że jak ktoś dał d... i narobił komuś kłopotów i nieprzyjemności, to odpowiednia suma może to nieco lub całkiem zrekompensować.

nie ma to nic wspólnego z jałmużną i cytatami z prezesa. W ten sposób klient jest usatysfakcjonowany i zapomina o przebytych kłopotach a firma wychodzi ze sprawy z twarzą, może nawet nie tracąc klienta. Obijanie sobie ryjów jako metoda rozwiązywania wszelkich sporów wyszło z mody jakiś czas temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jeśli nie podobał nam się męczący spektakl który w wyrachowany sposób zafundował nam kolega Rafael wciągając nas w swoją grę z SG to każdy przypadek kiedy człowiek obronił się przed korporacją zasługuje na uznanie i reklamę. Zawłaszcza że ta i inne korporacje zdają się mieć podwójne standardy - inne w US czy starej Europie a inne u nas. I w naszym interesie jest aby jak najszybciej to uległo zmianie dlatego nie " żałuję" koledze rekompensaty i mam nadzieję że ktoś w SG ( ale także pozostałych zegarkowych lokalnych "imperiach" ) wyciągnie właściwe wnioski.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym nawiązać do tematu co jest etyczne, a co nie. Mam refleksję, że jak już tak rozpatrywać sprawę etyki to raczej nie w wątku dotyczącym zegarków przekraczających swą ceną wartość użytkową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.