Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Dla przykładu też mam nadgarstek 16,5cm, a Moonwatch zarówno hesalitowy jak i szafirowy leżą perfekcyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie o wymiar l2l w PO 39.5

AT 38.5

,speedmaster reacing 40mm

Moon

Oraz Smpc 41mm

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zegarki Omegi,które bierzesz pod uwagę to zupełnie różne zegarki i użytkowo i wizualnie.Musisz dokładnie przemyśleć czy wystarczy Ci diver tylko na bransolecie do bardziej formalnych wyjść.Czy lepszy będzie pasklubny i uważam bedziej wszechstronny Moonwatch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę pod uwagę tylko powyższe modele i wybiorę jedynie ten który najlepiej będzie leżał na nadgarstku mam obecnie aquracera i nie przeszkadza mi wybór kolejnego nurka jeśli okaże się najwygodniejszy dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 16,5 nadgarstek a wg mnie AT 41 leży idealnie . Czyli mam inne zdanie niż jeden z kolegów powyżej . Dlatego odpuściłbym te wszystkie rady bo każdy radzi wg swojego widzimisię a Ty możesz mieć całkowicie inne. Albo bierz w ciemno - co nue jest dobrym sposobem przy drogich zegarkach , albo - jak polecają niektórzy i ja tez - udaj się na przymiarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Speedmaster leży idealnie

Ankieta mi do tego niepotrzebna. Dlatego powtarzam, że musi mierzyć.

Edytowane przez Krystian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest jeszcze Speedmaster Reduced.

 

Dzięki tez dajna w sumie na pierwszy rzut oka niewiele różni się od reacing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz kiepska wyobraźnie skoro nie możesz doradzić z tych które poddałem pod rozwagę ,bardziej liczyłem na posta typu odpuść ten model bo będzie za duży albo za gruby ale skoro musisz użyć szklanej kuli ....

Po co pytasz skoro bez przymiarki słowa nie opiszą zegarka. Odczucia mogą być subiektywne i to co dla Ciebie jest grubym zegarkiem dla innego może być płaskim naleśnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam podobny nadgarstek, więc mogę podzielić się moimi doświadczeniami i wrzucić kilka nagrastkowych.

 

Omega SMP ma fajnie wyprofilowaną kopertę, nie jest za gruba, mnie się bardzo wygodnie ją nosiło (mam zresztą kwarca do dziś w podobnych wymiarach). Poglądowo:

 

20170611_101241331_i_OS.jpg

 

Speedmaster: Wersję Reduced bym odpuścił, głównie przez marne 18mm między uszami. Poza tym tarcza naprawdę wydaje się baardzo mała. Speedy Pro leży dobrze na mojej, łapie, takie też opinie czytam od 5 lat na tym forum. Myśle, że ankieta jest niepotrzebna w tej kwestii;) Optycznie zmniejszona tarcza i świetnie wyprofilowana koperta dają radę na takich witkach jak nasze. Racing wg mnie jest brzydki. Do rozważenia jeszcze FOIS. Poglądowo:

 

Reduced

nadgarstkowe1.jpg

 

Pro:

20150913_095238547_i_OS.jpg

 

AquaTerra 41 mm - sprzedałem, bo przy tym rozmiarze, to rzeczywiście patelnia, ale raziło to chyba głównie mnie. Wg osób postronnych nie rzucało się tak w oczy. Jeśli miałbym wrócić to tylko do wersji 38,5 mm. Poglądowo:

 

20170714_070219075_i_OS.jpg

 

300 Master - mierzyłem kilkukrotnie i zawsze wychodziłem przekonany, że jest za wielka. W końcu jednak się zdecydowałem (bo chodziła za mną straszliwie) i muszę przyznać, że jest zaskakująco wygodnie. Tyle jeśli chodzi 2 minutową przymiarkę rozwiewającą wszystkie wątpliwości. Poglądowo:

 

IMG_2608.jpg

 

PO 39,5 mm - myślę, że byłoby idealnie, ale przeszkadza trochę nieproporcjonalna grubość. Może być duża strata przy odsprzedaży, a wykluczyć nie możesz, że się wciągniesz :P

Poglądowo, sorry za jakość:

 

20170225_144804214_i_OS.jpg

 

Podsumowując: ja na Twoim miejscu kupiłbym SMPc - konotacje z bondem, dobry "entry-wybór", w miarę łatwo odsprzedawalna.

 

Starałem się wybrać zdjęcia z podobnej perspektywy, ale wiadomo, że takie ujęcia i tak mocno przekłamują, ale mam nadzieję, że moje wypociny coś pomogą!


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kwestia użytkowa. Automat albo manualne nakręcanie. Mi po nakręceniu Moona bądź FOISA to skóra z palców schodzi.... A taki 300 Master chodzi bez żadnej łaski.

40600553d5a6a0c4a821203755927721.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując: ja na Twoim miejscu kupiłbym SMPc - konotacje z bondem, dobry "entry-wybór", w miarę łatwo odsprzedawalna.

 

Starałem się wybrać zdjęcia z podobnej perspektywy, ale wiadomo, że takie ujęcia i tak mocno przekłamują, ale mam nadzieję, że moje wypociny coś pomogą!

 

"Wypociny" toż to kawał dobrej roboty wielkie dzięki materiał super pomocny

 

Czemu sądzisz ze przy odsprzedaży PO dużo stracę ?

Ta 300 master jakoś przypadła mi do gustu na twoim nadgarstku

jakie ma wymiary l2l ?

 

Aha tylko automaty biorę pod uwage

 

Reacing jednak tez mi się podoba

Edytowane przez rafio77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z tymi czerwonymi serwisowymi kropkami na dekielkach??? Do kiedy były stosowane?


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieczynne na czas sprzątania.

 

Edycja.

Proszę o unikanie "wycieczek osobistych" oraz pisania poza tematem.

Prawie trzy strony wykasowane - niektóre posty pewnie mogły zostać ale poszło hurtem.

Spokojnego niedzielnego wieczoru wszystkim życzę.

 

Post do usuniecia za 24h

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonała mnie chyba w końcu

Szczerze? Na zdjęciach wygląda na duży zegarek a na żywo u Ciebie na wyraźnie mniejszy. Może de Ville tej wielkości uznałbym za odrobinę zbyt dużą ale "zaszczepiona sportem" AT wygląda na takim nadgarstku perfekcyjnie.

 

A poza tym, niesamowicie ładny zegarek.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Panowie jak to jest z tymi czerwonymi serwisowymi kropkami na dekielkach??? Do kiedy były stosowane?

Czerwone, zegarek nigdy nie otwierany, do sierpnia 2015.

Serwisowe były niebieskie, ale nie wiem czy jeszcze je stosują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.