Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

39.5 jest grubawa ale całkiem nieźle się układa nawet na niedużym nadgarstku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się wypowiedzieć tyko na temat 42 na 8500 oraz 42 na 2500, a mianowicie wybrałem wersję 8500 z uwagi na wyrazistość tarczy i przezroczysty dekiel. Układa się świetnie, wchodzi z trudem, ale wchodzi pod mankiet;) i ma nakładane logo oraz napis omega:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żaden ze mnie specjalista ale z obserwacji zauważyłem,że 8500 w AT robi 1-2 sec./dobę na plus i dokładnie tyle samo 2500D w smpc.Jeden i drugi jest wprawdzie młody ,bo z września 2017 więc nie wiem czy ta tendencja się utrzyma w miarę upływu czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym różnią się 8500 i 8800 od 2500d , rozumiem ze skoro są nowsze to pewnie i coś w nich ulepszyli w stosunku do 2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje radę.Najfajniejsza czyseta.

Ale o perlona mi chodziło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Kompletnie od czapy, ale może tak miało być. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o perlona mi chodziło :)

A to źle zinterpretowałem.Czyseta daje radę.A perlon jak to perlon... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje radę?

Bez kontekstu IMO nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek39

Podbijam temat mechanizmów,

jakie macie doświadczenia z serwisowaniem mechanizmów, ostatnio sporo czytałem o Co-Axialach (wszystkich) i często piszą niepochlebne opinie, że są mocno awaryjne, rozmawiałem też z zegarmistrzem i mówi, że dużo Omeg naprawia i brakuje części i trzeba zamawiać, a remonty przez to są drogie, spotkałem się z opinią, że co 4 - 5 lat trzeba poza konserwacją przeprowadzić naprawę, a łączny koszt to 2,5 - 4 tyś co 4 lata, trochę słabo, jak na zegarki za 20k.

 

Pytam, bo marzy mi się Aqua terra na 8500, doradźcie proszę, bo nie chciałbym za kilka lat dokładać kilka tyś. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyli to jest patent Omegi na dogonienie Rolexa. Co nie sprzeda w zegarkach to dozarabia kosztami serwisu. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam sie w takim razie zastanawiac, czy mnie sie jakis fake nie trafil skoro nie musialem jak dotad zadnego „remontu“ przeprowadzac :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam sie w takim razie zastanawiac, czy mnie sie jakis fake nie trafil skoro nie musialem jak dotad zadnego „remontu“ przeprowadzac :)

Pewnie kwestia przypadkowości. Mnie w AT po pół roku datownik się skiepścił.

Cała szczęście sprzedawca (firma na "J") wzorowo wywiązał się z zobowiązań rękojmi B)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kiepsko bo jestem w trakcie planowania zakupów a tu takie kwiatki wychodzą :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Obyś nie dostał jakiegoś egzemplarza, który ktoś wcześniej zwrócił z tytułu rękojmi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obyś nie dostał jakiegoś egzemplarza, który ktoś wcześniej zwrócił z tytułu rękojmi :D

Tak naprawdę nikt z nas nie wie czy takiego właśnie nie dostał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega raphael może wiedzieć. Ma bardzo bogate doświadczenie w tej kwestii. Nie jedno z omegoą przeżył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega raphael może wiedzieć. Ma bardzo bogate doświadczenie w tej kwestii. Nie jedno z omegoą przeżył.

czyżby dostał w prezencie kilka takich niechcianych sztuk :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

czyżby dostał w prezencie kilka takich niechcianych sztuk :))

 

Tylko 2 sztuki okrągłe jak bułeczki po słabo wykonanej polerce w tym jedna "nowa" ze śladami po wymianie bezla. ale oczywiście wszystkie fabrycznie nowe :D A, i zapomniałem o sztuce, która miała zadrapania na uszach po zdejmowaniu bransolety.

Podbijam temat mechanizmów,

jakie macie doświadczenia z serwisowaniem mechanizmów, ostatnio sporo czytałem o Co-Axialach (wszystkich) i często piszą niepochlebne opinie, że są mocno awaryjne, rozmawiałem też z zegarmistrzem i mówi, że dużo Omeg naprawia i brakuje części i trzeba zamawiać, a remonty przez to są drogie, spotkałem się z opinią, że co 4 - 5 lat trzeba poza konserwacją przeprowadzić naprawę, a łączny koszt to 2,5 - 4 tyś co 4 lata, trochę słabo, jak na zegarki za 20k.

 

Pytam, bo marzy mi się Aqua terra na 8500, doradźcie proszę, bo nie chciałbym za kilka lat dokładać kilka tyś. ;)

  Z moich doświadczeń oraz opinii innych użytkowników.  Co-axial to ogólnie zmora wszystkich posiadaczy Omegi. Co do werków : 2500 A i B totalna porażka odnośnie C i D rożnie mówią 9 podobno wersja D najlepsza ). 8500 chodzi jak chce raz bardzo potrafi spieszyć innym razem mocno późnić, trafiają się egzemplarze dobrze złożone i wyregulowane . W 8500 zamiast rozebrać, oczyścić i nasmarować bębny w których zbiera się multum syfu serwis je po prostu wymienia. Dodatkowo lubi dojść wymiana zespołu balansu. A to generuje coraz większe koszty. Podejrzewam, że 8900 nie lepszy w tej kwestii. Zwykły zegarmistrz nie dotyka Co-axiala pozostaje firmowy serwis,

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedział co wiedział a co kolejna teoria to większa bzdura. Rafał z Ciebie taki doradca jak z Misiewicza minister.

 

Generalnie jak sie jakaś Omega podoba to kupować i się nie przejmowac pierdołami. Mam modele na 2500, na 8500 czy na 1861 i nic z tego co pisze filozof Rafał nie jest prawdą. Rafał zwyczajnie jest zakręcony we własne schizy i wymaga pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Powiedział co wiedział a co kolejna teoria to większa bzdura. Rafał z Ciebie taki doradca jak z Misiewicza minister.

 

Generalnie jak sie jakaś Omega podoba to kupować i się nie przejmowac pierdołami. Mam modele na 2500, na 8500 czy na 1861 i nic z tego co pisze filozof Rafał nie jest prawdą. Rafał zwyczajnie jest zakręcony we własne schizy i wymaga pomocy.

 

Miałeś zwykłe szczęście bo trafiły Ci się udane sztuki. Poczytaj płacze użytkowników 2500 i 8500. Poza tym nawet na bazarku aktualnie masz PO na 8500 której problemy są opisane parę stron wcześniej.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/51546-klub-mi%C5%82o%C5%9Bnik%C3%B3w-zegark%C3%B3w-omega/page-303?do=findComment&comment=1597042

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś zwykłe szczęście bo trafiły Ci się udane sztuki. Poczytaj płacze użytkowników 2500 i 8500. Poza tym nawet na bazarku aktualnie masz PO na 8500 której problemy są opisane parę stron wcześniej.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/51546-klub-mi%C5%82o%C5%9Bnik%C3%B3w-zegark%C3%B3w-omega/page-303?do=findComment&comment=1597042

Nie parę stron wcześniej, a parę lat wcześniej- taka "niewielka" różnica.

Widocznie ja i wiele dziesiątek innych Kolegów mających też Omegi mają szczęście.

W tej chwili mam tylko dwie, ale przerzuciłem sporo Omeg i z żadną nie miałem żadnych problemów- przypadek czy szczęście? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.