Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Taniej by pewnie było wykupić miejsce na załogowy lot w kosmos, lecieć z jakimś Casio i mówić, że się ma zegarek z kosmosu :P

 

Panowie, super się czyta wasze "wyniki śledztwa" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bardo ciekawe te wyniki Waszych szperań, czyta się jak powieść sensacyjną ;)

 

Mam natomiast taką refleksję: trudno sobie wyobrazić ile obecnie kosztowałby Rolex, szczególnie Daytona gdyby ta firma z jej zdolnościami marketingowymi miała takiego jokera w rękawie jak misja kosmiczna...? :blink:

Pytanie, czy życia by starczyło, na czekanie na jego zakup :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy obecne zegarki przeszłyby te testy.

 

Super, że takie artykuły wklejacie tutaj.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie, to wiele informacji znajduje się już w sieci, ale w wielu różnych miejscach. Na portalach zegarkowych, w muzeum NASA i Omegi itp. Komplikuje to dokładne zapoznanie się z barwną historią tego modelu.

 

Nie ma polskiego (a jak jest zagraniczne, to poproszę o tytuł), zbiorczego, dokładnego opracowania przygody Speedmastera z kosmosem. Mam na myśli książkę, bo często pojawiają się kilkustronicowe artykuły omawiające pewne wątki. Przynajmniej kończąc na ostatnich lotach w kosmos, bo później marketing firmy dobrze działa i nie potrzebuje pomocy.

 

Poniżej fotka kosmonautów z Moonwatchem na Ziemi ;) Idąc za linkiem do strony NASA - zdjęcie jest w dobrej jakości i nie spotkałem identycznego.

https://www.hq.nasa.gov/alsj/a11/ap11-S69-32234HR.jpg

post-82877-0-45711400-1547288404_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubie obie marki: Omegę i Rolka. Historia z misją na księżyc jest za***ista.

 

Pamiętajcie tylko, że jak to z takimi konkursami bywa-nie zawsze wygrywa najlepszy.

NASA to ważne logo i na pewno wiele lat przed lotem i Omega i Rolex dopieszczaly NASA jak sie da zeby sie dobrze zaprezentowac. Nie wiadomo tez czy przy ukladaniu planu testow nie maczali ludzie ktorzy z gory znali wyniki tych prób:)

I Rolex i Omega na pewno sugerowali kilka zadań, ktore warto wykonac bo wiedzieli ktore przejda pozytywnienie ch zegarki.

 

Moze Omega lepiej się znała z NASA?

 

tego sie pewnie nigdy nie dowiemy

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z ładniejszych ostatnich wypustów Omegi

To fakt. Jest piękna i dodatkowo wyposażona w dobry mechanizm

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt. Jest piękna i dodatkowo wyposażona w dobry mechanizm

Okazuje się że master nie musi być gruby jak Kotlet mielony aka PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się że master nie musi być gruby jak Kotlet mielony aka PO

Kusi mnie ten zegarek. Zaledwie 38mm ale leży na ręce idealnie. Dodatkowy smaczek to malutkie logo na samym środku szafiru, ledwo dostrzegalne

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plastik fantastik ;)95e6e096d08a3eda69ed79f184d9784d.jpg4fc3a208bb9c2d8a5f83c663005ff163.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie tylko, że jak to z takimi konkursami bywa-nie zawsze wygrywa najlepszy.

NASA to ważne logo i na pewno wiele lat przed lotem i Omega i Rolex dopieszczaly NASA jak sie da zeby sie dobrze zaprezentowac.

(...)

Moze Omega lepiej się znała z NASA?

 

tego sie pewnie nigdy nie dowiemy

 
Mój Boże, i po co odnosić jakieś współczesne realia do roku 1964, po co tak spekulować? Wystarczy przeczytać oba (od Rolex i Omega) listy intencyjne, do których link załączyłem, żeby wyciągnąć adekwatne wnioski.
 
6 firm olało temat. 1 nie dostarczyła zegarka naręcznego - ostatecznie 3 się ścigały. Wygrał na tamten moment najlepszy, nie ważne czy przez fart czy nie. Kilka postów wcześniej jest wszystko czarno na białym w postaci zeskanowanych dokumentów, to po co tak plotkować jak baba na targu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Boże, i po co odnosić jakieś współczesne realia do roku 1964, po co tak spekulować? Wystarczy przeczytać oba (od Rolex i Omega) listy intencyjne, do których link załączyłem, żeby wyciągnąć adekwatne wnioski.

 

6 firm olało temat. 1 nie dostarczyła zegarka naręcznego - ostatecznie 3 się ścigały. Wygrał na tamten moment najlepszy, nie ważne czy przez fart czy nie. Kilka postów wcześniej jest wszystko czarno na białym w postaci zeskanowanych dokumentów, to po co tak plotkować jak baba na targu.

Bo miarą historyka jest dociekać prawdy.

To ze widzimy listy intencyjne o niczym nie swiadczy.

Co jesli część firm wiedziala wczesniej o takim konkursie, a inne dowiedzialy się wraz z listem?

Tego nie wiemy, a kolega @hylu poddaje pod rozwagę jedna z mozliwych sytacji...

A przekrety przy przetargach to domena nie dzisiejszych czasów.

 

Oczywiscie teoretyzuje, i nie sugeruję ze w tym przypadku tak było, ale taka mozliwosc istnieje.

Zresztą i tak ruski zegarek był pierwszy w kosmosie i nikt im tego nie odbierze.

Nikt i nic.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodzi. Jest wiele wymiarów tej ciekawej historii.

Nic nasza dyskusja nie zmieni i nie o to przecież nam chodzi. Zasypujemy się ciekawostkami tutaj bo się tematem interesujemy. Moon to Moon i tak już zostanie na zawsze!

 

A słowa, że wybrali po prostu najładniejszy zegarek też mogą dawać do myślenia:)

 

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na szczęście trafił Ci się obrońca, choć sam twierdzi, że "oczywiście teoretyzuje", i to wbrew temu że jest materiał z wynikami: Rolex stanął, Longines się rozleciał (szkło), Omedze akurat się udało przetrwać w całości (nie licząc odchyłki i problemów z lumą). Tak, tak, wiem: UKŁAD!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To jest wewnętrzna dokumentacja, która mogła być ujawniona przez wgląd na czas jaki upłynął od ich sporządzenia. Żadna manipulacja, tylko zwyczajny korporacyjny workflow dokumentów. Chodzi o durny zegarek, a nie o ufoludki widziane na Księżycu.

:)

Edytowane przez tritium.hands

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, jestem Paweł. Tak jak Ci napisałem, mnie w to nie wciągniesz. Myślę, że obaj bylibyśmy skłonni edytować swoje posty, ale sugeruję, żebyśmy wyjaśnili to sobie na priv. Zapraszam. Tylko prośba, żeby po męsku, sprawnie i bez roztrząsania. Jestem przekonany, że się dogadamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.