Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

z racji, iż jestem nowy na forum chciałbym się najpierw przywitać !

Ponadto, ponieważ ostatnią stałem się ostatnio szczęśliwym posiadaczem zegarka mojej ulubionej marki, chciałbym dołączyć do Klubu.

 

 

Przy okazji wrzucam jakieś fotki mojego Bond'a :)

http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/198/7hrf.jpg

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/542/d12t.jpg

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/855/a1ts.jpg

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, nie orientujesz się czy dadzą radę od ręki wymienić, czy stracę zegarek na 4 tygodnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

druga wersje przyjalbym jako ta optymistyczna ;)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie jedyna rzecz, która nie podoba mi się w Omedze - czyli kłopoty z kontrolą jakości. Przecież ktoś składał ten zegarek i oglądał i nie zauważył tej wady? Trudno mi w to uwierzyć. Szkoda, wada którą widać bardzo słabo świadczy o firmie.

Edytowane przez hacik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

Przeglądam od trzech dni internet z informacjami na ten temat i wygląda na to że 1/3 tych modeli 42 mm black/black ma taką wadę.

Jak nie zobaczę na własne oczy bezela to nie wymieniam, bo dostanę jeszcze gorszy :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mizu80

 

A godzinowa wskazówka, to trafia Ci idealnie w indeksy ?.

Sprawdzałeś na pełnych godzinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-13699-0-16840600-1390895886_thumb.jpg

 

Wydaje mi się że poza trójkątem i kropką w trójkącie na bezelu inne indeksy są OK.

Pisałem do SGP i zaproponowali mi naprawę poprzez przesunięcie samej wkładki w prawo, ale wydaje mi się że to nie załatwi sprawy bo wtedy wszystkie inne indeksy będą krzywo. Sam pierścień beleza jest idealnie ustawiony, ząbki się zgadzają z indeksami na tarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę to przestawiony nie tylko jest ten trójkąt ale również indeks na 35, 35 i 55. I według mnie to ten index z 55 bardziej razi niż ten trójkąt na 12. Przesunięcie w prawo zepsuje resztę, więc nie w tym zabawa. Jeżeli piszesz, że praktycznie wszystkie mają takie wady w bezelach, to ja bym chyba się nie podjął takiej wymiany bo może być jeszcze gorzej i nie wrócisz do tego co już było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak też właśnie myślę, powoli zaczynam się przyzwyczajać.

A i tak docelowo to mi się śni SUB po nocach :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że obrócenie wkładu bezela w prawo rzeczywiście mogło by załatwić sprawę. Ja na tym zdjęciu widzę, że kreska na bezela na godzinie 11-ej jest przesunięta bardziej w lewo względem godziny 1-ej. To samo, choć minimalnie jest na godzinie 9-ej, względem 3-ej. Tylko wtedy co z kreskami na godzinie 5-ej i 7-ej. Musiałbyś się temu dokładnie przyjrzeć.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że jeżeli przesunie to strasznie widoczne się zrobią niedokładności na tych minutowych indeksach. Zauważ, że one są cienkie i lekkie przesunięcie może oznaczać, że będą wszystkie "za".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, masz rację. Ja skupiłem się na tych godzinowych indeksach. Miejmy nadzieję, że w serwisie to bez problemu załatwią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak na to patrzę to mając na uwadze że indeksy 3 i 9 na bezelu są powiedzmy równo względem indeksów na tarczy to jakiekolwiek przesunięcie nic nie da, i tak będzie źle bo to wkładka bezela jest krzywo nadrukowana i kręcenie nic nie da.


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

 

Screen z filmu promocyjnego Omegi:

 

post-13699-0-26687300-1390980177_thumb.jpg

 

Zobaczcie na kropkę w trójkącie!

Szczena mi opadła, coś takiego u mnie w zakładzie by nie przeszło kontroli jakości, a tu wrzucili w oficjalny film promo.

To ja już na pewno mojego nie reklamuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zarówno było w 300m jak i jest w Subie idealnie.

Pewnie pojedyncze wpadki zdarzają się każdemu producentowi. Ale akurat ustawienie zapadek można skorygować i w tym Subie będzie idealnie.

A kropki się nie przestawi...

Ale Karol możesz mieć rację, filmy reklamowe są dzisiaj tak mocno obrabiane, że grafikowi mogło się coś pokiełbasić. Nie sądzę, mimo wszystko, że taki egzemplarz przeszedł przez kontrolę jakości, a tym bardziej trafił do filmu reklamowego.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że bezele do omegi i rolki trzaska ten sam chinol ;-)


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęcia Rolexa nie można wiele wnioskować i nie wiadomo jak duża jest wada, ponieważ zegarek nie został sfotografowany idealnie prostopadle do osi obiektywu. Narysowany krzyż nitek nie uwzględnia wyjścia z tej płaszczyzny, ponieważ ramiona krzyża przecinają się pod kątem 90 st. A czy przypadkiem bezel nie jest obrócony o pół minuty w lewo? No chyba, że ten model ma tylko 60 klików i zawsze będzie błąd o pół minuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model ma 120 klików, możesz mieć rację.

O klik wcześniej mógłby być znacznie bliżej ideału.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>Mizu80

 

Nie bój nic... w moim PO pierwszej generacji miałem równo bezel za to krzywe... co innego (uwierz mi, ze jeszcze gorzej :-) ), kiedy chciałem kupić nowe PO we wszystkich egzemplarzach, które oglądałem bezel był krzywo. Kiedyś przeczytałem, że ponoć taka jest tolerancja produkcyjna w Omedze i nic z tym się nie da zrobić. Lubię Omegę, ale za te pieniądze to są jaja :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.