Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Enzo - masz rację, ja też znalazłem w sieci tylko kilka modeli gdzie było prosto i to zazwyczaj inne wersje kolorystyczne, w black/black zawsze coś było nie tak.

 

Daję sobie już spokój z tym tematem bo będzie jeszcze gorzej jak SGP zacznie przy tym grzebać.

Jestem zadowolony z tej Omegi, jak na razie "na dotarciu" robi +5 sek/dobę.

W poprzedniej miałem tak samo dopóki smary trochę nie wyschły, a potem było +/- 2 sek/dobę.

Myślę że się polubimy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enzo - masz rację, ja też znalazłem w sieci tylko kilka modeli gdzie było prosto i to zazwyczaj inne wersje kolorystyczne, w black/black zawsze coś było nie tak.

 

Daję sobie już spokój z tym tematem bo będzie jeszcze gorzej jak SGP zacznie przy tym grzebać.

Jestem zadowolony z tej Omegi, jak na razie "na dotarciu" robi +5 sek/dobę.

W poprzedniej miałem tak samo dopóki smary trochę nie wyschły, a potem było +/- 2 sek/dobę.

Myślę że się polubimy :)

Jeżeli nie masz możliwości zwrotu lub wymiany na nowy egzemplarz to przy tak drobnej usterce i jej powtarzalności w pozostałych egzemplarzach nie naprawiaj fabrycznie nowego zegarka. Moim zdaniem nie warto oddawać go do eksperymentalnego dłubania fachowcom ze SG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę zapodać linka na WUS, tam sporo więcej osób pisze w tym wątku. Wymieniają ten sam problem. Zdjęcie wiem, że nie do konca oddaje bo nie jest idealnie na wprost. Nie w tym rzecz, bo robiła to osoba, która widzi gołym okiem krzywiznę i ma/miała to reklamować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym zdjęciu Ci Karol pisałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdjecie napewno nie jest zrobione prostopadle do plaszczyzny tarczy ale nie znaczy to, ze nie widac wyraznie ze indeksy na tarczy i na bezelu sie rozjechaly. Te czerwone kreski nalozono troche bez sensu, poniewaz  leza one tak naprawde na plaszczyznie szkja  obiektywu, a nie zegarka. Wystarczy jednak wziac swojego divera do reki i spojrzec na niego pod jakimkolwiek katem i przy prawidlowym zgraniu bezela z tarcza nie osiagnie sie takiego efektu :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że u Rolexa takie rzeczy nie mają miejsca.

Zdjęcie nie jest idealne, ale widać, że nie jest tak jak powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się wnikliwie i na tym zdjęciu Rolexa, przy tym ustawieniu bezela absolutnie nic się nie zgrywa mniej więcej o 0,5 minuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyglądam się wnikliwie i na tym zdjęciu Rolexa, przy tym ustawieniu bezela absolutnie nic się nie zgrywa mniej więcej o 0,5 minuty.

O 0.5 minuty??


life is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie nie jest idealne to prawda ale w topicu kolega z wus wyraźnie pisze jaki ma problem. Nawet jak niedokładnie zrobił zdjęcie... Lepsze jest to co usłyszał od swojego dealera- że rolexa trzeba rozebrać do rosołu żeby zmienić położenie bezela (wraz z wyjęciem mechanizmu) :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że Rolex też ma wpadki i różnie się zachowuje serwis.

Kilka lat temu jeden z Kolegów tutaj miał problem z Explorerem I i oddał go na gwarancji do polskiego serwisu to tak mu naprawili, że zniknęły te napisy ROLEXROLEX na wewnetrznym pierscieniu  :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że Rolex też ma wpadki i różnie się zachowuje serwis.

Kilka lat temu jeden z Kolegów tutaj miał problem z Explorerem I i oddał go na gwarancji do polskiego serwisu to tak mu naprawili, że zniknęły te napisy ROLEXROLEX na wewnetrznym pierscieniu  :blink:

Ja bym się cieszył bo ten patent moim zdaniem wybitnie szkodzi wizualnie tym zegarkom. A teraz to może udawać vintage ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może starli ściereczką :) 

Ale poważnie, czasem takie rzeczy nie są do zauważenia u AD - a już nie mówiąc, że nie każdy kupuje na miejscu u AD. Każda firma ma problemy z jakością także tutaj bym specjalnie nie szukał wyższości jednej firmy nad drugą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enzo - masz rację, ja też znalazłem w sieci tylko kilka modeli gdzie było prosto i to zazwyczaj inne wersje kolorystyczne, w black/black zawsze coś było nie tak.

 

Daję sobie już spokój z tym tematem bo będzie jeszcze gorzej jak SGP zacznie przy tym grzebać.

Jestem zadowolony z tej Omegi, jak na razie "na dotarciu" robi +5 sek/dobę.

W poprzedniej miałem tak samo dopóki smary trochę nie wyschły, a potem było +/- 2 sek/dobę.

Myślę że się polubimy :)

 

Mizu, daj spokój chłopie, jest krzywo.

Sprzedaj mi go szybko oczywiście z konkretnym rabatem i szukaj czegoś innego :)

 

Jasna sprawa, że żarcik taki niesmaczny :D

 

Sprawa niezgrywania indeksów jest bardzo subtelna. Z tego co widzę przesunięcie wkładu bezela o 2-3 stopnie rozwiąże sprawę. Widać, że przesunięcie tak delikatne poprawi zgranie indeksów wszędzie tam, gdzie indeksy się obecnie nie zgrywają i nie popsuje sprawy tam, gdzie jest teraz ok.

 

Ja bym przesunął i temat wyrzucił z głowy, bo zegar jest bardzo udany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się chyba przyzwyczaiłem do tego, a SGP omijam z daleka.

Edytowane przez Mizu80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników OMEGI. Oto mój pierwszy nabytek. Mam nadzieję, że to dopiero początek przygody z Omegą.

 

 

Pozdrawiam

Jacek

post-69048-0-82887800-1391100991_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i pierwsza , ale za to w jakim ładnym stanie. Gratki.

Co w środku 600-tka ? Czy już 10-tka ?

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pięknym stanie, gratuluję.

cenię stare zegarki, spróbuj sięgnąć jeszcze niżej  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też znacznie bardziej wolę stare modele niż nowe. Jutro przyjdzie do mnie seamaster w stali z 1956 w stanie podobny, do tego zamieszczonego powyżej. Na chrono24 widziałem też fajny model z 1911, ale na razie niestety fundusze wyschły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No! No!

 

Grubaśna ta babka i odsztafirowana jak się patrzy!

Nic tylko pod mankiet bliżej ciała, by czasem zerkała spod niego.


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.