Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam<br />A oto moj nowy nabytek. Co sądzicie ?<br /><br />ytu7e7ad.jpg<br /><br />garyjytu.jpg

Ciekawa :) Szczególnie te indeksy mi się podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś nie szczędził jej polerki:) ale ogólnie bardzo ładna z fajnym mechanizmem i dość nietypową tarczą


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A'propos polerki.. Rozumiem ze chodzi Ci o dekiel.... I tu temat jest dyskusyjny. Wiem ze genegalnie powinien byc szlif ale jesli chodzi dokladnie o ten model to dr.internet mówi ze w oryginale jest wlasnie taki.... Moze inni doswiadczeni omegowcy sie wypowiedzą ? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Norbert York UK

Ciekawa :) Szczególnie te indeksy mi się podobają.

Bardzo ładna sztuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też znacznie bardziej wolę stare modele niż nowe. Jutro przyjdzie do mnie seamaster w stali z 1956 w stanie podobny, do tego zamieszczonego powyżej. Na chrono24 widziałem też fajny model z 1911, ale na razie niestety fundusze wyschły.

Czy to kieszonkowy ten na chrono24, czy może pasówka.(posiadam pasówkę co prawda nie omegę lecz Audemars Ferrer z 1903r. przepiękny, czuje się go na ręce)

Edytowane przez krzykon1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A'propos polerki.. Rozumiem ze chodzi Ci o dekiel.... I tu temat jest dyskusyjny. Wiem ze genegalnie powinien byc szlif ale jesli chodzi dokladnie o ten model to dr.internet mówi ze w oryginale jest wlasnie taki.... Moze inni doswiadczeni omegowcy sie wypowiedzą ? :-)

ja uważam tak jak kol. CIESLUT, jednak głowy nie dam na 100%, bardziej jestem zaawansowany w wiszących zegarach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Norbert York UK

Moja perełka Omega Speedmaster moon watch

post-65254-0-13953100-1391269342_thumb.jpg

post-65254-0-42840100-1391269346_thumb.jpg

post-65254-0-44924200-1391269365_thumb.jpg

Edytowane przez Norbert York UK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Norbert York UK

Moje dwa nowe nabytki w miesiąc Omega 9300 chrono oraz  Speedmaster moon watch jeszcze pachną świeżością. Pozdrawiam

 

post-65254-0-91485400-1391269835_thumb.jpg

post-65254-0-11993700-1391269841_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Moje dwa nowe nabytki w miesiąc Omega 9300 chrono oraz  Speedmaster moon watch jeszcze pachną świeżością. Pozdrawiam

 

 

Winszuję ! dwa bardzo ładne czasomierze....szczególnie ta pomarańcza mi się podoba, choć osobiście mam obawy, że na mój mikry nadgarstek mogłaby być za duża....chyba będę to musiał sprawdzić :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Norbert York UK

Winszuję ! dwa bardzo ładne czasomierze....szczególnie ta pomarańcza mi się podoba, choć osobiście mam obawy, że na mój mikry nadgarstek mogłaby być za duża....chyba będę to musiał sprawdzić :)

 

 

musisz sprawdzić zegarek jest spory , dużo większy od Deepsea Rolex ale ładniejszy, moim zdaniem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy z tą Omegą jest wszystko OK?

25wn.jpg2bfq.jpg

Edytowane przez Buczo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Norbert York UK

Czy z tą Omegą jest wszystko OK?

25wn.jpg2bfq.jpg

Zrób lepsze zdjęcia mechanizmu , to zależy gdzie ja kupiłes i czy cena nie rozni sie zbytnio od sugerowanej przez innych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest do kupienia, ale po drodze jest za dużo przeszkód i muszę zrezygnować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Norbert York UK

Zegarek jest do kupienia, ale po drodze jest za dużo przeszkód i muszę zrezygnować.

Aha z tego co widzę możliwe ze jest ok ale z tych zdjęć nie powiem ci na 100 . Moze ktoś inny będzie wiedział lepiej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, to coś uszka za bardzo zeszlifowane. Trzeba by było porównać z identyczną.

Ktoś taką pokazywał na forum.


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Popatrzcie, na mój okaz. Dał mi go ojciec, po dziadku. Rodzinny temat. Zależy mi na informacji, gdzie mogę wymienić szkło (jest byle jakie, nie oryginalne), i odrestaurować tą Omegę ? Zdjęcia, gdyby trzeba było, zrobię lepsze. Korzystam z systemu OS X i dopiero się uczę, więc kompresja fotek do rozmiaru < 500 kB to było wyzwanie!

 

Pozdrawiam

 

Michałpost-69358-0-43902100-1391546421_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze skąd jesteś. Może nie trzeba będzie jej wysyłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj zdjęcia wewnątrz Omegi, pozdrawiam

 

 

PS. Mieszkam w Sanoku (podkarpacie) - prosiłbym o namiar, gdzie mogę zawieźć zegarek (lub wysłać - ale to opcja ostateczna), by go odrestaurować?

 

 

Michał

post-69358-0-64566700-1391546578_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Norbert York UK

A tutaj zdjęcia wewnątrz Omegi, pozdrawiam

 

 

PS. Mieszkam w Sanoku (podkarpacie) - prosiłbym o namiar, gdzie mogę zawieźć zegarek (lub wysłać - ale to opcja ostateczna), by go odrestaurować?

 

 

Michał

Gratulacje piekna Omega I e dodatku dlugo w rodzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Norbert, przez kilka lat byłem w nieświadomości, co dostałem. Stąd po otrzeźwieniu ( ;) ) i rozglądnięciu się, dojrzałem do myśli, że zegarek powinien zostać gruntownie przeglądnięty, wymienione szkło, może, gdyby się udało, lekko podczyszczony, by wizualnie wyglądał bardziej świeżo itd. Piękne jest to, że nakręcam go codziennie i działa! A ma kilkadziesiąt lat.

 

Pozdrawiam

 

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Norbert York UK

Dzięki, Norbert, przez kilka lat byłem w nieświadomości, co dostałem. Stąd po otrzeźwieniu ( ;) ) i rozglądnięciu się, dojrzałem do myśli, że zegarek powinien zostać gruntownie przeglądnięty, wymienione szkło, może, gdyby się udało, lekko podczyszczony, by wizualnie wyglądał bardziej świeżo itd. Piękne jest to, że nakręcam go codziennie i działa! A ma kilkadziesiąt lat.

 

Pozdrawiam

 

Michał

Dostales wspanialy zegarek z pikna historia. Ja bym go wyslal na gruntowne spa do Omegi PO tylu latach to mu sie nalezy, napewno troche zaplacisz ale uwazam ze warto. Co do polskiego SG Rozne opinie bywaja ja serwisuje tylko w SG ale w UK I wszystko jest ok. Ale Raczej nie ryzykuj u nie sprawdzonego zegarmistrza, bo moze cos spartolic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Swatch Group Polska nie wysyłaj.

Popytaj na forum. Jest kilku zegarmistrzów w Polsce, którzy specjalizują się w renowacjach Omeg vintage. Widziałem kilka ładnych sztuk, ale nie pamiętam gdzie były robione.

 

Kto ma doświadczenie proszę o podanie namiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej staruszce nie ma wiele do zrobienia. Koperta jest stalowa i wystarczy ją spolerować. Tarcza jak widać zachowana jest w niezłym stanie na ile oczywiście pozwala ocenić sama fotka. Niewątpliwie wymiana szkła na nowe ją rozświetli i sam zegarek zyska na swym wizerunku. Oczywiste jest, że sam werk powinien być wymyty i naoliwiony czego może dokonać każdy zegarmistrz z prawdziwego zdarzenia. Proponuję skontaktować się z naszym klubowym kolegą MWATCH, który genialnie przywraca świetność takich zegarków. Myślę, że za niewygórowaną kwotę sprawi radość twoim oczom. :)   

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.