Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno Cosmic, nie wiem jakie jeszcze.

Racja, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja trochę nie w bieżącym wątku, ale jak się człowiek cieszy, to się chce z kimś tym podzielić. A z kim by się podzielić (lub komu pochwalić), jak nie osobom o podobnych zainteresowaniach. No więc dzisiaj do mojej kolekcji dodałem Seamastera 2541.80 i cieszę się, że kupiłem właśnie ten model a nie od Speedy'ego, na którego od dawna polowałem. Zegarek wygląda po prostu perfekcyjnie i wcale mi nie przeszkadza, że jest na dynamo. Tak szczerze, to trochę mnie irytuje, że jak rano chcę założyć do roboty jakiś automat, to muszę go najpierw pieczołowicie ustawiać - automaty są dobre jak się ma tylko jeden zegarek. Ryzykowna teza na tym Forum, ale co tam...

A może ktoś ze mną założy klub miłośników kwarcu? ;)

załącz fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie. O co chodzi za tarczą Omegi chronografu z samolocikiem namalowanym na jednej z subtarcz? Takim jak w tej aukcji?

http://m.allegro.pl/duza-omega-lotnicza-w-stali-i3940277753.html (nie chodzi mi o ten egzemplarz, ale o ten wzór)

 

To była seria Omegi, czy seria podrób? Widziałem ich juz 9!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pytanie dotyczace AT, w szczególności 41mm zegarka z niebieskim cyferblatem 231.10.42.21.03.001. Myślę o zegarku uniwersalnym jeśli taki w ogóle jest. Jak kiedyś pisałem mam PO 45mm z kalibrem 2500 ale jakoś mi nie leży. Choć powiem źe widziałem panerai logo base i bardzo mi się podoba. Z drugiej str panerai ma 44mm, nie jest mały. Wiec moze lepiej brać zgrabniejszy. Sam nie wiem. Z góry dziękeueje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, w sklepach maja teraz rabat 14% na zegarki omegi do 14.02 (przynajmniej w Arkadii). Przymierzalem PO 45mm i ten 8500 wydaje mi sie troche za "gruby". Duza jest roznica do 2500?

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, musisz porównać bezpośrednio obie maszyny by mieć pewność, ja trche w ciemno kupiłem swoją PO 45mm i nie jestem zadowolony. To duży i ciężki zegarek, mnie nie podeszła choć większość posiaczy chwali sobie. Mechanicznie ok, choć 2500 to nie in-house. Optymalnie będzie jeśli podjedziesz do jakiegoś posiadacza, ponosisz godz.wypijesz kawe i sie przekonasz. Pozdrowienia z łodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszy raz mialem okazje przymierzac omege. Szczerze mowiac nie powalily mnie te zegarki aż tak jak to sobie wyobrażałem po przegladaniu w internecie, chociaz byly bardzo fajne. Przynajmniej wiem ze na moj spory nadgarstek seamaster 300m jest troche za maly i potrzebuje zegarek 43mm+. Tak sie tez w sumie zastanowilem - przez tyle lat nie zrobili wiekszego seamastera? Jednak sporo facetow ma duza lape. A moze po prostu przyzwyczailem sie do swojego ktory ma 47mm i do niego mam zle odniesienie?

PO powinien kosztowac ok 10-15k imho a nie 20

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Norbert York UK

Ja pierwszy raz mialem okazje przymierzac omege. Szczerze mowiac nie powalily mnie te zegarki aż tak jak to sobie wyobrażałem po przegladaniu w internecie, chociaz byly bardzo fajne. Przynajmniej wiem ze na moj spory nadgarstek seamaster 300m jest troche za maly i potrzebuje zegarek 43mm+. Tak sie tez w sumie zastanowilem - przez tyle lat nie zrobili wiekszego seamastera? Jednak sporo facetow ma duza lape. A moze po prostu przyzwyczailem sie do swojego ktory ma 47mm i do niego mam zle odniesienie?

PO powinien kosztowac ok 10-15k imho a nie 20

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

ja mam tak samo tylko w stronę Rolexa , czasami mam dylemat co dzis na rękę założyć i częściej wybieram Omege jak Rolka . I uważam ze Rolex jakby kosztował tak 15 - 20 tys to by było git . Z wszystkich Rolkow tylko sub, Deepsea i Gmt reszta mi nie podchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Norbert York UK

Moja jedyna Omega...

świetna Omega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym się kierujecie, uważając ile dany zegarek powinien kosztować ?. Zwykłą chęcią aby taniej było ?. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetna Omega

Dzięki, uważam ją za subtelny elegancki ponadczasowy model - dress/cesual style.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Norbert York UK

A czym się kierujecie, uważając ile dany zegarek powinien kosztować ?. Zwykłą chęcią aby taniej było ?.

Ja biorę zegarek ktory mi sie podoba , wiadomo ze jak jakiś rabacik sie wyrwie to super , a jak nie to i tak kupię . Lubie Omegi i Rolexy prawie na równi jednak troszkę Omega wygrywa bardziej mi sie podobają .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj rabat 15 % leży w gestii regionalnego menadżera sprzedaży, 20% dyrektor sprzedaży, powyżej zarząd. Mówię to o sieciach jubilerskich i zegarkacy typu hi end. SG zawęziło o 60% ilość punktów z dystrybucją dla Omegi, stąd ewentualne chwilowe rabaty.

Edytowane przez Matt2405

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie z innej beczki. Zastanawiam się dlaczego mój Seamaster 300m przez większą część miesiąca chodzi z dokładnością + 0,5 s na dobę, po czym przez ileś dni przyspiesza 4-5 s na dobę. Noszony jest dokładnie tak samo. Zegarek ma 3 miesiące, kupiony nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja pokażę swoją Omegę. Jest to kieszonkowa Omega z  ~1964 roku z mechanizmem kalibru 601. W moim posiadaniu od jakiegoś roku. Dostałem od ojca, ponieważ leżała nie do końca sprawna gdzieś w czeluściach różnych starych gratów. Kiedy ją zabrałem oddałem do zegarmistrza na czyszczenie i smarowanie oraz polerkę szkła i tak póki co jest u mnie i cieszy oko :)

 

1.jpg 2.jpg 3.jpg 1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już pamiątka rodzinna, dbaj o niego i daj później synowi lub wnukowi. !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.