Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście wiem o tym :)

W starszych zegarkach jest jak w ww. pie panie - "rozciągnięte", a w nowszych "ostre" (dla przykładu widziałem Seamastery z cal. 1020 z jedna i drugą wersją, różniły się wyłącznie tym). Te dwa zdjęcia dodałem tylko, żeby zilustrować o jakie "znaczki" mi chodzi. Podejrzewam, ze zmiana nastąpiła w połowie lat 70 (?), ale myślałem, ze ktoś dysponuje dokładniejszych danymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przetłumaczeniu :

Limitowana edycja Omega Seamaster Planet Ocean 45,5 mm " Soczi 2014 " Automatyczne . Zegarki męskie mają sprawy o średnicy 45,5 mm i bransoleta ze stali szczotkowanej polerowanej uzupełnione . Na jednokierunkowy obrotowy pierścień do nurkowania ustawić białym ceramicznym pierścieniem ze skalą do nurkowania , wykonane z azotku chromu . Białe kropki na przedniej ściance na poziomie co " godzina dwunasta " dodaje niebieski (sektor 1-5 minut ) i czerwony (sektor 6-10 minut) lakierowane etykiet. Te trzy kolory oznaczają kolory flagi Federacji Rosyjskiej . Sektora 11-15 minut , jak wskazane przez oznaczenia na przedniej ściance z lekkim srebrnym lakierem , zgodnie z godzinami projektowania Seamaster Planet Ocean 600M . Na szczotkowane skręcane sprawę z logo olimpijskim Soczi 2014 grawerowane oznaczenia Si14 i numer modelu w limitowanej serii ( 0000-2014 ) . W przypadku, o 10:00 opublikowano w zawór helu . Napowietrzne godzin indeksy na białym tarczy pokrytej białym skład fluorescencyjny Super- LumiNova , które promieniuje w ciemnym niebieskim blaskiem . Super LumiNova zastosowano także fasetowanych szlifowanych strzałkami rodowanym . Wyjątkiem jestminutowa - ona jako punkt na pierścieniu ze skalą do nurkowania w 12 godzin w ciemności emituje zielone światło , co ułatwia odczyt upływu czasu nurkowania . Na tarczy przedstawiacentralny godziny, minuty i sekundy ręce i data okna na 3 godz .





Tłumacz Google dla Firm:Narzędzia dla tłumaczy
Tłumacz witryn
Narzędzie analizy rynków
Wyłącz tłumaczenie na bieżąco
Tłumacz Google – informacjeNa komórkęPrywatnośćPomocPrześlij opinię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przetłumaczeniu :

Limitowana edycja Omega Seamaster Planet Ocean 45,5 mm " Soczi 2014 " Automatyczne . Zegarki męskie mają sprawy o średnicy 45,5 mm i bransoleta ze stali szczotkowanej polerowanej uzupełnione . Na jednokierunkowy obrotowy pierścień do nurkowania ustawić białym ceramicznym pierścieniem ze skalą do nurkowania , wykonane z azotku chromu . Białe kropki na przedniej ściance na poziomie co " godzina dwunasta " dodaje niebieski (sektor 1-5 minut ) i czerwony (sektor 6-10 minut) lakierowane etykiet. Te trzy kolory oznaczają kolory flagi Federacji Rosyjskiej . Sektora 11-15 minut , jak wskazane przez oznaczenia na przedniej ściance z lekkim srebrnym lakierem , zgodnie z godzinami projektowania Seamaster Planet Ocean 600M . Na szczotkowane skręcane sprawę z logo olimpijskim Soczi 2014 grawerowane oznaczenia Si14 i numer modelu w limitowanej serii ( 0000-2014 ) . W przypadku, o 10:00 opublikowano w zawór helu . Napowietrzne godzin indeksy na białym tarczy pokrytej białym skład fluorescencyjny Super- LumiNova , które promieniuje w ciemnym niebieskim blaskiem . Super LumiNova zastosowano także fasetowanych szlifowanych strzałkami rodowanym . Wyjątkiem jestminutowa - ona jako punkt na pierścieniu ze skalą do nurkowania w 12 godzin w ciemności emituje zielone światło , co ułatwia odczyt upływu czasu nurkowania . Na tarczy przedstawiacentralny godziny, minuty i sekundy ręce i data okna na 3 godz .

 

 

 

 

 

Tłumacz Google dla Firm:Narzędzia dla tłumaczy

Tłumacz witryn

Narzędzie analizy rynków

Wyłącz tłumaczenie na bieżąco

Tłumacz Google – informacjeNa komórkęPrywatnośćPomocPrześlij opinię

Ten model to reedycja...ale to już jest  reedycja reedycji.... :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie złotko dołączyło..sygnowane szkło, koronka i klamerka :)

 

e5t2.jpg

 

f7jm.jpg

 

u4zz.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model to reedycja...ale to już jest  reedycja reedycji.... :D

No ,ale jaka by była pamiątka- Soczi , no i rok zaanektowania Krymu  :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że te "złotko", jak nie jedna kobieta, może oczy cieszyć. :)

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie złotko dołączyło..sygnowane szkło, koronka i klamerka :)

 

e5t2.jpg

 

 

 

 

"obkupił" się w Egipcie i na forum się chwali :D -szrot panie i tyle :D :D :D:)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wklejam fotki Argentyńskiej Omegi, kupionej na pchlim targu za 100$. Pochodzi ona z 1963 lub 1964 roku. Dzisiaj wróciła za SPA, które obejmowało polerowanie szkła i werk. Tarczę i mechanizm ma idealną, kopertę - niestety trochę porysowaną (zegarmistrz zalecał polerowanie, ale mam wątpliwości). Szkielko, koronka i wskazówki - oryginalne. Podobno to NOS

W środku chyba cal. 269 (mistrz twierdzi, że bardzo rzadko widzi tak fenomenalnie zachowany werk). Czekam na opinie.

post-63245-0-89509700-1396170097_thumb.jpg

post-63245-0-91115300-1396170108_thumb.jpg

post-63245-0-30600900-1396170117_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lamhub

Bardzo ładna tarcza , mimo że model niby popularny a ona robi jednak swoje :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ODV

 

Fajne zakupiłeś, te lniane "prześcieradło" :)

ale czy nie nakleili czasem tego z Żyrardowa? ;)

 

A tu moje skromne pudełecko z "babciami" :D

post-63153-0-88988100-1396205226_thumb.jpg

post-63153-0-20445500-1396205248_thumb.jpg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, :)

środkowe we w pudełku,

to na fotkach 3 i 1. :P


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lamhub

I jeszcze hop tutaj :)

Więcej zdjęć wstawię do galerii jak ja podrobię bo tera jeszcze troszkę kuleje :P

post-70585-0-02082000-1396458143_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znów nie wiem,

bowiem mam rozterkę! :(

 

czy podziwiać "piękne sztuki"

czy też "sztuki piękne"! ;)  :D


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy chcesz użyć "pędzla" czy ocenić co ten "pędzel" zmajstrował ;)


Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaiste, uwaga celna! :)

Jednakowoż zależne jest, to od "palety".  :(

Jak ona od wiadra ;)

w którym moczyłeś ławkowca :P

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć lubię zegarki z chrono tak Bond w tej wersji wyjątkowo mi nie leży ale oczywiście najważniejsze aby Ciebie cieszył :)


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.