Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem jeden z lepszych tej serii..


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omegi zawsze lubiłem, ale Seamaster 300 Master Co-Axial z tegorocznej Bazylei rozwalił mnie po prostu, jako zaprzysięgłego fana klasycznych diverów.

Na taki zegarek powinno się mieć a nie zbierać, ale mam w nosie... zaczynam zbierać! :)

 

140327_DSC_9111.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie.. Dobrze wyglada. Jaka jest wysokość ?


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczna jest ta Omega w reedycji. Czasami to mam ochote posprzedawac wszystko i kupic sobie wlasnie taka perle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców Omegi - co to za kaliber ten antymagnetyczny 8400/8401?

In-house czy (jak to u Omegi) - modyfikowana ETA?

Zegarek Seamaster 300 Master Co_axial będzie można kupić dopiero jesienią. Stal z czarną tarczą, tytan z niebieską, jeszcze bi-kolor i różowe złoto.

Było pytanie wyżej o wymiary - wysokości nie znam ale wygląda na dość płaski, średnica wynosi 41mm, zapewne bez koronki.

A złoty diver to nie moja liga - choć klienci z Rosji pewno się rzucą... ;)

 

Omega-Seamaster-300-black-gold.jpg

Edytowane przez il Dottore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj tytan - widać (niewielką) grubość. Tytan będzie kosztował 6000€ - 1000 drożej niż wersja stalowa.

Moim zdaniem z rozmiarem 41mm utrafiono w sedno: nie maleństwo jak Rolek Sub i nie chamska cebula w stylu Breitlinga.

Jakość obróbki tytanu - ekstraklasa.

 

Omega-Seamaster-300-Master-Co-Axial-watc

Edytowane przez il Dottore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups - przepraszam! Ten z niebieską tarczą na fotce to limitowana wersja w platynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że porównujesz "małego suba" do o 1 mm większej omegi ;) Sub tylko w technikaliach jest taki mały, na ręce (między innymi poprzez nowe uszy) wygląda na większy zegarek niż 40 mm  - powiedziałbym, że mi nosi się go jak inne 42 mm... 

 

Co do samej omegi 300m - jest świetna. Już odkładam - pewnie jest to, że wersja w tytanie niebieska będzie tyle kosztować ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że porównujesz "małego suba" do o 1 mm większej omegi ;) Sub tylko w technikaliach jest taki mały, na ręce (między innymi poprzez nowe uszy) wygląda na większy zegarek niż 40 mm  - powiedziałbym, że mi nosi się go jak inne 42 mm... 

 

Co do samej omegi 300m - jest świetna. Już odkładam - pewnie jest to, że wersja w tytanie niebieska będzie tyle kosztować ? 

 

Pewne jest tylko to, że wszyscy kiedyć umrzemy. :)

Do jesieni ceny mogą się zmienić jeszcze 10 razy.

W sensie 10 zmian a nie 10-krotnej zmiany wysokości, oczywiście... :D

Natomiast tytan na 100% będzie z niebieską tarczą, tak jak limitowana platyna widoczna na fotce.

Szkoda IMO, że materiał powiązano z kolorem tarczy. Ktoś np. by wolał stal z niebieskim albo tytan z czarnym i co wtedy?

No ale - takie prawo producenta.

My możemy tylko głosować portfelami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ta Omega. Szkoda, że bez daty (wiem,wiem dlaczego ;) ) i troszkę szkoda,że bransoleta polerowana przez środek. Po paru miesiącach będzie słabo wyglądała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ta Omega. Szkoda, że bez daty (wiem,wiem dlaczego ;) ) i troszkę szkoda,że bransoleta polerowana przez środek. Po paru miesiącach będzie słabo wyglądała...

 

Weź platynową, powinna trochę dłużej wytrzymać... ;)

A na poważnie - to odkąd obejrzałem na YT filmik z firmowej renowacji dość skomplikowanej konstrukcyjnie koperty i bransolety Breitlinga - wszekie obawy tego tego typu mi przeszły.

To tak jak z garnkami Zeptera - z polerki wracają jak nówka sztuka. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź platynową, powinna trochę dłużej wytrzymać... ;)

A na poważnie - to odkąd obejrzałem na YT filmik z firmowej renowacji dość skomplikowanej konstrukcyjnie koperty i bransolety Breitlinga - wszekie obawy tego tego typu mi przeszły.

To tak jak z garnkami Zeptera - z polerki wracają jak nówka sztuka. :)

Po renowacji wszystko wraca jak nowe :-) pytanie jak czesto bedziesz musial ja robic.

Choc z drugiej strony zegarki sa do noszenia a nie chuchania na nie. Szczotkowana bransoleta bylaby na pewno bardziej praktyczna, ta jest bardziej bizuteryjna.

Edytowane przez Bartek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...co to za kaliber ten antymagnetyczny 8400/8401?

In-house czy (jak to u Omegi) - modyfikowana ETA?

 

 

Stwierdzenie „jak to u Omegi” w kontekście jak wyżej czyli sugerowania, że Omega korzysta li tylko i wyłącznie z modyfikowanych ETA jest zupełnie nie adekwatne do obecnego stanu rzeczy. Omega bazuje m.in. na mechanizmach

- Lemania 1873 (przykład: cal. 1863),

- Frederic Piquet 1285 (przykład: cal. 3313),

- od 2007 roku wytwarza własne mechanizmy, których bazą jest cal. 8500 (w odmianach: roczny kalendarz, chronograf, day-date, dual time, ręczny naciąg; natomiast 8400 to pozbawiony daty i wyposażony w antymagnetyczne komponenty 8500 właśnie),

- jak również bazuje na ETA 2892-A2 (przykład: cal. 2500).       


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie „jak to u Omegi” w kontekście jak wyżej czyli sugerowania, że Omega korzysta li tylko i wyłącznie z modyfikowanych ETA jest zupełnie nie adekwatne do obecnego stanu rzeczy. Omega bazuje m.in. na mechanizmach

- Lemania 1873 (przykład: cal. 1863),

- Frederic Piquet 1285 (przykład: cal. 3313),

- od 2007 roku wytwarza własne mechanizmy, których bazą jest cal. 8500 (w odmianach: roczny kalendarz, chronograf, day-date, dual time, ręczny naciąg; natomiast 8400 to pozbawiony daty i wyposażony w antymagnetyczne komponenty 8500 właśnie),

- jak również bazuje na ETA 2892-A2 (przykład: cal. 2500).       

 

 

Dziękuję Ci bardzo za wyczerpującą odpowiedź.

Oczywiście zdaję sobie sprawę że oprócz dodawania wychwytu koaksjalnego do mechanizmów ETA Omega robi również i własne kalibry.

NIe ma w tym żadnej złośliwości - każdy woli in-house niż wielkoseryjny werk.

Twoja odpowiedź raduje mnie tym bardziej, że 5000€ za przepiękny, nafaszerowany technologią i świetnie wykończony zegarek z in-house'em to w dzisiejszych zwariowanych czasach wcale nie jest bandycka cena.

W tym kontekście nie rozumiem np. ceny podstawowego IWC Ingenieur - nikt mnie nie przekona, że ten zegarek jest tyle wart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, ładnie to opisał.

Ja pozwolę sobie tylko dodać,że z tym "in-housem", na forum toczyła/toczy się dyskusja. Warto też o tym poczytać :)
 

Edytowane przez Maks 3

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo za wyczerpującą odpowiedź.

Oczywiście zdaję sobie sprawę że oprócz dodawania wychwytu koaksjalnego do mechanizmów ETA Omega robi również i własne kalibry.

NIe ma w tym żadnej złośliwości - każdy woli in-house niż wielkoseryjny werk.

Twoja odpowiedź raduje mnie tym bardziej, że 5000€ za przepiękny, nafaszerowany technologią i świetnie wykończony zegarek z in-house'em to w dzisiejszych zwariowanych czasach wcale nie jest bandycka cena.

W tym kontekście nie rozumiem np. ceny podstawowego IWC Ingenieur - nikt mnie nie przekona, że ten zegarek jest tyle wart.

 

Chcąc być do przesady precyzyjnym to Omega 8500 (jak również mechanizmy Rolex za wyjątkiem cal. 9001) ani nie jest w pełni tego słowa znaczenia mechanizmem In-house ani nie zalicza się do kategorii małoseryjnych. 

Omega opracowała 8500 we współpracy z ETA, Frédéric Piguet oraz Nivarox FAR z czym się nie kryła, choć pod wyłącznym kierownictwem i na swój użytek.  

Z kolei Rolex wykupiwszy w II połowie XX w. wszystkich swoich podwykonawców wraz z producentem mechanizmów - fabryką w Bienne należącą do Aegler/Borer - dopiero w 2004 roku stał się pełnoprawnym właścicielem produkowanych mechanizmów.

Obie firmy produkują mechanizmy przekraczające pięciocyfrowe ilości rocznie i obaj windują konsekwentnie ceny. Omega choć wypiera się tego oficjalnie rywalizuje na polu cenowym i produktowym z rywalem z Bienne. 

 

Jeśli chodzi o moje zdanie to uważam, iż Omega w kontekście technologi i funkcjonalności mechanizmów oferuje znacznie więcej za swoją cenę niż Rolex. Lecz tak naprawdę to produkty obu tych marek są kierowane do nieco innego konsumenta a i sama oferta jest inaczej skonstruowana.         


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli chodzi o moje zdanie to uważam, iż Omega w kontekście technologi i funkcjonalności mechanizmów oferuje znacznie więcej za swoją cenę niż Rolex. Lecz tak naprawdę to produkty obu tych marek są kierowane do nieco innego konsumenta a i sama oferta jest inaczej skonstruowana.         

 

Bond nie wybrzydzał - nosił obydwa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bond nie wybrzydzał - nosił obydwa. :)

Ale koniec końcem wybrał Omegę..... :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale koniec końcem wybrał Omegę..... :D

 

Na poważnie - to producenci filmu wybrali tego, kto im zapłacił więcej za product placement.

Kontrakt jest podpisany na kilka filmow a potem znów producenci zegarków staną do przetargu... i zobaczymy kto wygra!

Nie, żebym miał coś przeciw Omedze, niech tam sobie Bond nosi, cokolwiek mu Q przygotuje... :)

A specjalna edycja Omegi z Quantum of Solace z wzorem tarczy na podobieństwo rękojeści Walthera PPK bardzo mi się podoba.

 

omega_quantum_of_solace.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale koniec końcem wybrał Omegę..... :D

…ale tylko w filmie(bo wyjścia nie miał) :P Prywatnie Bond nosi Rolexa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nosił 8500 tylko w tytanie :)

I nie przesadzajcie, różnica w grubości to tylko 1,5 mm (mówię o 42 mm)

Edytowane przez Mizu80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym się zgodzę, dlatego chciałbym zamienić :)

A mówiłem o różnicy w grubości pomiędzy 2500 a 8500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.