Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Piękna! Ktory to rocznik?

Niestety dokładnie nie wiem

Numer rozpoczyna się od 594..... więc coś koło 1999/2000 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiona parę dni temu:

 

IMG_9349_zps0761e1d3.jpeg

 

Constellation 38mm cal.8500 SS/18K

A wcześniej:

2fc28e6cb71d11e2ab4322000a1fa430_7.jpg

Mam małą łapę, więc tego typu zegarki bardzo dobrze leżą mi na ręce. Przygodę z Constellation zacząłem już kilka ładnych lat temu (zaczynając od Double Eagle Perpetual Calendar) i myślę, że zegarki z tej linii towarzyszyć mi będą jeszcze wiele lat. Często noszę na zmianę z Datejustem 36mm jako zegarki "koktajlowe"(nie wiem jak to inaczej nazwać) :)


[b][i] Poszukuję starych high-end quartz'ów, zegarków kamertonowych i innych dzieci rewolucji elektronicznej [/i][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiona parę dni temu:

 

 

 

Constellation 38mm cal.8500 SS/18K

 

A wcześniej:

 

 

 

Mam małą łapę, więc tego typu zegarki bardzo dobrze leżą mi na ręce. Przygodę z Constellation zacząłem już kilka ładnych lat temu (zaczynając od Double Eagle Perpetual Calendar) i myślę, że zegarki z tej linii towarzyszyć mi będą jeszcze wiele lat. Często noszę na zmianę z Datejustem 36mm jako zegarki "koktajlowe"(nie wiem jak to inaczej nazwać) :)

Strzeliłbyś jej jakąś fajną sesyjkę do galerii bo te zegarki jakoś mało popularne są a ciekawe. Zresztą przyznam, że jakoś umknęło mi że do nowych pakują 8500... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po świętach zrobię jej sesję zdjęciową. Co do 8500 to wkładają ją tam od kilku ładnych lat. Naprawdę piękny zegarek. 


[b][i] Poszukuję starych high-end quartz'ów, zegarków kamertonowych i innych dzieci rewolucji elektronicznej [/i][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten na cal. 8500 jest 38mm. Jest to model ten model: http://www.zegarkionline.pl/szwajcarskie-zegarek-omega-constellation-chronometer-gents-brushed-12320382102002-p-2126.html?gclid=CIOmrO2I670CFSMYwwod9nUAHA

 

Ten poniżej to kwarcowa wersja na cal. 1532 o średnicy 35mm. 


[b][i] Poszukuję starych high-end quartz'ów, zegarków kamertonowych i innych dzieci rewolucji elektronicznej [/i][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci malowanka ..? Poszukaj w oryginalnym stanie


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elefoton, wrzuć proszę więcej fotek.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą przyznam, że jakoś umknęło mi że do nowych pakują 8500... :)

 

aa5da4e4c8a711e39d620002c954371c_8.jpg

 

Po weekendzie majowym zrobię sesję zdjęciową do galerii bo teraz mam pod ręką tylko iphona. 


[b][i] Poszukuję starych high-end quartz'ów, zegarków kamertonowych i innych dzieci rewolucji elektronicznej [/i][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które nosiły starszą i nową wersje PO, ale nieco dłużej niż przymiarka w sklepie :). Obecnie mam starsza 45,5mm. Uwielbiam ten zegarek ale mógłby być nieco mniejszy :). Myśle o przesiadce na 8500 42mm. W zasadzie dla mnie same plusy poza jednym ale istotnym - grubością.Obawiam się, że pomimo mniejszej średnicy komfort nie ulegnie poprawie ze względu na grubość koperty. Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie.

Uprzedzając propozycje i sugestie odnośnie suba - w dalszym ciągu wolę jednak omege.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42mm nowa ma zwalone proporcje. Moze 42mm ale w materiale LM bylaby tu dobrym rozwiazaniem? Nie odczujesz przynajmniej ciezaru a i kolor zegara calkiem ladny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że 2500 w wersji 42mm też nie do końca mi pasowała ale myślałem, ze nowa mnie olśni. Użytkownicy na innych portalach trochę nosem kręcą na grubość. No cóż, muszę najpierw przymierzyć... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierz.

Miałem starą 42, teraz mam nową 42.

Na ręce różnica grubości (1,5 mm) niezauważalna bo się łądnie "przykleja" do nadgarstka.

A dokładność chodu, a jeszcze bardziej stabilność jest niesamowita - niecałe 1,5 sek/dobę!

W zależności jak się ją odkłada na noc, ale zawsze tak samo, nie mają wpływu wstrząsy i różnice temperatur.

A przy sterej PO temp. miała duży wpływ.

Edytowane przez Mizu80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem idealnie dobrane.

  

Miodzio :-)

  

Świetna!

  

z paskiem wygląda ciekawiej. 

fajna sztuka

Dzięki.

Trochę się wahałem, ale utwierdziliście mnie w słuszności dokonanego wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E...tam! :(

 

Ładna panna,

to i w worku po kartoflach ładnie wygląda. :P:D


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.