Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, Omegi już grają i tak zostanie albo urośnie. Rotacja spora, ale na jesieni będę miał co pogonić. Najgorzej jak człowiek nie bardzo wie dokąd zmierza. Przesiadka z kwarców na mechaniki to krok naturalny, ale dalej sam nie wiem, z jednej strony vintage, z drugiej strony sportowe, i Rolex kusi, i Tag nadal w głowie siedzi. Motam się i tyle.

 

Wiem jedno, nie jestem jednozegarkowcem. Nie wyobrażam sobie tego.

Edytowane przez Marcin666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Omegi już grają i tak zostanie albo urośnie. Rotacja spora, ale na jesieni będę miał co pogonić. Najgorzej jak człowiek nie bardzo wie dokąd zmierza. Przesiadka z kwarców na mechaniki to krok naturalny, ale dalej sam nie wiem, z jednej strony vintage, z drugiej strony sportowe, i Rolex kusi, i Tag nadal w głowie siedzi. Motam się i tyle.

 

Wiem jedno, nie jestem jednozegarkowcem. Nie wyobrażam sobie tego.

 

Ja jakoś mam pod górkę do Omeg, sam nie wiem dlaczego .....   ale jak będziesz myślał o przekonfigurowaniach na liście to dawaj znać, może na jesieni zrobię sobie prezent ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Wiem jedno, nie jestem jednozegarkowcem. Nie wyobrażam sobie tego.

Ja także wiele razy zastanawiałem się jakby to było z jednym tylko zegarkiem.

"Nie wyobrażam sobie tego" ;)


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie Omegi zaczynam wreszcie łapać odpowiedni kierunek.

 

Gratulacje. Fajne zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinSG

Gratuluje Wam pieknych zegarkow. Moim marzeniem jest Omega Seamaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też się dopisuje do klubu . Wersja z dwoma szafirami. :)

 

....Nie mogę sobie poradzić z wysłaniem zdjęcia z telefonu . Chodzi o speedmastera z dwoma szafirami - in Love :)

Edytowane przez DKPHOTO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-63031-1409083558,5374_thumb.jpg

post-63031-1409083569,2717_thumb.jpg

post-63031-1409083584,1736_thumb.jpg

 

Mój ostatni zakup! Jest to model 3570.50.00, używany z 2001r., czeka go w tym tygodniu wizyta w SG gdzie przejdzie kompletny przegląd.

 

Jest to moja druga Omega i obie sprawiają mi mnóstwo frajdy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Gratuluję, cudowny zegarek :)

I może nawet się nasze egzemplarze spotkają, bo mój jeszcze też w SGP na namaszczeniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, cudowny zegarek :)

I może nawet się nasze egzemplarze spotkają, bo mój jeszcze też w SGP na namaszczeniu ;)

W jakim czasie robią przegląd Twojego egzemplarza? Jak dziś dzwoniłem to dowiedziałem się że ok.4 tyg trzeba liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

około tydzień na wycenę, a następnie około miesiąc na serwis (o ile nie będzie konieczności większej naprawy, w szczególności z wymianą części niedostępnych na miejscu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

około tydzień na wycenę, a następnie około miesiąc na serwis (o ile nie będzie konieczności większej naprawy, w szczególności z wymianą części niedostępnych na miejscu).

Miałem nadzieję że cena przeglądu to już finalna kwota, z tego co czytałem to w tym jest polerowanie bransolety, wymiana szkiełka i ewentualnych wadliwych części.

 

http://www.omegawatches.com/customer-service/watch-intervention/complete-maintenance-service

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Jeżeli będzie potrzebny tylko zwykły serwis to w tej kwocie się zamknie, jeżeli znajdą po rozkręceniu cokolwiek zasługujące na więcej niż czyszczenie i smarowanie to dostaniesz na maila wycenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Klasyczny Moonwatch? U mnie dał radę na 16 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie potrzebny tylko zwykły serwis to w tej kwocie się zamknie, jeżeli znajdą po rozkręceniu cokolwiek zasługujące na więcej niż czyszczenie i smarowanie to dostaniesz na maila wycenę.

Zegarek dzisiaj zostawiłem w serwisie. Będzie robiony pełen przegląd w ramach którego standardowe części + zabiegi pielęgnacyjne są w cenie (łącznie z wymianą szkiełka), w przypadku części specjalnych (cokolwiek to znaczy) cena może jeszcze ulec zmianie. Koszt takiej przyjemności dla zainteresowanych to ok.2150 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sprawdzałeś ceny przeglądów poza SGP ?

nie sprawdzałem.z tego co wyczytałem na forum jest tylko jeden zaufany i dobry zegarmistrz w Warszawie - nie pamiętam teraz adresu, ale jest gdzieś w wątku dotyczącym SGP. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Nie no, zegarmistrzów dobrych paru się znajdzie, w Warszawie na pewno Pan Zbigniew z Pięknej jest warty polecenia, choć nie wiem jak u niego z ceną przeglądu Speediego - tutaj pytanie do Wasyla, bo z tego co wiem, zaprzysiągł, że jego Omega nigdy w serwisie SGP nie postanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, zegarmistrzów dobrych paru się znajdzie, w Warszawie na pewno Pan Zbigniew z Pięknej jest warty polecenia, choć nie wiem jak u niego z ceną przeglądu Speediego - tutaj pytanie do Wasyla, bo z tego co wiem, zaprzysiągł, że jego Omega nigdy w serwisie SGP nie postanie ;)

o właśnie o adres na Pięknej mi chodziło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mankiet zawsze można sobie powiększyć o 1 cm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Trochę nie rozumiem tego argumentu użytkowego podanego przez Ciebie o tyle, że wersja Reduced właściwie tak samo "źle" wchodzi pod mankiet, bowiem te modele rozmiarowo różnią się przede wszystkim szerokością i lug2lug - grubość zegarka pozostaje bardzo zbliżona, bo w automacie musi się zmieścić jeszcze moduł DD chrono.

Jak dla mnie Speedie klasyczny to przykład koperty o wielkości i wymiarach idealnych, dobrze leżących na właściwie każdym nadgarstku. I choć dla mnie z moimi 16cm jest to absolutna górna granica wielkości jeszcze dobrze leżącej na nadgarstku, to jednak 16cm to naprawdę mikrorozmiar, na którym często nawet 38-40mm koperty źle wyglądają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mierzyłem klasycznego Speediego z hesalitem i na moim 16-16,5 cm nadgarstku wizualnie prezentował się do przyjęcia, ale nigdy bym się na niego nie zdecydował ze względów użytkowych (i nie mam na myśli ręcznego naciągu tylko gabarytów), więc zostaję przy wersji Reduced, która jest dla mnie idealna do codziennego noszenia. Na 18,5 cm powinno być ok, ale pod mankiet raczej nie wejdzie.

Mój nadgarstek ma w porywach 17cm i Speedmaster leży idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Zdjęcie niestety tragicznej jakości (Speedy w serwisie, więc nie mam jak zrobić lepszego), ale dobrze pokazuje jak klasyk układa się na 16cm nadgarstku - co istotne, z nową bransoletą, co oznacza +2mm lug2lug, na pasku będzie jeszcze lepiej.
IqX7sNml.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.