Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz nicon, idąc swoją nową strategią pewnie będą zawężać również dostęp do wszystkich części tak jak to jest w przypadku z ich pierwszoplanowego rywala Rolexa :) Finansowo również będzie to korzystne bo serwis będziesz mógł tylko u nich zrobić a tu kosztu x3 w stosunku do dobrego lokalnego zegarmistrza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O klasycznego Speedmastera nie musisz się martwić, bo części do tego werku na rynku jeszcze będą przez tyle lat, że za naszego życia nie doczekasz się wyczerpania zapasów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z SGP w tym właśnie jest problem, że jak płatnie ok. 2000 pln to robią raczej dobrze.

A jak naprawa gwarancyjna to po ścianach rzucają. Jak się nie podoba to znowu czekaj 4-6 tyg. Większość odpuści.

 

Ale niestety w Polsce większość firm stosuje taką politykę. Sprzedać coś, podpisać umowę OK, a potem mają klienta w D...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najśmieszniejsze jest to, że naprawdę wymiana tych części, co oni je wymieniają podczas serwisu w zegarku nowym naprawde nie jest potrzebna. Mój moonwatch, kupiony nówka przeze mnie pierwszy przegląd przeszedł w tym roku, po siedmiu (!) latach od zakupu. Zresztą po konsultacji kilka lat temu z moim zegarmistrzem, ktory stwierdzil, że jak nie będzie robił kilkuminutowych odchyłek na dobę to nie ruszać.

Serwis zrobił Zbigniew z Pięknej. Na zegarku nie było śladu, że cokolwiek było ruszane, w czasie serwisu okazało się, że w międzyczasie pękła jedna sprężynka w przycisku resetu stopera, wymieniona. Reszta została bez zmian. Zegarek chodzi z kilkusekundowymi odchyłkami, dla pewności zaniosłem do Swatch Group na test wodoszczelności. Do 30m zdany wzorowo. I żeby była jasność - żadne wskazówki nie odpadają (oficjalna bajka jest taka, że przy resetowaniu stopera na wskazówkę dużej sekundy działają takie siły, że mogą zdjąć taką powtórnie nałożoną wskazówkę). Otóż nie zdejmują :) Ceny nie pamiętam, bo sporo zegarków robię u niego, ale na pewno poniżej tysiąca złotych. Kolejnych 7 lat spokoju.

Na marginesie: przegląd raz na 3 czy 4 lata to nie gwarancja wodoszczelności. Żeby mieć pewność warto sprawdzać wodoszczelność raz na rok.

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie: przegląd raz na 3 czy 4 lata to nie gwarancja wodoszczelności. Żeby mieć pewność warto sprawdzać wodoszczelność raz na rok.

Pozdrawiam,

Moim zdaniem nie warto. Co się może stać z uszczelkami przez rok? Przecież nie skruszeją, a tu głównie o zmęczenie materiału chodzi. O nic innego.

Ps. Wiem, że tak jest zalecane, ale przeglądy w większości zegarków też co 2 lata są zalecane i ile osób je tak na prawdę w tym terminie robi?

Edytowane przez Krystian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam test wodoszczelności nie boli, jest nieinwazyjny i w serwisie swatch group - wiem, to niewiarygodne - jest za darmo. a taka uszczelka w przycisku może się wykruszyć lub przeciąć. I wtedy jest bieda... oczywiście jak ktoś pływa w zegarku.


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najśmieszniejsze jest to, że naprawdę wymiana tych części, co oni je wymieniają podczas serwisu w zegarku nowym naprawde nie jest potrzebna. Mój moonwatch, kupiony nówka przeze mnie pierwszy przegląd przeszedł w tym roku, po siedmiu (!) latach od zakupu. Zresztą po konsultacji kilka lat temu z moim zegarmistrzem, ktory stwierdzil, że jak nie będzie robił kilkuminutowych odchyłek na dobę to nie ruszać.

Serwis zrobił Zbigniew z Pięknej. Na zegarku nie było śladu, że cokolwiek było ruszane, w czasie serwisu okazało się, że w międzyczasie pękła jedna sprężynka w przycisku resetu stopera, wymieniona. Reszta została bez zmian. Zegarek chodzi z kilkusekundowymi odchyłkami, dla pewności zaniosłem do Swatch Group na test wodoszczelności. Do 30m zdany wzorowo. I żeby była jasność - żadne wskazówki nie odpadają (oficjalna bajka jest taka, że przy resetowaniu stopera na wskazówkę dużej sekundy działają takie siły, że mogą zdjąć taką powtórnie nałożoną wskazówkę). Otóż nie zdejmują :) Ceny nie pamiętam, bo sporo zegarków robię u niego, ale na pewno poniżej tysiąca złotych. Kolejnych 7 lat spokoju.

Na marginesie: przegląd raz na 3 czy 4 lata to nie gwarancja wodoszczelności. Żeby mieć pewność warto sprawdzać wodoszczelność raz na rok.

Pozdrawiam,

zgadzam się z Tobą. tyle że mój Moonwatch nie był nowy, a używany, kupiony na bazarku, nie wiem jak poprzedni właściciel się z nim obchodził, itp więc wolałem oddać do serwisu by mieć gwarancję że mogę spokojnie cieszyć się swoim nowym nabytkiem :) łączna cena zakupu i serwisu i tak była o wiele bardziej atrakcyjna niż kupno nowego egzemplarza w salonie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumowanie jak najbardziej OK, ale ja bym się po prostu bał dawać macherom z SGP nawet gdyby to kosztowało 1000 zł.

Dobrze że tym razem nic się nie stało :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Sam test wodoszczelności nie boli, jest nieinwazyjny i w serwisie swatch group - wiem, to niewiarygodne - jest za darmo. a taka uszczelka w przycisku może się wykruszyć lub przeciąć. I wtedy jest bieda... oczywiście jak ktoś pływa w zegarku.

 

Cenna informacja, choć zastanawia mnie, czemu testują do 3ATM Speediego, skoro według strony ma 5ATM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu i ja mogę dołączyć do klubu. :D

Przez najbliższe miesiące cieszę się nowym nabytkiem i zbieram na Seamaster Aqua Terra.

 

post-74845-0-21397200-1412172220_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne te Wasze Seamastery. Ja ledwo kupiłem Eternę KonTiki Four Hands w jasnej wersji, a już mi się marzy porządny diver (w niebieskim kolorze), jako dopełnienie zestawu - ale to zakup na przyszły rok, jak już się przeprowadzę, ożenię i podliczę budżet (haha, chyba jestem nadmiernym optymistą). Całe szczęście dla mojego portfela, że mój gust zegarkowy ogranicza się de facto do diverów i zegarków "casualowych" (Eterna była spełnieniem tego drugiego marzenia). Patrząc na jakość wykonania Eterny, wiem, że ciężko byłoby mi teraz "zejść w dół", kupując coś bez antyrefleksów, z gorszą bransoletą itp. więc zainteresowałem się Omegami. Ależ te zegarki robią wrażenie na żywo, ja pierniczę :).

Szczerze, to wisi mi nawet to, czy będzie na kwarcu, czy z automatem, ale bazowo będę celował w automat :)

Powiem tylko, że piękny sprzęt, Panowie i Panie.

Edytowane przez atrax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu i ja mogę dołączyć do klubu. :D

Przez najbliższe miesiące cieszę się nowym nabytkiem i zbieram na Seamaster Aqua Terra.

 

 

 

Czy to wersja 39,7 reduced z naszego bazarku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wpadły mi w ręce dwie Omegi (Omega Seamaster Cosmic 2000 oraz Omega Tool 9070) 

Na szybko dwa zdjęcia: https://onedrive.live.com/redir?resid=DF293D4E93B76ABA!12850&authkey=!ADzEpHGrTwTRmCw&ithint=folder%2c 

Ktoś posiada dwa wyżej wymienione modele chwiałbym uzyskać kilka informacji na ich temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie w pisaniu i proszę o radę - czy dalibyście do regulacji Bonda (automat 2500) kupionego w salonie nieco ponad rok temu jeśli śpieszy się o ok. 6-7s na dobę - czyli na granicy normy COSC? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

To w sumie subiektywna sprawa  potrzeb - ja bym swojego Speediego przy takim wyniku nie dawał. Dobry wynik, a do tego jak spieszy to problemu nie ma (gorzej jakby późnił).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak trochę mnie denerwuje, że muszę 3x w miesiącu go przestawiać (używam go jako EDC i nie toleruję przesunięć względem prawidłowego czasu o ponad 1 min.) Poza tym lepiej jednak odkręcać i zakręcać koronkę rzadziej niż częściej... Zakładam też, że przy przeglądzie dostałbym nowe uszczelki co byłoby jakąś wartością dodaną  ;)

Edytowane przez rafgam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

A, jeżeli chodzi Ci o serwis w SGP to tym bardziej nie polecam. Mojego Speediego nie wyregulowali nawet do Twoich wyników - według ich wydruku robi po kilkanaście sekund na większości pozycji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dwa tysiace w S G to te kilka sekund bym sobie darował...,zreszta,jak kto woli-porysowany zegarek z S G ,czy kilku sekundowa odchylka...:-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej byłoby na gwarancji więc bezpłatnie, ale chyba muszę się jeszcze nad reklamacją w SGP poważnie zastanowić...

A czy warto w ogóle coś robić z taką odchyłką - czy jest szansa na poprawę po wizycie w dobrym serwisie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Na gwarancji jeszcze bardziej odradzam, dostaniesz w gorszym stanie niż oddałeś - i mówię to z własnego doświadczenia. Póki zegarek nie ma poważnej wady omijaj ten serwis jak się tylko da.

 

Co do zrobienia tego ogólnie - jest szansa oczywiście, będzie Cię to trochę zapewne kosztować ale dobry zegarmistrz może spróbować nastawić to lepiej. O ile lepiej - to już kwestia zegarmistrza i mechanizmu.

 

Z drugiej stronie przy tak małej odchyłce sprawdziłbym od ręki jak się zegarek zachowuje w różnych pozycjach i zamiast nastawiać go, to po prostu korygował odpowiednią pozycją przez noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.