Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

AT za elegancka dla 30 i 40, myślę że jak dla mnie to po 50 ;)

To za parę lat możemy się zamienić :) Świetna jest ta PO. Gratuluję.


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystkie Omegi mi się podobają ale SEAMASTER 300 OMEGA MASTER CO-AXIAL 41 MM podoba mi się wyjątkowo w tej chwili to moim skromnym zdaniem najładniejszy model nie tylko wśród Omeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Właśnie go zdjąłem z nadgarstka - tarcza, bezel werk (wbrew temu co mówiłem na podstawie zdjęć) poezja. Tytan dziwnie leży na ręku przez niską wagę, ale czarnostalowa w swojej cenie jest bardzo ciekawa. Z minusów - palcuje się na potęgę (szczególnie bransoleta mam nadzieję że w pudełku jest szmatka załączona) i drugi, nieco poważniejszy minus - jest mniej wymiarowa od Speediego. Może to kwestia tego, że moonwatcha mam na ręku na co dzień, ale ten milimetr średnicy więcej i wizualnie większą mocno grubość (Speedy pod względem ukrywania tuszy jest bezbłędny) trochę kolą w oko i sprawiają, że mankiet nie będzie krył tak ładnie jakby mógł. Niemniej zegarek fantastyczny i warty uwagi.

 

P. S. W butiku mają w sejfie Speedmastera Mark II limitowana edycja Rio z numerem 1904 (data wprowadzenia systemu medalowego) - jak ktoś się zastanawia nad Markiem to warto wziąć pod rozwagę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

300 w stali 20,5k. 300 w tytanie (niebieska) ~27k. Reszta 300 już droższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarna jest naprawdę świetna, przynajmniej na renderach. 

Tylko to wybłyszczenie na bransolecie ni w pięć ni w dziesięć...

 

Cena w porównaniu np z Black Bayem jednak trochę przesadzona.

 

Jaki duży masz nadgarstek i jak na nim leżała, masz jakieś zdjęcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Czy ja wiem? Estetyka kwestia gustu, ale mechanizm w omedze miecie ten z tunera pod każdym względem.

 

Mam 16cm ale zdjęcia brak. Leży jednak już całkiem dobrze - jedyny problem to ta wizualna grubość przy tak małym nadgarstku odczuwalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizmów nie ma co porównywać.

 

Ja mam 15,5 cm i na podstawie zdjęć i wymiarów ją skreśliłem. A może to błąd?

A ile ona ma grubości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

13-14, ale wizualnie więcej niż Speedy. Poza tym powinna Ci wejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek,

Jak przy takim nadgarstku tolerujesz SUBa FatBoya ; ) to i z 300 "vintage" sobie poradzisz

Jestem ciekaw tego mariażu niebieskiej tarczy i tytanu...stal wygląda fajnie ale obawiam się że starego SUBa nie przeskoczy a to jednak ta sama kategoria nadgarstkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaletą w tych Omegach jest wielkość L2L czyli te 48mm,  przy moich 16mm w nadgarstku też uważałem że 40mm średnicy do już będzie przegięcie ale Mariusz otworzył mi oczy i gdy przymierzyłem jego speediego 42mm, okazało sie że nie jest tak źle, no i stąd decyzja aby przymierzyć się do PO 42mm a potem już nie chciała zejść z ręki ;)

Chociaż PO jest także trochę grubsza od Speedmastera to jednak leży bardzo ładnie 

dzięki Mariusz, gdyby nie Ty nadal szukałbym jakiegoś Brajtka 39mm  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sub ma 47 mm lug to lug i uważam, że całkiem dobrze leży na moim nadgarstku.

Zresztą generalnie w sportowych zegarkach jestem w stanie zaakceptować większy rozmiar.

Np. Black Bay IMO leży u mnie dobrze, a Omega AT 41,5 mm, która ma praktycznie identyczne rozmiary (i średnica koperty i lug-to-lug) już nieciekawie...

 

Takie coś w necie znalazłem, ładna jest:

59156972818921298743.jpg

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Ile za tego Marka II RIO wołają?

Niestety nie wiem - nie pytałem ani nie przymierzałem, jako że na mnie nie wejdzie i tak. Na pewno jednak zdradzą na maila/telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy ktoś z forum już "rozdziewiczył" salon Omegi w PL, czy póki co tylko przymierzanie a zakupy w innych punktach z rabatami:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy nadążają z cenami za resztą świata czy też uważają, że nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy ktoś z forum już "rozdziewiczył" salon Omegi w PL, czy póki co tylko przymierzanie a zakupy w innych punktach z rabatami:)

Nic nie czytalem by oferowali jakieś rabaty..dla klubowowiczów:-) :-) Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Prezes ponoć rozmawia, zobaczymy co się wykluje :) w butiku mówili dobrze o ostatniej akcji w hour Passion, może powtórka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dostaniecie rabat w butiku to bede pod wrazeniem. Z tego co sie orientuje maja calkowity zakaz dawania jakiegokolwiek rabatu i placisz pelna suma badz nic z zegarka. Zadne targowanie nie pomaga wiec zegarki musza im jakos schodzic. Chca wejsc na wyzszy poziom i rywalizowac z Rolexem a na tego rabatu nie daja, chyba ze kupujesz pare zegarkow na raz :)

Edytowane przez stateless

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byliśmy z moją małżonką to do zakupu damskiej Omegi Constellation oferowali szampana (specjalnie produkowanego dla Omegi) ale było to chyba powiązane z tym, że usłyszeli o naszej niedawnej zmianie stanu cywilnego.

Finalnie nie zdecydowaliśmy się na zakup, jednak rabaty w innych punktach rekomepnsują z nawiązką butelkę szampana:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w butiku Omegi proponowali fabryczny długopis zamiast rabatu :)

Poczekajcie, w korporacjach nic nie dzieje się od razu. Po roku podsumują im sprzedaż i ... pozwolą na rabaty. Tym bardziej, że konkurencyjni sprzedawcy dają rabaty bez problemu.

 

Proszę, nie podawajcie jednak % rabatów na forum, bo i te się skończą pod naciskami producentów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku ale przecież Kruk ma przyzwolenie na taki rabat a Włosi rządzą się innymi prawami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem w 3 butikach. Do moonwatch proponowali jakas ksiazke a do PO darmowy serwis za 5 lat.

Nigdzie nie oferowali rabatow a nawet na moje pytanie byli zirytowani. Polityka Omegi jest taka zeby nie dawac ich w ogole, ograniczyc dystrybucje przez autoryzowanych dealerow i sprzedawac przez swoje punkty. Jak Kruk daje tyle co napisane, to niedlugo nie bedzie Omegi tam :).


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.