Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do 8-9 trzeba doliczyć koszt serwisu? Co ile lat Omega poleca serwisować ten model? Czy warto iść w wintydże? W sumie to chcę jak najnowszy ale...


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Co około 4 lata serwis. To zależy od gustu w sumie, a przede wszystkim od tego czy uda Ci się zdobyć pewne źródło. Ja z pewnym źródłem poszedłbym w vintage - nie miałem, więc mam dwulatka z forum :)

Czy doliczyć? Zależy od szczęścia, ja nie musiałem, czasem wypada. Byle poza  SGP (np. na Pięknej).

W mojej opinii vintage (w znaczeniu zwykłego post-1970 vintage'a, a nie pre-moonów) ma jeden, dość zabawny może plus - wypalone trytowe indeksy daj większe możliwości paskowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wybrałem vintage. Niebawem powinien dolecieć to pokażę. Byłem dzisiaj w Jubitomie, maja dość dużą ofertę Omegi i przekonałem się, ze wybór vintage nie był pomyłką.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W mojej opinii vintage (w znaczeniu zwykłego post-1970 vintage'a, a nie pre-moonów) ma jeden, dość zabawny może plus - wypalone trytowe indeksy daj większe możliwości paskowe ;)

 

:angry: masz coś do pre-moonów? :D


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Pociąg ;)

Jednak to już inne zegarki - droższe, kolekcjonerskie i bardziej wymagające uwagi. Natomiast od 1970 do dziś klasyczne Speedmastery są bardzo zbliżone i estetycznie i cenowo - świetne też do roli EDC. Główna różnica to w sumie kolor indeksów i delrin w werku ;)

Edytowane przez Mateusz Dąbrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało dołączam do klubu dzięki zakupionemu na forum egzemplarzowi Omega Speedmaster Reduced cal.1143.

Zegarek pochodzi z ok. 1995 roku. Na szczęście mam mały nadgarstek, więc rozmiar jest, mam nadzieje, akceptowalny (w szczególności, że noszona będzie głównie do koszul pod które pięknie będzie się chować... do bardziej nieformalnych strojów preferuje nurasy;)). A może jest za mała? Wiem, że zdjęcia trochę przekłamują, ale mimo wszystko proszę Was o ocenę.

 

To nasz pierwszy dzień razem, więc ciężko ocenić mi dokładność chodu, ale zgodnie z zaleceniami poprzedniego właściciela w styczniu przejdzie dopieszczanie u zegarmistrza:)

Jako, że zafascynowałem się pasją zegarkową stosunkowo niedawno (rejestrując się na tym forum - "błąd" chyba wielu użytkownikom znany), to moje pojęcie o serwisowaniu takiego zegarka jest stosunkowo małe. Więc mam do Was pytanie - czy wycena za demontaż, czyszczenie, smarowanie i regulację wynosząca 500 zł to wartość rynkowa? Z góry dzięki za rady i opinie:) Pozdrawiam!

 

PS dodam może jeszcze, że moim celem na najbliższy (bliżej niezidentyfikowany okres czasu) jest zakup PO:)

 

97uomt.jpg

 

rszipg.jpg


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Gratuluję Omegi :)

Co do wielkości - pod koszulę mniejszy zegarek jest preferowany, więc wielkość się chwali, czy zaś za mały? To kwestia całkowicie osobista, niektórzy poniżej 42mm nie schodzą, inni noszą 33mm zegarki, które zresztą były męskim kanonem kilkadziesiąt lat temu. Ponoś trochę to sam zadecydujesz czy się w nim dobrze czujesz, czy nie. Zadecyduj przed zrobieniem przeglądu :)

Co do wyceny - 500zł za przegląd chronografu to dobra cena, jeżeli zegarmistrz też jest dobry. Za przegląd tego konkretnego chronografu - bardzo dobrze. Generalnie zegarmistrzowie nie lubią bardzo tego mechanizmu i zazwyczaj liczą bliżej trzykrotności za przegląd z tego co słyszałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też miałem chrapkę na ten zegarek, ale rozmiar mnie powstrzymał - jaki masz nadgarstek

 

wg mnie zegarek świetnie wygląda, ewentualnie bym nad paskiem pomyślał, coś mi to really nie pasuje

 

co do ceny przeglądu się nie wypowiadam, dla mnie byłby on akceptowalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rozmiaru: obwód nadgarstka ok. 16,5 cm. Mnie się podoba na ręce podoba, ale nie wiem czy fascynacja samym zegarkiem przypadkiem nie przekłamuje osądu;)

Mimo małego nadgarstka noszę większe zegarki - 41-42 mm, posiadam nawet jeden 44 mm! W związku z czym przyzwyczajenie pewnie też ma swój wpływ.

Mam garniturowca ok. 39 mm (podobnie jak ta omega), jednak wydaje mi się, że w przypadku zegarków z bezelem tarcza jest mniejsza, co zmniejsza też optycznie sam zegarek.

 

Co do zegarmistrza: doświadczenie małe, bo w erze przed-forumowej kupowałem kwarce, ale polecony został mi: www.zegarmistrz.katowice.pl

Całkiem przypadkiem okazało się, że Pan Adam był aktywny na tym forum, co też podbudowało moje zaufanie.

Oczywiście jeśli ktoś ma jakieś sugestie czy polecenia dot. fachowca w rejonie Katowic to chętnie je przyjmę.

Jeśli chodzi o cenę, wolałem się upewnić także "w drugą stronę" - czy to nie przypadkiem jakoś podejrzanie mało:)

 

Dzięki za informacje oraz za link do ama - w wolnej chwili sobie poczytam!

Edytowane przez robertn

instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

.A może jest za mała? Wiem, że zdjęcia trochę przekłamują, ale mimo wszystko proszę Was o ocenę.

 

Sam polowałem na taki ale to zdjęcie skutecznie mnie wyleczyło. Stanowczo za mała :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy za mała to zależy od punktu wyjścia.

 

36mm (choć mam wrażenie że jest jednak większy) to dobry garniturowy rozmiar, zwłaszcza na mniejszy nadgarstek (moim zdaniem tak do 17.5-18cm). Tarcza jest mocno zagospodarowana, i to już kwestia gustu (mnie się podoba). Jedyne "ale" jakie można mieć to porównywanie się do normalnego Speedmastera - dla kogoś kto porównuje taki zegarek wydawałby się dziwnie mały.

 

Mnie się podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jest to 39 mm (na stronie omegawatches jest albo błąd albo są jakieś nowe wersje 36 mm, które pewnie już podchodzą pod serię damską).

No nic, pocieszę się nią na pewno jakiś czas, a potem zobaczymy:) mam nadzieję, że to nie ostatnia moja omega!

 

@Fonix, jak pisałem - ja mam 16,5-17 cm, jeśli masz większy obwód to raczej odpuść... Zawsze możesz też wpaść na przymiarkę;)


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

39mm, choć faktycznie bezel optycznie zmniejsza trochę wielkość. Ja przy 16cm mam Speedmastera (42mm) i jest to z drugiej strony absolutne maksimum, jakie mi na nadgarstek wejdzie estetycznie.

Co do konkretnego przypadku - moim zdaniem nie jest za mały jako elegancko-garniturowy Speedy. Powinien być do tego celu mały i dyskretny. Natomiast na co dzień Moonwatch zapewne byłby lepszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, imho wielkość ładnie koresponduje do nadgarstka. Pamiętajmy, że obwód nadgarstka to nie wszystko, ważnym jest również jego kształt. Jednak najważniejszym jest własna akceptacja. :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

To fakt (w końcu nie robią tego pro bono, a dla promocji swojego nowego rozwiązania), ale możliwość sprawdzenia wyniku swojego zegarka to bardzo fajny pomysł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem Omege Seamastera z serwisu SGP.

Nie zapłaciłem ani złotówki ponieważ została uznana reklamacja naprawy wykonanej w 2010 roku,jestem tym faktem mile zaskoczony.

Pani podczas przyjęcia zegarka przyznała,że jest on w stanie niemal jak ze sklepu nie wpisała standardowego: porysowany .

Podczas odbioru nowych rys nie zauważyłem :)


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem pozytywne doświadczenia z serwisem SGP.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szopingu w Dubaju cycknalem kilka z wystawy i chcialem zapytac, czy tam nie oplacaloby sie zegarka nabycb70c012cf22462a12f40da7adbf7841d.jpg

9aee75bb22b781a14ba59de242e33190.jpg

36385c50c324e1a6a1f3a1fe4f51331a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze bardzo podoba mi sie Bondowska Omega Seamaster, a mnie na nia nie stac mam pytanie. Czy jakas, dobra firma robi "kopie" tej Omegi jak Steinhart Suba? Obie "kopie" sa na mojej liscie.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie za bardzo błysnąłeś tą chęcią posiadania kopii, bo kopia to w przypadku zegarków nic innego jak podróbka, a tu zwolenników tej formy zastąpienia oryginału raczej nie znajdziesz. Jeśli natomiast szukasz zegarka o podobnej stylizacji to jest ich naprawdę wiele, ale to nie to samo. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blyszczec nie chcialem, o podrobki z logiem Omegi nie pytalem. Prosze raz jeszcze moj post przeczytac gdyz slowo kopia w cudzyslow wziete bylo. Jasno i wyraznie napisalem czego szukam. Zegarka zrobionego na wzor Omegi, innej dobrej firmy jak Steinharta Suba. Czy Steinhart to podrobka Rolexa? Smiem watpic.

Rada na przyszlosc to czytac uwazniej.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.