Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Blyszczec nie chcialem, o podrobki z logiem Omegi nie pytalem. Prosze raz jeszcze moj post przeczytac gdyz slowo kopia w cudzyslow wziete bylo. Jasno i wyraznie napisalem czego szukam. Zegarka zrobionego na wzor Omegi, innej dobrej firmy jak Steinharta Suba. Czy Steinhart to podrobka Rolexa? Smiem watpic.

Rada na przyszlosc to czytac uwazniej.

 

Na takie zegarki, wyciskające, że się tak wyrażę, do cna znaczenie słowa 'inspiracja' mówi się homage watches (pol. "homarek"):)

 

Sam posiadam takiego Steinharta, ale niebawem pójdzie do ludzi, gdyż raz nieopatrznie miałem go na spotkaniu firmowym i zostałem zapytany przez pewną ważną osobę czy mam rolexa. Głupio było:)


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mu tam zacząłem opowiadać, ale że mój niemiecki zegarkowy wokabularz nie jest za szeroki, to dość szybko przerwał i powiedział:

"Wygląda jak rolex. Ja mam rolexa."

No i w sumie to był koniec, ale cała sytuacja pokazuje jaką wizytówką człowieka jest zegarek (szczególnie dla ludzi zza zachodniej granicy) - zwrócił na niego uwagę mimo, że miałem normalnie koszulę i marynarkę, długi rękaw, itd.


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mu tam zacząłem opowiadać, ale że mój niemiecki zegarkowy wokabularz nie jest za szeroki, to dość szybko przerwał i powiedział:

"Wygląda jak rolex. Ja mam rolexa."

No i w sumie to był koniec, ale cała sytuacja pokazuje jaką wizytówką człowieka jest zegarek (szczególnie dla ludzi zza zachodniej granicy) - zwrócił na niego uwagę mimo, że miałem normalnie koszulę i marynarkę, długi rękaw, itd.

a ja bym sie nie przejmował opinią kogoś kto nie placi mi rachunków, nie tankuje mi auta i zapełna lodówki, jak kogoś nie stac na rolexa to nosi steinharta. I całe szczęśćie ze sa takie firmy jak steinhart które robią zegarki na wzór rolexa suba z myslą o mniej zasobnych klijentach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym sie nie przejmował opinią kogoś kto nie placi mi rachunków, nie tankuje mi auta i zapełna lodówki, jak kogoś nie stac na rolexa to nosi steinharta. I całe szczęśćie ze sa takie firmy jak steinhart które robią zegarki na wzór rolexa suba z myslą o mniej zasobnych klijentach

 

Generalnie nie chodzi o przejmowanie się opinią, tylko o niepotrzebne prowokowanie takich sytuacji. A w tej konkretnie, osoba ta pośrednio powiązana jest z płaceniem przeze mnie rachunków... i myślę, że świadomość, że noszę rolexa mogłaby wpłynąć na to powiązanie;)

/wysoko postawiony gość w firmie, której w PL mamy przedstawicielstwo/.

 

A powodów dla których chyba się pożegnamy jest sporo (za dużo nurasów, czas na urozmaicenie kolekcji);)

 

Przepraszam za offtop, wróćmy do omeg:)


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blyszczec nie chcialem, o podrobki z logiem Omegi nie pytalem. Prosze raz jeszcze moj post przeczytac gdyz slowo kopia w cudzyslow wziete bylo. Jasno i wyraznie napisalem czego szukam. Zegarka zrobionego na wzor Omegi, innej dobrej firmy jak Steinharta Suba. Czy Steinhart to podrobka Rolexa? Smiem watpic.

Rada na przyszlosc to czytac uwazniej.

Czytam uważnie i ze zrozumieniem, za rady dziękuję, choć dając je innym warto się nieraz zastanowić, czy nie dotyczą i nas samych. Wracając do tematu, jeśli podobają Ci się zegarki  danego typu to szukaj w tym obszarze, ale próba zdefiniowania go jako "kopia" danego konkretnego modelu przynajmniej we mnie ( nie chcę wyrażać opinii za innych) budzi niesmak, bo albo podoba Ci się Omega, albo Steinhart, Davosa,...a nie zegarek "zrobiony na wzór Omegi".

pozdrawiam i życzę udanych poszukiwań.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We mnie kopie konkretnych modeli też budzą lekki niesmak i mam nadzieję, że nigdy nie wpadnę na pomysł, aby coś takiego podobnego kupić.

A przy okazji firmy produkujące te właśnie, też są przeze mnie postrzegane zupełnie inaczej, ale to chyba nie temat ani miejsce na takie wywody.

 

Są natomiast zegarki, które teoretycznie nie mają nic lub prawie nic wspólnego, ale jakoś same skojarzenia budzą np Omega PO i Orient Big Mako.

A o jaką Omegę Bonda Ci chodzi, bo modeli Seamastera już kilka Bond nosił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadas przepraszam jesli Cie urazil moj wpis.

Nie chce kupowac podrobki zadnej z marek tylko zegarek inspirujacy sie inna marka, z wlasnym logo. Udalo mi sie wczoraj znalezc cos podobnego od Christopher Ward.

Konkretnie podoba mi sie Omega Seamaster Co Axial, model z pierwszego zdjecia.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najstarszy Bond trzysetka- to może Casio MTD-1051A-2AV, choć rozsądniej byłoby normalny temat założyć w "Zapytaniach", bo tak niepotrzebnie tu syf w temacie robimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najstarszy Bond trzysetka- to może Casio MTD-1051A-2AV, choć rozsądniej byłoby normalny temat założyć w "Zapytaniach", bo tak niepotrzebnie tu syf w temacie robimy

Najstarszy jest 2541 czyli model kwarcowy, później 2531 automat na 1120 :)

Rysiu, Rysiu popraw się :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystek, błagam Cię- chyba nie myślałeś, że takich podstawowych rzeczy nie wiem ;):D Pamiętam, że w jednym filmie był kwarc, potem w 3 automat na 1120, a potem wskoczyła chyba na 1 lub 2 filmy nowsza na 2500 i z nakładanymi indeksami(na zmianę z PO)- nie wiem czy idealnie tak było, ale piszę z telefonu i nie chce mi się teraz szukać. W każdym razie, jak ktoś się niespecjalnie nimi interesuje, to pewnie nawet nie zauważy tych zmian. A pisząc najstarszy Bond chodziło mi ogólnie o trzysetkę, bo potem delikatnie wyparła ją PO, a teraz mam wrażenie, że AT na dłużej zagości

Edytowane przez ricardo216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We mnie kopie konkretnych modeli też budzą lekki niesmak i mam nadzieję, że nigdy nie wpadnę na pomysł, aby coś takiego podobnego kupić.

Krystian pewnie przeczytał dosadnie powyższy Twój wpis i dlatego Jego reakcja :D


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, gdybym w "zaprzyjaźnionym" wątku to napisał, to prędzej, ale aż tak chyba wszystkiego na klatę nie bierze Panie Prowokatorze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystian przyjmij moje wyrazy współczucia ;) , ale z drugiej strony ... od czego ma się Kolegów B) .

Żartuję oczywiście, ale jakoś tutaj sztywno albo mi się wydaje tylko ?


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztywno... no może i jest trochę, ale patrząc jak prawie wszędzie pisze się więcej o d*pie Maryni, niż na temat... Zresztą nie ma co zagadywać o podróby- szanujmy się trochę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztywno... no może i jest trochę, ale patrząc jak prawie wszędzie pisze się więcej o d*pie Maryni, niż na temat... Zresztą nie ma co zagadywać o podróby- szanujmy się trochę :P

Pamiętaj, że Twój Speedmaster może mi przypadkiem spaść na podłogę :D:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to może ? Jeśli jeszcze nie upadł to szybko trzeba naprawić ten błąd B)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że Twój Speedmaster może mi przypadkiem spaść na podłogę :D:P

Gdyby coś Ryśka upadło mi na podłogę to bym poprosił o status świadka koronnego :lol:  ;)  :P


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysiek to najspokojniejszy człowiek jakiego znam :D

Ale duży jest trzeba przyznać - znaczy Rysiek oczywiście :rolleyes:


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale duży jest trzeba przyznać - znaczy Rysiek oczywiście :rolleyes:

Ostatnio postanowił jeść mniej niż Ty i trochę schudł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale duży jest trzeba przyznać - znaczy Rysiek oczywiście :rolleyes:

A Krystian? :D-bo może nie będział bał się upuścić :D

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.