Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

 

Zrobiłem jak mówiłeś  i wskazówki się świeciły Ale po 10 minutach paski wzdłużne są prawie niewidzialne . Cała tarcza + kropki na końcach wskazówek świecą się doskonale od  chwili kupna. w nocy kropki się zlewają  i nie widzę dokładnie godziny  Może je dłużej naświetlić  A w salonie jak to w salonie nie pomyślałem o tym,  i gdzie sprawdzić- chyba w toalecie Przez myśl mi nie przeszło żeby w takim zegarku sprawdzić nafosforyzowanie wskazówek. Spróbuje go jeszcze dłużej naświetlić może coś pomoże

 

 

Nie, to chwila starcza. Jak mocno naswietlisz to one przez chwile swieca bardzo mocno, ale potem (u mnie po kwadransie na bank) zanikaja i da sie odczytac godzine w nocy lecz o wiele mniej intensywne sa wskazniki.

Ja specjalnie nie naswietlam, chyba zeby kobiete w nocy wkurzyc bo nie lubi tego swiatla :D. Normalne uzytkowanie powinno starczyc zeby w nocy je odczytac.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zrobiłem jak mówiłeś  i wskazówki się świeciły Ale po 10 minutach paski wzdłużne są prawie niewidzialne . Cała tarcza + kropki na końcach wskazówek świecą się doskonale od  chwili kupna. w nocy kropki się zlewają  i nie widzę dokładnie godziny  Może je dłużej naświetlić  A w salonie jak to w salonie nie pomyślałem o tym,  i gdzie sprawdzić- chyba w toalecie Przez myśl mi nie przeszło żeby w takim zegarku sprawdzić nafosforyzowanie wskazówek. Spróbuje go jeszcze dłużej naświetlić może coś pomoże

 

 

 

Czy do odczytania godziny nie wystarczy Ci godzinowa kropka i minutowy trójkącik ze wskazówek? Przecież te cieniutkie paseczki to tylko estetyczny dodatek, a nie kluczowy element. W moim dwudziestoletnim już diverze paski również świecą wyraźnie słabiej od indeksów, ale nigdy nie uważałem tego za wadę czy mankament zegarka. Chociaż gdybym kupił go jako nowiutkie cacko z salonu - pewnie również byłbym niepocieszony świadomością że nie wszystko jest w nim idealnie tak idealne jak być powinno..

 

Korzystając z okazji zapisze się z moim staruszkiem do klubu:

 

WBvwEu6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie bardzo fajne zegareczki i tak sie zastanawiam gdzie teraz mozna kupic Omege w bardzo dobrej cenie


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co do Mojej omegi to już sam nie wiem , czy tak ma być czy panikuję . Po nowym roku wybiorę się do Tempusa bo Mają Mi przywrócić blask  mojej 35- letniej Delbanie ,  i niech na ten temat wypowiedzą się fachowcy.

Myślę że dowiem się wtedy całej prawdy jaka ona by nie była . Pozdrawiam

Edytowane przez sawcio68

Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co do Mojej omegi to już sam nie wiem , czy tak ma być czy panikuję . Po nowym roku wybiorę się do Tempusa bo Mają Mi przywrócić blask  mojej 35- letniej Delbanie ,  i niech na ten temat wypowiedzą się fachowcy.

Myślę że dowiem się wtedy całej prawdy jaka ona by nie była . Pozdrawiam

Mi się też wydaje, że te paseczki lumy (które są, swoją drogą, bardzo cienkie), są jedynie dodatkiem kosmetycznym. U mnie je widać, gdy zmienię mocno naświetlone pomieszczenie na ciemniejsze, ale jak sprawdzam czas w nocy, to ich praktycznie nie widać. Co innego indeksy, ale tam warstwa lumy jest gruba i już ze względu na sam kontrast może się wydawać, że świeci silniej ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przymierzyłem sobie nową 300m, czar prysnal. Wg mnie zegarek nieudany, w zamyśle miało być coś jak Tudor Blackbay czyli taki niby vintage ale zupełnie się to nie udało. Ceramiczny bezel i te wielkie błyszczące links w bransolecie :-(. Gdybym kiedykolwiek nabył ten zegarek ( mało prawdopodobne) to pierwsze co bym zrobił, zaniósł do zegarmistrza żeby zrobił porządek z bransoleta. Gdyby nie różnica klas w mechanizmach pomiędzy 300m a Tudorem to śmiało mógłbym powiedzieć ze Omega nie ma startu do Tudora

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten model, takie cudo z tego wyszło, ni współczesny ni vintage. Dziwny zegarek.

 

 

3e87165f5a8bdc844848a886d1616748.jpg

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się z Tobą zgadzam, nie zachwyca. Oczywiście, to bardzo indywidualna ocena, bo z pewnością będzie miała wielu zwolenników. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też pupy nie urwał. Biorąc pod uwagę (głównie) cenę Tudora, pewnie bym się nie zastanawiał ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj jaki mechanizm jest w Tudorze, o czy pisał @irekm.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem jej jeszcze na żywo, ale patrząc na zdjęcia odnoszę podobne wrażenie.

Nie mogli się zdecydować, czy nawiązać do Tudora (tarczą), czy do Rolexa (bransoletą).

 

Chyba nadal klasyczna 300m podoba mi się bardziej. Żeby jej jeszcze włożyli 8500 do środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Jak się rywalizuje z Rolexem o segment klinetów 20 000 PLN plus to trzeba pobajerować vintydżem i dać coś co się komponuje z garniturem ( zanim zegarek się pojawił w salonach to do wygooglania były prawie wyłącznie fotki garniturowe ( sic ! ) . Taki to właśnie toolwatch ; ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Jak się rywalizuje z Rolexem o segment klinetów 20 000 PLN plus to trzeba pobajerować vintydżem i dać coś co się komponuje z garniturem ( zanim zegarek się pojawił w salonach to do wygooglania były prawie wyłącznie fotki garniturowe ( sic ! ) . Taki to właśnie toolwatch ; ).

Żeby większości klientów tej firmy się przypodobać to wystarczy na kupę psa położyć koronę i patyczkiem wydłubać Rolex i Ci klienci chętnie kupią taki "wyrób".

Co więcej to po jakimś czasie owi klienci stworzą historię, że to Rolex zrobił pierwszą kupę :D

Edytowane przez Krystian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystian, widzę na 5000-ny post postanowiłeś rzucić jakąś wiekopomną sentencję. ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystian,

Jak chciałeś kupić mojego suba to nic nie wspominałeś że masz takie " fekalnie" koszmary.

Akurat korona najmniej mi się w rolku podoba...taki dosłowny symbol dominacji pasowałby do firmy która ma z tym problem bo np. jest wiecznie druga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszło mi i stwierdziłem, że jednak nie warto za kilkanaście tysięcy kupować czegoś co ma tak rozklekotaną bransoletę jak zegarek za parę złotych. Nowe Suby natomiast to nie moja bajka.

Co do mojego posta powyżej to chyba jednak go nie zrozumiałeś :)

 

Akurat korona najmniej mi się w rolku podoba...taki dosłowny symbol dominacji pasowałby do firmy która ma z tym problem bo np. jest wiecznie druga...

Fakt, Rolex nawet nie jest drugi i jest daleko za innymi markami :D

 

Ps. Skoro korona Ci się nie podoba to wymień chociaż jeden szczegół (nie pisz tylko "bo tak", "bo dla mnie jest najlepszy" itd.), w którym Twój Rolex jest lepszy od powyższej Omegi?

Przez chwilę postaraj się być obiektywny ;)

Edytowane przez Krystian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz Rolka i Omegi jestem obiektywny. Co więcej , wmieniona wyżej Omega mnie akurat się podoba . A Tego konkretnego Rolka mam z uwagi na doskonałe dopasowanie do mojego nadgarstka, ponadczasowy diverowy look, sporą uniwersalność tego zegarka, heritage, no i zupełńie na końcu - bo chciałem mieć jakiegoś Rolka

Same zegarki Omegi z reguły się mnie podobają a dworuję sobie z " biegunki" którą SG czasem prezentuje w swych działaniach , no i nigdy nie nazwałbym Omegi kupą z doklejoną literką z greckiego alfabetu - to kto tu jest fanatykiem ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu przeczytałeś i nie wiesz co miałem na myśli :)

Nie nazwałem Rolexa kupą z koroną i napisem Rolex, a napisałem jedynie, że dla większości klientów Rolexa liczy się tylko i wyłącznie ten znaczek (Ciebie, ani miłośników zegarków oczywiście nie posądzam o kierowanie się tym przy zakupie, ale otwórz oczy)

Omega już dawno dogoniła Rolexa, a tylko fanatycy próbują ciągle wciskać, że jedyne co Omega robi to podwyższanie cen).

Pewnie, że chciałbym, aby Omega kosztowała tyle co kilka lat temu przy tym co obecnie oferuje, ale niestety taki jest rynek i jest to nierealne.

Szkoda, że nie widzicie, że Rolex też bez przerwy podnosi ceny i ile tak na prawdę zmian wprowadził w tym czasie :D

Za chwilę ktoś wyskoczy, że wprowadził nowy werk (w zegarku za ponad 100k :lol:)

Omega w tym czasie wprowadziła kilka, a Master Co-axial nie wprowadza tylko do jednego zegarka jak to zrobił Rolex z Milgaussem (o 15 razy gorszych parametrach), a wprowadza do coraz większej ilości.

 

Ps. Jaką masz tą Omegę, którą porównujesz z Rolexem?

Edytowane przez Krystian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się wtrącić i zacznę od tego że Desmo nie porównuje swojej omegi do Rolka tylko pisze że posiada obie marki więc jest obiektywny, ja natomiast wczoraj zajrzałem do salonu Rolexa i porównywałem kilka modeli ze swoja PO 2500. Nowy Sub i Explorer przegrali ale GMT układał się idealnie, ceramika i ten błysk w bransolecie, gdyby mi sprzedawca zaproponował żebym mu zostawił PO i resztę dopłacić nawet bym sie nie wahał, ale niestety muszę poszukać kogoś innego do tego dealu. Dodam jeszcze że z ciekawości założyłem Yacht Mastera z platynowym bezelem i to było bardzo miłe uczucie. Wszystkie detale które Omega niepodważalnie przewyższa Rolka niestety idą w zapomnienie gdy ten drugi znajdzie się na ręku 

Tego samego dnia przymierzałem jeszcze IWC Ingenieur i wypadł bardzo blado. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.