Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

@stateless dzięki  :) .

Mnie też coś zdziwiło. Miałem kilka Omeg wcześniej (Moonwatch jest u mnie drugi po Submarinerze pod wzgledem stażu, bo miałem go ponad 1,5r, , a suba ponad 2 lata) i zawsze w komplecie były trzy karty. Tym razem są tylko dwie, brak COSC. Zegarek kupiłem u Strojnego i tam sprzedawca powiedział mi, że za certyfikat trzeba dopłacić ekstra 150 chf. Mnie tam papier nie potrzebny, ale uznałem że to prawda i nie jestem na bierząco, ale trochę jestem zdziwiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a napisałem jedynie, że dla większości klientów Rolexa liczy się tylko i wyłącznie ten znaczek (Ciebie, ani miłośników zegarków oczywiście nie posądzam o kierowanie się tym przy zakupie, ale otwórz oczy)

Omega już dawno dogoniła Rolexa, a tylko fanatycy próbują ciągle wciskać, że jedyne co Omega robi to podwyższanie cen).

Pewnie, że chciałbym, aby Omega kosztowała tyle co kilka lat temu przy tym co obecnie oferuje, ale niestety taki jest rynek i jest to nierealne.

Szkoda, że nie widzicie, że Rolex też bez przerwy podnosi ceny i ile tak na prawdę zmian wprowadził w tym czasie :D

 

Desmo odpowiedział ( cholera nie nauczę się edytować postów w ipadzie ; ):

 

Z tego co czytałem posiadacże Rolexów kupują je z uwagi na niezawodność, wygodę , trwałość i małą utratę wartości ( pewnie znajdzie się kilku którzy mając teraz np Omegę chcieliby za wszelką cenę mieć Rolexa dla logo ale pewnie tak samo jest z Fanami Omegi tyle że w innym przedziale siły nabywczej ; )

Też nie podoba mi się że Rolex stale podnosi ceny ( choć ostatnio chyba się opamiętał) ale Omega poza ceną , ogranicza też dystybucję zegarków i części Nie podoba mi się wysyp tzw limitacji , czy ostatnio nawet seriii numerowanych ( choć wg sprzedawcy to właśnie limitacja - przy okazji ograniczonej dystrybucji warto lepiej szkolić personel) . I śmieszy mnie ciągłe porównywańie się do Rolexa. Ale doceniam markietingowe ruchy na blogach czy fakt że ich zegarki coraz częściej sięgają po heritage ( historyjki z przeszłości ) .

Ps. Jaką masz tą Omegę, którą porównujesz z Rolexem?

Tak jak pisał Pawel nie chodzi o to co mam tylko że mam więc jestem obiektywny. Ale coś czuję że niedługo mogę przestać być obiektywny bo chodzi za mną kolejna Omega ; ) Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał Pawel nie chodzi o to co mam tylko że mam więc jestem obiektywny. Ale coś czuję że niedługo mogę przestać być obiektywny bo chodzi za mną kolejna Omega ; )

a za mną Rolex :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne, miło się przegląda. Dziękuję.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek co prawda już pokazywałem 1 stycznia (zrobiłem sobie taki właśnie aligatorowy prezent na Nowy Rok), ale warto pochwalić się jeszcze w klubie i dopisać drugą Omeżkę do klubowej listy. :)

 

Zdecydowałem się na szersze zapięcie niż fabryczne (20 mm zamiast 18 mm) z czego jestem bardzo zadowolony. Masywniejszy pasek odciąża optycznie dość potężną kopertę Speedmastera w rozmiarze 44,25 mm, a całość naprawdę dobrze leży na moim 18,3 cm nadgarstku. Bransoleta pójdzie na długo w odstawkę. :) Co ciekawe - podczas noworocznego rodzinnego obiadu zegarek całkiem zgrabnie chował się pod mankietem koszuli. Ale to może znak, że dopasowanie koszuli trochę odbiegało od ideału.. ;)

 

GUqXhxm.jpg

 

E6yPoDA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baaardzo ładna omega- podoba mi się ewolucja a nie rewolucja we wzornictwie tej właśnie lini omegi.

gratuluję uniwersalnego zegarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę, bardzo ładny zestaw. Również gratuluję.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Desmo a jaka z ciekawości ?

A taka - Pawle , najbardziej oczywisty wybór w niezbyt oczywistej wersji. Stało się.

Teraz skoro już mam 2 razy więcej Omeg niż Roleksów fan club Omegi będzie miał trudniejsze zadanie ; )

post-55792-0-21785800-1420377078_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jan3k

 

Super ta Omega na tym pasku wyglada, taka kombinacja to prawdziwa uczta dla oczu.

Edytowane przez chrono-craze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak piękny ten speedy 321 i proste uszy! :)

 

Czy wersja z tymi wskazowkam tez jest nazywana "ED White"?! Bo to sie chyba tyczy rodzaju koperty? Czy sie myle. :)

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak piękny ten speedy 321 i proste uszy! :)

 

Czy wersja z tymi wskazowkam tez jest nazywana "ED White"?! Bo to sie chyba tyczy rodzaju koperty? Czy sie myle. :)

To nie jest 321. To edycja numerowana 'First Omega In Space' wydana na któreśtamlecie (50?) pierwszego spaceru w przestrzeni kosmicznej z zegarkiem. Czyli replika jednego z ostatnich pre-moonów w rozmiarze poniżej 40mm. :) Piękny, chociaż szkoda że to nie 42mm, wtedy byłby cudowny. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to CK2998 ale jego współczesna interpretacja czyli FOIS. Ma proste uszy i szafir dzięki temu swoje niecałe 40 mm nosi nie gorzej niż 42 mm Moonwatcha. Te dwa praktyczne elementy oraz manualny kaliber 1861 bazujący na lemanii 1871, mieszane wskazówki ( jakoś nie trawię tych białych " plastików" z moonwatcha ) i nakładane logo oraz harmonijna , nieprzeładowana tarcza sprawiły że do mnie przemówił.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skucha! :( To juz jej nie chce :D:D ale zegareczek i tak fajny i napewno bardziej praktyczny z szafirem! Jak ktos ma go zamiar uzytkowac na codzien ale majac juz codzienny zegarek to tylko 321 "ED White"! 


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ed White jest dla bogatych ortodoksów. Ja tylko potrzebowałem "ładnego EDC" z tym sławnym logo co to 7 na 10 osób... Wally Schirra works for me ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje kolejnego pięknego zegarka w kolekcji której jak wiesz jestem zagorzałym fanem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taka - Pawle , najbardziej oczywisty wybór w niezbyt oczywistej wersji. Stało się.

Teraz skoro już mam 2 razy więcej Omeg niż Roleksów fan club Omegi będzie miał trudniejsze zadanie ; )

Gratuluję, to świetny wybór :D

 

5d4c6d17-bbdd-4f0c-9eb4-f76ef1438ee5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Tomi - ile czasu zajęło Ci przyzwyczajenie do delikatnego vintydżowego paska? Szukałeś zastępstw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek firmowy wbrew pozorom nawet dobrze leży, a charakter wintydżowy w moim przypadku to tylko dodatkowa zaleta :D Z czasem nabiera fajnej patynki i robi się bardziej ciemno brązowy.

Ja wczoraj wrzuciłem go na cordovan od Filipa (chyba nie ma wygodniejszych pasków niż te z cordovanu) zdjęcie paska jest w jego wątku. Teraz jest jeszcze bardziej vintage :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem pasek. Wrzuć fotkę na cordovanie - rozważałem też tę opcję. Ale bardziej chodzi mi po głowie jakaś grubsza , surowa skóra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.