Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

A ja oglądałem i przymierzałem Grey Side of the Moon na szarym kroko.. piękny zegarek, który mnie urzekł na tyle ,że mógłbym pisać w kilku watkach ( zakupy 2015 , jaki zegarek przymierzałeś ostatnio i miłośnicy Omegi :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja oglądałem i przymierzałem Grey Side of the Moon na szarym kroko.. piękny zegarek, który mnie urzekł na tyle ,że mógłbym pisać w kilku watkach ( zakupy 2015 , jaki zegarek przymierzałeś ostatnio i miłośnicy Omegi :) )

 

Ja również miałem okazję przymierzyć, ale troszeczkę rozczarował mnie wygląd koperty z szarej ceramiki. Tak naprawdę ciężko na pierwszy rzut oka odróżnić ją od stalowej, a tym bardziej tytanowej. W przypadku czarnej ceramiki od razu widać z czym ma się do czynienia, tutaj tego efektu 'wow' troszkę zabrakło. Za to duże wrażenie robi luminova na pierścieniu i koronce, oraz piękna tarcza. :) No za jakiśtam plus można uznać fakt, że jest tylko o 35-40% droższa od podstawowej stalowej wersji Speedmastera na 9300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałem okazję przymierzyć, ale troszeczkę rozczarował mnie wygląd koperty z szarej ceramiki. Tak naprawdę ciężko na pierwszy rzut oka odróżnić ją od stalowej, a tym bardziej tytanowej. W przypadku czarnej ceramiki od razu widać z czym ma się do czynienia, tutaj tego efektu 'wow' troszkę zabrakło. Za to duże wrażenie robi luminova na pierścieniu i koronce, oraz piękna tarcza. :) No za jakiśtam plus można uznać fakt, że jest tylko o 35-40% droższa od podstawowej stalowej wersji Speedmastera na 9300.

A nie przeraza Was to strasznie wypukle szafirowe szklo? Zegarek jest bardzo ladny, to ze nie widac iz to ceramika uwazam za zalete. Tarcza tez daje ladne odcienie mimo oswietlenia w butiku ale szklo ktore jest tak wypukle przy malej wodoszczelnosci to troche przesada ;). Nie ulatwiaja tez kupujacym z paskiem bo jest na standardowe zapiecie.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, też chciałbym dołączyć do klubu :) fota nie dzisiejsza ale jakoś nic nie chce mi wyjść przy tych warszawskich ciemnościach

post-76264-0-50108600-1420406362_thumb.jpg

Edytowane przez Rryrry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie przeraza Was to strasznie wypukle szafirowe szklo? Zegarek jest bardzo ladny, to ze nie widac iz to ceramika uwazam za zalete. Tarcza tez daje ladne odcienie mimo oswietlenia w butiku ale szklo ktore jest tak wypukle przy malej wodoszczelnosci to troche przesada ;). Nie ulatwiaja tez kupujacym z paskiem bo jest na standardowe zapiecie.

 

Powierzchnia samego szkiełka jest raczej płaska, ale rzeczywiście - patrząc z boku szkło wyraźnie wystaje (ok. 2 mm) ponad płaszczyznę pierścienia. Biorąc pod uwagę fakt, że na stronie internetowej producenta linia z cal. 9300 jest zaliczana do kategorii Moonwatch - myślę, że mogą takim właśnie kształtem szafiru nawiązywać do wystających hesalitowych szkiełek jakie znamy z klasycznego Speedmastera Professional. To wydaje się na swój sposób uzasadnione.

Gorzej, że identyczna sytuacja pojawia się również na deklu, w efekcie czego zegarek jest naprawdę gruby. Sama koperta jest smukła, ale dodatkowe 2 mm szkła z jej obu stron skutkują łącznie szesnastoma milimetrami grubości. Dodatkowo mocno wystające szkło na deklu sprawia, że koperta w swoisty sposób "lewituje" nad nadgarstkiem, a z tym efektem również wiążę dość mieszane uczucia...

O ile górne szkiełko niespecjalnie mi przeszkadza, to dolne zdecydowanie wolałbym widzieć wmontowane na płasko w dekielek.

 

mbwV92V.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu jak byłem w butiku Omegi ogladnalem sobie 1957 dokładnie tak jak go pokazałeś na zdjęciu i z tego powodu go nie kupiłem. Gdzieś jest mój komentarz ze, zegarek wygląda jak kanapka złożona z 3 części, podtrzymuje to co powiedziałem ponad rok temu


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, też chciałbym dołączyć do klubu :) fota nie dzisiejsza ale jakoś nic nie chce mi wyjść przy tych warszawskich ciemnościach

Obleci,przyjęty

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Forumowicze,

jako żem tutaj nowy, to nieśmiale spytam o poradę...

 

wymarzyłem sobie zegarek Omega PO na pomarańczowym kauczuku (obecny model, 42 mm.)

a mogę ją mieć w bardzo korzystnej cenie z niemieckiego sklepu

 

PYTANKA:

- co o niej generalnie sądzicie, jako znawcy marki

- czy ten własny mechanizm Omegi oznaczony 8500 robi robotę?

- itd. itp. pkp pzu thc :rolleyes:

 

z góry dzięki za każdą wskazówkę!

JZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko znajdziesz na forum. Wystarczy uzyc funkcji szukaj.

 

dzięki Bartek, poszukam sobie :ph34r:

Edytowane przez JayZet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Forumowicze,

jako żem tutaj nowy, to nieśmiale spytam o poradę...

 

wymarzyłem sobie zegarek Omega PO na pomarańczowym kauczuku (obecny model, 42 mm.)

a mogę ją mieć w bardzo korzystnej cenie z niemieckiego sklepu

 

PYTANKA:

- co o niej generalnie sądzicie, jako znawcy marki

- czy ten własny mechanizm Omegi oznaczony 8500 robi robotę?

- itd. itp. pkp pzu thc :rolleyes:

 

z góry dzięki za każdą wskazówkę!

JZ

Wskazówki dostaniesz wraz z zegarkiem :D

Reszty dowiesz sie wpisujac w okienko po prawej [wyszukiwarka] ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Forumowicze,

jako żem tutaj nowy, to nieśmiale spytam o poradę...

 

wymarzyłem sobie zegarek Omega PO na pomarańczowym kauczuku (obecny model, 42 mm.)

a mogę ją mieć w bardzo korzystnej cenie z niemieckiego sklepu

 

PYTANKA:

- co o niej generalnie sądzicie, jako znawcy marki

- czy ten własny mechanizm Omegi oznaczony 8500 robi robotę?

- itd. itp. pkp pzu thc :rolleyes:

 

z góry dzięki za każdą wskazówkę!

JZ

Zegarek jest dobry, lepiej kupic na bransolecie i dokupic sobie pozniej pomaranczowy pasek i zapiecie. Wychodzi taniej niz na odwrot jesli kiedy chcialbys nosic na bransolecie.

Mechanizm "robi robote", -1 sekunda caly czas. Bedzie drozszy w serwisowaniu.

Jesli jest drozszy niz 15k i nie masz wszystkich papierow do niego to nie oplaca sie.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stateless,

dziękuję za konkretne wskazówki (te nie od zegarka :P )

no i chyba podjąłem już decyzję nt. zakupu...

 

gdy zajdzie potrzeba, to podzielę się prv, co do zakupu za sporo mniej niż 15k

a w przyszłości chętnie zasięgnę języka nt. serwisowania

 

PS. sorry za nieznajomość Forum,

w 2015 roku może być tylko lepiej :rolleyes:

 

 

Zegarek jest dobry, lepiej kupic na bransolecie i dokupic sobie pozniej pomaranczowy pasek i zapiecie. Wychodzi taniej niz na odwrot jesli kiedy chcialbys nosic na bransolecie.

Mechanizm "robi robote", -1 sekunda caly czas. Bedzie drozszy w serwisowaniu.

Jesli jest drozszy niz 15k i nie masz wszystkich papierow do niego to nie oplaca sie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co do Mojej omegi to już sam nie wiem , czy tak ma być czy panikuję . Po nowym roku wybiorę się do Tempusa bo Mają Mi przywrócić blask  mojej 35- letniej Delbanie ,  i niech na ten temat wypowiedzą się fachowcy.

Myślę że dowiem się wtedy całej prawdy jaka ona by nie była . Pozdrawia

 

Witam jeszcze raz. Mam pytanie aż boję się je zadać W moim  nie widać w nocy fosforyzujących pasków na wskazówkach czy to normalne ? ,czy po świętach zgłosić to do serwisu ?

 

Edytowane przez sawcio68

Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam co do Mojej omegi to już sam nie wiem , czy tak ma być czy panikuję . Po nowym roku wybiorę się do Tempusa bo Mają Mi przywrócić blask  mojej 35- letniej Delbanie ,  i niech na ten temat wypowiedzą się fachowcy.

Myślę że dowiem się wtedy całej prawdy jaka ona by nie była . Pozdrawia

 

Witam jeszcze raz. Mam pytanie aż boję się je zadać W moim  nie widać w nocy fosforyzujących pasków na wskazówkach czy to normalne ? ,czy po świętach zgłosić to do serwisu ?

 

 

Edytowane przez sawcio68

Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co do Mojej omegi to już sam nie wiem , czy tak ma być czy panikuję . Po nowym roku wybiorę się do Tempusa bo Mają Mi przywrócić blask  mojej 35- letniej Delbanie ,  i niech na ten temat wypowiedzą się fachowcy.

Myślę że dowiem się wtedy całej prawdy jaka ona by nie była . Pozdrawiam

Byłem dzisiaj w Tempusie , kamień Mi spadł z serca . w moim modelu tak ma byc i wszystko na ten temat


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się Wam dzisiaj moją 8-dniową Omegą cal.59,8d Story Barrow. Może przypadnie Wam do gustu :P

 

WP_20150108_18_18_18_Pro_zpsc943cce6.jpg

 

WP_20150108_18_18_55_Pro_zps9ea5029c.jpg

 

WP_20150108_18_19_47_Pro_zps722b713e.jpg

Gratulacje! Bardzo mi się podoba! Niech dobrze mierzy czas!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się Wam dzisiaj moją 8-dniową Omegą cal.59,8d Story Barrow. Może przypadnie Wam do gustu :P

 

WP_20150108_18_18_18_Pro_zpsc943cce6.jpg

 

 

Najczęstsze gratulacje na tym forum: "Niech się dobrze nosi"  ;)  :lol:  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że marketing w Omedze ostatnio miewa lepsze i gorsze dni. Przykładem tych drugich są moim zdaniem właśnie owe nylonowe paski, których cena ustalona została na poziomie +/- 600 PLN (w zależności od kursu CHF ;) ).

 

Stalowa klamerka (w którą owe paski są wyposażone) kosztuje w butiku niecałe 50 PLN. A to logicznie rozumując powinien być najdroższy element składowy takiego paska. Doliczając do owej klamerki dwie stalowe "szlufki" oraz kawałek nylonu - cena wzrasta dwanaście(!) razy. Gdzie w tym jakakolwiek konsekwencja? :(

 

Poza tym - w paskach typu NATO najfajniejsze zawsze było to, że są tanie..

Edytowane przez jan3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na ceny zegarkow to nie jest chyba az tak zle. Troche drogo ale przeciez nikt nie rozkazuje tam kupowac. Co innego ze wiele zamiennikow jest slabszej jakosci.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.